Forum Forum prawneCywilne

Jak zalozyc sprawe??

Jak zalozyc sprawe??

darecki1820 / 79.186.218.* / 2008-07-11 20:41
Witam ... Wynajmowalem stancje dostalem pokwitowanie od wlasciciela w sprawie wynajmu i pewnego dnia kazal mi sie wyprowadzic ... mialem tam swojego laptopa ... wlasciciel bez mojej zgody wszedl do mojego pokoju i wyrzucil wszystkie rzeczy na korytarz w raz z laptopem ... korytarz dostepny byl dla innych lokatorow ... gdy przyjechalem po rzeczy nastepnego dnia laptopa juz nie bylo ... gdzie wlasciciel swiecie przekonany mowil ze go tam zostawial ... co w tej syt robic ?? prosze o odp
Wyświetlaj:
Romuś / 192.193.245.* / 2008-07-25 11:03
Wg mnie sprawa jest bardzo jasna. Należy powiadomić urząd skarbowy. Skoro nie było meldunku, to pewnie również wynajmujący nie odporowadzał podatku od najmu. Fiskus to "najsprawniej" działający urząd w tym naszym kraju-raju. Jak mu się skarbówka doczepi do d***, to gość szybko zmięknie.
Sam przerabiałem kiedys podobny temat i wystrczyło że postraszyłem fiskusem i juz była inna rozmowa.
Radzę spróbować - to nic nie kosztuje.
olgierd / 2008-07-14 13:46 / Bywalec forum
Po pierwsze co to znaczy 'pokwitowanie'? Po drugie: czy opróżnienie pokoju nastąpiło już po upływie okresu wypowiedzenia? Tj. np. termin wypowiedzenia biegł do 1 lipca, a właściciel mieszkania opróżnił go po tym dniu?

Tak czy inaczej wynajmujący nie mógł tak zrobić, jedyna sytuacja, o której wspomina kodeks jest prawo zastawu na rzeczach ruchomych wniesionych do lokalu, tj. jeśli najemca zalega z czynszem, właściciel mógł zatrzymać np. laptopa do czasu zapłacenia czynszu. Aczkolwiek zatrzymać to nie oznacza ani go sprzedać ani nawet używać, nie mówiąc o takim kardynalnym zaniedbaniu.

Oczywiście przysługuje Panu roszczenie odszkodowawcze przeciwko właścicielowi mieszkania.
alitbg / 89.108.232.* / 2008-07-27 18:06
po pierwsze szukaj ugody chyba nie wiesz jak działają sądy z powództwa cywilnego w polsce.Z tego co piszesz wydaje mi się że laptopa wzieli inni lokatorzy i ich bedziesz musial powolac na swiadków a oni nie są zobligowani zeznawac przeciw sobie samym i sprawę przegrasz. Nie masz nawet dowodów że wynajmowałeś stancję (brak umowy) a to podstawa do rozpozania przez sąd a na gębe to mogą cię nie wysłuchać.
Dlatego uważam że szkoda pieniędzy i czasu wez się do roboty wyciągnij wnioski i kup nowego latopa
darecki1820 / 83.21.253.* / 2008-07-15 20:58
Witam ... Oproznienie pokoju nastapilo w czasie gdy wynajmowalem u wlasciciela pokoj ... mialem zaplacone za 10 dni a po 5 kazal sie wyprowadzic i nawet oddal mi pieniedzy za reszte dni ktorych juz tam nie mieszkalem ... Czy sprawa cywilna da cos w tej sytuacji ??

Pozdrawiam
darecki1820 / 83.21.242.* / 2008-07-16 21:39
aha chciałem dodać że ten właściciel wynajmował bez zameldowania i bez żadnej umowy a to pokwitowanie bylo na odbiór pieniędzy za wynajem
darecki1820 / 83.21.242.* / 2008-07-16 21:41
I sprawa była zgłoszona na policji lecz dostałem pismo z prokuratury że sprawa jest umożona ponieważ nie znaleźli sprawcy :(
bedniejszy / 83.19.29.* / 2008-07-18 03:32
na takiego to jest tylko jedno prawo. prawo dżungli....a prokuratura to i tak dużo zrobiła że chociaż pismo wysłała..do skarbówki dziada...sądy są dabre dla złodzieji w krawacie, sprawy się ciągną jak flaki w gównie.. na ulicy z tym wynajetym sobie porozmawiaj.....
raflex / 89.108.226.* / 2008-07-24 00:17
jakiej wartosci byl laptop ?? jakie inne rzeczy zginely ?? o jakiej wartosci ??
Przeciwko wynajmujacemy przysluguje ci powodztwo cywilne o odszkodowanie za zagubione mienie niezaleznie od tego czy ci zwrocil kase czy podpisal umowe. wiecej na gg 7341538.

Najnowsze wpisy