Forum Forum prawnePracy

Urlop zdrowotny dla nauczyciela

Urlop zdrowotny dla nauczyciela

pragos / 2008-09-29 13:53
Jestem nauczycielem i pracuję w 3 szkołach. Tylko w jednej szkole spełniam warunki dla otrzymania urlopu zdrowotnego, czyli: umowa na czas nieokreślony, pełny wymiar godzin. W pozostałych szkołach warunków tych nie spełniam. Co powinni zrobić pozostali pracodawcy jeżeli złożę wniosek o urlop zdrowotny w szkole w której spełniam warunki jego uzyskania. Czy automatycznie w pozostałych przechodzę na urlop zdrowotny??? W Karcie Nauczyciela są opisane warunki uzyskania takiego urlopu, jednakże nie napisano nic co można by odnieść do mojej sytuacji, a ponadto napisano, że podczas urlopu zdrowotnego nie można wykonywać żadnej pracy zarobkowej (co wydaje się powinno być odpowiedzią na moje pytanie - automatycznie przechodzę na urlop). Ponawiam pytanie: co w pozostałych dwóch szkołach (jedna szkoła: umowa na czas nieokreślony, pełny wymiar godzin. Druga szkoła: umowa na czas nieokreślony, niepełny wymiar godzin. Trzecia szkoła: umowa na czas określony, niepełny wymiar godzin).
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Wyświetlaj:
nauczyciel 29 / 79.185.185.* / 2008-10-27 16:06
Witam! Mam podobną sytuację, z małym wyjątkiem pracuję w swojej macierzystej szkole na pełnym wymiarze i w dwóch innych szkołach na godzinach ( w jednej 4 godziny a w drugiej 6 godzin) ale w tej samej gminie i płatnik też jest ten sam. Z Karty Nauczyciela wynika, że mogę skożystać z urlopu zdrowotnego, ponieważ spełniaj wszystkie warunki i złożyłam zaświadczenie od lekarza o ten urlop w swojej szkole, w której jestem zatrudniona na pełny etat, co wobec tego będzie z pozostałymi szkołami? Czy ja osobiście mam poinformować dyrekcję o urlopie czy zrobi to Dyrektor mojej szkoły jeśli podpisze mi ten urlop? Na wszelki wypadek zrobiłam kopię dokumentów i czy mam je przedstawić pozostałym dyrektorom? Tak wogóle to mam problemy z uzyskaniem urlopu.Nie wiem co mam robić proszę o poradę, z góry serdecznie dziękuję.
Witam! Mam podobną sytuację, z małym wyjątkiem pracuję w swojej macierzystej szkole na pełnym wymiarze i w dwóch innych szkołach na godzinach ( w jednej 4 godziny a w drugiej 6 godzin) ale w tej samej gminie i płatnik też jest ten sam. Z Karty Nauczyciela wynika, że mogę skożystać z urlopu zdrowotnego, ponieważ spełniaj wszystkie warunki i złożyłam zaświadczenie od lekarza o ten urlop w swojej szkole, w której jestem zatrudniona na pełny etat, co wobec tego będzie z pozostałymi szkołami? Czy ja osobiście mam poinformować dyrekcję o urlopie czy zrobi to Dyrektor mojej szkoły jeśli podpisze mi ten urlop? Na wszelki wypadek zrobiłam kopię dokumentów i czy mam je przedstawić pozostałym dyrektorom? Tak wogóle to mam problemy z uzyskaniem urlopu.Nie wiem co mam robić proszę o poradę, z góry serdecznie dziękuję.
pragos / 2008-10-27 21:35
Z tego co się zdążyłam zorientować to można iść na urlop zdrowotny tylko z jednej szkoły (chyba, że w pozostałych spełnione są warunki uzyskania ww urlopu). Jeżeli pracuje nauczyciel w kilku szkołach - piszę o przypadku, kiedy spełnione są warunki uzyskania urlopu tylko w jednej szkole - to na urlop idzie z tej jednej szkoły, a w pozostałych miejscach pracy może co najwyżej przejść na urlop bezpłatny.
Tyle zdążyłam się dowiedzieć. Proszę pytać, rozmawiać z prawnikami i dać mi znać czego się Pani dowiedziała.
Pozdrawiam
pragos1 / 85.202.146.* / 2008-10-27 21:35
Z tego co się zdążyłam zorientować to można iść na urlop zdrowotny tylko z jednej szkoły (chyba, że w pozostałych spełnione są warunki uzyskania ww urlopu). Jeżeli pracuje nauczyciel w kilku szkołach - piszę o przypadku, kiedy spełnione są warunki uzyskania urlopu tylko w jednej szkole - to na urlop idzie z tej jednej szkoły, a w pozostałych miejscach pracy może co najwyżej przejść na urlop bezpłatny.
Tyle zdążyłam się dowiedzieć. Proszę pytać, rozmawiać z prawnikami i dać mi znać czego się Pani dowiedziała.
Pozdrawiam
nauczyciel 29 / 79.185.177.* / 2008-11-23 21:36
Własnie otrzymałam od Dyrekcji pismo które mówi, że mogę skorzystać z urlopu zdrowotnego ale tylko do końca sierpnia roku 2009, ponieważ 1.09.2008 rozpoczęłam 30 lat pracy i Pani dyrektor posłużyła się zapisu art.88 ust. 1 KN i twierdzi, że nabywam uprawnienia do emerytury, ja natomiast uważam, że według prawa mogłabym odejść na emeryturę gdybym do końca 31.XII. 2008 roku skończyła 30 lat pracy a ja kończę je 1.09.2009r. Nie wiem co mam robić na piśmie które otrzymałam od Pani Dyrektor nie ma żadnej informacji, że mogę się odwoływać od jej decyzji, czy rzeczywiście w tym przypadku mogę? Proszę o poradę bop już sama nie wiem co mam robić, wszyscy mi mówią ,że jestem na prawie i że mogę skożystać z całego urlopu a nie z połowy, tym bardziej, że nigdy nie byłam na żadnym urlopie a w tej chwili muszę się podleczyć i skorzystać z sanatorium i dlatego wybrałam termin, który mam ze względu na sanatorium, zresztą nie chciałam robić kłopotu dla szkoły z zastępstwem na moje miejsce, a i ztego powodu miałam problem, bo Pani dyr. kazała mi osobiście znależć za siebie zastępstwo co było bardzo trudne ponieważ z takimi kwalifikacjami nie ma nikogo w moim obrębie i tu pojawił się następny problem ale kiedy już znalazłam to okazałao się, że z jednej strony ma kwalifikacje a z drugiej nie i w jaki sposób płacić danej osobie? Tak jakby Pani dyr. ze swojej kieszeni miała płacić heh! Pozdrawiam

Najnowsze wpisy