Forum Forum dla firmKadry

Sposób na taniego pracownika

Sposób na taniego pracownika

Money.pl / 2007-02-23 20:21
Komentarze do wiadomości: Sposób na taniego pracownika.
Wyświetlaj:
Maniek101 / 78.8.116.* / 2011-06-21 00:03
Ikea łódzka to najtańszy sposób na murzyna w roli głownej.Wyzysk.brak poszanowania i nie wierzcie że ta firma posiada wartości.Bzdura.Wyciśnie was jak cytrynę a zarobek grosze.Dzwiganie ,praca ciężka ,stale chodząca i jeszcze mobbing.Trzeba ją bojkotować.Ja tam pracowałem.Żałuje,bo ikea odebrała mi zdrowie przez dzwiganie.WYZYSK!!!
lukaszSZ / 83.29.168.* / 2007-09-07 09:04
Witam wszystkich!
mam pytanie!czy jest możliwość dofinansowania dodatkowego po ukonczeniu stazu dla osoby zatrudnionej oprocz pensji od pracodawcy??prosze o odpowiedz na meila Lukasz_szul@op.pl pozdrawiam wszystkich
maniek 001 / 78.8.116.* / 2011-06-21 00:06
Tani murzyn to tylko w łódzkiej IKEA
stażusta / 83.21.30.* / 2008-02-07 13:27
debile mają większe renty niz stażyści po studia na stażach.
.
efax / 80.53.57.* / 2007-03-02 14:38
ja pracuje w Starostwie Powiatowym juz 6 lat i co 2 umowy po pol roku mam miesiac przerwy i znow, i najnizsza krajowa, oj nasze prawoo
s.bogdan / 2007-03-02 07:51
Sraż to ciekawe rozwiązanie na pozyskanie pracowników i spora oszczędność . Jest tylko jeden zasadniczy warunek że się ma dojścia w Urzędzie Pracy i czy posiadają środki.Podona jest sytuacja na tworzenie miejsc pracy.po złożeniu wniosku czekałem trzczery miesiące i jedynym rozwiązaniem byl kredyt.Urzedy Pracy ciągle tą sytuacje tłumaczą brakiem środków co jest dziwne bo działam w województwie Lubelskim uważanym za najbiedniejszy region UE.W kraśniku tak jest
Walter / 195.242.108.* / 2007-03-01 21:35
Znamy firmy co tylko jadą na stażystach i żonglują nimi.,
pozbywając się jednych, a przyjmując drugich. Taka praktyka
powinna być jakoś uregulowana w prawie. A poza tym staże
to forma wyzysku i niewolnictwa, nic się człowiek na nich nie uczy,
a umowy z nim pracodawca nie podpisuje.
nastka / 83.12.6.* / 2007-05-30 14:45
Zgadzam się że pracodawcy wykorzystuja stażystó bo za nich nie płacą! Mi właśnie kończy sie staż i od początku dawano mi nadzieję na zatrudnienie, a teraz juz ze niby nie ma pieniędzy! Jak chcesz to przyjmiemy cie na prace iterwencyjne...a potem się zobaczy!Popracuje na pracach a potem wezma nowego stażyste i znowu ktoś przez rok im za darmo popracuje
ravian / 83.25.232.* / 2007-03-02 10:17
Jeżeli stażysta będzie dobrze wykonywał swoją pracę zostaje zatrudniony. Nic nie stoi na przeszkodzie by doceniać stażystę. ja tak zrobię. szukam pracownika
KATI / 195.13.38.* / 2007-03-05 19:48
Chyba nie byłeś na żadnym stażu. Nas do Urzędu Skarbowego przyjęto 7 osób - od czerwca do końca grudnia. Studia (ekonomia) ukończone na 5. Sądziłam, że staż w urzędzie skarbowym to dobry początek ścieżki kariery. Że warto zainwestować te pół roku pracy za pieniądze poniżej minimum socjalnego.
Ależ sie myliłam!
Do ostatniego dnia "pracy" zwodzono nas, że przynajmniej 2 osoby "dostaną etat". Nie zostawili nikogo. Na koniec dostaliśmy "uścisk dłoni naczelnika" i po dużej czekoladzie. A już już w lutym w tym urzędzie dostali kolejną grupę darmowych stażystów!
"Jeżeli stażysta będzie dobrze wykonywał swoją pracę..." - tak - stawianie pieczątek, wykonywanie kilogramów kserokopii i odręcznych (!) odpisów dokumentów, podliczanie "słupków" w zeszytach (mimo, że komputery tam już dotarły...) - tyle się "nauczyłam"... SUPER pół roku stażu!
march / 83.15.28.* / 2007-03-02 23:15
