Forum Forum prawnePracy

zwolnienie z pracy po powrocie z chorobowego

zwolnienie z pracy po powrocie z chorobowego

wodzu15 / 2009-02-09 13:23
Pierwszego dnia po powrocie ze zwolnienia chorobowego otrzymałem do wyboru: zwolnienie za porozumieniem stron bez oktesu wypowiedzenia lub jak nie bedę chciał tego przjąść to zwolnienie dyscyplinarne. Powodem zwolnienia dyscyplinarnego miało by być nie dotrzymanie warunków przebywanai na zwolnieniu. Zwolnienie lekarskie było na 10 dni. Studjuje zaocznie i własnie w czasie tego zwolnienia miałem egzamin na którym musiałem być. Jaka jest Wasz opina w tej sprawie? Jak to wyglada prawnia? Mieli prawo zwolnić czy nie?
Wyświetlaj:
przewodnick / 2009-02-13 02:04 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czy zaświadczenie o czasowej niezdolności do pracy wykluczało wychodzenie z domu ? Jeśli nie, to pracodawca nie ma podstaw do zwolnienia dyscyplinarnego. Przykład jaki przychodzi mi do głowy w tej chwili: pracownik - "tokarz manualny" złamał rękę. Nie może wykonywać swoich obowiązków pracowniczych, ale nie musi przebywać w domu.
kubek1978 / 2009-02-10 08:42 / Bywalec forum
nie wiem czy mieli prawo ale są cwaniaczki których nie ma ponad miesiąc w pracy. Na chorobowym pomimo ,że są zdrowi ,potem jeszcze biorą urlopy.
Znam ja takich ,a firma przez nich ma przestoje bo jest np. jakimś fachowcem ,którego nie ma miesiąc bo kombinuje i nie można rozłożyć sobie zamówień przez takiego delikwenta.
A do du... z takim pracownikiem !!!
wodzu15 / 2009-02-10 12:17
Mówisz o oszustwie a sprawa tak nie wyglada i nie jest to ponad miesiąc. Czy ma ktoś coś przydatnego do powiedzenia w tej sprawie?

Najnowsze wpisy