Forum Forum prawneCywilne

Czy rodzice mogą na złość wymeldować z domu swoje pełnoletnie dziecko?

Czy rodzice mogą na złość wymeldować z domu swoje pełnoletnie dziecko?

sylviaaa_84 / 2008-07-04 12:38
Witam,
mam dość nietypową sytuację. jestem zameldowana na pobyt czasowy w domu rodziców. Jednak nie mieszkam tam od kilku lat ze względu na to, że uczyłam się w innym mieście. Teraz skończyłam studia i wynajęłam stancję. niestety nie mam możliwości zameldowania sie na niej ani na pobyt tymczasowy, a już wogóle na pobyt stały. Jestem na etapie szukania pracy w mieście ukończenia studiów. Mój ojciec już na studiach złożył wniosek o wymeldowanie z miejsca stałego pobytu, jednak wniosek został odrzucony ze względu na moją naukę. Ojciec zapowiedział, że po skończeniu przeze mnie studiów podejmnie kolejny krok wymeldowania. Wtedy zostanę osobą bezdomną, ponieważ nie mam gdzie się zameldować. Mam pytanie, czy mój ojciec może mnie w tym przypadku wymeldować i tak utrudnić mi życie??? Czy są jakieś przepisy odnośnie takich sytuacji? Jestem załamana. Dodam tylko, że mam orzeczenie z sądu, że ojciec nie zajmował sie mną i powinnien płacić na moją rzecz alimenty. Bardzo byłabym wdzięczna o jakąkolwiek pomoc w tej sprawie bo nie wiem jak mam się bronić i na jakie przepisy powołać.
sylviaaa_84 / 2008-07-04 14:19
Proszę o jakakolwiek pomoc w tym temacie bo juz sama nie wiem jak to naprawde wyglada:(

Najnowsze wpisy