Forum Forum dla firmKsięgowość

Będzie odliczenie VAT od kosztów reprezentacji

Będzie odliczenie VAT od kosztów reprezentacji

Wyświetlaj:
wethaed / 79.189.252.* / 2009-08-27 19:14
Po pierwsze, to w Polsce nie ma podatku VAT i w zasadzie nasz Rząd mógłby zignorować wszelkie zalecenia UE.
U nas jest podatek od towarów i usług i może by tak skończyć z tym oszustwem i naprawdę wprowadzić podatek OD WARTOŚCI DODANEJ.
Ale wtedy przekręty na wielką skalę byłyby zbyt łatwe do wykrycia.
Obecnie mamy jakieś dziwny pokurcz prawny zrobiony po to aby okradać tych, którzy faktycznie podatki płacą.
Polska jest jednym z niewielu krajów świata, gdzie praktycznie nie ściga się szarej strefy.
Śmieszne a właściwie straszne są sytuacje ścigania za przypadkiem nie zfiskalizowany paragon za 20 groszy tzw. VAT-u, a z drugiej strony rząd lekką ręką zwalnia z podatków firmy zagraniczne inwestujące w Polsce 0,00 PLN.
Rob-Roy / 194.169.228.* / 2008-09-28 21:32
15 lat funkcjonowania VAT.
VAT w wydaniu post PRL-owskich ekononów miał przede wszystkim
ograniczyć szarą strefę i szybko wnieść podwójony dochód do
skarbca. Problem w tym, że wniósł on także NADMIERNE I
NIEWSPÓLMIERNE DO KOSZTÓW OBCIĄZENIE PRZEDSIĘBIORCÓW. To oni,
będący niekwestionowanym motorem rozwoju, szczególnie mali
jednoosobowi, zostali nagle pozbawieni szans rozwoju...
Jak zwykle u nas, wesoła teoria a smutna i nieefektywna
praktyka... Co więć można uczynić aby to zmienić. Apeluję do
sumień i wiedzy ekonomów z prawdziwego zdarzenia. Wprowadzcie w
Polsce (i dalej przejmie to UE) jeden jedyny podatek od wartości
dodanej tzw. VAT wynoszący 7%. Wyrzućcie całą tą papierologię i
filozofię kwadratury koła jaką jest tzw. ordynacyja podatkowa na
makulaturę gdzie jest jej wielce zasłużone miejsce. Napiszcie
ustawę na dwie kartki - Preambuła i VAT 7% jako JEDYNY PODATEK.
Potraktujcie wartość dodaną ( towary , usługi, każda praca
ludzka) jako tą, która powoduje wzrost gospodarczy. Nadmierny
fiskalizm tłumi ten wrost, powoduje zacofanie i paradoksalnie
wnosi dużo mniejszyą kasę do narodowego Skarbca.
Przestańcie się i nas oszukiwać
dyboja / 83.8.108.* / 2010-03-05 09:00
Bardzo mądre ! Popieram. To co w tej chwili, to tylko rozkwit biurokracji, która "przeżera" podatki i swoją ilością oraz dbałością o utrzymanie się na funkcji darmozjadów i dywersantów produkcji i usług, jest zawalidrogą rozwoju gospodarczego!
50-latek / 77.253.45.* / 2008-09-25 23:09
