Forum Forum prawneCywilne

wyłudzanie w obliczu prawa

wyłudzanie w obliczu prawa

gandalf007 / 83.11.156.* / 2009-03-04 18:29
Ciekaw jestem czy proceder który stosuje proboszcz parafi Brzeziny już od kilku lat wysylając po domach młodzież lub tak zwanych rejonowych za zbiórką pieniędzy na potrzeby parafialne jest zgodny z prawem?Mianowicie w tym roku proboszcz za otynkowanie plebani ogłosił że parafianie muszą zapłacić rachunek 60000 zł to jest tylko jeden przyklad można wymieniać ich bardzo wiele na ten rok co nasz proboszcz planuje jakim prawem wyłudza pieniądze od biednych ludzi wysylając po domach swoich windyfikatorów ,..Teraz nasówa mi się pytanie czy aby to jest ksiądz czy zwykly oszust i naciągacz któremu się wydaje że że wierni parafianie oddadzą mu ostatni grosz a on będzie jeździł po calym świecie , co roku wakacje za granicą ,ferie na nartach ,jest doba kryzysu światowego a nasz proboszczyk podniósł haracz roczny z 100 zł na 150 ale jest na tyle wyrozumialy że rozłożył go na 2 raty ,trzeba przyznać że nasza świątobliwa inkwizycja Jozef okazał łaskę .Mam pytanie dokąd będzie ten proceder jeszcze trwał?
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 3 osoby - gandalf007, krystian33, aws.]
Wyświetlaj:
fajek / 83.8.180.* / 2009-05-04 02:25
to ze ksiadz jezdzi samochodem i wyjezdza na wakacje ok jezeli to sa jego prywatne pieniadze nikomu nic do tego
ale prowadzi zbiórke pieniedzy to powinien sie z tych pieniedz rozliczyc
powinien zrobic sprawozdanie ze zebrał tyle i tyle (pokazac dokumenty na to ile zebrał )
powinien zrobic spis tego na co wydał pokazując odpowiednie rachunki i faktury
jakby WOSP zwineła do kieszeni 1 tysiac złoty zebrany na finale to by księza raban podniesli ze złodzieje
co do odnawiania plebani jest to budynek ktorego włascicielem nie jest ksiądz a parafia
i w zwiazku z tym ksiądz powinien płacic czynsz
jezeli samochód jest na parafie ksiadz powinien prowadzic karte pojazdu
niestety kościół jest organizacja taką samą jak każda inna i powinna miec tez jakies obowiązki a nie tylko przywileje
poza tym to można nazwać podatkiem na kościół a nie darowizną
darowizna jest dobrowolna i nikt nie rozlicza nas z tego czy wpłacilismy czy nie
erroor / 87.105.84.* / 2009-03-25 21:16
A kto Ci każe płacić. Równie dobrze możesz dać kopa w dupę windykatorom Jego Świątobliwości. Wybór należy do Ciebie.
xxlo / 77.254.219.* / 2009-03-28 18:55
ale masz listę
heheheee / 83.11.161.* / 2009-03-24 16:32
heh gandalf007 moze maszracje moze nie . nie wiem co ma na celu ta wypowiedz mysle ze w tym jest troche prawdy a tak apropo tego ze mozesz byc za to ukarany nie mozesz w polsce jest tak zwana wolnosc slowa i kazdy moze wypowiedziedc swoje zdanie

mysle ze ta wypowiedz jest nie potrzebna bo i tak "ludzie"wiedza swoje a to tylko utwierdza lub zaprzecza ich przekonani



jednak podziwiam za odwage Gl & Hf
cwanaBestia / 2009-03-21 17:55
ludzie wez cie takie rzeczy pisac bo to smieszne co to wam da ze sobie popiszecie o proboszczu problem nie zniknie!! a co do kolegi gandalfa to wez sie cieciu zastanów co mowisz wiesz! chyba się z choinki urwałeś!
pozdro!
wat / 87.207.133.* / 2009-05-04 20:57
dlaczego "cwanaBestio" nazywasz gandalfa niezbyt elegancko. Czy normalny szacunek dla człowieka-bliźniego to tak dużo. Czy miło by było gdyby Ciebie wyzwano od takich i owakich. Jest problem i każdy może miec swoje zdanie na ten temat. Po co epitety?
