Forum Forum prawneZmiany w prawie

Wypowiedzenie umowy najmu

Wypowiedzenie umowy najmu

Money.pl / 2008-12-14 20:11
Komentarze do wiadomości: Wypowiedzenie umowy najmu .
Wyświetlaj:
radiaa / 159.205.154.* / 2019-06-26 16:31
Jest to łatwiejsze kiedy mamy zabezpieczenie w postaci umowy najmu okazjonalnego. Dla mnie taką umowę sporządziła notariusz Cejrowska. Wszystko bezbłędnie, profesjonalnie przygotowane.
KoreczekMarkus / 83.25.0.* / 2019-02-26 10:01
Wiecie co, temat może już zażegnany, ale jakby ktoś jeszcze wyszukiwał i chciał informacji. To osobiście polecam korzystać na przyszłość z wzorów umowy najmu pokoju z internetu.

Dlaczego? Bo z reguły są pisane i robione przez ludzi w branży, tj. profesjonalistów i napisane tak aby nie przysparzały problemów, ja osobiście od dwóch lat korzystam z tych: https://rentumi.pl/umowy/umowa-najmu-pokoju/
i jeszcze nigdy mnie nie zawiodły.
anna46373 / 5.173.19.* / 2014-06-23 21:33
Mam pytanie dotyczace mieszkania. Podpisalam umowe na wynajem mieszkania od 31.09.2010 - 31.12.2013 r . W tym roku nie podpisywalam juz umowy, mieszkamy 'na slowo' . W tamtej umowie byl zapis o 3 miesiecznym okresie wypowiedzenia i o czynszu. 3 miesiace temu poinformowalam wynajmujacego ze wyprowadze sie do konca czerwca. Wynajmujacy nie robil problemow podziekowal za wspolprace. Dzis bylam oddac klucze do mieszkania a wynajmujacy poinformowal mnie ze mimo wszystko powinnam zaplacic czynsz za 3 miesieczny okres wypowiedzenia jednakze w czwartek ma przyjsc kolejny najemca obejrzec mieszkanie i jesli zdecyduje sie wynajac to nie bd musiala placic. Czy wynajmujacy ma takie prawo i czy na prawde musze zaplacic za te trzy nastepne miesiace? Dodam ze opalty za prad wode itp uiszczalam do wynajmujacego a on opalac rachunki. W trakcie tych 4 lat nigdy nie widzialam tych rachunkow na oczy..
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
aamm / 83.6.155.* / 2012-11-20 12:15
powiem tak, tam gdzie się urodziłeś i masz mieszkanie czy DOM! tam mieszkaj. A jeśli chcesz przyjechać tu do Warszawy to pracuj, bo to Twoja ambicja, chora czy nie... w Warszawie nie ma czego szukać... bo to Ty zabierasz tu miejsce pracy osobom, które się tu urodziły. Dlatego też zostaje wielu nam wynajmowanie mieszkań, albo wyjazd pod Warszawę - najlepsza opcja... Bo ludzie przyjezdni są często pazerni, pracują za psie pieniądze i już Warszawiak pracy z normalną pensją nie ma.
bobi85 / 37.31.49.* / 2012-07-10 20:21
Witam.
Znalazłem się w ciężkiej sytuacji finansowej i nie jestem w stanie płacić za kolejne miesiące za wynajem mieszkania.
Umowa najmu została zawarta na czas określony na okres 3 miesięcy (wakacje). W umowie jest zapis: "Każda ze stron może wypowiedzieć warunki umowy z jednomiesięcznym okresem wypowiedzenia".
Pytanie brzmi:
czy grożą mi jakiekolwiek konsekwencje, jeśli powiadomię właściciela kilka dni przed końcem miesiąca, że się wyprowadzam? Nie płaciłem żadnej kaucji więc pieniędzy nie stracę w razie czego.

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Tadeusz 421 / 87.116.228.* / 2012-06-02 17:36
Witam,
wynajmuję lokal sklepowy od in instytucji która zawarła ze mną umowę na 5 lat z okresem wypowiedzenia 3 miesięcznym.Od tego czasu upłynęły niespełna 2 lata i pod koniec maja dostałem pismo żeby opuścić lokal ponieważ zły jest stan techniczny budynku/dworca/Obiektywnie stan lokalu i całego obiektu nie zmienił się a fakt że firma ma kłopoty finansowe i szuka forteli żeby się budynku pozbyć chyba nie jest moim problemem.Czy mam prawo do odszkodowania ewentualnie?
gosc_1234 / 178.36.234.* / 2012-05-17 11:01
No dobrze, ok , prawo chroniace Najemcę, ale sjkad ja mam wziąśc pieniądze, jesli wynajmuje mieszkanie w małej miejscowości, na utrzymywanie lokatora niepłacącego czynszu, za prad, gaz, wodę-przecież to sa koszty utrzymania drugiej rodziny? A wyrzucić od razu nie mogę, przecież rachunki są najczęściej wysyłane iwystawiane na nazwiska Wynajmujących, a nie najemców-jakieś chore to jest-mam chronić nieuczciwego lokatora, nie mogę go wyrzucić w okresie ochronnym, czyli pół roku mam płacić za utrzymanie go 1000 zł, przy dochodzie 1500 zł. brutto- nie do pomyślenia, nasze państwo przerzuciło troskę o swoich obywateli-często tzw pokrzywdzonych przez los na osoby prywatne, w sprawy w sadzie z powództwa cywilnego rozpoczynają się pół roku od złożenia pozwu, nie wspomnę jeśli rozpraw jest kilka-trwa to nawet dwa lata, a lokator nie płacący należności mieszka-super, nawet jeśli Wynajmujący sprawę wygra-to z czego bezdomny lokator odda mu kasę ? Core, tak jak chronimy przestępców, tak samo Wynajmujący, który podał rękę Najemcy spisują z nim umowę-staje się ofiarą-porażka demokracji.
szklarek / 2012-05-17 11:14
Artykuł jest trochę leciwy.
Nie jest już tak źle, bo w dniu 28 stycznia 2010 r. weszła w życie nowelizacja Ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie kodeksu cywilnego oraz o zmianie niektórych innych ustaw, która wprowadza do polskiego systemu prawnego instytucję najmu okazjonalnego.