Prościej i taniej dla podatnika (więc Państwo nie bardzo interesuje się tym) byłoby z dniem dzisiejszym uchylić wszystkie przepisy, które proponowała koalicja PiS - LPR - SO w swej katolicko-spiskowej kadencji. Po tym zbawiennym czynie należałoby rozpatrzyć ewentualną restaurację niektórych przepisów socjalnych (np., becikowego) i - na koniec - zastanowić się, czy w tym kraju można coś zrobić, aby nie schrzanić życia kolejnemu pokoleniu.
H.K / 87.105.145.* / 2008-11-23 22:58
A od zakupu paliwa, na samochód osobowy????.
Kiedy???.
Catbert / 83.25.210.* / 2008-10-03 10:46
Cytuję: "z dniem dzisiejszym uchylić wszystkie
przepisy, które proponowała koalicja PiS - LPR - SO w swej katolicko-spiskowej kadencji."
Nie można uchylić przepisów proponowanych - jedynie te, które obowiązują - to chyba logiczne , że np. projekt ustawy nie jest obowiązującym prawem i nie ma potrzeby go uchylać.
Twoja antypisowska fobia, drogi Towarzyszu, nie zmienia faktu, że to komuniści i ich kumple, uważający się za liberałów ekonomicznych skonstruowali cały system fiskalny w obecnym wydaniu.
Gdyby obowiązywał "katolicki" jak piszecie program - np. program partii p. Marka Jurka - to byłoby znacznie lepiej - bo przy tym programie program takiej PO, przynajmniej w praktycznym wykonaniu - to ortodoksyjny socjalizm.
Warto czytać, a nie ulegać fobiom.
historyk / 83.24.159.* / 2008-09-26 08:32
należy wprowadzić przepisy umożliwiające całe utrzymanie rodziny odliczać od przychodów z działalności gospodarczej, wszystkie zakupy w koszty a ci co nie prowadzą działalności niech ją założą
FFOZTAR / 195.177.64.* / 2008-09-25 20:14
To wszystko jest smieszne. Koszty reprezentacyjne to w skrócie restauracja, jakaś impreza sponsorowana dla klienta, drogi suvenir etc. Problem w tym ze państwo nie widzi ze poza odliczeniem vat i dochodowki przedsiębiorca musi ponieść realne koszty samego zakupu.
To samo dotyczy wysokości kosztów poniesionych na reklame, a paliwo?!!! Wszędzie danina!!!!
DSA / 2008-09-23 19:47
Mi się wydaje że chodzi o koszty konsumpcji ponieważ rok temu Polski rząd zlikwidował możliwość odliczenia VATu od jedzenia na jakiś spotkaniach biznesowych.
sdfsdfsdf / 213.25.153.* / 2008-09-23 19:24
tzn. właściciel firmy kupuje sobie do domu ekspres do kawy za 20tyś. i odlicza sobie od niego podatek bo niby ekspres ma służyć do parzenia kawy dla klientów :)
jomirek / 79.188.85.* / 2008-09-26 09:44
Panie (Pani) sdfsdfsdf.
Proszę mnie nie obrażać.
- Jestem właścicielem firmy,
- kupiłem ekspres do kawy,
- nie kosztował 20 tys. zł - bo żaden właściciel firmy nie wyrzuca pieniędzy w błoto,
Ekspres stoi w firmie i w większości korz- etają z niego pracownicy, a od czasu do czasu Klienci.

