Forum Forum prawnePracy

Koszt założenia działalności gospodarczej - przyszły student

Koszt założenia działalności gospodarczej - przyszły student

Wasyllublin / 2009-04-15 13:22
Witam wszystkich serdecznie!
Na wstępie chciałbym się przedstawić, nazywam się Kuba, mieszkam w Lublinie, mam prawie 19 lat i znalazłem sposób na sfinansowanie budowy mojej rajdówki do kjs :) Szukałem dość długo jakiegoś źródła niewielkiego dochodu, lecz innego niż rozwożenie pizzy czy praca w mc donaldzie. Znalazłem kilka produktów, które na popularnym serwisie aukcyjnym mógłbym sprzedawać w konkurencyjnej cenie. Z tego co wiem, musiałbym założyć działalność gospodarczą, aby legalnie czerpać z tego dochód, mam rację?
Jeżeli tak, to jakie musiałbym ponieść koszty przy zakładaniu takiej działalności i co miesiąc?

Pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na odpowiedź
Wyświetlaj:
po / 93.105.86.* / 2009-04-15 19:11
Witam .Wpierw zarejstruj się w Biurze Pracy tam możesz uzyskac kredyt bezwrotny na założenie działalniości ok ,14 tyś .Pierwszwe otwieranie działalności nic nie kosztuje (poza wyrobieniem pieczątek).Przy rejstracji w US radzę ryczałt ewidencjonowany nie trzeba prowadzić księgowosci.Odpada płaca księgowej i uciążliwe kontrole z US.
Wasyllublin / 2009-04-15 23:15
Znakomicie więc. Intryguje mnie jeszcze jedna sprawa, czy oprócz podatku, będę musiał ponosić jakieś dodatkowe opłaty typu zus na przykład?

Najnowsze wpisy