Forum Forum prawnePracy

Problem z wyplaceniem chorobowego przez ZUS i umowa zlecenie

Problem z wyplaceniem chorobowego przez ZUS i umowa zlecenie

slawexs / 2009-04-04 14:41
Witam mam taka sprawe gdyz trzymalem decyzje odmowna o wyplacie chorobowego.Otoz opisze jak to wyglada.W w polowie 2008r zwiazalem sie z firma ubezpieczeniowa na umowe zlecenie ktora wyplaca wynagrodzenie w momencie podpisania funduszy emerytalnych z potencjalnymi klientami i moja kariera z ta firma zabardzo nie przetrwala dlugo lecz nie zostalem z tamtad wyrejestrowany i do dzisiaj widnieje jako osoba zatrudniona.W miedzy czasie podjalem prace w innej firmie na umowe o prace w ktorej obecnie zostaly przeprowadzone zmiany i zostalem zwolniony.W okresie wypowiedzenia 2tygodniowego dalem L4.Po wygasniecu stosunku pracy z firma L4 przedkladalem do zusu.Teraz po uplywie ok 2 miesiecy otrzymalem pismo od ZUSU z decyzja odmowna o wyplacie chorobowego gdyz jestem zatrudniony jeszcze w firmie ubezpieczeniowej ktora moze byc podmiotem dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego.(jakis art 13)I tu moje pytanie czy maja prawo nie wyplacic mi chorobowego przez to ze jestem zatrudniony na umowe zlecenie z inna firma o ktorej tak naprawde juz zapomnialem ze wogole tam jestem poniwaz nie otrzymuje od nich zadnego wynagrodzenia ani nie zostaja mi tam odprowadzane zadne skladki ,poprostu jestem figurantem.Czy ciagnac dalej L4 czy juz przerwac i odwolac sie tylko o ten okres 2miesiecy za ktore nie chca mi wyplacic chorobowego?

Najnowsze wpisy