Forum Forum prawnePracy

Nieuczciwy pracodawca!!

Nieuczciwy pracodawca!!

Robert J. / 77.87.120.* / 2007-08-01 19:42
Przepracowałem w pewnym zakładzie 14 lat, pracowałem oczywiście w dni powszednie oraz w każde święta, soboty i niedziele, za które miałem płaconą normalną stawkę(ponieważ chyba mój pracodawca, nie wie o istnieniu czegoś takiego jak tzw. "setki","szkodliwe"-ponieważ pracuje w odlewnictwie ). Obecnie jestem po przebytej operacji na przepuklinę kręgową ( 14luty 2007r.) , w poniedziałek 31.07.2007r. kończyło mi sie zwolnienie lekarskie, a komosję lekarską mam dopiero w piątek 03.08.2007r.,więc napisałem podanie o udzielenie mi na ten czas urlopu wypoczynkowego(ponieważ nie czuję się na siłach aby wrócić do pracy), niestety mój pracodawca odmówił mi przyznania urlopu, a nadodatek dziś mnie zwolnił z pracy... Jakby było tego mało, to nie byłewm ubezpieczony na wypadek choroby(oczywiście nic mi na ten temat nie było wiadomo, bo nigdy nie widziałem "paska" na oczy, a płaca była wypłacana według jego uznania),przez co nie dostałem odszkodowania z PZU. Więc proszę o jakąś poradę, czy ja mógłbym go zaskarżyć aby wypłącił mi należnę pieniądzę za każde przepracowanie niedziele i święta, urlop i straty moralne?
Wyświetlaj:
adasdasdasdasda / 148.81.172.* / 2011-08-25 17:32
http://nieuczciwipracodawcy.prv.pl/ zapraszam na wpisywanie swoich problemów tutaj. OSTRZEGAJMY SIE SIĘGAJMY PORAD
olgierd / 2007-08-07 12:45 / Bywalec forum
Nie za każde, lecz za 3 lata wstecz. Ze "stratami moralnymi" bym się wstrzymał, bo sądy takich roszczeń nie lubią, natomiast jeśli każda osoba - w tym pracownik - poniosła krzywdę na zdrowiu ze względu na warunki pracy, przysługuje jej zadośćuczynienie od sprawcy, w tym przypadku pracodawcy.
Bo jak rozumiem ta przepuklina ma jakiś związek z pracą, tak?

Nie rozumiem też wątku, "nie byłem ubezpieczony", to jest raczej sprawa dla inspekcji pracy lub nawet prokuratora.

Najnowsze wpisy