Forum Forum prawneBankowe

PKO przejął kredyt hipoteczny BPH - prośba o fachową informację

PKO przejął kredyt hipoteczny BPH - prośba o fachową informację

marcin_krakow / 213.134.184.* / 2009-02-02 11:47
Witajcie,

Kilka miesięcy temu w wyniku fuzjii PKO i BPH z jakiegos powodu mój kredyt w BPH został przeniesiony do PKO.
O tym fakcie dowiedziałem się podczas wyjaśniania z bankiem nieprawidłowości wyliczania rat, kiedyt to mój doradca poinformował iż nie wie dlaczego ale mój kredyt teraz jest w PKO. Dał mi trzy adresy placówek PKO i polecił chodzić i ptyać gdzie jest kredyt!

Równocześnie otrzymałem z BPH pismo, iż w wyniku fuzji bank cieszy się źe moje dotychczasowe produkty pozostają w BPH! Tak też się stało z kontami, lokatami, kartami itp.

Ponieważ próby kontaktu z PKO zakończyły się niepowodzeniem (miałem za nimi wydzwaniać żeby się dowiedzieć na jakie konto powinienem wpłacać pieniądze i czy może ktoś mi w końcu to wyjaśni) postanowiłem wykonać stałe polecenie zapłaty na ten sam rachunek bankowy BPH, na który pieniądze były pobierane na spłate kredytu.

Od tego czasu otrzymuje listownie (nie polecony) informacje z PKO z numerem rachunku na który powinienem wpłacać raty za kredyt jaki u nich rzekomo posiadam. Doadm, że jest to kartka A4, którą mógłbym sobie wydrukować w domu i podesłać komukolwiek. W związku z tym, informacje te ignoruję uznając, że nie mam źadnego produktu w PKO.
Oczywiśce do tej pory nikt z PKO się ze mną nie raczył skontaktować a nawet przysłać mi pisemnej informacji o przeniesieniu mojego kredytu.

W grudniu powinienem otrzymać nowy harmonogram spłaty, który oczywiście nie otrzymałem, ani od BPH ani z PKO.

Raty sam sobie wyliczam na podstawie mojej umowy i w tym miesiącu biorę pod uwagę że w grudniu już nadpłaciłem.

Proszę o fachową informację czy w chwili obecnej prawnie podlegam umowie z BPH?
Czy PKO miało obowiązek mnie poinformować o przeniesienieu kredytu?
Czy mogę wnioskować o przeniesienie kredytu z powrotem do BPH?

Gdzie udać się po pomoć

Czy PKO może prawnie coś odemnie egzekwować z razji posiadanego przezemnie kredytu?

Dziękuję za fachową pomoc.

Marcin
Wyświetlaj:
batory154 / 89.228.27.* / 2009-02-10 21:47
Idż do pierwszego z brzegu Banku Pekao SA do doradcy d/s kredytów hipotecznych, podaj swój pesel wraz z dowodem i dowiesz się w jakim oddziale banku Pekao SA masz kredyt , czy w ogóle go masz, ile jest zaległości itp., jak będą zaległości napisz reklamację.
batory154 / 89.228.27.* / 2009-02-10 21:52
dodam jeszcze, że Bank Pekao SA musiła Cie poinformować o zmianie wierzyciela, ale na powrót do BPH nie licz jest to niemożliwe. Chyba ze zaciągniesz nowy kredyt w BPH i spłacisz w Pekao sa.

Najnowsze wpisy