Forum Forum emerytalneOFE

Sondaż Money.pl: Polacy chcą ciąć przywileje emerytalne

Sondaż Money.pl: Polacy chcą ciąć przywileje emerytalne

Wyświetlaj:
sanekps / 83.8.157.* / 2009-07-04 16:27
Zlikwidowac ZUS i wszystko na OFE. Oczywiscie na to wymagany jest czas, ale trzeba zaczac juz :)
eme / 83.22.5.* / 2009-03-27 11:58
Generalnie wszystkie zawody uprzywilejowane tzn takie z ktorych przechodzi sie na wczesniejsza emeryture zawyżaja srednia zycia na emeryturze w/g ktorej wyliczana jest emerytura. A więc osoby ktore przechodza na emeryture "normalnie" po prostu tracą. Stąd sie znalazło wyliczenie w kapitałach poczatkowych że srednia zycia emeryta wynosi 209 miesiecy :):):) zakladajac ze emeryt ma 62 lata:):):) Z tym ze jeden bedzie zyl 32 lata (wczesny emeryt) a drugi 2 lata( normalny emeryt) stad srednia 17 lat (209 miesiecy)
mikkeon / 87.206.195.* / 2009-06-29 17:09
Jak słyszę przywileje emerytalne, to mnie coś bierze. W każdym sektorze gospodarki oczywiście poza publicznym wygląda to tak, że im większa trudność i odpowiedzialność na danym stanowisku, tym płaci się więcej. Ale nie pracuje się krócej!!! Dlaczego np. kolejarze mają bliżej do emerytury? Dla mnie powinno być tak: chcesz być górnikiem? Proszę bardzo, ale możesz pod ziemią pracować max 15 lat i nie więcej. A potem proszę do innej pracy. Ja żeby zarabiać taką kasę jak oni, muszę skończyć studia wyższe i się na maksa napocić ze znajomościami żeby po iluś latach tyle zarabiać.
A gdyby wpłaty na emeryturę były dobrowolne to za 30 lat na bank mamy masę bezdomnych. Problem w zusie. Niech cała kasa idzie do OFE i już.
robol151 / 89.77.105.* / 2013-01-06 15:52
A kto mowi , że masz byc magistrem, przejezdzij 40 lat na stanowisku maszynisty i znajdz mi pracodawcę, który cie zatrudni, człowieku jakimi ty myslisz kategoriami, nie dziwię się , że mamy w tym kraju tyle idiotyzmów
robol151 / 89.77.105.* / 2013-01-06 15:52
A kto mowi , że masz byc magistrem, przejezdzij 40 lat na stanowisku maszynisty i znajdz mi pracodawcę, który cie zatrudni, człowieku jakimi ty myslisz kategoriami, nie dziwię się , że mamy w tym kraju tyle idiotyzmów
MEGABASS / 85.89.190.* / 2009-02-08 22:43
Dla mnie to każdy powinien miec osobne konto "emertalne" i co miesiac przeznacza sobie SAM ILE CHCE ze swojej pensji ile chce, na przyszłe osobiste zycie. Do tych pieniędzy oczywiście żadnego prawa nie miałby wpyw rząd, ZUS i itp. instytucje. Sama kwota zebrana przeze mnie, na wybranym przeze mnie funduszu byłaby wyższa od emerytury od ZUS i OFE. WARA OD CIĘŻKO WYPRACOWANYCH PRZEZE MNIE ŚRODKÓW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pyclik / 2012-01-31 02:46 / Tysiącznik na forum
Cytat:WARA OD CIĘŻKO WYPRACOWANYCH PRZEZE MNIE ŚRODKÓW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
To by było doskonale,prawdziwa wolność , ale znasz kogoś komu udało się pracować i nie płacić "składki" na rentę i emeryturę?
lezdrub / 79.185.78.* / 2009-03-28 23:06
MEGABASS. Musisz sie przenieść do Tajwanu.
Tam każdy o swoja emeryture musi zadbać sam.
Nie ma odprowadzania pieniędzy z zarobków na emeryturę.

Powodzenia zyczę.
Pyclik / 2012-01-31 02:48 / Tysiącznik na forum
Ciekawe bardzo, czy znasz może opisy, jak to funkcjonuje?
kolina / 79.163.158.* / 2009-02-07 10:24
UWAŻAM,ŻE POWINNO PRZECHODZIC SIĘ NA EMERYTURY KOBIETY PO 35LATACH BEZ WZGLĘDU NA WIEK?40LAT DLA MĘŻCZYZN?KTO NIE MA LAT WYPRACOWANYCH POWINIEN PRACOWAC DO WIEKU EMERYTALNEGO USTALONEGO PRZEZ RZĄD?KAŻDY PRACUJE CIĘŻKO DLACZEGO SEGREGUJĄ NIEKTÓRE ZAWODY JAKO CIĘŻKIE?
Agita / 80.238.110.* / 2009-03-27 09:06
Ja powiem że powinno się samemu decydować o sposobie odkładania pieniędzy na emeryturę. Nie mam nic przeciwko wcześniejszym emeryturom o ile osoba pracująca krócej płaci np. dwa razy większe składki. Nie brakowałoby wtedy kasy.
W ogóle to każdy powinien decydować o sobie i samemu odkładać pieniądze - co najwyżej obowiązek odkładanie powinien być. Jak uzna że ma już odpowiednio dużo pieniędzy na koncie żeby zaznać spokojnej starości to przechodzi na emeryturę i już. W razie wcześniejszej śmierci dzieci mogły by z niej skorzystać. Niestety ludzie to w dużej mierze nieroby i lenie i pewnie większość z nich przeszłaby na emeryturę prawie bez odłożonych pieniędzy przez co potem spaliby pod mostem a państwo musiałby im renty wypłacać. Przykro to mówić, ale jeśli ludzie nie wiezmą odpowiedzialności za własne czyny to nigdy nie uwolnimy się od sposobu myślenia "państwo mi da bo mi się należy - nawet jeśli się nie należy"
luki1284 / 79.163.151.* / 2009-02-09 19:59
witam nie wiesz co to cięzkie zawody? to porównaj górnika rolnika lub ludzi pracujących na wysokości albo pod ziemią z masą administracji w biórach posłów starostwo gminę urzędników iiiittttppp bo to masa ludzi
Franek 100 / 217.8.188.* / 2009-06-29 13:03
Ja sobie składałem wszystkie paski wynagrodzeń podliczyłem wszystkie w chwili przejścia na emeryturę i co się okazało że moje składki powinny mi starczyć na pokrycie mojej emerytury przez 47i pół roku przy wysokości takiej jak mi ZUS obliczył / nie obliczałem tego co Zus zarobił na odsetkach przetrzymując moje składki na własnym koncie / tak że mam pieniążki w Zusie na jeszcze 40 lat czyli do 105 roku życia nikt nie musi do mnie dopłacać , dostaje wścieklizny jeżeli mi ktoś mówi że na mnie pracuje i lepiej żeby do mnie nie podchodził mówiąc takie słowa , będzie pogryziony - w kodeksie karnym karzą za pobicie natomiast za pogryzienie nie , mój przyboczny czeka na rozkaz
jena / 83.27.68.* / 2009-02-07 19:31
popieram 35 i 40 lat pracy to wtedy dopiero emerytura a ile było by oszczędności i nikt by nie mówił że ktoś pracuje na czyjąś emeryturę bo wszyscy by pracowali tyle samo.
zibi59 / 213.158.196.* / 2008-12-26 20:01
Za pracę w szczególnie trudnych zawodach powinno być szczególne wynagrodzenie. I to powinno być jedynym przywilejem. Reszta służy już tylko polityce i związkom zawodowym.
Alchemick / 83.12.140.* / 2009-01-14 11:26
Zapomniałem dodać...pracuję w górnictwie!!!!!!!!!
Alchemick / 83.12.140.* / 2009-01-14 11:24
Jestem chemikiem,bywa że wącham rózne sy...ale i tak uważam ,że tylko kasa powinna wyróżniać poszczególne rodzaje pracy! Brak chetnych duża kasa ,tłum niedouczonych ,miernych /mówię o średniej/ nauczycieli - marna kasa i żadnych przywilejów. Co pare lat roczny urlop na poratowania zdrowia.....jak dostanę 12 lat takiego urlopu to też będę za przywilejami!