Swoje chore pojęcie o działalności gospodarczej proszę pozostawić dla siebie !!!
R. S. / 62.29.251.* / 2008-09-26 13:29
Gratuluję Panu poczucia humoru.
Kuba1777 / 84.201.210.* / 2008-09-23 23:11
Im więcej ograniczeń tym więcej kombinacji, jakby można było odliczać Vat od normalnych kosztów ponoszonych przy działalności to ludzie by tak nie kombinowali. Kupiłem dla mojego bardzo dobrego pośrednika mp3 player w nagrodę za owocną współpracę przy pozyskiwaniu klientów - księgowy powiedział że nie mogę odliczyć Vatu ani nawet wrzucić to w koszta bo jest to reprezentacja. Nie mogę wrzucać normalnych rzeczy w koszta to co się dziwić że kombinuję.
marek 19.53 / 83.24.43.* / 2008-09-23 20:34
Rada kiepska, bo ekspres mam i w domu i w firmie. A poza tym po jaką cholerę komuś ekspres za dwadzieścia tysięcy.

No i w końcu - ekspres do firmy mogę kupić jako wyposażenie, wliczyć w koszty i VAT rozliczyć.

W każdym razie dzięki za podjęty trud.
sdfsdfsdf / 213.25.153.* / 2008-09-23 21:54
nie znam się na prowadzeniu firmy i wiem że polski przedsiębiorca nie ma lekko - ale wydaje mi się że koszty reprezentacji to tak głębokie pojęcie że przy polskiej, ułańskiej fantazji da się odliczyć wszystko - od rolki papieru toaletowego po nocleg w sheratonie - im większe kwoty tym więcej do odpisania z podatku - tym mniejszy wpływ do kasy państwa - po prostu śmierdzi mi tu akcjami typu cinquecento z kratką w bagażniku = ciężarówka :)
Informerka / 62.87.177.* / 2009-08-28 07:19
Sdfsdfsdf spójrz na to z tej strony: Za te rolki papieru, nocleg w Sheratonie przedsiębiorca musi zapłacić kwotę brutto z Vat, a ma możliwośc odliczenia VAT. Poza tym ktoś ten papier musiał wyprodukować, wyposażyć hotel i obsłużyć gości hotelowych - czyli jest produkcja i miejsca pracy dla innych.
Jednym słowem, aby móc odliczyć nocleg w Sheratonie od kosztów trzeba na tego Sheartona najpierw zarobić :)
Pozdrawiam wszystkich przedsiębiorców
----------------------------------------------------------
Znalazłam dodatkowe pieniądze http://14.pl/budzet_doomowy
aaabla / 83.31.90.* / 2008-09-26 10:48
Widać że nie masz pojęcia o przepisach i prowadzeniu działalności - bo i Hotel, nawet za 20 tyś za dobę możesz zaliczyć do kosztów, jak i rolkę papieru toaletowego - jak ktoś ci wypisze na to fakturę to nawet VAT odliczysz bo to do środków czystości, a trudno nie mieć papieru w toalecie :) Więc poco się wypowiadasz jak nie wiesz o czym piszesz ??
aaabla / 83.31.90.* / 2008-09-26 10:42
doskonale widać że nie masz pojęcia o prowadzeniu firmy, i księgowości i przepisach, to poco się wypowiadasz - akurat nocleg za 10 tyś w jakimkolwiek hotelu można zaliczyć do kosztów, bo jest to podróż służbowa, w kraju nie mam na to limitów, są tylko limity na hotele zagranicą i to teoretycznie w budżetówce, keśli wymaga tego rodzaj działalności, lub cokolwiek, to można nawet zagraniczne hotele za większe kwoty umieścić w kosztach. A papier toaletowy to środki czystości - jest, był i będzie kosztem podatkowym i można odliczyć VAT :):)
snake_pl / 89.174.41.* / 2008-09-24 00:25
widać od razu że policjant ze skarbówki albo kandydat na tkowego:)
To że przedsiębiorcy więcej wydadzą(coś przy okazji odliczając) znaczy że inni usługodawcy czy dostawcy towarów zwiększą obrót i oni zapłacą większy podatek - nic w przyrodzie nie ginie :)
Kuba1777 / 84.201.210.* / 2008-09-23 22:56
Pytanie brzmi czy to źle? To właśnie państwo uczy nas kombinować jak koń pod górę. Prowadzę działalność w której ja i moich trzech pracowników musimy codziennie przejechać ok. 200 km - razem 800 km (spisywać umowy z klientami) na paliwo w miesiącu wydaję ok. 4 tys. zł, a nie mogę odliczyć Vatu od paliwa bo jeździmy samochodami osobowymi, a Vat można odliczyć tylko gdy ma się ciężarowy. Taka sytuacja zmusiła mnie do kupna seicento z kratką zarejestrowanego jako ciężarowy - muszę więc udawać że to seicento śmiga po trasie 24h/d. Pytanie brzmi czy ja mam "ułańską fatazję" czy państwo nie ma wyobraźni.
marek 19.53 / 83.24.24.* / 2008-09-23 19:19
Czy ktoś może mi wyjaśnić o jakie koszty tu chodzi. Przykłady.
kpiarz / 83.10.69.* / 2008-09-25 21:28
Marku, a ja byłem przekonany, że Ty wszystko wiesz najlepiej:) rozczarowałeś mnie :(
autora / 87.105.182.* / 2008-09-24 10:04
czyli chlanie w koszty

Najnowsze wpisy