never_mind / 88.115.183.* / 2009-03-25 13:14
oto polski katolicyzm
bucik / 80.50.126.* / 2009-04-22 20:45
zgadzam się w całej rozciągłości :)
cembollek / 79.163.123.* / 2009-03-19 20:35
to jest dyktatorstwo robi co mu sie podoba jest panem i wladca rada parafialna nie nic do powiedzenia brak skarbnika nie liczy sie z ludzmi masz dac to skandal zw tak duza inwestycja nie byla ustalana z ludzmi i rada par

toi
Ave56 / 76.16.248.* / 2009-03-20 19:22
Ci co tu piszą o księdzu że jest taki cudowny. Szkoda że nie pomyślał wczyśniej że na parafii ma rodziny które z Wielkim trudem wiąrzą koniec z końcem... i nie tylko on o tym zapomniał, ale też ci ktorzy się wypowiadają i pokazuja księdza w samych dobrych stronach. Nikt nie zapytał sie ich o zdanie i co o tym sądzą.Wszyscy co bronią ksiedza to mają kasy jak lodu i im to zwisa ze płacą wiecej.... Teraz w Polsce jest kryzys i wszystko jest drogie a tu jeszcze opłacaj ksiedzu wakacje i jescze ten remont !!! To już przekracza ludzkie możliwosci....Jakby Nasza Wielka Świątobliwośc wychowała sie w takiej biednej rodzinie to napewno by wiedziła co toi znaczy nie miec pieniędzy na wszystkie zachcianki. A tak to ciagnie kasę z tych rodzin co czasem brakuje na chleb!!!! Zastanówcie sie w kogo stajecie obronie?????? Ksiedza czy złodzieja?!?!?!??!?!?!?!?
fakirrrrr / 83.13.177.* / 2009-03-19 17:35
stare przysłowie naszych dziadków mówi:
"kto ma księdza w rodzinie ten nie zginie" ...
gtffdhfgyt / 83.11.179.* / 2009-03-19 15:53
prawda to co pisze
aws / 2009-03-19 07:34
Uczciwie szukając uczciwości innych: nie trzba chować się na forum, które nie jest rozwiazywaniem niczego a tylko - jak struś chowaniem głowy w piasek, zresztą i tak niebezpiecznym.
gandalf2007 - z uznaniem Cie dzis pozdrawiam. Zaglądam teraz na forum i czytam tych kilka różnych komentarzy ... A Ty - trzymasz się we wczorajszym postanaowieniu dzielnie. Biorę przykład z Ciebie - milczenie bywa czasem złotem a uczciwości trzeba nam szukać uczciwie.
rozsądna / 83.11.181.* / 2009-03-18 18:39
Witam wszystkich zainteresowanych i mniej zainteresowanych! Ostatnia wypowiedź gandalf007 to apel o zaprzestanie pisania komentarzy do umieszczonego tzw. artykułu z dnia 04-03-2009 roku i myślę, że to bardzo rozsądne bo naprawdę może się to źle skończyć. Muszę powiedzieć Wam, że pracowałam nie tak dawno w dużej firmie w której został opisany nasz szef ( prezes - osoba znana w szerokim środowisku) na podobnym forum. Głownie chodziło o nie równe traktowanie swoich pracowników. Co się potem stało ? Komentarze nagle przycichły dlatego, że potajemnie zostały włączone do tego odpowiednie służby. Zostały ustalone skąd zostały wysyłane sygnały i z jakich stacji roboczych ( komputerów) komentarze były pisane. Niestety wszystko sie wydało, kto i kiedy co pisał! Nie wpadli tylko Ci którzy nadawali komentarze w tzw. Cafejkach internetowych. Ci którzy pisali na prywatnych komputerach w domu, dodatkowo zapłacili grzywny za nieposiadanie oprogramowań z licencją ( sumy rzędu 5000 zł w górę) oraz nielegalne płyty z muzyką. Jeśli chodzi o nasze połączenie internetowe to neostrada, która istnieje dzięki stacjonarnemu telefonowi i chociaż może macie zastrzeżony numer telefony to w procesie „o zniesławienie” takie dane osobowe są ujawniane. Pozdrawiam wszystkich.
olaboga / 2009-03-20 20:43
Tak , to święta prawda i nie pomoże nawet zmienne IP takie jakie ma neostrada czy netia.
