Forum Forum prawnePracy

premia w pracy......a raczej jej brak

premia w pracy......a raczej jej brak

Gracja / 217.153.170.* / 2007-10-05 21:00
Mam premie uznaniową w postaci 15%.,parcuje na produkcji dla wiekliej firmy przemysłowej...
Ostatnionio miałam 1 dzień chorobowego,poczym przełozony oświadczył mi że zabiera mi całą premie za jeden dzień nieobecności w pracy,,,,,,po kilku dniach oznajmiono nam że tak ie bedą konsekwencje chorobowego,wystarczy jeden dzień nieobecnosci w pracy(zwolnienie lekarskie)i zostaniemy pozbawieni premi -całej.
pragne zaznaczyć ,iż takich fabryk jest wiecej i nigdzie nie ma takiego prawa....
prosze o porade ,,,,
Czy mój pracodawca ma prawo zabrać mi całą premie za jedynie jeden dzień zwolnienia
Pozdrawiam
Wyświetlaj:
panadol20 / 2007-10-12 20:01
sam twierdzisz ze to duża firma wiec napewno ma swojego prawnika . Jeśli nie mogliby zabrac bo groziły by im z tego powodu jakieś sankcje to nie zrobiliby tego. Inna sprawa kwestia moralna. Następnym razem proponuje zatem "rozchorować" się na cały mięsiąc ich bardziej zaboli niż pana
przewodnick / 2007-10-12 23:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Tylko komu wyjdzie na zdrowie taka "choroba"? Brak premii, kontrola lekarza orzecznika i zapewnie zwolnienie z pracy. Na świadectwie pracy każda choroba będzie odnotowana. Kto zatrudni osobę, która chorowała w ciagu roku nie jeden raz, w tym "cały miesiąc" - czyli przepracowała mniej niż 11 miesięcy (od tego należy odjąc urlop)
przewodnick / 2007-10-06 00:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jeśli jest to premia uznaniowa, to tak.

Najnowsze wpisy