Forum Forum prawneCywilne

Prosze o porady jak poradzic sobie z rozwodem.

Prosze o porady jak poradzic sobie z rozwodem.

bowling / 195.38.12.* / 2008-04-15 14:38
Witam.

Prosze o porade w sprawie rozwodu.Dopiero sie do tego przygotowuje i mam mase pytan na ktore obecnie nie znam odpowiedzi. Wiec moze od poczatku.Po 3 latach malzenstwa (slub cywilny) chce sie rozwiesc z zona.Powodow jest kilka : ustanie pozycia malzenskiego , i wiezi , czeste wyjazdy zony w celach sluzbowych , brak przywiazywania czasu rodzinie. Mam nadz. ze to wystarczy.
Dobrze teraz dalej: mamy kredyt na samochod oraz na mieszkanie.Natomiast chcemy zrobic tak aby mieszkanie zostalo dla mnie a Żona chce kupic dla siebie nowe. Teraz pytania do Was. Jak to wszsytko zrobic ? Tzn. czy lepiej jeszcze poki nie mamy rozwodu wspolnie brac kredyt na kolejna chate i dzielic w pozwie i to wystaczy czy lepiej najepirw skladac pozew i sie rozwodzic i do tego np. napisac jakas umowe cywilno prawna ze np: Ona bedzie mieszkac ze mna jeszcze przez np pół roku ? co radzicie ??
dodatkowo prosze poradzcie co zrobic z reszta majatku. Zakladajac ze obydwoje zgadzamy sie na rozwod i podzielimy sami sobie majatek to czy mozemy to zrobic przed rozwodem? Jesli tak to jak to sie robi ? mozemy zrobic to sami a isc tylko do notariusza aby to potwierdzic i pozniej napisze w pozwie ze mamy juz podzielony majatek? czy mozemy zrobic juz teraz ten podzial , rozdzielnosc majatkowa i czy Ona sama juz moze sobie wziasc ten kredyt na zakup nowego mieszkania ? Jakie sa koszty takich operacji i co najbardziej sie kalkuluje?

A moze jest jakis inny sposob aby to rozwiazac ? Czy mozecie pomoc?

Pozdrawiam
ost... / 85.222.76.* / 2008-04-16 16:49
Lepiej przygotowć składniki masy majątkowej i określić co kto bierze, wtedy trzeba iść do notariusza i zarzeć umowę o dzile majątku jest to duż niższy koszt niż sądownie ( w sądzie 1.000zł przy zgodzie a jak jest spór to wpis wynosi 3.000 zł u notariusza bedzie taniej na zgodny wniosek stron) .
Jęsli chodzi o rozwód to przy orzekaniu rozwodu bez winy ( kwestia czy macie dzieci - jeśli tak to koniecznie będzie przesłuchać świadka na okoliczności wycjowania dziecka ) to wpis sadowy 600 zł.
Wniosek:
1. najpierw dział majątku , potem rozwód.
Pozdrawiam

Najnowsze wpisy