Space333 / 80.50.132.* / 2009-03-19 09:18
Na szczęście nie tylko na forach internetowych można mówić o problemach, które nas bolą . Słyszałam, że sprawą brzezińskiego proboszcza zainteresowała się prasa., Może i gandalf2007 odpuścił ale z prasą chyba nie będzie tak łatwo i cieszy mnie niezmiernie ten fakt. Pozdrawiam
rudolf85 / 89.79.140.* / 2009-03-19 13:11
drogi ,,aws'' forum internetowe jest tez formą sprzeciwu wobec sytuacji zaistniałej. a forma wypowiedzi jest według mnie dowolna. najważniejsze jest to aby zaistniała sytuacja została napiętnowana. jestem obywatelem tego kraju i tak jak wszyscy płace podatki więc mierzi mnie to ze ktoś pośrednio okradam mnie i w swym działaniu jest bezkarny.
gandalf007 / 2009-03-18 12:17
moim najwiekszym błędem było napisanie tego komentarza i apeluję o zaprzestanie pisania podobnych komentarzy ......Żałuję było to nie potrzebne . Zaprzestajmy już tego to mnie przerasta i mam zamiar osobiście przeprosić Ks Proboszcza
aws / 2009-03-18 14:23
gandalf2007 pewnie nie łatwo zdobyć się na to coś napisał dzis po godz.12 Dlatego ci gratuluje i zycze odwagi. Każda nasza myśl zawsze będzie mieć swoich zwolleników i przeciwników. Ważne byśmy wiedzieli sami czego chcemy w życiu. Do przeprosin dorasta tylko wielki człowiek. Mam nadzieję, że nie jesteś tchurzem ani chorągiewką i za chwilę nie zmienisz zdania. Podrzegaczy do zła - nam nie potrzeba (choć ich nie brakuje). Ludzi twórczych bardzo. Słuchając plotek szrzonych, przekręcających i po swojemu wszystko sobie tłumacząch - zagladam tutaj na forum i z serca się cieszę, tym co wczoraj wielu i dzis Ty tutaj napisał. Dziękuję ... i czekam, aby stąd zniknął cały ten niesmaczny temat z pewnością Brzezinom nieprzysparzający dobrego imienia.
Amorek / 80.50.132.* / 2009-03-18 14:11
A co proboszcz na Ciebie mafię nasłał?
luterek:) / 80.50.132.* / 2009-03-18 14:06
A za co masz przepraszać!!! Napisałeś prawdę, spowodowałeś, że wreszcie zaczęło się o tym mówić. Czego się boisz? Moim zdaniem możesz przepraszać księdza ale w momencie kiedy on przeprosi za swoje zachowanie całą parafię.
Amen / 83.11.204.* / 2009-03-18 13:23
Wreszcie gandalf2007 dotarło coś do Ciebie, ale zauważ ile zasiałeś słów tutaj różnej treści ... i jak teraz chcesz zadośćuczynić ? Ale i tak się cieszę i życzę odwagi nie tylko przeprosin, troski oto, aby stąd ten temat zniknął ale i siły do dobrej spowiedzi. Niech Bóg błogosławi naszą "małą Ojczyznę" = Brzeziny
Lanselot33 / 80.50.132.* / 2009-03-18 14:09
Koleś daj sobie na wstrzymanie, żyjemy w takich czasach, że każdy ma prawo do swojego zdania. A nasza "mała Ojczyzna"= Brzeziny są "małym królestwem" w którym rządzi despotyczny władca PROBOSZCZ
butcher / 84.38.160.* / 2009-03-18 17:51
Wiec nie kryj sie po forach i sam mu to osobiście powiedz, jak jesteś taki twardziel.