u mnie pracodawca już "przepuszcza" kolejnego stażystę - traktuje ich jak darmową siłę roboczą i ich umiejętności nie mają tu nic do znaczenia (choć wiadomo, że urząd "przysyła" tylko tych, którzy sami nie są w stanie znaleźć sobie pracy - ze względu na nieudolność)
ravian / 83.25.232.* / 2007-03-02 08:24
Jeżeli stażysta będzie dobrze wykonywał swoją pracę zostaje zatrudniony. Nic nie stoi na przeszkodzie by doceniać stażystę. ja tak zrobię. szukam pracownika
mś / 217.113.225.* / 2007-02-25 19:27
To jest ogólne stwierdzenie i najprostrze we wskazaniu na sprawcę. Nie można jedynie kierować pretensji do pracodawcy. Skoro sam pracownik nie zna sładników własnego wynagrodzenia, wskaźników, które mu upiększają brutto, nie interesuje się pozostałymi kosztami pracowniczymi, które są nakładane na pracodawcę i również na niego, to nie ma prawa tak twierdzić. Dlaczego paluch skierowany jest tylko w jedną stronę. A gdzie sprzyjający państwowy SYSTEM ? Skoro rząd nie umożliwi warunków zatrudniania pracowników, według uznania każdego z nich, i nie zmniejszy przede wszystkim kosztów zatrudnienia, to będą w dalszym ciągu nieporozumienia pomiędzy pracownikiem, a pracodawcą.Takie stawki jakie są. Proponuję zatem, zapoznać się ze wszystkimi kwestiami, a dopiero później wyciągać palucha i oskarżać. Pamiętajmy nasze kochane państwo umożliwia, a raczej preferuje tanią siłę roboczą, a nie sam pracodawca.
yoyo / 213.134.168.* / 2007-02-24 12:13
Pracodawcy to pijawki ,patrzą tylko jak wykorzystać człowieka .
jadziaa / 80.54.90.* / 2007-09-23 21:55
załuż firmę zatrudnij człowieka, ciekawe ile mu dasz? chyba więcej niż sam zarobisz...
jaaa / 92.232.234.* / 2008-08-10 15:33
jak jestes kiepskim biznesmenem to sprzataj ulice a nie gadaj glupot
Zdzich / 2007-02-25 19:48 / Bywalec forum
Jaki masz problem być pracodawcą. Będziesz więcej zarabial, będziesz wyzyskiwał a nie będziesz wyzyskiwany.
pracodawca / 83.30.81.* / 2007-02-25 19:40
Miałam stażystkę. Cztery dni pracy, dwa tygodnie chorobowego, pięć dni w pracy - tydzień chorobowego na dziecko.Dziękuję - szkoda czasu i nerwów. więcej z tego rodzaju zatrudniania nie skorzystam.Ludzie nie chcą, szczególnie młodzi, pracować, nie mówiąc o tym żeby się czegoś nauczyć lub zdobyć doświadczenie.
eviita1 / 2008-01-24 22:20
dokładnie. Ja miałam stażystkę która nic nie robiła tylko jadła słonecznik, a ja brałam się za sprzątanie (jako właścicielka)a ona dalej siedziała. miałam iść do UP że jej nie chcę ale pożałowałam jej i tak nie zrobiłam. Teraz żałuję bo nawet na ulicy nie odpowie mi dzień dobry bo jest zła że nie przedłużyłam jej stażu. Teraz mam świetną stażystkę ale sama nie chce zostać u mnie ponieważ idzie na przygotowanie zawodowe do urzędu. Takie jest życie. Staż pokazuje jaki z ciebie pracownik i jest dobry, tyle że większość wykorzysty\uję tą całą sytuację i żeruje na stażystach mając potężne firmy.No i znajomości!
jm / 83.11.0.* / 2007-02-24 17:14
Nikt Ciebie nie zmusza do pracy. Rób co chcesz i żyj jeśli zdołasz bez pracy się utrzymać, lecz jak podpisałeś umowę to pokaż że masz jaja i wtedy wymagaj od pracodawcy mięczaku.
aqwel / 83.10.190.* / 2007-02-25 09:37
Człowieku kolega niestety ma racjęa może ty spróbujesz wyżyćza te pieniądze to pozniej pogadamy o przepraszam a moze Pan jest pracodawca...................
silverweb / 2007-03-01 18:46
Ja byłem bezrobotny przez 6 dni. Po tym czasie w ciagu 3 dni otworzyłem swoją firmę i zostałem sam sobie szefem.
Po 5 latach - nie żałuję ani pół minuty od chwili, kiedy stałem się szefem własnej firmy.

