Forum Forum prawneCywilne

wezwanie do zapłaty po 5 latach

wezwanie do zapłaty po 5 latach

atamar / 2009-06-19 10:41
Witam, znalazłam się w dziwnej sytuacji przedwczoraj otrzymałam telefon od firmy windykacyjnej iż mam jakiś niezapłacony rachunek z 2004 r za telewizje kablową i mam go zapłacić do dziś albo sprawa pójdzie do sądu. sprawa jest o tyle dziwna ze nie mieszkam w tamtym miejscu od 2007r i na tamten aderes do konca 2006 r nie dostawałam zadnego wezwania ( nieprzyponinam sobie żeby przyszło jakieś)i jestem pewna że rachunki były zapłacone. w całej sytuacji najdziwniejsze jest to że usłyszałam ze nie mogę dostać na nowy adres jakiej kolwiek informacji na temat tej płatnosci bo nie mają takiego obowiązku on moze podać konto i mam przelać te pieniądze fakt suma nie jest wielka bo 36 zł no ale jest..Czy firma windykacyjna może tak działać? czy bedę musiała to zapłacić ? nie mam tych rachunków ani umowy bo minęło 5 lat i porostu się ich pozbyłam więc nie mam jak udowodnić że były zapłacone
dostawałam zadnego wezwania i jestem pewna że rachunki były zapłacone. w całej sytuacji najdziwniejsze jest to że usłyszałam ze nie mogę dostać na nowy adres jakiej kolwiek informacji na temat tej płatnosci bo nie mają takiego obowiązku on moze podać konto i mam przelać te pieniądze fakt suma nie jest wielka bo 36 zł no ale jest.czy firma windykacyjna może tak działać? czy bedę musiała to zapłacić ? nie mam tych rachunków ani umowy bo minęło 5 lat i porostu się ich pozbyłam więc nie mam jak udowodnić że były zapłacone
Wyświetlaj:
atamar / 2009-06-25 10:05
Nie pamiętam nazwy tej firmy to było tak dawno była dość "egzotyczna' z tego co pamiętam to jakaś osiedlowa kablówka a sprawa została skierowana do intrum justica . Próbowałam się kontaktowac z windykacją po ich telefonie ale rozmowa z panem mijała sie z celem . Kiedy porosiłam o przysłanie jakiegoś dokumentu -chociaz jego skanu na
e-maila na podstawie którego mogłabym to zapłacic dla swiętego spokoju usłuszałam ze to mi nic nie da bo juz jest 20 mam zapłacic i juz choć nie wiem do tej pory za co na jakie konto z jakiego tytułu bo nie mam zadnego dokumentu i nie mogłam od pana uzyskac tych infprmacji. Najbardziej denerwujące było to ze pan informował mnie ze mam obowiązek trzymać rachunki przez 10 lat dla urzędu skarbowego ja mu na to ze ich porostu nie mam bo po co mi dla urzędu rachunki. Moje zdziwienie nie miałao granic jak pan poinformował mnie ze do rozliczenia rocznego pit wierzcie mi państwo nie wytrzymałam spytałam go dlaczego podaje mi błene informacje on na to że opowiadam bzdury a kiedy poinformowałam go ze jestem księgową i wprowadza mnie w błąd usłuszałam dziękuję z rozmowę i na tym koniec do dziś nikt do mnie nie dzwonił i jestem ciekawa co bedzie dalej jezeli nawet sprawa trafi do sądu skąd ja będę o tym wiedzieć jak windykacja tak działa jak działa( ROZMOWĘ Z PANEM Z WINDYKACJI NAGRAŁAM MOŻNABY WUYSŁAĆ DO SMIECHU WARTE!!!!!
Zbigniew55643 / 83.21.226.* / 2009-06-26 11:20
potwierdzę to co napisał mój poprzednik. roszczenie tv kablowej o zapłatę przedawnia się zgodnie z art 118 KC jako świadczenie okresowe po 3 latach. zwróciłbym przy tym uwagę na uchwałę Sądu Najwyższego z 7 maja 2009 r. (sygn. III CZP 20 09), która rozstrzyga o 3-letnim terminie przedawnienia. aby uchylić się od zapłaty wystarczy podnieść zarzut przedawnienia, o czym wspomniał mój przedmówca
po / 93.105.86.* / 2009-06-24 21:59
To nie pierwsza firma wyrywająca od swoich byłych klientów odsetki karne za wątpliwe zaległosci płanicze.Jaka to firma.?
dsjfhjdshfdshfdshj / 94.42.63.* / 2009-06-24 20:47
bodajze po 5 latach sprawa sie przedawnia. zlej to, nic ci nie zrobia. jak pojda do sadu, to wez prawnika na 1 rozprawe, i podnies kwestie przedawnienia. loozik. moga skoczyc tobie. za 36 pln wynajmowac windykacje? pochwal sie, co to za kablowka?

Najnowsze wpisy