zło dobrem zwyciężaj / 83.11.204.* / 2009-03-18 12:52
gratuluję - i życzę odwagi w dotrzymaniu słowa: przeprosin
rozsądny / 83.11.177.* / 2009-03-17 22:21
ja myślę ze ten co to napisał jest zwyczajnie zazdrosny że wszyscy starzy młodzi dzieci młodzież babcie i tak dalej lubią i naszego wikarego i naszego proboszcza i to raczej nie ważne jakimi samochodami się wożą ale jakimi są ludźmi i mysle jeszcze że ten kto pisze te parszywe słowa jest za tym by nasz ks.Józef popierał pijaków pod sklepem i tych którzy zamiast chleba czy co kolwiek dziecku by miało lepsze zycie kupują alkohol...i czy to jest normalne po co wypisuje takie paskudne rzeczy na naszych księży co to jest za nazwa samochodu burdelowiec to ze ktos ma lepsze autko nazywa sie burdelowcem??????? czemu ten kto to napisał nie powie wprost tego co myśli no poprostu żal...a w ogóle to chyba nie zdaje sobie sprawy z tego ze w łatwy sposób mozna dojśc kto to pisze i z którego komputera więc lepiej dla niego jak by poszedł osobiśce do księdza i powiedział o co chodzi ze nie da rady zapłacic bo nie ma i nie wieże żeby nasz proboszcz nie zrozumiał a przez takie głupie pisanie mozna sobie narobić problemów
zło dobrem zwyciężaj / 83.11.217.* / 2009-03-17 11:58
A. Kępiński w książce"Metoda badania psychiatrycznego" podaje motto:
"skoro mnie nie chcesz podnieść, to mnie przynajmniej nie depcz".
Ta myśl - towarzyszy mi, słysząc hienowate szepty o wieściach z internetu. Stąd zadałem sobie trud dotarcia do tych "mądrości" inaczej oświeconych. Wiem, że tu nie mogę spodziewać się solidnych wypowiedzi - opartych na fundamencie argumentów, ale czytając ten "wytworki" godne swoich autorów: nie mogę zamknąć tej strony bez słowa komentarza ...
"Gandalf007" - masz wielkie mniemanie o sobie, skoro te kiepskiej jakości zdania bez składu i stylu, masz odwagę zwać artykułem, lecz owszem: jaki autor, taki artykół. Stąd też nie dziwię się, że z dumą czujesz się być przywódcą tej garstki, którą podpisana, jako "kochająca Boga" (wliczając tu samą siebie i wszystkich tu "oświeconych") nazwała: "prostymi i ciemnymi". ("kochającej Boga" - polecam słowa Bibli o kapłaństwie i szacunku dla kapłanów, a nade wszystko o konieczności miłowania każdego bliżniego, by potem nazwać siebie tak zaszczytnym imieniem).
Zatem "prości i ciemni" ludzie - jesli szukacie usprawiedliwienia siebie w obwinianiu innych, to bądźcie proszę bardziej lojalni i przestańcie sami udawać, że wam zależy na pozytywnym obrazie "małej Ojczyźny", której na imię: Brzeziny.
Ja wymawiając słowo: "Brzeziny" -szczycę się tym wszystkim, co niektórzy próbują tu swym szkalowaniem zdegradować. Cieszę się ,że kościół jest prawdziwą "perłą", że nie niszczeje - lecz przeciwnie: jest wzorowo zadbany, rekonstruowany, odnawiany ... O szczęśliwi jesteśmy, że ksiądz proboszcz jest dobrym i "prawdziwym gospodarzem", któremu pewnie i jego brat: znawca sztuki - nie skapi fachowych porad. Bogu niech będą dzięki, że to cenne dziedzictwo, które przekazali nam przodkowie - na naszych oczach: nie marnieje! Owszem, moglibyśmy mieć księdza, który wsłuchując się w "brednie" tych, którym nie zależy na wartościach duchowych i kulturowych, dałby sobie "święty spokój" z jakąkolwiek pracą renowacyjną, prawem się usprawiedliwiając: "nie chcą - niech mają, niech się wali ...". LECZ CO WÓWCZAS BYŁOBY NASZĄ CHLUBĄ ??? - a domyślam się i wówczas nie zabrakłoby negatywnych głosów na jego temat (tyle, że odwrotnych, ze jest leniem, ze nie remontuje ...). To także dzięki wytrwałej postwie księdza proboszcza dziś możemy się szczycić Brzezinami, a wstydzić tylko nieokiełznaniem pojedyńczych głosów "inaczej oswieconych".
Trzeba by silnym i bezinteresownym człowiekiem, aby mimo oszczerstw i plotek pozostać wiernym Bogu i sobie w realizacji kosztownych zamierzeń. szkalujący - spróbujcie wyremontować coś w swoim obejściu a może zmądrzejecie i wraz z wieloma innymi podziękujecie Bogu i Księdzu proboszczowi - nie tylko za mobilizację parafian, aby w rodzinie oszczędzić parę złotych miesięcznie na rzeczdumy naszej z "perełki Pokarpacia", ale i za wszelkie starania o pozyskiwanie środków na cele, które mam nadzieję nadal pozostaną dumą Brzezin.
