Forum Forum prawneKarne

świadek w sprawie

świadek w sprawie

poldeczek / 2007-09-09 08:17
Witam, proszę o pomoc:
Jestem świdkiem w sprawie która toczy się w sądzie w Białymstoku (ja mieszkam w częstochowie). Sprawa ta dotyczy oszustwa na Allegro na kwotę 120 zł.
W związu z tym proszę o pomoc czy jest mozliwość by sąd zwolnił mnie z roli świadka lub jest jakiś inny sposób na złożenie zeznań np w sądzie w Częstochowie.
Nadmieniam że wyjazd z Cz-wa do Białegostoku to dla mnie wycieczka dwudniowa (brak normalnych połączeń) oraz duży wydatek finansowy.

Oczekuję na szybką odp - ponieważ sprawa się zbliża coraz szybciej!
Wyświetlaj:
mopsi / 2009-09-08 13:04
mam podobny problem! Jestem wezwana jako świadek lecz chciałabym uniknąć stawiania się w sądzie gdyż to jest 300km. od mojego miejsca zamieszkania! Zeznania składałam na komendzie w tamtejszym mieście i już więcej nie mam do dodania a tak odległa podróż to dla mnie kłopot! jak fachowo mam napisać odwołanie lub aby przesłuchali mnie w najbliższym sądzie....PORADZCIE
po / 93.105.86.* / 2009-07-20 20:53
Witam.


Rozdział 21
Świadkowie

Art. 177. § 1. Każda osoba wezwana w charakterze świadka ma obowiązek stawić się i złożyć zeznania.
§ 1a. Przesłuchanie świadka może nastąpić przy użyciu urządzeń technicznych umożliwiających przeprowadzenie tej czynności na odległość. W postępowaniu przed sądem w czynności bierze udział sąd, o którym mowa w art. 396 § 2; przepis art. 396 § 3 stosuje się odpowiednio.
§ 2. Świadka, który nie może się stawić na wezwanie z powodu choroby, kalectwa lub innej nie dającej się pokonać przeszkody, można przesłuchać w miejscu jego pobytu.
admarko / 213.199.204.* / 2007-09-12 21:41
Witam. Możesz domagać się od Sądu zwrotu kosztów dojazdu.
Po drugie, możesz wysłać faksem prośbę o odstąpienie przesłuchania cię, jeśli nic nowego nie wniesiesz do sprawy.
A najlepiej zadzwoń do Sądu w Białym na sekretariat i poproś o połączenie z Sędzią. Przedstaw mu swoje argumenty i będziesz wiedział wszystko.
piotr246 / 85.89.183.* / 2010-02-09 08:21
Mam Pytanie
miałem sie stawić w sądzie jako świadek 5 dni temu ,lecz zapomniałem tzn ubzdurałem sobie ze jest kilka dni później, czy zawsze sa konsekwencje(pienieżne ) wyciągane wobec świadków, czy mohe je jakoś uniknąc, co mam zrobić bym nie musiał płacić grzywny????
czesław zajdel / 79.184.41.* / 2009-07-19 21:47
Zwrot kosztów ha ha jak zechcą to zapłacą
studentka85 / 88.156.46.* / 2007-11-14 22:02
Patrz, bo akurat Cię z właściwym sedzią połączą... Troche realizmu! Jest za to mozliwość złożenia zeznań w sądzie w Częstochowie- przed tzw. sądem wezwanym lub sędzią wezwanym (przez Sąd w Bialymstoku) (art. 177 par.1a i par.2; art. 396 kodeksu postępowania karnego). Powodzenia!

Najnowsze wpisy