Forum Money.pl - wspieramy lot każdej Waszej złotówki!

rady dla początkującego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

rady dla początkującego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

flaber / 2006-05-27 22:09
witam wszystkich jestem jakby to nazwac raczkującym graczem na naszej giełdzie i mam do wszystkich taką małą prośbę: gdybyście zechcieli mi udzielić kilku trafnych wskazuwek jak zarobic żeby się nie narobić.nie chodzi mi tu o jakieś astronomiczne kwoty ale tak żeby było mnie stać na pujście z dziewczyną na kolacje do jakiejś lepszej knajpki. ostatnio naciołem się na spółce simple, a teraz nauczony doświadczeniem chcę prosić o radę fachowców. za wszelkie borady będę rad i z górki dziękuję. cze
Wyświetlaj:
Marek32 / 83.27.236.* / 2007-05-19 09:53
Witam. Jeśli ktoś z Was chce pogłębić swoją wiedzę dotyczącą inwestowania, to mogę polecić mu jedną z książek Kiyosaki`ego pt. "Bogaty ojciec, Biedny ojciec". Książka jest świetnie napisana i porusza wiele ciekawych tematów. Powinna być dostępna w księgarniach, a jeśli nie to kupicie ją na pewno na allegro lub przez stronkę http://bogatyojciec.pl/?A=36027 Jeżeli naprawdę chcecie zająć się poważnie inwestowaniem, to powinniście koniecznie się z nią zapoznać. Tutaj jest jej dokładniejszy opis http://bogatyojciec.pl/?A=36027&B=137
kcasiu / 81.219.176.* / 2007-05-13 12:24
mam pytanko. przylaze sie. jaki fundusz z tych dostepnych w pko tfi byscie polecili na termin okolo pol roku. interesuje mnie tylko tfi bo jestem pracownikiem pko i nie ponosze prowizji.
ARTS / 2007-05-13 22:18
Teoretycznie będąc pracownikiem powinieneś wiedzieć,
dobra lokata w banku internetowym, fundusz rynku pieniężnego, ewentualnie stabilnego wzrostu. taki choryzont czasowy to raczej nie dla funduszy, chyba, że ktoś chce trochę poryzykować.

pozdrrawiam
radziej / 2007-05-15 21:43 / Bywalec forum
krótki choryzont, fakt :):):)
mruwa / 213.17.199.* / 2007-03-21 00:33
w serwisie money.pl jest zakładka fundusze. Masz tam rużnego rodzaju informacje. Morzesz przeprowadzić symulacje zainwestowanych pieniędzy w kalkulatorze o róznych okresach. Jest dostep do archiwum funduszy gdzie morzesz sprawdzić notowania w "stecz" do kilkunastu lat. Jak chcesz zainwestować - dłiugoterminowo czy na krótki okres. Jakie ryzyko jesteś w stanie ponieść - durze (akcje) czy małe (stabilny wzrost, ochrony kapitału). Jaki zysk miesięcznie chcesz osiągnąć. Po 6 godzinach siedzenia przed swoim "okienkiem" (czyt. komputerem) jesteś w stanie dojść do konsensusu. A mianowicie - W CO ZAINWESTOWAĆ?. pozdrawiam i rzycze powodzenia i sukcesów w inwestycjach.
bw1 / 83.23.173.* / 2007-05-12 22:48
Nie wszystkie wyrazy pisze się przez "RZ" w niektórych można pisać " z z kropką" tak samo U i Ó - to samo bRZmienie ale widok poraŻający . Pozdrawiam i dzięki za Radę
radziej / 2007-05-15 21:45 / Bywalec forum
Mruwka może pisać na forum jak chce, jest tutaj tylko pod nadzorem finansowym a nie pod opieką grona pedagogicznego.
szyszon / 87.105.119.* / 2007-04-06 12:54
cześć,