Siać plotki, szerzyć oszczerstwa, przytakiwać szkalującym... - to żadne bohaterstwo. Zaś mimo szkalowania, niedoceniania trudu ... wciąż twórczo pracować... - to godne uznania.
Za chwilę pobiegniemy na rekolekcje i do spowiedzi - udając wierzących ? I kto tu jest oszustem ? Odwagi bez wątpienia wymaga czepianie się własnego, nie cudzego sumienia... Brzeziny - odwagi ! Przytakiwane oszczerstwa - pora naprawiać, stawić im czoła. Zycie- nie tylko od ksiedza domaga się uczciwości. Uczciwość i od nas domaga się sumiennej reakcji: twórczego staiania oporu złu. Ucieszyła mnie treść komentarza "brzeziniaka" i paru innych. Szkalującym tu i cicho plotkującym po naszych wsiach życzę odwagi do sumiennego i głębszego rachunku sumienia z własnego życia a nade wszystko życzę tak bardzo potrzebnej odwagi w realizacji ZADOŚĆUCZYNIENIA - warunku dobrej, nieświętokradzkiej spowiedzi.
Psudo zatroskani - zróbmy rachunek sumienia sobie, nie innym, to z pewnością lepoiej na tym wyjdą Brzeziny.
objektywny / 83.11.160.* / 2009-03-17 21:03
Brawo 'zło dobrem zwyciezaj" . Widać, że jestes w temacie i znasz brzezińskich ludzi i ich mentalnośc. Wszyscy to wiedzą ,ze najglosniej wypominają pieniadze Ci, ktorzy w zyciu nie rzucili na składkę choćby 1 zł, a mowią o dawaniu innych pieniedzy??? O dawaniu na odnowe mienia kościelnego???? Jakim prawem ich to boli , jesli nie przyczyniają sie do zbiórek parafian??? Jakim prawem liczą pieniądze innych, skoro sami nic od siebie nie dali????? Coś okropnego, zrobic coś z takimI ludżmi jak niektorzy na tym forum. .
ale na szczescie są w naszej małej brzezińskiej ojczyźnie ludzie wartościowi i zapatrujmy się na nich , a nie idźmy za tymi ktorzy oprócz agresji nic soba nie reprezentują a mysle ze do kościoła chodzą tyllko spod sklepu na same ogłoszenia,zeby ludzie widzieli ,że byli w kosciele, cha cha. NO TO CI DOPIERO WZORZEC DO NAŚLADOWANIA. WSPOŁCZUJE TYM ,KTÓRYM TAKIE OSOBOWOŚCI IMPONUJĄ. SZKODA MI ICH RODZIN , NAPEWNO SIE ZA TAKICH OJCÓW,MĘZÓW, CZY DZIECI WSTYDZĄ. PRZYKRE TO.
parafianin / 213.158.196.* / 2009-03-17 18:07
piękne słowa ciekawe czy prawdziwe!!!!!
gandalf007 / 2009-03-17 16:43
Regulamin forum
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - gandalf007.]
zło dobrem zwyciężaj / 83.11.217.* / 2009-03-17 19:22
Tyle biedy w tych naszych rodziach, a u nas wciąż jakby film "Rańczo" kręcili ....
Może by tak przed sklepem zrobić porządek, aby biedaczyska zamiast na alkohol pieniądze wydawać - o lepsze cele zadbali ...
Plebanię porównujesz z domami rodzinnymi, których nikt z soba do grobu nie bierze ... Owszem, ale pozostaną dla tych, którym człowiek je zwierzy, zaś plebania pozostanie dla naszych księży, którzy posłani będą do nas w przyszłośći ... To dobrze, ze nie niszczeje, posłuzy następnym ...
"Gandalf007" wspominasz grób .... a czy zastanawiasz się głębiej nad sobą, co sam czynisz plując z łatwościa po innych, jak tam z tym wszystkim obstoisz ...
Tyle rozpaczliwościw Tobie. Przyglądnij się sobie .... i nie zapomnij słów Jezusa: kto bez winy, niech pierwszy rzuci kamieniem .... Jak się czujesz bohaterze, po tym pierwszym rzuconym kamieniu ... Nie masz odwagi przyznać się do porażki, więc wmawiasz je innym wciąż szukając "dziury w całym.
