Forum Forum prawneBankowe

umożenie postępowania

umożenie postępowania

d1973 / 2008-08-30 11:41
co to znaczy jeżeli komornik przysyła mi pismo że umaża mi postępowanie z braku ściągalności tzn że już niemam tego długu?
Wyświetlaj:
ODFIK Katowice / 83.22.237.* / 2008-09-09 12:38
Dług nadal jest. A nawet jeśli jest np. wynikiem zaciągnięcia kredytu w banku to będzie odpowiednia informacja w BIK bądź innych rejestrach dłużników.
Art. 826 Kodeksu Postępowania Cywilnego mówi:
"Umorzenie postępowania egzekucyjnego powoduje uchylenie dokonanych czynności egzekucyjnych, lecz nie pozbawia wierzyciela możności wszczęcia ponownej egzekucji, chyba że z innych przyczyn egzekucja jest niedopuszczalna. Umorzenie postępowania egzekucyjnego nie może naruszać praw osób trzecich."
Tak więc to, że teraz wierzyciel nie może odzyskać długu nie znaczy, że nie spróbuje ponownie za rok.
rawa / 83.25.32.* / 2008-09-19 05:53
dokładnie.
oznacza to, ze egzekucja okazała się bezskuteczna,czyli komornika nie odzyskał całego wnioskowanego roszczenia / długu
jeśli to kredyt bankowy to sugeruje iść na ugodę z bankiem / spłata w ustalonych co m-cznych ratach,byle nie śmiesznych ... /
w przeciwnym razie bank poprzez fundusz sekurytyzacyjny moze sprzedać dług jakiejś firmie windykacyjnej, a to już bedzie na pewno mniej korzystne rozwiązanie....
nie wspomnę o BIK, po umorzeniu bezskutecznym zmienia sie status na najgorszy...
belkao / 2008-09-29 11:47
mam pytanie co znacyz skrut BIK

Najnowsze wpisy