Forum Forum prawneKarne

Pomocy!!! Czy Art. 270 $1 zniszczy mi kariere???

Pomocy!!! Czy Art. 270 $1 zniszczy mi kariere???

Proszę_rad / 89.171.103.* / 2008-02-17 11:07
Proszę o pomoc, jakiś czas temu dokładnie w lipcu 2007r zrobiłem straszne głupstow ( do tego jak sie okazało popełniłem perzestępstwo) mianowicie zapomniałem podstęplować legitymacje, a byłem już w pociągu i jak to pomysłowy młody człowiek odbiłem bezmyślnie pomalowaną czerwoną kretką monete, że niby stempel. Zdawałem sobie sprawe, że penie to nie przejdzie, (bo wyglądało fatalnie), ale liczyłem na poczucie humoru kontrolera, jednak okazał się bardzo surową stanowczą osobą i oskarżył mnie o art. 270 $1 :/ Sprawa trafiła do sądu i 13 grudnia 2007 roku dostałem juz informacje, że sprawa zakończona a ja zostałem uznany winnym i skazany na grzywne 500pln w sumie należało mi się za głupote trzeba płacić. Tylko mam pytanie, czy ta cena nie jest owiele wyższa niż marne 500pln??? Dostałem oferte wspaniałej pracy, jestem już po rozmowach i właściwie wkrótce mógłbym podjąć nową prace, jednak wymagane jest zaświadczenie, o niekaralności i własnie tu mam pytanie. Czy figuruje w rejestrach jako przestępca? Czy jest możliwe abym otrzymał zaświadczenie o niekaralności? Prokurator coś mówiła o niskiej szkodliwości czynu i że pewnie sprawa zostanie umożona, ale z tego co widać to nie wiem czy to jest umożenie czy nie? I zastanawiam się czy taka głupota zniszczyła mi kariere i tym samym życie? :( Czy można coś zrobić?
Wyświetlaj:
Hipnox / 77.115.57.* / 2009-02-02 15:04
Ja zrobiłem tak samo jak ty 3 lata temu przejechałem pociągiem z kielc jechałem nad morze a złapany zostałem w Gdyni niefart. Dostałem 300 zł grzywny plus koszta sprawy. Mijają właśnie 3 lata i będe niedługo czysty.
Adziu177 / 78.131.186.* / 2008-11-20 20:29
hmm....kolega ma podobna sytuacje tylko ze podał fałszywe dane przy kontroli.......podpisał się ale żadnego dokumentu nie pokazał....teraz co ma zrobić jak przyjdzie mu do domu wezwanie?? Ma się przyznać czy co zrobić????Prosze o pilna odpowiedz. PZD
Rentier Senior / 83.15.138.* / 2008-06-24 01:02
Nic nie masz jestes czysty nie dostałes wyroku w zawieszeniu tylko grzywne !!!
twój stary / 79.110.198.* / 2009-07-13 16:14
grzywna -5 lat figuruje w rejestrze karnym palancie
faziwr / 90.156.88.* / 2008-03-04 23:08
złóż apelację, o ile wyrok się nie uprawomocnił, między czasie złóż wniosek do rejestru skazanych, nie będziesz tam "wisiał" do zakóńczenia twojej sprawy w sądzie okregowym
Młody Rentier / 2008-02-19 10:31 / Bywalec forum
1. skoro zostales skazany to sprawa nie została umorzona.

2. prokurator zapewne mowil o warunkowym umorzeniu postepowania karnego ale takze w takim przypadku masz wyznaczany okres proby, ktory moze miec rozny wymier czasowy a 6 miesiecy po pomyslnym uplynieciu okresu proby skazanie ulega zatarciu z mocy prawa. Ale w twoim przypadku taka sytuacja nie nastapila w kazdym razie musisz otrzymac wyrok sadu.

3.
zastanawiam się czy taka głupota
zniszczyła mi kariere i tym samym życie?

tymczasowo owszem ale tylko do czasu zatarcia skazania bo w prawie istnieje taka instytucja ze po pewnym czasie, w zaleznosci od "wagi" czynu zabronionego skazanie ulega zatarciu i wtedy taka osoba ma taka sytuacje jakby nigdy nie byla karana. Musisz sobie sprawdzic po jakim czasie zaciera sie falszerstwo bo osobiscie nie pamietam.

