Forum Forum prawnePracy

umowa lojalnościowa a nieuczciwy pracodawca

umowa lojalnościowa a nieuczciwy pracodawca

kurczak@ / 83.17.85.* / 2007-07-03 12:14
Prosze o pomoc. We wrześniu zeszłego roku udając się na szkolenie podpisałam umowe lojalnościową z pracodawcą na rok. Już wówczas mnie oszukał mówiąc że szkolenie jest płatne 1500 euro podczas gdy było bezpłatne. Ale dowiedziałam się o tym po podpisaniu. Teraz mam nową lepszą oferte pracy i nie chcę czekać do końca września aż lojalka się skończy. Jak ją zerwać? Czy mogę zwalić winę na pracodawcę który:
- od 6 miesięcy ani razu nie wypłacił wypłaty o czasie (11 dnia miesiąca dopiero przychodzą pieniądze, czasem nawet 12) kiedy ustawowo jest że można maksymalnie do 10.
- Nie płacony jest ZUS. Szef mówi że lada moment wsztystko zostanie opłacone bo to nie z ich winy niepłacone tylko księgowa.... - taka sytuacja trwa już z 1,5 roku
Czy to są podstawy do rozwiązania umowy?
Do końca umowy zostało mi miesiąc i 21 dni czy jeśli rozwiąże umowę to musze zaplacic całą kwotę czy tylko jakąś część?
Będę wdzięczna za wszelką pomoc.
Corumek / 57.67.177.* / 2007-08-16 14:37
Z tego co wiem to kwota ma być odliczona do proporcjonalnie do końca (sam takąmam i w ten sposób wszystkie jakie do tej pory widziałem tak wyglądały). Poza tym to że masz lojalkę nie znaczy, że pracodawca może naginać wszystkie warunki umowy (kwestia wypłaty czy ZUS)

Najnowsze wpisy