Forum Forum prawneKarne

Brak podpisu na mandacie za brak biletu.

Brak podpisu na mandacie za brak biletu.

pasażer / 195.74.50.* / 2008-01-14 14:33
Witam!
W moim przypadku problemem jest brak podpisu pasażera (czyli mnie) na wezwaniu o wniesienie opłaty za brak ważnego biletu. Kontroler wypisał mi cały ten kwitek ,ale zapomniał o jednym chyba ważnym w tej sytuacji aspekcie, czyli wzięciu odemnie podpisu. Moim zdaniem taki dokument jest nieważny, jak zresztą każdy inny, ponieważ nie ma na nim mojego podpisu! Nie raz spotkałam się z historią o podawaniu fałszywych danych przez kogoś w czasie kontroli, czyli tak samo mógł uczynić ktoś z moimi danymi.
Proszę o wasze opinie w tej sprawie! Mam uiścić opłatę ,czy też nie przejomować się tym, gdyż kontroler przez własną nieuwagę popełnił błąd na którym mogłabym skorzystać.
Pozdrawiam!
Wyświetlaj:
Silverek / 87.206.65.* / 2015-10-20 19:06
Witam, otrzymałem dziś wezwanie przedądowe do zapłaty za przejazd, ale:
Po pierwsze przyszło ono na adres inny, niż mój adres zameldowania (jest to mój stary adres, mają go w bazie, ale w międzyczasie zdążyłem zmnienić dowód i na jego podstawie wystawiono mandat)
Po drugie nie podpisałem, ani nie wziąłem od kanarinios mandatu, a pocztą nic do mnie nie przyszło. Czy jest szansa na skuteczne odwołanie się od tego wezwania?
krzysioooo / 176.221.120.* / 2016-06-22 20:30
napisz jak to sie skończyło bo mam to samo
Ziomek / 77.91.15.* / 2015-07-20 20:51
Masz rację jeżeli nie wziął podpisu to możesz z tego skorzystać i nie płacić bynajmniej ja bym tak zrobiła .
biean / 93.105.236.* / 2014-08-28 16:57
Na początku lipca skradziono mi saszetkę z dokumentami. Niecałe 2 miesiące później dostałam pocztą wezwanie do zapłaty, ponieważ PODOBNO otrzymałam mandat za jazdę tramwajem bez biletu, który został spisany w dniu utraty dokumentów. Dodam tylko, że nie jechałam wtedy żadnym tramwajem ani nawet autobusem i jakaś idiotka widocznie miała okazję posłużyć się moim dowodem osobistym/prawem jazdy. Szczęście w nieszczęściu - dokumenty odzyskałam w przeciągu 2 dni, więc nie zdążyłam zgłosić tego do urzędu. Mimo wszystko, to są jakieś żarty. Ponoć nie trzeba nawet podpisywać pod mandatem, dla mnie to głupota! Dlaczego nie ma niczego co weryfikuje dokument i osobę, na którą spisywany jest owy mandat? I na zdjęcie widniejące na dokumencie chyba równie ciężko jest spojrzeć i porównać z osobą, która za mnie się podała. Nie sądzę, że akurat trafił się ktoś do mnie podobny.

Co mogę dalej zrobić? Muszę koniecznie zapłacić? Czy jest jakakolwiek możliwość by to wyjaśnić? Jestem zbulwersowana.
bilecik / 94.254.211.* / 2014-01-04 20:16
Zostałem spisany za brak biletu ale nie podpisałem mandatu i go też nie otrzymałem i moje pytanie brzmi co w takiej sytuacji mam zrobić?
arcada / 2013-12-25 17:46
Brak podpisu to i tak ważny mandat. Nie można nikogo zmuszać do podpisu, ktoś może być tak pijany, że nie jest w stanie itd...
gruszzzzzka / 83.9.118.* / 2013-12-05 18:09
Mam pytanie. Czy jeśli kanar nie wpisał kwoty na mandacie muszę zapłacić ?
maniek1012 / 89.79.217.* / 2013-12-12 18:29
jeżeli mandat był w kzk gop kwota jest wydrukowana na gotowym blankiecie , który kontroler uzupełnia Twoimi danymi
A neta / 31.174.234.* / 2013-09-11 21:21
Proszę o pomoc. Dzisiaj jechałam bez biletu, kontrolerka spisała moje dane z dowodu osobistego, a że musiałam już wysiąść to nie dała mi nic do podpisu i powiedziała, że wezwanie do zapłaty przyjdzie do mnie pocztą. Dlaczego nie miałam możliwości zapłacenia na miejscu 90zł. za ten mandat? Co mam zrobić w tej sytuacji? Proszę o pomoc.
krzysiek Białystok / 85.193.254.* / 2012-09-01 08:04
Witam miałem podobny przypadek w Białymstoku gdyż wsiadłem do autobusu usiadłem sobie na końcu autobusu swobodnie wyciągałem bilet z kieszeni a z początku autobusu biegł kanar krzycząc do mnie nie kasuj biletu a ja skasowałem i j***** pała się zesrała ze skasowałem bilet po reakcji kanara a ja dla niego pocisk dałem i dałem tej k***** dowód bo chciała a to był chłop ale mówię w osobie żeńskiej dałem mu dowód spisał dane i do mnie mówi podpis k**** zrugałem nie podpisałem się i cisnołem k***** na rajty i mówię do niego jeśli ten mandat przyjdzie do mnie do domu to cie złapie łbie w autobusie i wyrucham w dupę a to było w czerwcu:) a wczoraj przychodzi do mnie polecony z urzedu ze mam do zapłaty 200zł niech ja dorwę tą k****:) a mówiła jeszcze ze nie przyjdzie bilet do niego mówię ręczysz dupą ze nie przyjdzie on powiedział tak wyrzucę ten bilet i zapomnijmy o sprawie a jednak nie dotrzymała słowa i mandat przyszedł zajadę do nich w poniedziałek i dal nich tam dam będzie jazda meksykańska już pożyczyłem wibratora od pewniej pani żeby włożyć mu w odbyt i zrobić zdjęcia:)
haaaaanuw / 89.70.59.* / 2012-04-24 21:08
Proste pytanie, kara nałożona bez ważnego biletu kzkgop musi być podpisana czy nie aby była ważna ?
Według kzkgop NIE ponieważ podpis świadczy tylko o odbiorze kary.
Jaki jest na to przepis prawny z prawa przewozowego?
Co z wypisywaniem kar przez kanarów jak popadnie z kupionych danych osobistych ?
Dowolna samowolka ?
mackoB / 94.42.185.* / 2012-02-27 21:45
Ja mam taki problem, ze w dniu 27.02.2012 w Katowicach wsiedł kanar .. który sprwdzał bilety.. i : mialem bilet kupiony za 1.40 (ktory obowiązuje przez 15 min lub poruszanie się przez 1 gmine/miasto ) , był to T13 (tramwaj) , poczym podeszedł do mnie Kanar i prosi bilet.. pokazalem i sie wykluca o 30 sekund ze jest nie wazny .. chociaż to nie moja wina bo tramwaj sie spuźnił ;)
to prosi mnie o legitymacje. Szukam legitki z ON wyciaga mi z portfela legitymacje . (wogole nie wiem co to za zachowanie ) spisuje wszytskie dane z legitymacji poczym prosi o podpis MOJ , ktorego nie zlożyłem ponieważ nie mam jak zapłacić tego mandatu a bilet mialem i mialem wazny :)
Po moim nie złożeniu podpisu Kanar "sam" sie podpisał wpisująć moje Imie i nazwisko ;/
a tego co mi sie wydaje to jest podrabianie podpisu, które jest karana
ps: Również informacja do KZK GOP Katowice !!
rudoslava / 46.238.200.* / 2013-01-30 15:49
mandat w 1000% nieważny :)
porobienie podpisu jest karalne,poprostu ta menda byla pewna ze zaplacisz...Ja bym pisala odwolanie a potem poczekala na sprawę w sądzie i poprosila o wypowiedz grafologa....
mpk / 178.37.163.* / 2011-08-04 14:53
Dostałem mandat od strażnika miejskiego za wjazd na ul. gdzie tylko mogą wjeżdżać mieszkańcy i zostałem ukarany mandatem wysokości 100zł. Mandat przyjąłem, ale strażnik miejski, zapomniał kazać mi się podpisać, a ja zorientowałem się dopiero w domu. Później doiadywałem się na policji i powiedzieli mi, że w takim przypadku mandat jest nieważny. Po 3 msc dostałem wezwanie od poborcy skarbowego, aby opłacić mandat. Poszedłem do niego i pokazał mi ten mandat z podrobionym "moim podpisem" (strażnik się zorientował i się podpisał za mnie) Ja mam oryginalny blankiet mandatu bez podpisu!. Musiał zapłacić poborcy, ale teraz chcę napisać pismo do straży miejsckiej, że mają mi zwrócić koszty i wyciągnąć konsekwencje od swojego pracownika w przeciwnym wypadku złożę powidomienie do prokuratury o podejrzenie popełnienia przestępstwa (fałszowanie podpisu na druku, mandacie). Czy ktoś wie, jakie są szanse na powodzenie?
alama / 2011-08-22 10:57
masz same asy w rękawie, nie wydaje mi się by cokolwiek w tej sprawie stwarzało Ci problem, strażnik wyjątkowo nierozgarnięty, także spokojnie możesz próbować
zlociak / 83.143.47.* / 2009-03-03 22:41
Mój problem polega natomiast na tym, że dostałam mandat mimo iz mialam bilet z podpisanym imieniem i nazwiskiem. Zabraklo natomiast nr dowodu,ale jak mozna dostac mandat majac kupiony i podpisany bilet? Rozumiem, ze zabraklo jakiegos tam wymogu ale patrzac na moje dokumenty i bilet widac ze dane zgadzaja sie, ze ja to ja(nie posluguje sie czyims biletem)coz pomoze tu nr dowodu?
Duke Nukem / 153.19.105.* / 2011-08-22 09:47
Masz prawo nie podpisać mandatu i sprawa pójdzie do sądu. W twoim przypadku mam 99% szans na wygranie sprawy. No ale skoro mandat podpisałeś to już nie masz szans. Koleś cie wykorzystał i tyle. Możesz sobie napisać odwołanie ale to oczywiście nic nie da.
i8b7 / 87.207.5.* / 2008-10-19 00:17
Jako wykwalifikowany (po szkoleniu i zdanym szczegółowy teście) kanar KZKGOP (pracowałem niecały miesiąc) moge powiedzieć tylko tyle że mandat (opłata dodatkowa) nawet w formie nie podpisanej jest jak najbardziej aktualny. Kontrolerzy nie wpisuja danych z powietrza tylko zawsze z jakiegoś dowodu tożsamości. A mandat niepodpisany jest przeważnie raportowany jako odmowa podpisu "klienta"
ggdd / 89.78.100.* / 2013-01-10 15:24
A jak ktos podal twoje dane osobowe,np jakis kolega ktory je znał,bo mnie np sprawdzały psy
jurek155 / 91.123.212.* / 2013-01-09 19:41
najlepiej isc szybko ze ci ukradli dowod a potem jak kara przyjdzie isc z tym pismem do kzk gop,mandat nie podpisany a ty masz pismo ze ktos ci ukradł dowod i po sprawie:)
JTD TEAM / 89.191.147.* / 2011-09-02 08:34
Bzdury gadasz...
Raz pozyskane dane mogą być wielokrotnie kopiowane przez kanara!!
Sam kiedyś się zapisałem (nie jeździłem za długo bo to jawne oszustwoo na ludziach uczciwych)!!
Możesz jeździć i spisywać nr autobusów i kasować kontrolki a w domu uzupełniać mandaty!! a podpis podrobić nie problem bo jak wystawiłeś już 1 mandat masz np. ksero w domu do wglądu. A podpis nie jest jakiś za dokładny bo zazwyczaj ludzie podpisują coś na kolanie, lub na hardkorowej trasie pełnej dziur.
Także ogarnij się i nie ściemniaj ludziom,,,
Gapowicz / 83.27.81.* / 2011-02-01 11:26
Wystarczyło że posłużyli się danymi z bazy danych . Raz złapią to wpisują do bazy. Jak się nie podpisze to według mnie się nie liczy i ch*j. Próbujesz mnie przekonać do tego że bardziej mi się na podrobionych dokumentach jeździć żeby ktoś inny miał przesrane, bo przecież nie podpisał mandatu?
zona / 91.106.14.* / 2008-09-02 11:52
Z olewaniem mandatow nie jest juz tak latwo. Moj facet zostal okradziny z dokumentow i zglosil to na policje. Za pol roku ktos podpisal sie jego imieniem na mandacie podal jego adres, podpis kompletnie inny. Bardzo ciezko bylo przemowic, ze to nie on, chociaz nowego dowodu jeszcze nie posiadal a w dodatku pracowal w tym czasie za granica, wiec niby jak mial jechac na gape w Warszawie. Sprawa skonczyla sie w sadzie i z trudem uznali nawet zaswiadczenie z tej pracy, komentarze np "bo przeciez stempla nie ma"itp. Wiec moze lepiej zaplacic, bo sporo bedziesz mial zabawy i bedzie sie to ciagnelo przez nastepny rok.
Młody Rentier / 2008-02-05 22:48 / Bywalec forum
poczekaj az dostaniesz list z wezwaniem do zapłaty jeżeli przyjdzie listem zwyklym a nie poleconym to mozesz go spalic poniewaz nadwaca nie ma zadnego dowodu ze faktycznie takie wezwanie wyslal a wtedy i ty nie jestes zobowiazany do realizacji takiego wezwania do zaplaty bo nikt nie jest ci w stanie udowodnic ze taki list otrzymales.
Anty_Renoma_83 / 2008-09-03 22:18
wlasnie dokladnie jak mowisz....tylko czy jest podstawa prawna ktora mowi ze jezeli nie otrzymales odpowiedzi (w tym wypadku nie otrzymales w ogole:D)w terminie to Twoje odwolanie uznaje sie za stosowne i tym samym za rozstrzygniete na Twoja korzysc?
Anty_Renoma_83 / 2008-09-03 22:11
a z jakiego dnia jest ten "mandat"? jak wiecej niz rok to moga cmoknac w zadek kazdego:). i jest pytanie czy jest wyrok sadowy w sprawie nałozonej opłaty dodatkowej ? bo ja nie ma to...cmok cmok:).Znam podstawy prawne co do ewentualnego przedawnienia.Moj e-mail : siwy20025@wp.pl lub blanx03@wp.pl albo gg: 4076047. Troche by za duzo pisac ba forum najplepiej na gg sie konatkowac prosze:). Pozdrawiam.
Anty_Renoma_83 / 2008-09-03 22:22
sorki za literowke ale troszke wypilem:D w koncu cwiercwiecze minelo:D
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy