Forum Forum emerytalneOFE

Znamy zasady wypłat emerytur z OFE

Znamy zasady wypłat emerytur z OFE

Money.pl / 2008-06-10 16:00
Komentarze do wiadomości: Znamy zasady wypłat emerytur z OFE.
Wyświetlaj:
oborowy / 95.49.255.* / 2010-03-29 01:30
Przeciez ta ustawe napisaną przez POpaprańców.prezydent L. Kaczyński wywalil do kosza.
Anka23 / 95.49.136.* / 2010-03-28 04:11
Ludzie co Wy piszecie?? Widać, że mało wiecie skoro macie takie zdanie na ten temat. :( Chcecie w 10 lat cudów?? wcześniej ZUS był zły teraz OFE. płacicie składki oki ale czy ktoś z Was kiedykolwiek siadł nad tymi wyliczeniami i pomyślał nad nimi?
Maskara:(
W takim państwie aż się nie da żyć. Wolelibyście żeby był płacony sam ZUS ok, a na emeryturze będziecie jeść tynk ze ściany bo nie będzie kasy na nasze emerytur, radzę prześledzić historię z jakiego powodu powstało OFE i zastanowić się nad tym
A co do Inwestycji OFE cieszcie się że są bo na państwo nie ma co liczyć!!!!!! i tak OFE średni w ciągu 10 lat zarobiło 140% dla swoich klientów, jestem ciekawa czy w ZUS-ie by tak było:) oczywiście pytanie retoryczne bo wiadomo że nie!!!!
A jak Wam nie pasuje taka emerytura to załóżcie sobie polisy żeby odkładać na przyszła emeryturę.
a już tak na marginesie OFE jest nastawione na długoletnie inwestowanie a na 10 lat!!!!
martyyyyna / 77.253.32.* / 2008-07-29 18:47
tragedia...
jak w socjalistycznym państwie....
drugi zus ; (
a miało być tak pięknie...
ciekawe czy ktoś kogoś przekupił... hehe.... ale w TV jakoś strasznie o tym nie trąbili, coby przypadkiem obywatele się nie zbuntowali....
leiho / 2008-06-10 16:24 / "Tu Ne Cede Malis"
a te gady znowu wykrecają sie sianem. MY CHCEMY NASZE SKLADKI - co to 1 zł!!! WY czerwone dranie. Ja chce by moje dzieci dziedziczyly po mnie grube setki tysiecy jakie pod przymusem oddaję na ten bolszewicki kocioł, chce by moje pieniadze były moje a Kowalskiego niech pozostaną Kowalskiego. Nie chcę od was łaski, chce byc wolny i sam decydowac o sobie.

Ale Wy mi dranie na to nie pozwolicie, dlatego powoli bedę sie ewakuował w strone Chile lub Ekwadoru, do karajów fgdzie podatki są 2 razy nizsze a cholerna UE nie decyduje ile mleka mozna wyprodukowac z jednej krowy.
mycha10 / 2008-06-10 17:27 / Bywalec forum
A gdzie solidaryzm społeczny-Ty tylko myślisz o swojej rodzinie,a państwo musi zabezpieczyc wczesnych emerytów.Zapomniałeś ,że żyjesz w państwie socjalnym, a większośc społeczeństwa popiera strajki nierobów z budżetówki i różne dotacje.Albo socjał i wysokie podatki , albo niskie podatki i zmniejszenie dodatków dla roszczeniowców.Niestety ci ostatni są w większości, a politycy są przywiązani do swoich stołków
wkurzony / 58.247.121.* / 2008-06-11 09:44
Nie mówimy tu o pierwszym filarze - ja jestem świadomy tego że muszę płacić podatek na obecnych emerytów który potocznie się nazywa pierwszym filarem. I wiem, że ani grosza nie zobaczę z tego - i godzę się na to, bo uznaję zobowiązanie państwa, którego jestem obywatelem, do wypłacania emerytury obecnym emerytom. Ale II filar miał być moją własnością!!!
docxx / 84.40.163.* / 2008-06-12 14:24
Nieprawda, z I filara też zobaczysz jakieś złotówki, bo teraz masz indywidualne konto emerytalne, również w ZUSie. II filar jest twoją własnością - póki politycy, kierując się wrażliwością społeczną i populizmem, nie zabiorą ci również tych składek.
Bodek2 / 2008-06-10 16:00 / Bywalec forum
Pewnie wiele można mieć uwag do ustawy, ale dobrze, że powstała - czas najwyższy.

Tylko pytanie o to rozwiązanie ze śmiercią... ciekawe, czy nie wzrośnie śmiertelność wczesnych emerytów :-)
Okradziny drugi raz / 83.14.189.* / 2008-06-10 16:37
Złodzieje i oszuści. Już raz w 1999 roku okradli mnie z emerytury (Z 75% pensji zmniejszyli ja do 50%). Pieniądze z II filaru miały być dziedziczone. Teraz mówią, że może rodzinie coś wypłacą po śmierci. Nie można im wierzyć na pewno będą to marne grosze - następny przekręt.. Czym drugi filar różni się od ZUS - niczym jest to nadal zaopatrzeniowa forma emerytury. Nadal będzie sie tworzył t..zw. "stary portfel", przy czym w proponowanym układzie tylko przyszły emeryt będzie miał zobowiązania wobec OFE a po przejściu do "Zakładu Emerytalnego" będzie zmuszony mu płacił prowizję za to, że nie może sam zarządzać zgromadzonymi przez siebie pieniędzmi.
Marcin_De / 87.205.144.* / 2010-04-02 14:26
Otwarty Fundusz Emerytalny - Muszą się do niego zapisać wszyscy urodzeni po 1968 roku.

