Forum Forum prawneKarne

mandat ztm bez podpisu

mandat ztm bez podpisu

Miscast / 2007-10-16 13:46
Wlasnie mam pytanie...
czy jezeli byla sytuacja iz pomimo waznego biletu kanar wystawil mandat na ktorym nie ma mojego podpisu ani nie bylo mnie podczas ustalania danych (mial tylko w reku przedawniona legitymacje z imieniem, nazwiskiem, zdjeciem i data ur.) ktorej nie chcial mi oddac (to chyba jest lamanie prawa), poniewaz sie spieszylam i po 10min odczekania na policje po prostu poszlam w swoja strone.Pytaniejest takieczy bez mojego podpisu mandat jest wazny?Chyba czemus musi on sluzyc...chyba ze go podrobil....
Wyświetlaj:
mikan4 / 2008-01-16 20:51
Niestety "mandat" (nie jest to mandat karny" tylko tytuł egzekucyjny) jest ważny, w razie niezapłacenia może trafić do komornika, nie musi być Twojego podpisu, w takim przypadku mogą iść do sądu :) Tak czy siak się nie opłaca, lepiej zapłacić tą 100 czy 200, taniej wychodzi i mniej nerwów ma człowiek. A na przyszłość radzę przeglądać forum :)
ktoścoś / 89.76.56.* / 2009-10-12 19:28
hmmm...

Ale jeśli ma legitymację, lub dane osoby to teoretycznie może wypisać zylion nowych mandatów - w ramach hobby - jakaś procedura sprawdzania autentyczności takich dokumentów (mandatów/protokołow/wezwan do zapłaty - jakkolwiek to nazywać) chyba istnieje...?

Jak w takim przypadku obronic się przed zośliwością kanara?

Własnie wróciłem z wysp i odebralem wazne jeszcze avizo - Nakaz zapłaty w trybie upominawczym z Grodzkiego...

4 mandaty bez podpisu, których na oczy nie widziałem + odsetki + koszty sądowe + koszty zastępstwa procesowego.

Kserokopie mają braki:

1. brak pesel'u
2. pesel z kosmosu
3. jakis kosmiczne imiona rodziców,
4. brak podpisu, lub jakis koślawy hieroglif...
5. lub wsytawione na podstawie legitymacji szkolnej.

Jakie dane zatem powinny być wpisane, w taki protokole/mandacie aby w 100% było jasne, ze to ja byłem w autobusie a nie ktoś sobie jaja robi?

jak się przed tym obronić?
Przecież jasno i wyraźnie widać że dokumenty wystawione pzrez kanarów są bez sensu...

proszę o pilną pomoc.. zdaje sie, zę mam 7 dni na odwołanie...

Najnowsze wpisy