Forum Forum prawneCywilne

Mieszkanie darowizna dlugi

Mieszkanie darowizna dlugi

matix250 / 2008-10-02 18:20
Witam mam z zona taki problem.tesciowie wykupili mieszkanie i za kilka dni przepisali je w akcie darowizny na zone .Po przepisaniu wyszlo na jaw ze tesciowa ma ogromne dlugi (tesciu nawet o nich nie wiedzial) i nie jestesmy ich wstanie nawet spalcic.czy komornik moze teraz zajac to mieszkanie czy mozna jakos uratowac ta sytuacje nie wiem co mam robic co z tym mieszkaniem.
Wyświetlaj:
farutkk / 5.173.176.* / 2022-12-29 17:29
Notariusz Cejrowska pomogła mi w takiej sytuacji, więc serdecznie polecam korzystanie z usług notariusza, kiedy istnieje taka potrzeba prawna.
IzabellaP / 5.173.176.* / 2020-12-28 17:00
Ja się zdecydowałam na pomoc notarialną. Notariusz Cejrowska okazała się bardzo pomocna w tej kwestii.
kiki / 77.87.0.* / 2014-02-28 15:10
WSPÓŁCZUJĘ,my też mamy taki problem. Przepisano na nas mieszkanie w akcie darowizny, wcześniej wykupiliśmy to mieszkanie wyremontowaliśmy i jak zaczeliśmy się cieszyć z naszego ładnego mieszkania to przyszedł do nas list oznajmiający, że przeciwko nam toczy się postępowanie sądowe. od tej pory tylko odbieramy takie listy i nie ma tygodnia bez wizyty u adwokata, przed nami rozprawy sądowe, za które też my jesteśmy obciążeni. mieszkanie warte jest 160 tys, dług teściowej...ponad 300tys...
5jaro / 82.139.13.* / 2008-10-04 20:08
Witam.Rozumię że miedszkanie które zostało przekazane formie darowizny ma obciążoną hipotekę.Czy to są długi tesciowej nie związane z przedmiotem darowizny?
Milego dnia.
matix250 / 2008-10-05 11:55
nie mieszkanie nie jest obciazone hipoteka .mieszkanie jest wolne od jakichkolwiej zobowiazan .tylko tesciowj raty przekraczaja nasza zdolnosc do placenia do tej pory byly wszystkie regularnie placone poprzednimi kredytami [bledne kolo].i teraz jest problem jak tesciowa nie bedzie splacac tych rat to czy banki nie beda roscic prraw do tego mieszkania.bo beda mysleli ze wyzbyla sie majatku.mieszkanie bylo przepisane na tescia i tesciowa i bylo przepisana bez zadnych dlugow.
gucia1978 / 2008-10-23 10:48
komornik ściąga dług zazwyczaj najpierw z pensji lub emerytury dłużnika, z pensji lub emerytury współmałżonka lub z ich majątku wspólnego, chyba, że mają intercyzę. jeżeli dług dotyczy czynszu za mieszkanie lub innych opłat związanych z tym lokalem, to może dochodzić spłaty od wszystkich osób tam zameldowanych. jeżeli mieszkanie zostało wykupione i przepisane w momencie gdy teściowa dług juz miała, to oczywiście mogą wierzyciele zarzadać spłaty długu od was lub cofnięcia darowizny, gdyż zachodzi podejżenie o pozbycie się majątku. jeżeli teściowie mieszkają w tym mieszkaniu w dalszym ciągu i są tam zameldowani to komornik może ale nie musi dojść do tego kiedy było przepisane. jeżeli natomiast mieszkają w innym miejscu i tam są zameldowani, to radzę nie chwalić się w jakich okolicznościach doszło do darowizny, jest nadzieja, że nikt do tego nie dojdzie.

Najnowsze wpisy