co myślicie o funduszach akcji rynków wschodzących, takich jak np. BPH FIO Akcji Europy Wschodzącej czy Pionieer rynków wschodzących. Czy według Was inwestycja w rynki rozwijające się jest dobrą lokatą kwoty około 5 000 pln czy może lepiej wejść w fundusze akcji rynku polskiego. Dzięki za zainteresowanie się tamatem i poradę.
poiesis / 2007-05-09 11:23
aktualnie - akcje azja i chiny ida w gore, a w funduszach maja straty - mysle o AIG FIO PARASOL AKCJA CHINY
mruwa / 83.25.199.* / 2007-04-09 13:46
szyszon wejdz na ta strone - http://www.fundi.pl/index.php?action=notowania. Tu są notowania funduszy - prawie na samym dole masz rynek zagraniczny. Wyciągnij wnioski z tego. Pozdrawiam wesołych świąt.
michal_ / 2007-03-19 20:10
Zamierzam zainwestować w pewien fundusz inwestycyjny, a że jestem raczej niedoświadczoną osobą w tych tematach nie bardzo wiem jak to funkcjonuje. Może nie jak funkcjonują fundusze, bo o tym już dość się naczytałem, ale raczej chodzi mi o to jak kupuje się jednostki funduszu. Ja wyobrażam to sobie tak, że idę do punktu dystrybucji, czyli np. do jakiegoś banku i mówię pani w okienku, że chciałbym zapisać się do funduszu inwestycyjnego, podpisuję jakąś umowę, wpłacam kwotę pieniędzy i otrzymuję zaświadczenie posiadania jednostek... Jak to jest? Czy jest mowa o zapisywaniu się do funduszu?
halny z Onetu / 195.94.220.* / 2007-04-02 21:51
POKi w bankach,u brokerow,w siedzibach fundow,najwiecej prowadza BM i brokerzy.Przedstawiasz dokumenty tozsamosci i wypisuja ci zlecenie nabycia jednostek uczestnictwa,po przelaniu kasy[nikt juz nie nosi].Mozesz od razu podpisac umowe na swiadczenie uslug droga elektroniczna-polecam-dobre przy konwersie.Przysylaja ci rejestr uczestnictwa do domu po paru dniach i stan w/w na koniec roku.
tsz / 2007-03-12 23:31
Witam, mam takie pytania:
1. Kiedy są publikowane notowania TFI? Czy w danym dniu są dostępne dane z poprzedniego dnia? Jeśli tak, to gdzie najszybciej pojawiają się takie informacje?
2. Jeśli złożę zamówienie (SFI w mBanku) na zakup jednostek danego funduszu, to
ile będę czekać na realizację zamówienia? Czy ten czas zależy od tego, jaki to będzie fundusz, czy od tego, jak działa mBank?
Dziękuję za odpowiedzi.
moniae / 2007-04-17 20:46 / portfel
2. w mBanku masz trzy księgowania wychodzące (sesje przychodzace sa o 12,15 i18:15
Sesje wychodzace sa o 6,10,13:30 i o17 do ZUSU), tym o 6 peiniądze w innym banku są księgowane pierwszym porannym księgowaniem, z zakupem jednostek trzeba dowiadywać się indywidualnie w zależności od funduszu, np. ING: jeśli pieniądzę zostaną zaksięgowane do 10:00 zakup jednostek następuje po kursie dzisiejszym, jak po, to po jutrzejszym, ale jakoś dziwnym trafem tym korzystniejszym dla funduszu :),
1. notowania najszybciej przeważnie na stronach danego funduszu, ale najlepiej upewnić się telefonicznie
halny z Onetu / 195.94.220.* / 2007-04-02 21:39
Ad1.kazdego dnia,po zamknieciu notowan,oglaszac powinni nazajutrz,ale czasem robia jak im wygodniej,zwlaszcza po spadkach,najlepiej dzwon-musza podac,Parkiet,Wyborcza,Rzeczpospolita,serwisy-Onet,WP-?,strony funduszy.Ad2.slyszalem,bo nie korzystam,ze maja 2 doby na zalatwienie sprawy,lepiej jak wejdziesz w fund-besp.pol.elektr.nawet w tym samym dniu.
aaarek / 84.40.141.* / 2007-02-15 20:26
Witam. Jestem początkujący i chciałbym zainwestować w fundusz parasolowy.Jestem na etapie wyboru jednego z nich.Mam pytanie do zorientowanych - jak wygląda kwestia opłat w takim funduszu. Wiadomo nie płacę podatku przy przeskoku z jednego subfunduszu na drugi ale z tego co się zoorientowałem występują jakieś opłaty wewnętrznę (np czy opłata za dystrybucję jest naliczana przy zmiania subfunduszu po raz 2 i czy jest to jedyna opłata przy konwersji). Ciężko tak mówić ogólnie ale prosiłbym o jakiś zarys tych opłat, a jezeli ktoś mógłby podać konkretny przykład to w ogóle było by super.
halny z Onetu / 195.94.220.* / 2007-04-02 21:24
To zalezy co oferuje dany fundusz,z reguly musisz wyrownac roznice w oplacie dystrybucyjnej miedzy poszczegolnymi subfundami,niektore maja jak do niedawna w CU np,3x w roku wolne od oplat[od 01.04.nowy regulamin-jeszcze nie mam],czasem daja tez promocje na konersie.
meis / 2007-02-15 14:51
chciałbym zainwestować trochę pieniędzy w jakiś fundusz akcji na okres około roku. Czy może mi ktoś poradzić czy zrobić to już teraz, czy poczekać aż sytuacja na giełdzie się wyjaśni? Który fundusz wybrać? gdzie znależć brokera?
~Bartek / 89.174.42.* / 2007-02-07 13:04
O co wogóle tu chodzi. Mógłby mi ktos przeslac jakis poradnik na maila bartektatka@wp.pl Nie wiem jak grac co kupowac o co chodzi z tym portwelem itd. Prosze o pomoc
Maria717 / 83.24.54.* / 2007-06-22 03:43
Mogę Cię skontaktować z doradcą finansowym ze Skandii, wyjasni Ci dlaczego tam warto, bez podatku Belki,mozna zmieniac fundusze parasolowe, jak chcesz sie z nim spotakac napisz kiedy .Pomoze Ci i doradzi
5424 / 2007-01-17 17:51 / Fan Linuxa Ubu
jesli ktoś nie zna sie na giełdzie polecam fundusz inwestycyjne ING Parasol można tam pospekulować bez płacenia podatku Belki, aktywami zarządzają zawsze fachowcy można konwertować z jednego funduszu do innego zależy od koniunktury .
aadd / 83.5.3.* / 2007-01-03 13:28
Witam