M. in. w takiej umowie (NOTARIALNEJ) musi się bowiem znajdować oświadczenie najemcy złożone w formie aktu notarialnego, w którym najemca podda się egzekucji i zobowiąże się do opróżnienia i wydania zajmowanego lokalu, wskazanie przez najemcę innego lokalu do którego będzie ewentualnie wyeksmitowany w przyszłości oraz oświadczenie właściciela takiego lokalu o wyrażeniu zgody na zamieszkanie najemcy w lokalu wskazanym w oświadczeniu.

Wtedy nie ma już kwestii zimy czy 3 lat. Występuje się z pisemnym żądaniem do najemcy o opuszczenie w terminie nie krótszym niż 7 dni, w razie braku reakcji w sądzie uzyskuje się klauzulę wykonalności zapisu umowy najmu i wkracza komornik- wyprowadza delikwenta siłowo pod wskazany w umowie adres.


http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/najem;okazjonalny;-;na;czym;polega,6,0,757766.html
KILDA / 95.49.59.* / 2011-09-16 22:02
KILADugsagm,ag msausgags,asg,gasagsmsgauuags agsasgmmas,gm,asg,masg,asg,m,sagsag,
gsa gsmgsagas gsmsag sgmgas sgaugsgsa gsags gsagas asguagsgsam,asg,.masgm,ags,,g,,,g
najemca / 83.26.128.* / 2010-08-12 01:15
na początku lipca podpisałam umowę o wynajem pokoju w mieszkaniu na okres 10 miesięcy od 1 września br. W dniu podpisania umowy wpłaciłam kaucję, a klucze miały być przekazane 1 września. Przez zawiłości losowe jestem zmuszona rozwiązać tę umowę jeszcze przed początkiem września i w związku z tym mam pytanie: czy Wynajmujący ma prawo nie oddać mi kaucji, oraz zwlekac z rozwiązaniem umowy 3 miesiące, bym płaciła czynsz, choć wcale tam nie mieszkam? W umowie jest napisane: "W przypadku wypowiedzenia umowy najmu przez Najemcę lub Wynajmującego z przyczyn innych niż wymienione powyżej (nie pałcenie w terminie, nie właściwe użytkowanie lokalu) obowiązuje nie później niż trzy miesiące na przódokres wypowiedzenia najmu." Jest jakas szansa, ze nie bede musiala placic ponad 1,5 tysiaca zł za mieszkanie, w którym nie mieszkam...?
wynajmujący / 195.248.240.* / 2009-04-30 17:41
Rozumiem, że nie powinno się wyrzucać najemców z lokali z dnia na dzień, ale trzyletni okres wydaje m się daleką przesadą. Jednak najgorsze jest co innego - jeżeli właścicielem nie jest osoba fizyczna to NIE MA ŻADNEJ MOŻLIWOŚCI rozwiązania umowy najmu. Co najwyżej można obejść prawo sprzedając lokal osobie fizycznej i wówczas skorzystać z odpowiednich zapisów g... ustawy. Jeżeli połączymy to z brakiem możliwości istotnego podwyższenia czynszu, to raz wynajęty za grosze lokal musi być tak wynajmowany co najmniej do końca życia najemcy. Żenada...
u / 188.33.92.* / 2010-08-06 19:26
A czy jeśli właścicielka wchodzi mi do pokoju bez mojej zgody i wiedzy, to mogę jej wypowiedzieć umowę a później ją o to pozwać za naruszenie pokoju?
minior / 188.33.44.* / 2009-11-18 01:57
A pieniążki to zazwyczaj jak największe, podatków się nie płaci, kaucje by się chciało, slumsy się wynajmuje i chce się cudów. Faktycznie do licha z takim prawem. Żeruje się na ubogich, bo bogaty to nie potrzebuje wynajmować. Pokupowali, podostawali mieszkania za komuny i teraz się bogacą - burżuazja. Do pracy iść a nie żerować na biednych (najczęściej studentach)
ljk / 77.95.48.* / 2008-12-14 20:11
a do du .... y z takim prawem.
Andre7 / 2008-12-15 17:16 / Tysiącznik na forum
znaczy co ludzi na bruk od ręki, czy przeciwnie wynajmujący ma utrzymywac niepłacącego najemce ?
wczoraj / 2009-01-13 23:10 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
prawo szkodzi wynajmującym jak i uczciwym najemcom
3 miesiące czekać zanim cwaniaczka można zacząć wykurzać z mieszkania, dlatego dużo wynajmujących pobiera kaucję 3 miesięczną za wynajem mieszkania
empatyczna / 213.158.199.* / 2009-09-17 23:39
KTO ZDROWY NA UMYŚLE BĘDZIE TOLEROWAŁ CWANIACTWO NAJMUJĄCEGO, NIE PŁACACEGO LOKATORA? Do D..Y takie prawo. W Wielkiej Brytanii od razu na zbitą morde wywalaja za "zły wygląd".
Mr kon / 188.222.113.* / 2011-06-22 18:15
O czym ty piszesz pajacu w wilkiej brytanii chyba nie byles trolu

Najnowsze wpisy