Przyglądnij się sobie i uczcie życiu ... sam wiesz ... jak jest z tą szczodroscią i jak sam jesteś szczodry w dbaniu o dobro wspólne ... sam wiesz, z jaką ochotą ludzie dbają chocby o najprostsze prace, jak sprzątanie światyni ... I JEŚLI ZALEŻY CI NA DOBRU, A NIE NZ CZEPIENIU SIĘ INNYCH, TO NIE SĄDŹ INNYCH WEDŁUG - PEWNIE SWOICH NIEUPORZĄDKOWANYCH nie tylko podejrzeń, ale i PRAGNIEŃ ... I NIE WMAWIAJ NAM ŻE ZALEŻY CI NA DOBRU.
Dobro nie szkaluje, nie insynuuje - ale służy ...
Ja Bogu dziękuję za księdza proboszcza i za tych, którzy mu pomagają .... i pomodlę się z wdziecznością za niego, że mimo trudności, trudzi się dla nas .... i się nie poddaje ...
zaś nie tobie "gandalf007" życzę byś bez świętokradztwa na święta Komunię przyjmował: po szczerym rachunku własnego sumienia, po dobrej i świętej spowiedzi oraz odważnym zadośćuczynieniu za zło, które tu tak łatwo siejesz - szkalując, obwinając, podejrzewając, wmawiając .... Sam musisz uznać, że takie zachowanie - nic nie rozwiązuje, ale burzy ... nade wszytko twoje życie... Tak grzechem jest szargać dobre imię bliźniego, posądzać, insynuuować, a ty w tym trwasz pewnie nie tylko od 4 marca. Biedni, którzy mówią, iż na Bogu i wierze im zależy a w raz z tobą ulegają podszeptom do złego ... Nie ci, którzy się na Boga powołując z Bogiem się nie liczą są ludźmi od Boga, ale ci, którzy mimo oskarżeń dbają nade wszystko o to, aby przed Bogiem być czystym. Dziękując Bogu za naszych księży, życząć im siły od Boga, pójdę do naszego kościoła, aby się pomodlić, by w Brzezinach świętokradztw nie było, aby rekolekcje, spowiedź - odnowiła, zmieniła !!! nas !!!
gandalf007 / 2009-03-17 19:59
najpierw trzeba sie pomodlic za naszych księży a potem za wiernych . A czy ksiądz nie może zblądzić ? ksiądz jest tylko czlowiekiem . Gdyby to nie bylo prawda to by w oczy nie kolalo ,stare powiedzenie uderz w stół a nożyce się odezwą .TŁUMACZĄ SIĘ TYLKO WINNI .A dziada worem nie trzeba straszyć
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - gandalf007.]
zło dobrem zwyciężaj / 83.11.217.* / 2009-03-17 20:23
więc czytaj modlę się i za nich (za księży),ale i za nas za siebie i za Ciebie, byś się nie tłumaczył, lecz byśmy się najpierw we własne piersi uderzyli i z godnością i wiarą rekolekcje, spowiedź i zycie przeżyli. Kto może pojąc niech pojmuje, kto głupi niech dyskutuje, ten rodzaj ledwie zipiąć wyć będzie bez końca, aż do ostatecznego końca, gdy dobro nad złem ostatecznie zwycięża. Pozdrawiam i żegnam... naprawdę - korzystniej sie pomodlić niż ... te brednie czytać ... Zeby któś zrozumiał, potrzeba tego czegoś co się rozumem nazywa. Pogadamy w niebie = daj nam Boże amen :)
Doda elektroda / 213.199.241.* / 2009-03-18 16:08
"zło dobrem zwyciężaj"jeśli rażą Cię niektóre wypowiedzi to dlaczego piszesz. Znaczy to że jesteś taki/taka sam/sama jak wszyscy na tym forum
zło dobrem zwyciężaj / 83.11.217.* / 2009-03-17 12:07
przepraszam za błedy:
"literówki" - takie, jak w zdaniu: trzeba BY (Ć) silnym i bezinteresownym człowiekiem, aby mimo oszczerstw i plotek pozostać wiernym ....