Więc o co chodzi?
Chodzi o brak odwagi, albo umiejętności.
To pierwsze trzeba sobie wyrobić samemu, a to drugie trzeba zdobyć przez własną pracę i edukację (nawet samodzielną!).
Ale do kogoś, kto jest niezaradny życiowo, to jest za trudne...
lala / 83.21.149.* / 2007-02-24 00:41
propaganda - to urzad placi stazyscie. czyli k..wa jak zwykle ja.
bez emocji / 83.6.206.* / 2007-02-23 20:21
od 2006 roku czekamy na bezrobotnego stażystę i .... nic
wniosek ( + dokumenty ) jest ważyny 1 m-c ,
chęć przyjęcia stażysty zgłosiliśmy w UP, ale jak nam powiedziano nie ma chętnych
[ firma zorganizowała również targi pracy dla bezrobotnych i ... też nie ma chętnych do pracy ]
mś / 217.113.225.* / 2007-02-24 19:07
Sorry, ale jest możliwość złożenia oświadczenia, które wydłuża ważność złożonego wniosku. Dla sektora prywatnego jest klauzura o zatrudnieniu osoby po przebytm stażu. Są to owszem pieskie pieniądze, ale dla osoby pozostającej na utrzymaniu rodziców to już coś. Ten cały program, a szczególnie finansowany z EFS-u to tylko zmarnowane pieniądze. Czyż nie lepiej przeznaczyć je na utworzenie miejsc prac - odbycie w pierszej fazie stażu- a po sprawdzeniu umiejętności osoby, zatrudnienie go- refundacji z EFS-u 80% kosztów pracowniczych - tak jak to się czyni w innych krajach UE ? Staż to małe piwo, ale wywalanie pieniędzy na osoby, które są zatrudniane do 1 roku - w ramach prac interwencyjnych, publicznych - to już rozrzutność. Zmarnowanie pieniędzy - Ci ludzie odbierają śmieszne pieniądze, a zasuwają jak małe motorki. Niestety Polska chcąc dofinansować wybrane resorty - pupilki - na zarządzanie projektem, koordynowanie i rozliczanie projektu- tak przy okazji - źle wykorzystuje( unijne )środki strukturalne - z czasem, nam podatnikom odbije się dwukrotnie. Przykre, że chcemy być mądrzejsi od Pana Boga, a nie czerpać korzyści z państw, które posiadają większe doświadczenie w korzystaniu z tego źródła dochodu.
marcia222 / 87.116.227.* / 2007-02-25 13:07
sama byłam na takim stażu, po ukończeniu studiów. Niestety staż się skończył, a gmina nie ma pieniędzy na moje zatrudnienie. I gdzie teraz znajdę pracy z takim doświadczeniem?
mś / 217.113.225.* / 2007-02-25 15:06
Gmina nie jest zobligowana na zatrudnienie pracownika po odbytym stażu. Niestety, zatrudnienie wiąże się z aprobatą rady gminy, która oprócz swoich "propozycji" nie pozwoli na coś więcej dla innych. Sytuacja finansowa jest kiepska oprócz Gminy Kleszczów", w której wiedzą, że warto inwestować w człowieka, niezależnie od nazwiska i powiązań.
Polska to wielki labirynt układów i ukłdzików. Powodzenia.

Najnowsze wpisy