Od jakeigos czasu gram zqa posrednictwem Beskidzkiego Domu MAklerskiego. Niedawno skorzystalem z PP IBsystemu i na chwile obecna posiadam IBS PDA ktorymi nie mozna obracac. Kiedy/jak PDA zamienic na akcje?
jolka102 / 2007-01-11 11:14
Nie martw się . Z chwilą kiedy IBS wyemituje nową serię akcji twoje PDA automatycznie staną się akcjami bez dodatkowych ingerencji z twojej strony. Jednak to musi trochę potrwać ze względu na procedury giełdowe. Przeważnie jest to opłacalne.
Convers / 80.53.48.* / 2006-12-18 23:38
Hej. Jeżeli zaczynasz sie poruszaqć po rynku finansowym trzeba pamietać o wielu rzeczach. Inwestycja musi być bardzo dokładnie przemyślana. To banalne stwierdzenie jest
podstawą naszych ruchów na rynku finansowym. Czy to bedzie produkt na 3 lata, czy na
30, czy dla mnie czy dla dziecka? W jakim trybie jestem w stanie gromadzić kapitał.
Systematycznie dokładać do "worka" czy też włożyć jednorazowo większą kwotę pieniędzy?
To są dylematy które powinien każdy z przyszłych inwestorów rozwiązać. W razie pytań
piszcie śmiało. Pozdrawiam. Marcin
MIMIMI / 85.128.107.* / 2006-11-04 19:24
http://www.migsoft.cba.pl/
piter 3 / 84.10.95.* / 2006-06-22 12:00
Najlepiej bedzie jak zwrcisz się do kogoś kto dośc długi okres siedzi na giełdzie i pomoże ci obrócić daną kwotą za niewielką prowizją wtedy jest szansa ze zarobisz kilka złoty i nie stracisz na giełdzie a kilka procent z zarobku nie ujmie z twojego portwela dużo a zysk może ię zaskoczyć jeśli chcesz dowiedziec się czegoś więcej kto może ci pomóc to prześlij smsa na numer 511-044-794
Pawel__ / 81.219.100.* / 2006-05-28 06:07
Witam. Sam mam 20 lat, i jeszcze nie zarabiam na gieldzie (aczkolwiek zamierzam).

"jak zarobic żeby się nie narobić"

Nie ma takiej mozliwosci -
by sukcesywnie grac na gieldzie musisz niestety sie narobic - chociazby po to
by miec co inwestowac ;)
Zacznij od czytania duzej ilosci literatury jak np. kultowa "Analiza Techniczna"
Murphy'iego. Nastepnie czytaj, studiuj, obserwuj, analizuj. Bez WIEDZY nie masz szans na gieldzie - analiza techniczna to poki co jeden z najlepszych narzedzi do gry na gieldzie.

Jesli interesuje ciebie typowo "pasywny" zysk to jedyna opcja sa naprawde dlugoterminowe rozwiazania jak np.: fundusze inwestycyjne stablinego wzrostu zakladane na kilkanascie lat. (srednia rentownosc 20% rocznie)
Przemko / 2006-11-07 14:53
Jeśli masz na myśli "naprawde długoterminowe" rozwiazanie to sądzę okres co najmniej 5-10-ciu lat. w takiej sytuacji po co f.stabinego wzrostu? Ja osobiście ruszyłbym w kierunku akcyjnych o skladzie 70% akcje, reszta papiery dłuzne i zamiast pojedynczego TFI poleciłbym FoF.

Najnowsze wpisy