Forum Forum prawneCywilne

wynajem mieszkania podatek

wynajem mieszkania podatek

malpa1986 / 2008-04-18 20:49
taka sprawa... wynajmuje mieszkanie od kolesia który okazał oszustem i nie nie spełnia warunków jakie ustaliliśmy... nie będe zgłębiał sie w szczegóły bo szkoda czasu.... mieszkam u niego 4 miesiące i chcę go trochę postraszyć ale muszę znać konkrety... tzn. jaka dostanie kare z urzędu skarbowego za nie odprowadzanie podatku? i czy mi cos grozi w zwiasku z tym? nie chce donosic ale jak bede miał sie wyprowadzic to mu powiem ze doniose zeby nie spał po nocach... dzieki z góry
Wyświetlaj:
pokrzywdzona / 31.63.39.* / 2011-07-11 12:49
tak samo jest u mnie wynajmuje mieszkanie od ponad 2 lat i chce to zgłosić ale czy ja coś bede za to miedz ale to nie jest moja wina .pare razy prosiłam o umowę to mi pwiedzieli po co mi umowa:(a jeszcze tyle kasy płace i są straszne warunki? prosze mi odpowiedziec czy moge ich jakoś złatwic bo nalezy im sie dwa lata to przesada i tyle kasy :(((( prosze mi odpowiedziec co oni za to beda miedz i czy mi też grozi coś
Czarnula / 95.41.255.* / 2011-08-15 17:32
Jak ci nie odpowiadało to mogłeś wynająć gdzieć indziej a nie dopiero teraz, po 2 latach się obudziłeś?


### Post edytowany z powodu złamania Regulaminu forum Money.pl ###
Fiodor88 / 2011-05-20 00:31
Witam.
Mam pytanie. Wynajmujemy mieszkanie od 8 miesięcy i chcemy się z niego przed wakacjami wyprowadzic (spisana umowa jest na czas nieokreślony z miesięcznym okresem wypowiedzenia). Po wstępnych oględzinach mieszkania nasz pan właściciel stwierdził, że mieszkanie jest zbyt zniszczone i nie odda nam ani złotówki z naszej dwutysięcznej aukcji, mimo tego, że jest w stanie takim jakie je dostaliśmy jesienią (dodam, że liczyliśmy na zwrot pełnej kwoty). Słyszałem, że jeżeli kopia umowy najmu nie jest podbita pieczątką Urzędu Skarbowego, to nasz pan właściciel wcale tego podatku nie odprowadzał. Mam w takim razie pytanie czy jest to prawdą czy nie, ponieważ naprawdę zależy nam na tej kasie, a to może byc jakimś argumentem przeciwko temu krętaczowi więc chyba warto do sprawdzic, bo po zachowaniu tego gbura wygląda na to, że lubi sobie przy chachmencic. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam.
parabuch / 164.127.38.* / 2011-12-27 16:47
Aukcja to może być na Allegro......a kaucja jest pobierana na pokrycie strat,właściciel decyduje czy ją zwróci a nie twoje potrzeby.
[...]

