Alimenty

Sylwek K / 85.89.162.* / 2008-01-11 00:02
Co mam zrobić jestem w takiej sytuacji że sąd przyznał alimenty na nieletniego syna zrozumiałe ale teraz syn jest osobą pełnolenią się nie uczy i alimenty praktycznie wygasły ale w wyniku zawirowań rodzinych(pozew rozwodowy żony następnie rozwód)syn już pełnoletni został przy mnie.Sytuącja mieszkaniowa mimo rozwodu zmusza nas z byłą żoną do wspólnego mieszkania.Kiedyś zeby mi dopiec przy spużnieniu się z alimentami nasłała do zakładu komornika i on zabierał alimenty z mojej pensji i mimo to że syn jest już pełnoletni i się nie uczy tylko pracuje drywczo komornik dalej pobiera alimenty i przekazuje byłej żonie i gdy syn chce odzyskać te pieniądze to się smieje mu w twarz i mówi że przyszły do niej.Jak sam poszedłem do komornika i prosiłem o pzestanie pobierania alimentów to mnie wyśmiał a o udzileniu porady co mam z tym fantem zrobić nawet nie chciał dyskutować.Więc jak to jest przecierz komornik swietnie zdaje sobie z tego sprawę ma datę urodzin dzicka w imieniu którego pobiera alimenty i nie musi od byłej żony wymagać choćby zaświadczenia czy dzieko uczy się dalej.Ja w tej sytuacji czuję się okradany widzę że komornikowi będzie wszystko jedno do kiedy będzie pobierał alimenty nawet chyba jeszcze wtedy gdy syn będzie miał 50 lat.Co można zrobić z taką kobietą która bezprawnie przyjmuje w dalszym ciągu alimenty które jej się nie naeżą gdyby jeszcze pomagała finansowo synowi czy prowadziła wspólną kuchnię żwiąc syna ale tego niema bo z snem prowadzimy wspólne gospodarstwo domome.Czy można to nazwać wyłudzeniem pieniędzy o demnie czy była żona jak składała wniosek do komornika tak teraz niema obowiązku zgłoszenia komornikowi nowych okoliczności które nie pozwalają jej na dalsze przyjmowanie alimentó czy może je dalej bezkarnie pobierać.
Wyświetlaj:
titania / 83.7.224.* / 2009-02-23 18:25
musisz wnieść do sądu o zaprzestanie płacenia alimentów ,poszukaj w internecie wzoru takiego wnioskui ,( na stronach sądów są zakładki z wzorami)
marta01111 / 82.160.195.* / 2009-02-15 11:34
Witam mam takie pytanie jesli mój mąż zarabia 2.300zł i mamy dwoje dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym ile moge żądać alimentów? w pozwie napisałam 1.600zł po 800zł na jedno dziecko gdzie ja jestem osobą bezrobotną mam na utrzymaniu mieszkanie i rachunki typu woda gaz prąd i czynsz a maz mieszka z rodzicami gdzie rodzice jego pracują.a do tego moj mąż nadużywa alkoholu gdzie mam dowody ze oddawałam go na leczenie przez gmine ale on sie nie stawiał a po drugie leczył sie tabletkami ale je przepił i miał wszywke którą też przepił . chciała bym mu ograniczyc kontakt z dziecmi zeby je odwiedzał pod nadzorem kuratora bo boje sie ze bedzie przychodził pod wpływem alkoholu juz mąż raz był podawany o alimenty na pierwsze dziecko ale musiałam wycofac bo mieszkałam wtedy znim a on i jego rodzina mi groziła ze mnie stąd wyrzucą na ulice byłam tam bez zameldowania starałam sie o mieszkanie i dostałam je z gminy pomocy szukałam w centrum pomocy w rodzinie gdzie na wszystko mam dokumenty czy mam jakies szanse na wygranie i ograniczenie kontaktów z dziecmi gdzie jego rodzina mi zagroziła ze po trupach to mnie zniszczą bardzo sie tego boje sprawe pierwsza mam 2 marca 2009r prosze o pomoc boje sie bardzo bo z pierwsza sprawa na pierwsze dziecko było okropnie .boje sie ze znowu bede przechodzic to samo co przedtem
Mimi424 / 217.98.38.* / 2008-01-17 19:23
o tym czy alimenty się dalej należą decyduje Sąd który je przyznał.Komornik wykonuje tylko wyrok sądowy i sam nic nie może zmienić.
Trzeba założyć sprawę w sadzie
singielka / 217.113.225.* / 2010-03-03 01:53
syn jest osoba pelnoletnia, sierpniu w 2009r zapszestal edukacji ,od wrzesnia 2009pracuje ,komornik nie umorzyl alimentow od momentu zaprzestania jego edukacji i podjecia pracy tylko od momentu zlozenia pisma tj. w dniu 18.02.2010 ze pracuje kto mial to zrobic czy on -czy mama[zona] ktora wiedziala i otrzymywala alimenty

Najnowsze wpisy