Rashio / 2009-01-12 08:43
Zgadzam się z wynagrodzeniem.
Jak chcesz porównać bibliotekarkę i górnika?
Przy pracy w szczególnych warunkach, pracownik sie wypala wcześniej niż ten, który pracuje w warunkach normalnych.
Chciałbyś pracować 45 lat z myślą, że w każdej chwili możesz zginać za parę złotych wiecej? Albo ze za chwilę zostaniesz inwalidą a ktoś ci powie ze brałeś więcej kasy za to?
Ja sądzę, że przywileje należą się tym pracującym w warunkach szczególnych.
Atre / 80.238.110.* / 2009-03-27 09:22
Zwróć uwagę ze pojęcie "szczególnych warunków" jest dość płynne. Wiadomo że górnik ryzykuje życie i zdrowie, ale zwróć uwagę na zwykłego szarego pracownika w dużej korporacji - niby siedzi za biurkiem, ale potem okazuje się że siedzi za nim nie 8, a 10 i czasem 12 godzin dziennie, często po godzinach i weekendy, żyje w ogromnym stresie biorąc na siebie sporą odpowiedzialność za projekt (może to nie to samo co strach o własne życie, ale o pracę, rodzinę itp.). Efekt? Musi pracować do 64 roku życia, gdzie już po 50-ce zaczyna mieć problemy z sercem, nadciśnieniem, pojawia się nerwica i inne choroby tego typu. Ale nie, musi pracować do końca.
Powiedzmy że są to różne zawody, ale żaden z nich nie jest łatwy. Wiadomo że wraz z większą odpowiedzialnością i zagrożeniem ludzie zarabiają więcej, ale czemu jedni mogą iść na emeryturę wcześniej a inni później? Niech górnik idzie wcześniej. ale płacie większe składki do ZUSu. Ja też mógłbym npo. zwiększyć swoje składki nawet dwa razy gdybym miał pewność że idąc na emeryturę w wieku 50 lat - kiedy już jestem prawie całkowicie wyniszczony pracą mógł dostać emeryturę adekwatną do pieniędzy włożonych w ZUS.
RICI50 / 90.141.88.* / 2008-12-22 23:28
Tnijmy wszystko, a emerytom pozwólcie przechodzić przez jezdnię na czerwonym świetle.
polswspżgor / 83.7.236.* / 2008-12-16 21:36
Oczywiście, że tak muszą być przywileje ..na całym świecie są!
Wg. mnie do wcześniejsze emerytury w mundurowce, górnictwie, lotników itp. muszą zostać ale...nie tak jak obecni, że mamy 42 letnich emerytów! Czy to mundurowych czy to górników. EMERYTURY WCZEŚNIEJSZE T A K ale ww. osoby musiałby przepracować minimum 30 lat w swoim zawodzie i mieć nie mniej niż 50 lat życia!
To byłoby sprawiedliwe zarówno wobec osób, które codziennie narażają życie jak i ogółu społeczeństwa!
I wówczas nie byłoby żadnej zawiści!
Jakie to proste prawda, tylko czemu politycy nie chcą tego zrobić, albo straszą obecnych zatrudnionych w szczególnych warunkach nie wiadomo czym?
badyl L-2 / 91.94.199.* / 2009-02-14 22:18
To wcale nie jest proste. Składki na emeryturę powinien kazdy pracownik odkładać na oddzielne konto indywidualne w wybranym banku.Po przekroczeniu 60 lat życia miałby możliwośc korzystania z tego konta. Oczywiście w ściśle określonym zakresie. Gdyby nie wykorzystał całej sumy, reszta podlegałaby prawu spadkowemu. Wówczas nikt nie spieszyłby się być emerytem, tylko zabiegałby o jak największą "kupkę" na tym koncie. Rząd nie przejadałby forsy przeznaczonej na emerytury i nikt nie narzekałby , że dostał za mało, czy za póżno,Przepadłaby solidarnośc komunistyczna, ale każdy poczułby się bardziej, że żyje w demokracji.Lecz nasi posłowie narazie do uchwalenia takich przepisów jeszcze nie dorośly, może ich dzieci albo wnukowie ?