Jeśli podejmujesz pierwszą pracę będziesz musiał dokonać wyboru OFE, dostaniesz od ZUS pismo w którym cię o tym poinformują, jeśli sam nie wybierzesz, weźmiesz udział w losowaniu przeprowadzanym przez ZUS.
W losowaniu nie biorą udziału Fundusze najczęściej wybierane a więc te które najlepiej zarabiają dla swoich klientów, dlatego warto dokonać samodzielnego wyboru.

Czym się kierować wybierając OFE ?

Przede wszystkim obiektywnymi rankingami, najważniejsza jest stopa zwrotu z inwestycji funduszu a więc
ile tak naprawdę zarobił dla swoich klientów.

OFE ING - ma najwyższą stopę zwrotu inwestycji z ostatnich 6 i 3 miesięcy.

Od 1999 ( od początku istnienia ) zajmuje drugą pozycję zaraz za funduszem Polsatu.

To który fundusz lepiej wybrać ING czy Polsat ?

1. ING przejął pozycję lidera i w rankingach z ostatnich 6 i 3 miesięcy zajmuje pierwszą pozycję.
2. ING ma niższą od Polsatu opłatę za zarządzanie
3. ING oferuje wygodny dostęp do konta za pośrednictwem : telefonu, internetu, SMS, WAP
4. ING może pochwalić się 150 letnią historią w finansach, zarządza dużo wyższymi aktywami niż Polsat a więc jego pozycja na rynku jest o wiele stabilniejsza
5. ING jest najczęściej wybieranym OFE , posiada ponad 20% udział w rynku ( 2.900.000 klientów )

Jak mogę przystąpić do OFE ?

Najlepiej wypełnić formularz zgłoszeniowy lub wniosek online na stronie : www.zapisyofe.com.pl
Zgłosi się do ciebie nasz najlepszy doradca z twojej okolicy, odpowie na twoje wszystkie pytania i wątpliwości i załatwi za ciebie wszelkie niezbędne formalności. Możemy wysłać ci wypełnioną deklarację pocztą, z kopertą zwrotną i znaczkiem, wówczas wystarczy tylko twój podpis oraz wrzucenie koperty do skrzynki, możesz się również umówić na spotkanie z doradcą w oddziale ING lub miejscu wybranym przez ciebie, wybór należy do klienta.

Czy duże są różnice między różnymi OFE ?

Od początku istnienia między ING a funduszem zajmującym ostatnią pozycję w rankingu różnica wynosi
prawie 40% a więc warto.

Mam OFE w innej firmie, czy mogę zmienić na ING, czy to coś kosztuje ?

Po dwóch latach zmiana OFE jest całkowicie bezpłatna, nie wiąże się to z żadnymi formalnościami, wystarczy tylko wypełnić nową deklarację i zaświadczenie o zmianie funduszu, wszystkie formalności załatwiamy za naszych klientów.

www.zapisyofe.com.pl
lubocha35 / 2010-09-22 22:30
najlepiej wybrać pocztylion jest najlepszy...tak myśle
eme / 83.5.98.* / 2010-04-03 13:12
Marcin_De ilość treści dominuje nad jej jakościa,oferta wszak skopiowana z materiałów szkoleniowych.
Czy duże są różnice między różnymi OFE ?

Od początku istnienia między ING a funduszem zajmującym ostatnią pozycję w rankingu
różnica wynosi
prawie 40% a więc warto.
Nawet nie poddales wiekszej analizie tego co wklejasz i w dodatku starasz sie to udowodnić.
Polecam zapoznanie sie z rankingami i poproszenie gimnazjalisty o wyliczanie różnicy w zyskach. Byc moze jestes poczatkujacym akwizytorem ING to pewnie cie jeszcze nie stac na kalkulator.
Mam osobiste pytanie do ciebie: czy wiesz cos na temat sprzedazy OFE ING?? Podziel sie z nami wiedzą
lezdrub@interia.pl / 83.28.218.* / 2010-04-05 23:56
Eme. Jak cie stac na klkulator to policz sobie takie róznice na przestrzeni 30, 35, 40 , 45 lat. Wówczas cie głowa rozboli baranie jeden. Jestes po prostu idiotą ekonomicznym.
eme / 83.22.10.* / 2010-04-06 07:33
Głupstwa pleciesz.Nikt się pod tym co piszesz nie podpisze.Jezeli tak twierdzisz dołożysz ze swoich? Nie udawaj proroka bo za cienki jestes a baranów znajdziesz w najbliższej rodzinie.
lezdrub@interia.pl / 83.24.174.* / 2010-04-03 00:54
Najlepiej wybrać Generali. biorąc pod uwagę historie wyników OFE za cały okres od 2003r. Wówczas OFE generali wkroczylo na rynek.

ING blado wygląda w tym okresie w stosunku do Generali.
lubocha35 / 2010-09-22 22:33
pocztylion od wszystkich jest najlepszy...

Najnowsze wpisy