Forum Forum prawneCywilne

Przeniesienie własności lokalu

Przeniesienie własności lokalu

jelizawitta / 2008-06-29 13:39
Zawarłam umowę w zwykłej formie z deweloperem,który nie wywiązywał się z . terminów i przekazania mieszkania,Wzwiązku z tym we wrześniu 2003 roku doszło do dodatkowego pisemnego uzgodnienia,w którym deweloper zobowiązał sie do wykonania jeszcze pewnych rzeczy i przekazania mieszkania aktem notarialnym do grudnia 2003 roku, Jednak w pazdzierniku 2003 roku komornik zajął hipotekę a deweloper jeszcze ją obciążał,Komornik chce to mieszkanie zlicytować,Obecnie wniosłam sprawę do sadu o przeniesienie własnosci z podaniem wartości mieszkania.To są duże opłaty sądowe,ale nie ma wyjścia,trzeba ratowac mieszkanie w którym mieszkam od 2003 roku.Na rozprawę czeka sie długo,dlatego prosze o jakaolwiek informacje czy w takiej sytuacji wyrok sadu może okazać się dla mnie korzystny,Przecież zapłaiłam za mieszkanie,a umowa chociaz w zwykłej formie była umową zobowiazujacą i do tego jest jeszcze to dodatkowe uzgodnienie,Proszę wypowiedzcie się,Dziękuję
Wyświetlaj:
Haś / 2008-06-29 16:54
podpisałaś umowę przedwstępną tylko na papierze? Wtedy od sprzedawcy możesz żądać jedynie zwrotu wpłaconych pieniędzy (mieszkania już nie, bo polskie prawo do przeniesienia własności nieruchomości wymaga formy aktu).
jelizawitta / 2008-06-29 18:31
Liczę na to,że w naszym kraju znajdę sprawiedliwość i nie chciałabym przejść wszystkich instancji i prosić o pomoc EUROPEJSKEGO TRYBUNAŁU PRAW CZLOWIEKA W STRASBURGU-chcę sprawiedliwości w swoim kraju,oby się ziścilo,oby.
jelizawitta / 2008-06-29 18:11
Czytałam wyrok SN chyba z 2003 roku,który orzekł przeniesienie własności,jestem ciekawa jak orzekają sądy niższych instancji ,może ktoś zna takie orzeczenie -to proszę mi je przytoczyć,Dzięki
Haś / 2008-06-30 20:58
widocznie umowa była silniejsza / notarialna/ przykro mi nie znam. trzeba próbować, choć w tym przypadku jestem raczej niewierzący.
jelizawitta / 2008-06-30 23:33
ATAK SZCZERZE,TO POMOMO LITERY PRAWA,JEŻELI ONO W ŻYCIU SIĘ NIE SPRAWDZA I CZŁOWIEK NIE JEST NALEŻYCIE CHRONIONY,TO PO TO JEST SĄD,ŻEBY W KAŻDYM INDYWIDUALNYM PRZYPADKU TE LITERĘ PROSTOWAŁ OKAŻE SIE W SĄDZIE.

Najnowsze wpisy