Atre / 80.238.110.* / 2009-03-27 09:46
Problem z pieniędzmi w banku jest taki że przychodzi kryzys i Pufff! - Kasy nie ma. To samo dotyczy pieniędzy na funduszach i innych cudach tego typu które to właśnie maja nam zapewnić "złotą jesień". Bank, który dorwałby się do takiego źródełka że ludzie tylko wpłacają i wpłacają, a rząd gwarantuje że jak ta kasa przepadnie to założy pieniądze za bank, były w cudownej sytuacji. Naprawdę.
Pieniądze w bankach i funduszach są bezużyteczne na wypadek wojny. Wtedy wszystko znika a człowiek zostaje z niczym. Najgorsze jest to że jeśli nie przezwyciężymy obecnego kryzysu to będziemy mieć wojnę - to zawsze skutecznie rozwiązywało problemy tego typu - zapewniało świeży start, a ludziom coś innego to zaprzątania myśli niż patrzenie na ręce politykom. Zapewne Chiny upomną się od bankruta jakim jest USA swoich pieniędzy w jakiś sposób. W końcu niedawno, podczas wizyty Hillary Clinton w Chinach padło zdanie ze strony chińskiej "oczekujemy pokojowego rozwiązania tego problemu".

To co chciałem powiedzieć, to że ZUS w takiej formie w jakiej jest zapewnia emerytury ludziom bez względu na ich majątek i to co się z nim stanie podczas ich życia. Jeśli weźmiemy to wszystko na siebie to na wypadek wojny, kryzysu i różnych innych powikłań możemy na starość skończyć pod mostem nawet bez tych przysłowiowych 600zł na życie. ZUS sam w sobie złym pomysłem nie jest. To to co się z nim stało jest złe: Budują sobie pałace, wydają miliardy na nieudane projekty które można by zrealizować za miliony. D o tego przywileje emerytalne do których trzeba dopłacać. Przywileje są dobre, owszem, ale w takiej formie jak są teraz po prostu nie mogą być realizowane. ZUS powinien obciążać każdego pracownika współmiernie do przewidywanych kosztów jakie poniesie wypłacając mu przyszłą emeryturę a nie obciążać innych. To jest moim zdaniem problem ZUSu - niesprawiedliwy podział pieniędzy.
Pyclik / 2012-01-31 04:19 / Tysiącznik na forum
Cytat:
To jest moim zdaniem problem ZUSu - niesprawiedliwy podział pieniędzy.
....
Czy to jest problem ZUS czy skutek działań Twoich wybrańców, a raczej ich politycznych prowodyrów, bo to oni tworzą określone przepisy emerytalne, a ZUS jest w tej sprawie lepszym lub gorszym, ale tylko wykonawcą i "chłopcem do bicia", np dla Atre.
pawel 0066 / 83.19.60.* / 2008-12-09 20:55
oczywiscie zawody ci co maja ciezka prace jak np gornik/ ale w zadnym wyjatku mundurowi
nhytr / 83.7.236.* / 2008-12-16 21:26
AKURAT!!!
A dlaczego górnik a nie strażnik więzienny? Chciałbyś aby zbirów pilnowali 60-cio latkowie???!!! A pożar gasili równie starzy faceci???? Do akcji pościgowej wysłał 60 letniego policjanta? A na misję w Afganistanie 62 letniego żołnierza?

I to jest ok~?
rajan / 82.139.36.* / 2008-12-29 12:20
a ty myślisz ze w mundurówce to nie ma stanowisk dla 60 latków to naiwny jesteś tylko 30% sił jest tak zwanej pierwszej linii a reszta to zaplecze ,które nie wymaga super sprawności fizycznej a wręcz wskazane jest duże doświadczenie.
28roni / 83.30.24.* / 2009-01-18 17:08
...no, i oni mogą mieć po 10 kawałkow, żarcie za darmo samochód i dupe se wozic po polsce a TY zdychej za marne zlotówki ...
co on może mieć w głowie po 60 l. i 90 -100 kg wagi jak ON myśli starą DATĄ, kużwa jakie ON może mieć doświadczenie w CZYM ...