4. obecnie do czasu ww. zatarcia skazania figurujesz w Krajowym Rejestrze Karnym tak wiec o pracu narazie mozesz zapomniec.

5. juz nie sciemniaj ze zapomnialas podbic legitymacje, po prostu ukonczyles studia i chciales zaoszczedzic pare zloty ale jednak prawo parne pelni rowniez role wychowawcza nastepnym razem zanim cos sfalszujesz zastanowisz sie przedtem 100 razy.
Nepi / 194.149.88.* / 2008-02-19 11:13
Przy warunkowym umorzeniu postepowania nie ma zatarcia skazania, dlatego ze ono nie nastepuje - wiec nic okres proby nie jest w zaden sposob powiazany z wpisem w rejestrze karnym, sankcja jest podjecie postepowania w razie zlamania prawa w okresie proby i dopiero wtedy moze nastapic skazanie.

Grzywna - zatarcie skazania 5 lat, ale po 3 mozesz wnioskowac do sadu o jego wczesniejsze dokonanie.

Z przedstawionego stanu faktycznego wynika ze raczej jednak zostales skazany prawomocnym wyrokiem i niestety te minimum 3 lat trzeba bedzie poczekac:/
Młody Rentier / 2008-02-21 16:55 / Bywalec forum
bzdury piszesz, przy warunkowym zatarcie skazania nastepuje z mocy prawa 6 miesiecy po pomyslnym uplynieciu okresu proby. Zanim chcesz sprostowac czyjas wypowiedz sprawdz w kk czy sie nie mylisz.
Radzio_pl / 89.171.103.* / 2008-02-19 14:33

Przy warunkowym umorzeniu postepowania nie ma zatarcia skazania, dlatego ze ono nie
nastepuje - wiec nic okres proby nie jest w zaden sposob powiazany z wpisem w
rejestrze karnym

I tu się mylisz. W KRK wystepuje informacja o warunkowym umorzeniu postępowania i jest ona usuwana z rejestru po upływie 6 miesięcy od daty zakończenia okresu próby, na jaki zostało orzeczone warunkowe umorzenie.
Nepi / 217.96.58.* / 2008-02-28 18:47
Ale to juz nie jest zatarcie SKAZANIA, w przypadku zastosowania tego środka probacyjnego, nie wystepuje wyrok skazujacy. Informacja w KRK jest - tu sie zgodze, ale nie jest to informacja o SKAZANIU, a zatem nie wywoluje negatywnych skutkow tejże. Zanim nastepnym razem napiszecie cos z taka pewnoscia przeczytajcie DOKLADNIE KK i nauczcie sie podstawowych zasad wykladni przepisow.
hph / 62.121.68.* / 2008-03-01 01:33
Nepi ma rację, warunkowe umorzenie postępowania karnego, choć stanowi stwierdzenie winy oskarżonego, nie jest skazaniem w rozumieniu KK dlatego osoba wobec której warunkowo umorzono postępowanie może zgodnie z prawdą twierdzić, że jest niekarana za przestępstwo. Faktem jest, że wpis o warunkowym umorzeniu jest w karcie karnej i jest on usuwany po upływie 6 miesięcy po upływie okresu próby powyższe nie jest jednak zatarciem skazania skoro samego skazania nie było.
sebis 85 / 83.22.181.* / 2008-12-02 01:05
Mój występek uznano za wypadek mniejszej wagi.Postępowanie karne umorzono na okres 2 lat i miałem do zapłacenia 400 zł świadczenia pienieżnego na rzecz caritas. Sędzia zapewniał że mogę bez żadnych konsekwencji mówić że jestem niekarany.Złorzyłem więc wniosek o do KRK o stwierdzenie niekaralności. Widnieje na nim informacja o tym że postępowanie umożono. Chciałbym się starać o wizę turystyczną mogę zaznaczyć że jestem niekarany?
gue / 87.205.233.* / 2008-12-02 18:13
według prawa polskiego nie jesteś karany (w wyroku nie stwierdzono bowiem twojej winy i nie wymierzono kary; gdyż postępowanie karne umorzono - ale warunkowo)

W KRK przechowuje się nie tylko dane o skazaniach ale i o warunkowych umorzeniach, bo jak ewentualnie popełnisz nowe przestepstwo, to informacja trafi o tym do KRK, a ten powiadomi sąd, który ci warunkowo umorzył postępowanie i który uzyskawszy taką informację podjąłby je na nowo.

Najnowsze wpisy