Forum Forum prawneCywilne

komornik zajął część mojego wynagrodzenia chociaż jestem w ciąży

komornik zajął część mojego wynagrodzenia chociaż jestem w ciąży

ania02041981 / 2007-10-03 13:04
Witam.Chciałabym wiedzieć czy komornik ma prawo zająć część mojego wynagrodzenia z tytułu zadłużenia mieszkania.Nie zamieszkuję w nim ale jestem zameldowana a głównym najemcą jest moja mama.Jestem w ciężkiej sytuacji finansowej i za dwa miesiące rodzę. Chciałabym wiedzieć czy jest to zgodne z prawem i w jaki sposób i czy mogę odwołać się od tej decyzji. Dziękuje.
Wyświetlaj:
jml13060 / 83.238.160.* / 2008-02-04 10:46
Za dlugi czynszowe powstale odpowiadaja solidarnie wszystkie (!) pelnoletnie osoby zamieszkujace w tym lokalu (w domysle dowodem zamieszkiwania w lokalu jest zameldowane). Zatem czynnosci komornika sa zgodne z prawem. Komornik ocenia, jaka czesc majatku dluznika moze zajac, a jak to nie wystarcza na splate dlugu to jaka czesc jego okresowych wynagordzen za prace (rente, emeryture, inne dochody). Komornik analizuje sytuacje materialna dluznika.

Ciaza nie ma tu nic do sprawy. To prywatna sprawa.
wasylus / 83.136.224.* / 2008-02-04 09:14
jest to calkowicie zgodne z prawem. W mysl przepisów kazdy domownik ma obowiazek utrzymywac mieszkanie (mozna zaspokajac roszczenia z jego dochodów). jedymie co mozesz zrobic to wymeldowac sie, ale za czas do kiedy byłas zameldowana i tak komornik moze przeprowadzic egzekucje.

Najnowsze wpisy