Forum Forum dla firmKadry

Załoga na wynajem

Załoga na wynajem

Money.pl / 2007-03-07 10:09
Komentarze do wiadomości: Załoga na wynajem.
Wyświetlaj:
kasiat4 / 148.81.172.* / 2007-03-09 17:40
chciłabym zapytac może ktos z Was się orientuje gdzie można znależć jakieś materiały na temat form dopuszczalności pracy tymczasowej w krajach Unii Europejskiej, w sensie w jaki sposób państwo reglamentuje prowadzenie tego rodzaju usług:))
Ogion / 91.94.145.* / 2007-03-09 11:17
Witam, chciałbym odnieść się do komentarzy poniżej. Z góry poinformuję, że zajmuję się pracą tymczasową od ponad 4 lat i wiem ( a wypowiedzi poniżej są tego najlepszym dowodem), że krąży wiele mitów i plotek na temat tej formy zatrudnienia ale tym razem skupmy się na faktach.
Czym tak naprawdę jest Praca Tymczasowa - mówiąc zwięźle jest to dostosowanie wielkości zatrudnienia w przedsiębiorstwie do wielkości produkcji w danym okresie. Weźmy np: firmy, w których występuje sezonowość ( zbiór warzyw czy owoców), firma normalnie zatrudnia 50 osób ale w sezonie (2, 3 miesiące) potrzebuje tych pracowników 120. Co powina zrobić? Zatrudniać na czarno, na umowę zlecenie? Czy w tym przypadku umowa o pracę z agencji pracy tymczasowej nie jest lepszym rozwiązaniem?
Fakty i mity - ja zdaję sobie sprawę, że zatrudnienie tymczasowe nie jest wymarzoną formą ale zastanówmy się dlaczego. Po pierwsze limit 12 miesięcy pracy u jednego pracodawcy. Jest to wymysł naszego rządu. Na całym świecie nie ma limitów zatrudnienia a agencje stają sie częścią przedsiębiorstwa, która przez długie lata dba o zatrudnianie ludzi i budowanie ich stabilności. Przedsiębiorstwa zlecają to "na zewnątrz" aby móc skupić się na swojej podstawowej działalności. Nasz rząd traktuje 12 miesięcy jako wydłużenie okresu próbnego A PRZECIEŻ NIE O TO CHODZI a cierpią na tym pracownicy. Druga sprawa to wynagrodzenie - należy pamiętać, że wynagrodzenie zawsze ale to zawsze ustala pracodawca a nie agencja. Więc jeżeli ktoś zarabia 4 PLN na godzinę (nota bene minimum krajowe to 5,57 PLN/h) to nie wymyśliła tego agencja tylko pracodawca i niezależnie od formy zatrudnienia nie ma to wpływu na stawkę. Co więcej, agencje wielokrotnie walczą o to aby stawka ta była jak najwięsksza bo ułatwia to im rekrutację. Sprawa trzecia - agencja jest pod ścisłym okiem PIPu więc wszelkie składki, ZUS i chorobowe są za każdego pracownika odprowadzane - niezależnie czy pracuje rok czy jeden dzień. Dodatkowo wynagrodzenie zawsze przelewane jest w terminie co nie zawsze świadczy o tym, że pracodawca za to zapłacił. Ja sam miałem przypadek gdzie przez 11 miesięcy wypłacaliśmy pensje pracownikom a pracodawa nam nie płacił bo stracił płynność finansową i w normalnym przypadku ludzie Ci, przez ten okres, nie dostaliby wynagrodzenia. Odnośnie Pań w ciąży - tutaj rzeczywiście ustawa staje w interesie pracodawców i pozwala im na nie przedłużenie umowy do dnia porodu. Jestem jednak przekonany, że gdyby nie limit zatrudnienia = 12 miesięcy to pracodawcy chcielby "związać ze sobą pracowników" i ten zapis mógłby ulec zmianie z korzyścią dla wszystkich.
Reasumując - pracodawom naprawdę nie zależy na tym aby ludzi oszukiwać i nie wypłacać im czegokolwiek. Obecnie jest wręcz odwortnie - to pracodawcy walczą o pracowników i wcale nie zależy im aby pracowników wyzyskiwać tylko chcą ich zatrzymać na dłużej - niestety czasem irracjonalne prawo tworzone przez ludzi, którzy nie mają o nim pojęcia, wiąże im ręce....
PREZYDENT SŁAWOMIR ZIEMBIŃSKI / 188.33.96.* / 2010-01-29 22:43
CHĘTNIE NAWIĄŻEMY WSPÓŁPRACĘ Z AGENCJAMI PRAC Y I WSPÓLNIE MOŻEMY WPŁYNĄC I POWODOWAĆ ZMIANĘ PRZEPISÓW PRAWNYCH W RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ NIE ADEKWATNYCH DO REALIÓW ŻYCIOWYCH I GOSPODARCZYCH.......

ZAPRASZAM NA www.fundacja-slawpol.eu

pozdrawiam z GDAŃSKA

PREZYDENT
SŁAWOMIR ZIEMBIŃSKI
konik / 217.97.232.* / 2007-03-09 10:03
witam, czy osoba ktora pisala zalety naprawde uwaza ze to sa zalety? dla kogo to sa zalety? to moze od razu zabronmy rodzenia dzieci i usmiercmy starszych ludzi bo to przeciez takie korzystne dla gospodarki.... co za myslenie!. pracuje w firmie w ktorej dziwczyna w ciazy nie jest intruzme! a osoby starsze sa szanowane i nikt sie nie zamartwia ze bedzie ja trzeba utrzymywac. a tak na zakonczenie: "Mysl globalnie dzialaj lokalnie!", czyli bez dzieci to nasz kraj w efekcie koncowym sam umrze, chyba ze bedziemy importowac ludzi w przyszlosci.
p.s. ja lubie rozwiazania outsorcingowe ale nigdy nie przyszly mi do glowy takie zalety, moze dlatego ze sam sie kiedys rodzilem, i sam chce byc ojcem i sam bede stary... ale ja moze jestem inny, moze egoistyczny. pozdrawiam
8848 / 83.27.119.* / 2007-03-09 09:01
Kolejny artykuł sponsorowany! Swietny pomysł! Wspierajmy niewolnictwo i prezesow agencji, ktorzy grzeja tylki w krzeslach podczas gdy inni zajezdzaja sie za 4 zl na godzine
Spec_jalista / 81.15.210.* / 2007-03-09 08:22
Jesli chodzi o urlop to wg ustawy o pracown. tymczasowych, za pozostawaniu wdyspozycji pracodawcy dostaje on za m-c 2 dni robocze! Ustawa ta niejednokrotnie odwołuje się do KP, ale podstwą zatrudnienia jest ustawa o zatrudn. pracown. tymczas.
Ustawa zawiera info, jaki pracodawca nie moze zatrudniac (jest to pracodawca uzytkownik), max na 3 lata, a umowy o pracę tymczasowa moga byc zawierane nawet na 2 tyg. Nie ma stabilnosci zatrudnienia. Nie ma przedluzenia do dnia porodu dla kobiet w ciazy... W przypadku um. o pr. tymczas. odprowadzane są skladki zus, co spoczywa na agencji, wszelkie formalnosci tez zalatwia agencja, oczywiscie zawsze w uzgodnieniu z klientem - pracodawca uzytkowinkiem (ustalane sa na poczatku w umowie miedzy tymi podmiotami). Natomiast jesli chodzi do um zlecenia to jesli jest sie studentem, to bez zusowskich skladek, lub bez skladek, jesli pracownik zarabia juz przynajmniej najnizsze wynagrodz i pracuje na zlecenie, dlatego tak chetnie zatrudnia sie os uczace do 26 r.ż.... Pozdrawiam!!
sa / 83.24.155.* / 2007-03-08 22:23
pracownik wynajęty pracuje i myśli jak niewolnik i wcale mu się nie dziwię, bo tak jest właśnie traktowany. oszczędności są więc pozorne, bo narobi więcej szkody niż pożytku.
Keep / 217.172.243.* / 2007-03-08 20:38
Chciałbym się dowiedzieć jaka jest zależność, między umową dla pracowników tymczasowych a służbą zdrowia.
Jeśli można to proszę o pomoc bo nie wiem jak mam sie traktować czy jako ubezpieczony czy nie???
krzysiek_jaworski-21@o2.pl
zimek / 83.238.20.* / 2007-03-08 23:55
taki pracownik ma umowy o prace, najczesciej miesieczne badz tryzmiesieczne. dostaje normalnie RMUA i naleza mu sie swiadczenia oraz urlopy
Jerzy Zych / 83.6.128.* / 2007-03-08 21:10
Pracownik jest zatrudniony na podstawie umowy o pracę na czas określony lub na umowę zlecenia i jest zarejestrowany w ZUS przez Agencję Pracy Tymczasowej
mkiedy / 2007-03-07 10:09
właśnie nie mogę nigdzie znaleść -jaka jest forma (formy) rozliczenia-płatności pomiędzy pracodawcą a agencją.Interesują mnie zarówno obowiązujące przepisy ,jak i też często stosowane praktyki-prosze o pomoc-mój adres mkiedy@wp.pl
apt / 213.17.181.* / 2007-03-09 15:08
ja zajmuję się pracą tymczasową 8 lat. Dobre miejsce do uzyskania wiadomości nt. pracy tymczasowej to związek agencji pracy tymczasowej. www zapt.pl
zimek / 83.238.20.* / 2007-03-08 23:53
jest cala ustawa o pracy tymczasowej, musisz do niej zajrzec. a co dokladnie Cie interesuje
deser / 83.17.80.* / 2007-03-08 20:05
Są to indywidualne uzgodnienia między agencją a pracodawcą użytkownikiem

Najnowsze wpisy