### POST EDYTOWANY Z POWODU ZŁAMANIA REGULAMINU FORUM MONEY.PL ###
MaKu210 / 83.27.243.* / 2012-12-28 19:11
Parabuch...masz kłopoty z agresja?
ghhfdh / 82.158.213.* / 2012-07-20 19:53
O proszę prawdopodobnie odezwał się jeden z tych fajnych ,jeżeli chodzi o Pana wypowiedź w tej sprawie to obiektywnie opiszę to tak-Ja sama wynajmowałam mieszkanie z umową podpisaną przy notariuszu i wiedziałam,ze Pani,od której wynajmuje lokal mieszkalny jest osobą uczciwą wobec US...jednak żadnej pieczątki nie było...znacznie wcześniej ,gdy wynajmowałam mieszkanie to Pan,który przedstawił nam umowę,od ręki miał wszystko pokwitowane przez US......Co do tej sprawy wydaje mi się,że FIODOR88 ma słuszne podejrzenia co do uczciwości Pana,od którego wynajmują dane mieszkanie. To jest normalna odpowiedź na forum=za to P.PARABUCH -wykazał się typowym wieśniactem i niekulturalnym człowiekiem,aż WSTYD,że tacy ludzie chodzą po świecie
Fiodor88 / 87.207.31.* / 2011-05-20 00:17
Witam, mam pytanie, dotyczące tego jak można sprawdzic czy właściciel na pewno odprowadza podatek od wynajmowanego mieszkania. Sprawa wygląda następująco: wynajmujemy mieszkanie, 8 miesięcy i przed wakacjami chcemy się wyprowadzic (umowa jest na czas nieokreslony z miesiecznym okresem wypowiedzenia). Gośc oglądając chatę wstępnie do zdania, stwierdził, że przy takim stanie mieszkania jaki oddajemy nie odda nam kaucji, a 2000pln nie chodzi jak wiadomo, tym bardziej, że mieszkanie oddajemy w idealnym stanie, identycznym jaki odbieraliśmy. Słyszałem od znajomego, że jeżeli na kopii umowy najmu nie ma pięczątki Urzędu Skarbowego, tzn. wtedy, że nie odprowadzał podatku, a to jeżeli jest prawdą to jest jakis hak na tego oszusta, bo jego zachowanie właśnie przedstawia go jako taką osobę. Proszę o szybką pomoc w odpowiedzi na to pytanie.
Pozdrawiam
marek844 / 164.127.230.* / 2015-03-17 15:02
no prosze iść do urzędu skarbowego z ko[pią i zapytać proste nie
bogkrz / 2009-05-27 11:52
odpowiedz pierw sobie, czy Ty jesteś uczciwy i płacisz za to mieszkanie, jaka to kwota, czy jest umowa; kara z US to zwrot niepłaconego podatku i odsetki (raczej niewielkie bo to w końcu tylko kilka miesięcy).
kupa / 84.203.68.* / 2009-05-23 17:31
A jakie warunki ustaliliscie? Nie chcesz mowic bo szkoda czsu czy po prostu nie chcesz placic i szukasz haka na wlasciciela? Cwaniaczku ty. Takich jak ty to ja znam.
wiosenka34 / 2009-05-20 20:53
witam ,ja tez wynajmowałam mieszkanie i teraz własciciel nie chce zwrócic kaucji powiedział jeszcze ze musimy dopłacic .chociaz mieszkanie oddalismy po remoncie tak jaj wynajelismy przy odbiorze nie miałzadnych zastrzezen,miał sie rozliczyc z nami po otrzymaniu faktury z opłatami zeby wszystko uregulowac to rozumiem ale tak sie nie stało i kasy tez nie mamy ,dodatkowo straszy nas sadem nie wiem kompletnie dlaczego,co robic?
wiosenka34 / 2009-05-20 21:06
jeszcze nawiazujac do sprawy podejrzewamy ze podatku nie odprowadzał i tez nie bylismy tam zameldowani,prosze o pomoc
Żaneta / 83.12.159.* / 2009-05-18 11:09
I tak musi być!!!Jestem z Tobą!W takiej samej syuacji ja się znalazłam co Ty!!!!
pozdrawiam Żaneta
Młody Rentier / 2008-04-21 19:45 / Bywalec forum
za nieodprowadzanie podatku bedzie musial zaplacic kare oraz kwote naleznego a nieuiszczonego podatku plus odsetki od momentu powstania obowiazku zaplaty podatku.

za "uprzejme doniesienie" nic ci nie grozi wiec pod donosem moze sie podpisac lub zlozyc anonim
parabuch / 164.127.38.* / 2011-12-27 16:55
Pod warunkiem,że masz dowody wpłaty za wynajem
cwaniaczku......takich co nie płacą a donoszą
jest wielu!!!!
Gogo713 / 164.126.179.* / 2015-03-17 10:38
A co jestes naciągaczem dużo ludzi niechce kaucji oddać
katie987 / 2009-02-08 15:41
chce wynajac mieszkanie bez placenia podatku.... czy jest taka mozliwosc? czy da sie w jakis sposob obejsc prawo?... co sie robi w sytuacji kiedy do mieszkania wprowadzaja sie kuzyni wlasciciela mieszkania i nic jemu za to nie placa a jakis uprzejmy sasiad doniesie do US fakt wynajmu mieszkania chociaz nie jest to prawda bo lokatorzy nie placa wlascicielowi ze wzg na to ze sa jego rodzina.....
marek1984 / 79.189.243.* / 2009-05-22 15:11
3) 8,5%:
a) przychodów, o których mowa w art. 6 ust. 1a, do kwoty stanowiącej równowartość 4 000 euro; od nadwyżki ponad tę kwotę ryczałt wynosi 20% przychodów,

taki podatek możesz płacić najniższy.
jml13060 / 83.238.160.* / 2009-02-09 10:24
.
Własciciel mieszkania może zwyczajnie je użyczyć do nieodpłatnego wykorzystania ; szczególnie bliskiej rodzinie (swoim kuzynom). Wtedy nie płaci się podatku od dochodów z najmu, a donos "uprzejmego" sasiada do US nie bedzie miał negatywnych skutków. Jak to w rodzinie, właściciel moze sie na boku umówic z kuzynami co do kwoty i formy wzajemnego rozliczenia. Oczywiście taka umowa użyczenia jest fikcją, ale przy zgodnym i przemyślanym działaniu zainteresowanych stron trudno będzie tę fikcję udowodnić. Umowę użyczenia można stosunkowo łatwo zakończyć, co jest duza zaleta w stosunku do umowy najmu chroniacej prawa lokatorow.
Katie 9523 / 83.31.245.* / 2009-02-14 12:57
a jest moze jakis szablon takiej umowy?
jml13060 / 83.5.143.* / 2009-02-14 15:58
Szablon umowy użyczenia : static1.money.pl/d/firma/umowy/umowa%20uzyczenia.doc
>>
UMOWA UŻYCZENIA LOKALU MIESZKALNEGO

zawarta dnia [kliknij tutaj i wpisz dane] w [kliknij tutaj i wpisz dane] pomiędzy:

Panem/ią
[kliknij tutaj i wpisz dane],
zam. w [kliknij tutaj i wpisz dane]
legitymującym/cą się dowodem osobistym (seria i numer dowodu osobistego) [kliknij tutaj i wpisz dane]
(lub)
[kliknij tutaj i wpisz dane] z siedzibą w [kliknij tutaj i wpisz dane], ul. [kliknij tutaj i wpisz dane], zarejestrowaną w [kliknij tutaj i wpisz dane] pod numerem [kliknij tutaj i wpisz dane], z zarządem w składzie: [kliknij tutaj i wpisz dane], z kapitałem zakładowym/akcyjnym w wysokości [kliknij tutaj i wpisz dane], NIP [kliknij tutaj i wpisz dane],
reprezentowaną przez:
1. [kliknij tutaj i wpisz dane],
2. [kliknij tutaj i wpisz dane],
zwanym dalej: "Użyczającym"

a

Panem/ią
[kliknij tutaj i wpisz dane],
zam. w [kliknij tutaj i wpisz dane]
legitymującym/cą się dowodem osobistym [seria i numer dowodu osobistego] [kliknij tutaj i wpisz dane]
(lub)
[kliknij tutaj i wpisz dane] z siedzibą w [kliknij tutaj i wpisz dane], ul. [kliknij tutaj i wpisz dane], zarejestrowaną w [kliknij tutaj i wpisz dane] pod numerem [kliknij tutaj i wpisz dane], z zarządem w składzie: [kliknij tutaj i wpisz dane], z kapitałem zakładowym/akcyjnym w wysokości [kliknij tutaj i wpisz dane], NIP [kliknij tutaj i wpisz dane],
reprezentowaną przez:
1. [kliknij tutaj i wpisz dane],
2. [kliknij tutaj i wpisz dane],
zwanym dalej: "Biorącym do używania".
§ 1
Użyczający oświadcza, że posiada tytuł prawny do lokalu mieszkalnego nr [kliknij tutaj i wpisz dane] położonego w [kliknij tutaj i wpisz dane] przy ul. [kliknij tutaj i wpisz dane], składającego się z [kliknij tutaj i wpisz dane], o łącznej powierzchni [kliknij tutaj i wpisz dane] m2.

§ 2
Użyczający użycza i daje w bezpłatne użytkowanie Biorącemu, a Biorący przyjmuje do używania przedmiot użyczenia określony w § 1, zwany dalej Lokalem, na czas oznaczony od dnia [kliknij tutaj i wpisz dane] roku do dnia [kliknij tutaj i wpisz dane] roku
(lub)
na czas nie oznaczony.
§ 3
Biorący do używania oświadcza, że odebrał przedmiot użyczenia, zapoznał się z jego stanem i stwierdza, że jest on przydatny do umówionego użytku i nie zgłasza żadnych zastrzeżeń.

§ 4
Biorący do używania zobowiązuje się do używania Przedmiotu użyczenia zgodnie z jego przeznaczeniem oraz do utrzymania go w należytym stanie.
Biorącemu do używania nie wolno oddawać Lokalu do korzystania innym osobom.

§ 5
Biorący do używania zobowiązuje się do wykonywania na własny koszt wszelkich napraw niezbędnych do zachowania Lokalu w stanie niepogorszonym.

§ 6
Biorący do używania zobowiązuje się płacić jedynie czynsz administracyjny, w wysokości określonej w zawiadomieniach administracji budynku, w którym znajduje się użyczany Lokal.
Ponadto Biorący do używania zobowiązuje się ponosić opłaty za energię elektryczną, gaz, opłaty komunalne
oraz opłaty za używanie telefonu.

§ 7
Każda ze stron może wypowiedzieć umowę zachowując [kliknij tutaj i wpisz dane] okres wypowiedzenia.

§ 8
Użyczający może wypowiedzieć niniejszą umowę bez zachowania okresu wypowiedzenia, jeżeli Biorący do używania używa Lokal niezgodnie z przeznaczeniem lub narusza inne postanowienia niniejszej umowy.
§ 9
W sprawach nieuregulowanych niniejszą umową stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego. Właściwym do rozstrzygania sporów mogących wyniknąć w wyniku realizacji niniejszej umowy jest Sąd [kliknij tutaj i wpisz dane].
§ 10
Zmiany niniejszej umowy wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności.

§ 11
Umowa została sporządzona w [kliknij tutaj i wpisz dane] jednobrzmiących egzemplarzach, po [kliknij tutaj i wpisz dane] dla każdej ze stron.


________________ ________________ Użyczający Biorący do używania

student II roku ksw / 193.25.0.* / 2009-06-18 19:48
kara najpierw odsetki potem grzywna potem jak pan nie splaci hipoteka przymusowa lub zastaw przymusowy na tym co pan ma np auto czy mieszkanie czy co pan ma
podatek od najmu to 10 %
jml13060 / 83.5.143.* / 2009-02-14 16:03
Najlepiej (z ostrożności) jeśli użyczysz swoje mieszkanie jako lokal użytkowy, np. na biuro, pracownię malarską, ... . To, czy ktoś w nim urzęduje, maluje, ..., czy pomieszkuje, to jest jego sprawa.

Najnowsze wpisy