Forum Forum prawneCywilne

problemy ze zwrotem towaru

problemy ze zwrotem towaru

nadi / 2008-04-21 12:21
zakupiłam w sklepie internetowym wozek dzieciecy. jednak towar nie spelnial moich oczekiwan. tego samego dnia zatelefonowalam do sklepu jak z pyt. jak mam wozek zwrocic. Pani kazała napisac e-maila jaka jest przyczyna zwrotu i czekac. czekalam i nic.znow zadzwonilam i powiedzialam,ze wysylam wozek. po kilku dniach napisalam e-maila kiedy dostane zwrot pieniedzy i nic,zadnej odp.zadzwonilam i znow kazali czekac ale tym razem na list, "bo to powazna sprawa". jutro mija 14 dni otrzymanie przez sklep wozka i dzisiaj znow zadzwonilam. pani powiedz,ze czekaja na opinie rzeczoznawcy,bo musza mnie obciazyc kosztami, bo rozpakowałam wozek i oni nie moga go sprzedac za takie same pieniadze i ze to potrwa. przeciez mam prawo obejrzec zakupiony towar, nie spakowalam go idealnie tak samo,ale w oryginalne pudlo i nie byl przeciez uzywany.czy to zgodne z prawem, ze oddadza mi mniej pieniedzy, jesli w ogole oddadza?
Wyświetlaj:
Młody Rentier / 2008-04-21 19:36 / Bywalec forum
a dlaczego zwrocila pani wozek bo to klu sprawy. prosze odpowiedziec na pytanie podajac jedna odpowiedz:
1) bo miał wadę fizyczną
2) towar nie posiadał właściwości podanych przez sprzedawce
3) bo mi sie nie podobał i oczekwiwałam czegos innego.

bo wyborze jednej odpowiedzi przedstawie pani sytuacje.
nadi / 2008-04-21 21:55
2) bo miał byc model z 2007roku a byl z 2005 (była nawet inf.na oryginalnym opakowaniu)- a pytałam przed zakupem
3) bo byl bardzo duzy a ja jestem niska osoba- rowniez o to pytalam przed zakupem

ze str.sklepu haapy baby:
"Nabywca ma prawo do zwrotu towaru bez wzgledu na przyczyne w ciągu 10 dni od daty doreczenia przesyłki.
...pod warynkiem,ze
-towar znajduje sie w oryginalnym i nie naruszonym opakowaniu
-nie nosi śladow uzytkowania"

p.s. ale ja musiałam otworzyc paczke a byla bardzo poklejona tasmami i pozniej tez zakleiłam

Dz.U nr22 poz.21
Młody Rentier / 2008-04-22 00:44 / Bywalec forum
skoro sklep sam przyznaje mozliwosc zwrotu towaru bez wzgledu na przyczyne no to nie ma co dyskutowac czy mogla pani to zrobic, natommiast ponosi pani jedynie koszty powrotnego wyslania towaru do sklepu.

Oczywiscie ze mogla pani otworzyc paczke i taki fakt nie moze odbierac uprawnienia przyznanego przez sklep dot. zwrotu towaru.
tak jakies opinie rzeczoznawcow to bzdury i prosze napisac do nich i wyznaczyc im czas do zwrotu pieniedzy za zakupiony przedmiot. Prosze wyznaczyc czas odpowiedni na dokonanie czynnosci czyli najlepiej 7 dni.

Natomiast jezeli towar byl niezgodny z umowa tzn jak pani pisze przyslano model z 2005 a mial byc z 2007 roku to jest to juz niezgodnosc towaru konsumpcyjnego z umowa i na podstawie ustawy o szczegolnych warunkach sprzedazy konsumpcyjnej mogla by pani odstapic od umowy i z tego uprawnienia powinna pani skorzystac w tej sprawie wtedy sklep ponosil by roniez wszelkie koszty zwiazane z odeslaniem towaru do sklepu.

Nadal jednak moze skorzystac pani z ww. uprawnienia wystarczy tylko napisac pismo do sklepu powolujac sie na ww. ustawe i przedstawiajac swoje żądanie. natomiast pismo musiala by pani wyslac listem poleconym z potwierdzeniem odbioru zeby wiedziec od kiedy liczyc termin.

Najnowsze wpisy