TEK / 93.145.177.* / 2008-12-06 15:37
przywileje dla nikogo , ustalic emeryture 40 lat bez wzgledu na wiek tak jest to w panstwach UE DO 65 LAT MOGA PRACOWAC CI KTORZY NIGDY NIE OSIAGNA TAKIEGO STAZU.
wira / 83.6.17.* / 2009-01-01 18:01
zgadzam sie ustalić emeryturę 40 lat pracy i 60 lat życia i 80 procent przyszłej emerytury po 65latach pełna emerytura bo jeśli może pracować 62letni monter to i62letni policjant też może np;zamiatać komendę lub myć radiowozy i62letni strażak który być może w ciągu tych 40 lat pracy nie był ani raz do gaszenia pożaru tylko pełnił służbę też może układać sikawki iwęże żeby póżniej akcje gaszenia pożaru były bardziej sprawne ale już posłowie którzy sobie przywileje zostawili muszą iść na wcześniejszą emeryturę bo drzemanie w fotelu podczas posiedzeń Sejmu i p********* w niego to bardzo uciążliwe warunki pracy
28roni / 83.30.24.* / 2009-01-18 17:12
aleś wygarnął , Ci w sejmie to mają do Końca Życia z......ć , tam i tak mało kto Myśli pozytywnie
mariola3 / 2008-11-21 12:15
Jak równość, to równość!
Wpierw zreformować KRUS i wtedy by było wiadomo czy nas nie stać na wcześniejsze emerytury? , ale to by było niemożliwe bo marionetka PSL już by nie głosowała razem z PO. Przehandlowała wcześniejsze emerytury na KRUS.
OJ PAWLAK I RESZTA !!!!!!!!!!
A za chwilę okaże się, że na rynku pracy nie będzie, a kto ją będzie miał ?- starzy po 55-ce, a młodzież będzie z nudów szukać narkotyków i rozbojów. Podaję adres ujścia zdeterminowania młodych bez pracy (rozbojów) : posłowie PSL bo PO to już tylko na odstrzał.
GP1053 / 2008-11-19 16:31
Ankieta jest tendencyjna i nieuczciwa bo upraszcza w sposób niedozwolony sprawę.
Emerytury winny zależeć od wielkości wplaconych składek(PIENIĘDZY)PRZEDE WSZYSTKIM A NIE OD PRZYWILEJÓW , choć oczywiście takie winny byc brane pod uwagę.
Rząd i Związki "mydlą" społeczeństwu w głowach.
Jest ogromna ilośc osób, które przepracowały 30-40 lat i więcej, zapłaciły składki czasem dwukrotnie wyższe niż powinny. Państwo te pieniądze mówiąc bardzo delikatnie "skonsumowało" a emerytom chce zapłacić jakieś grosze i to za parę lat.
Mało tego, kobietom, które osiągnęły wiek 55 i przepracowały min. 30 lat chcą zabrać pieniądze z OFE.Jest to warunek uzyskania tej przeudo-wcześniejszej emerytury
To istny skandal i grabież. Aż sie prosi o strajk generalny.
Do tego dochodzą ograniczenia w wyplatach tych wcześniejszych emerytur co oznacza, że niektórzy -jak Ja- wpłacili do Skarbu Państwa prawie dwa razy więcej składek niż obecnie dostaną emerytury ( emerytury "stare" są ograniczone limitem 250%).
Z mojego wyliczenia wychodzi natomiast 498%.
Znaczy to mniej więcej tyle, że ja i wielu mnie podobnych utrzymywalismy wielu emerytów .
Proszę o zwrot moich skladek a ja założe sobie z nich ekskluzywny Fundusz Emerytalny.
Zapomne nawet o odsetkach jakie Państwo zarobiło na moich pieniadzach przez te 35 lat
Jestem za strajkiem generalnym. DOść tego oszukiwania narodu. Czasy "komuny" się skończyły.

pozdrawiam,
Niedoszła emerytka
bara0 / 62.87.244.* / 2008-11-28 15:14
jestem zdecydowanie ZA.Póki człowieka to nie dotyczy,to psioczy i ma dużo do powiedzenia.Jak przychodzi do uzyskania świadczenia -to dopiero zaczyna się lament.Też chętnie wybrałabym wszystkie swoje zebrane składki i wpłaciła na konto,czerpiąc na swój żywot do śmierci.A wiem ,że by starczyło.Nie siedziałam w domu 35 lat jako darmozjad,tylko pracowałam dla Polski.STRAJK GENERALNY bezwzględnie.
Również niedoszła(bo rzucili szlaban na drogę ku wolności) bo zabrakło jej 3 dni EMERYTKA. AMEN
Henio946 / 83.28.64.* / 2008-11-17 17:44
A gdyby nie ustalać sztywnego wieku emerytalnego a wysokość emerytury ustalać tylko i
wyłącznie w oparciu o sumę zgromadzonych składek i prognozowaną długość życia
w tym także dla kobiet i mężczyzn może byłoby sprawiedliwiej .W tzw zawodach ciężkich
zarabia się więcej więc i suma składek wyższa. Po co bardzo niesprawiedliwe przywileje
emerytalne które otrzymują grupy zawodowe głośne i mające możliwość paraliżowania życia
strajkami, czy to możliwe?
dionizy mróz / 91.208.150.* / 2008-11-14 08:03
A co z emeryturami mundurowymi. Tu jest problem. Państwo płaci za nich wszystkie składki, po 15 latach mogą przejśc na emeryturę . Uważam , ze wydłuzenie pracy mundurowych do 25 lat również przyniosło by oszczeności. Jak zabieramy to wszystkim. Dlaczego tylko cywile mają ponosić koszty rozdmuchanego systemu emerytalnego. 50 letni wojak czy policjant spokojnie moze pracowac
j.Chlebda / 212.76.37.* / 2008-11-16 20:42
ci durnie ktorzy proponuja wojskowym pliciantom pracowac do 50 lat to wy iddzie sami do sluzb mundurowych a przekonacie sie sami jak to jest . wojak jak i olicjat musza byc sprawni fizycznie bo jak 50 latek da rade rozrabiakowi na ulicy Nikt z wosjska nie ucieka sam tylko musi byc przyczyna odejscia . te rzady od 89 r bez przerwy kombinuja przy emeryturach i meszaja az kiedys sami pojda do wojska policji wosku sie nie pracuje tylko sie sluzy w plicji tez
ooabcm / 83.6.248.* / 2008-12-07 18:58
To bez znaczenia czy się służy czy pracuje to nie w tym problem Problem w tym, że 33-34 letni facet przechodzi na emeryturę i trzeba my wypłacać emeryturę przez ok 50 lat. (do tego przez te 15 lat nie płaci składek emerytalno-rentowych i zdrowotnych). MUNDUROWYCH TRZEBA PRZEKWALIFIKOWYWAĆ!!!!
28roni / 83.30.24.* / 2009-01-18 18:00
ty pacan , jak sie pracuje w zawodzie np. Policjant to na jaki zawód go chcesz przekwalifikować , ON tylko mandaty potrafi a jeszcze przepisy drogowe ...
łysy nauczyciel / 80.133.101.* / 2008-12-03 21:26
To się przekwalifikuj..jak rząd proponuje nauczycielom.../na szkolne wożne albo sprzątaczki/ To propozycja Tuska ...z wielkiej miłości dla tak wysoko przez premiera cenionych nauczycieli.....Jest jednak nadzieja...Tusk łysieje...i tak w głowie jak na głowie/Najwyższy czas na zmianę...ale RZĄDU!
emerytowany f-sz / 83.12.117.* / 2008-12-11 19:24
funkcjonariusz moim zdaniem to ten ktury nosi mundur w piątki i świątki,a nie ten ktury siedzi w biurze i p****** przez 8 g w stołek.50%f-szy biurowychprzekwalifikować a i na mundurówkach się zaoszczędzi
Danuta 1954 / 87.204.59.* / 2008-10-31 20:51
POlacy akurat są oburzeni zachowaniem rządu i KOnfederacji Pracodawców Polskich, która wspólnie z rządem kobietom w w wieku 55 lat w imie ich dobra jeszcze minum 5 lat pracy za połowe mniejsza emeryturę, nigdy juz nie zagłosuje na Po,
qqm2 / 160.62.4.* / 2008-10-23 10:48
źle sformułowane odpowiedzi - brak np. "Uważam, że każdy powinien sam zbierać na emeryturę i iść na nią wtedy, gdy uzna to za słuszne"
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy