Forum Forum prawnePracy

Nagrywanie własnych rozmów w pracy

Nagrywanie własnych rozmów w pracy

Mirkowic / 2008-05-03 22:01
Witam
Jestem pracownikiem ochrony i mam problem polegający na tym, że zostałem oskarżony o to, czego nie powiedziałem i nie zrobiłem.

Tam gdzie pracuję nikt się ze mną nie liczy i jestem tam nikim. Chcę się zabezpieczyć na przyszłość przed takimi sytuacjami, czy nagrywanie rozmów, w których uczestniczę w pracy jest zgodne z prawem, czy muszę kogoś o tym informować.

Nagrane rozmowy będą tylko do przedstawienia mojemu szefowi w obronie własnej, opcjonalnie, jeżeli powstanie afera może komuś więcej.

Czytałem różne rzeczy na ten temat, ale nie było tam mowy o nagrywaniu w pracy przez zwykłego pracownika mającego jeszcze w dodatku kontakt z klientami - pracuję na recepcji.
Wyświetlaj:
nagrywanie / 217.153.72.* / 2008-06-02 09:26
http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kontrowersyjne;nagrywanie;pracownikow,206,0,210638.html
zobacz ten artykuł
jachukb / 2008-06-02 09:15
nie sluchaj tego goscia !! nagraj ja tego nie zrobilem i zaluje !!!! watpie ze cie oskarzy jesli bedziesz mial jakies dowody typu ublizanie albo wyzywanie zaden normalny czlowiek by nie poszedl do sadu jesli bys go nagral a byla by go ewidentna WINA !!!
czater / 2008-06-01 16:14 / Tysiącznik na forum
Niestety ale zgodnie z Polskim Prawem osoba którą nagrywasz musi zostać o tym fakcie poinformowana w przeciwnym razie grożą Ci konsekwencje prawne, tak że w Twoim przypadku Szef może Ci wytknąć że łamiesz prawo i Cię zwolnić, lepiej sobie daruj nagrywanie albo zmień prace
artur d. / 83.10.68.* / 2008-06-02 10:13
Przecież to nieprawda. Może jakiś przykład tego "Polskiego Prawa" i "konsekwencji"? Uczestnik rozmowy zawsze może ją nagrać, w przeciwieństwie do osób trzecich czyli różnych podsłuchowiwaczy. Nielegalne może być dopiero upublicznienie jej treści.

Najnowsze wpisy