Forum Forum prawnePracy

DYSCYPLINARKA-PROSZĘ O POMOC!!!

DYSCYPLINARKA-PROSZĘ O POMOC!!!

kfiatuuuszek85 / 2008-03-12 18:15
Witam. Trafiłam na nieuczciwego pracodawcę, z tego powodu złożyłam wypowiedzenie, nie było zgody na wypowiedzenie w trybie natychmiastowym, wiec musiałam złożyć z 2-tygodniowym okresem wypowiedznia. I zaczął sie koszmar. Psychicznie nie dawałm rady, poszłam do lekarza, który stwierdził, że dalsza współpraca może zakończyć sie depresją, że mam objawy nerwicy. Dał mi L4, w którym zaznaczone jest, ze powodem są zaburzenia psychiczne typu nerwica. Zwolnienie zostało wysłane do pracodawcy. Zaczęłam szukać innej pracy, byłm rozejrzeć się w pewnej fimie, ponieważ neriwca nie obliguje mnie do leżenia w łóżku. Koleżanka z pracy napisała mi smsa czemu nie przyszłam do pracy, odpisałam więc, że wysłałam zwolenienie lekarskie, ze nie chcieli dać mi wypowiedzneia na mocy porozumienia stron, wiec nie miałam innego wyjścia. Pytała mnie co dalej, to napisałm, ze właśnie jestem na rozmowie w pewnej firmie. Ona poleciała z tym sms-em do szefa, który stwierdził, że zrobi z nim użytek i że teraz da mi popalić. Pisząc jej tego smsa miałam na myśli, że nie chciałam sie przyznawać, że psychicznie nie wytrzymuje tam, ale skoro nie pozwolili odejsć od razu musiałam to załatwić w ten sposób. Oni teraz próbują sugerować, ze zwolnienie jest "lewe",wystawione po to żebym mogła już iść do pracy gdzieś indziej. Racji oczywiście nie mają lekarz sam stwierdził, ze trzeba jak najszybciej odejść, bo to może się żle dla mnie skonczyć. Poza tym, skoro złożyłam wymówienie, a zwolnienie nie obliguje mnie do leżenia w łóżku, więc chyba mam prawo rozglądać się za inną pracą?nie poszłam nigdzie pracować, nie zostałam nigdzie zatrudniona. Proszę powiedzcie mi czy w takim wypadku mogę dostać zwolnienie dyscyplinarne?co mi w takim przypadku może grozić ze strony pracodawcy?z góry dziekuję za odzew
Wyświetlaj:
Wiórka / 193.108.177.* / 2008-03-13 15:18
niektóre rzeczy czasem warto zachować dla siebie, a nie rozpowiadać na prawo i lewo... ale to na przyszłość. Pracodawca może wysłać do Ciebie ZUS, aby zweryfikować, czy faktycznie Twój stan zdrowia nie pozwala na pracą. Z przypuszczalnej treści SMSa do koleżanki wnioskuję, że jeśli pracodawca zwolni Cię dyscyplinarnie i sprawa trafi do sądu, pracodawca ma szansę ją wygrać. Następnym razem najpierw myśl, później działaj!
kfiatuuuszek85 / 2008-03-13 16:50
Głupia byłam i naiwana,nie spodziewałabym się nigdy po tej osobie...teraz już wiem i będe na przyszłość mądrzejsza. Tylko ja nie widze nic złego w tym co napisałam, przecież skoro powodem zwolnienia lekarskiego są stany narwicowe, które nie obligują do leżenia w domu i sokro wymównienie został złożone, to czy nie mam prawa szukać sobie innej pracy?Swoją drogą czy sms może być dowodem w sądzie?przeciez mogłam jej napisac to co mi sie podobało, a co nie musi być zgodne z prawdą. Przez moją naiwnosć nawarzyłam sobie piwa...mam nadzieje ze jakoś sie ułozy.
przewodnick / 2008-03-13 15:29 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pracodawca nie ma szans na wygranie tej sprawy z bardzo prostego powodu - żaden orzecznik ZUS nie jest w stanie w ciągu 2 tygodni zbadać pacjenta - zbyt długie procedury -ZUS musi wysłać "zaproszenie" a przecież polecony może przeleżeć właśnie 2 tygodnie zanim któś go odbierze. Oprócz tego - jeśli lekarz nie zalecał leżenia możesz robić co Ci się podoba na zwolnieniu. Zwolnienie dyscyplinarne możesz dostać, ale czy to będzie zgodne z kp - nie
kfiatuuuszek85 / 2008-03-13 16:52
Czyli zgodnie z prawem, jeśli ZUS nie podważy mojego zwolnienia w ciągu tych 2-tygodni, to pracodawca nie ma prawa wystawić mi dyscyplinarki?

Najnowsze wpisy