brzeziniak / 62.133.143.* / 2009-03-16 23:16
Brzeziny i wasz piekny kościółek "Perła podkarpacia" wstyd że macie taki skarb, to co tu piszecie to jest skanadal jesteście zacofani i to bardzo, ten kościół swiadczy o tym że wasze pieniądze które dajecie są w tym kościele jest pięknie odnowiony czego wy jeszcze chcecie, a plebania od kiedy plebania jest własnością proboszcza to on dla siebie to robi! czy dla was zacofańcy- to nie jest jego prywatny dom a to że go wam wyremontował to się cieszcie. Macie wspaniałego proboszcza tylko, jest ktoś (osoba) i każdy Brzeziniak to wie co to za osoba co strasznie mąci. Dziwię się wam. Piszecie że ks. Franciszek byl wspaniały, był tylko tak samo niektórym nie pasował i nie piszcie mi tu bredni. A zresztą wasz poziom intelektualny widać po ortografach -pisze się ksiądz a nie ksiąc polecam wrócić się do szkoły podstawowej. A potem pisać brednie!!!!!
ort / 80.50.132.* / 2009-03-18 12:51
A Ty "brzeziniaku" masz problemy ze składnią zdania i interpunkcją:) Pozdrawiam
2orty:) / 83.11.204.* / 2009-03-18 12:55
ort - podziwiam = na wiele cię stać
zainteresowany1010 / 213.199.241.* / 2009-03-17 20:20
Przynajmniej Byś nie ubliżał od zacofańców itp..... sam jesteś mocno ograniczony a to co pisze gandolf007 to są fakty a nie oszczerstwa
gandalf007 / 2009-03-16 22:38
pisząc ten artykuł nie miałem pojęcia że jest tylu parafian o podobnym spojrzeniu na fakty które mają miejsce w naszej parafi ,ja to obserwuje już od dluższego czasu a szala goryczy się przelała gdy nasz Świątobliwy Inkwizytor odwiedził nas z wizytą dusz pasterską wyjął z poświęcanej teczki księgę i stwierdził że nie został odprowadzony haracz który on osobiście nałożył na każdą rodzinę .Do tej pory kolęda miała inne znaczenie by najmniej mnie się tak wydawalo ,dawniej ksiądz odwiedzal parafian żeby zobaczyć jak ludzie żyją a dziś nasz Józiu chodzi exekwować należyty mu haracz który sam nalożył na parafian . Ostatnim prawdziwym księdzem to byl śp ksiądz FRANCISZEK .Ale czy kiedyś ktoś zwrócił uwagę że ceny które czyta z ambony nasz przywódca duchowy są cenami z kosmosu chociażby ta barierka do zahrysti 2000zł za 2 m bieżące ,takich przykladów można mnożyć wiele ,ale nie ma się czemu dziwić wakacje w Kanadzie kosztują ,co tygodniowy basenik Ropczycach (w środy przeważnie).Skonczyły się remonty zaczynają się konserwacje które przeprowadza dziwnym zbiegiem okoliczności jedna i ta sama firma dziwnym zbiegiem okolicznosci której szefostwo sprawuje brat naszego Inkwizytora Józefa ,mam nadzieję że to tylko zbieg okoliczności bo jak nie to nasz Proboszczyk zakończy kariE jak miał to praypadek w Zwierniku
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - gandalf007.]
butcher / 84.38.160.* / 2009-03-17 19:39
Ciemnogrodzki koleżko.... nie "szala goryczy się przelewa" CYMBALE tylko "czara"!
Po drugie, wczesniej napisałes, że czemu to ludzie z Brzezin nie mogą parkanu odnawaiac?! Człowieku, a czy ty masz w ogóle pojęcie jak takie "odnawianie" wygląda od strony prawa i "papierkowej" roboty i dlaczego właśnie to MUSI robić firma? Wiesz ze wiaże sie z tym wiele spraw, dzieki którym można pozyskać jakiekolwiek dotacje ze strony konserwatorium? Kimkolwiek jesteś jesteś poprostu GŁUPCEM!!!
bollo / 89.231.208.* / 2009-03-18 21:23
a ja powiem tak nie daje pieniedzy A zeby sie pomoglic i wierzyc w Boga nie poczebny mi koscola ze zlota
ja01 / 83.11.195.* / 2009-03-14 13:24
Narazie rekolekcje ma Pleban, ale do nich nalezy zaprosić jeszcze Pana Wójta, Soltysa Brzezin i Przewodniczacego Rady Parafialnej w Brzezinach.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy