Forum Forum emerytalneOFE

Maksymalny wiek wstępu do OFE??

Maksymalny wiek wstępu do OFE??

liwia / 77.252.185.* / 2009-06-18 21:57
Witam, prowadzę własną działalność, mam 50 lat, nie zapisałam się nigdy do żadnego OFE. Chcę zrobić znajomemu przyjemność i zapisać się do Generali. Mogę to zrobić w moim wieku?? Jak zmieni się moja emerytura jeśli się przepiszę?? A może to mi się nie opłaca??
Wyświetlaj:
elena21 / 83.22.18.* / 2009-06-21 10:48
Nie radze! Znajomy zabierze prowizje, a Pani bedzie płacić składki na ZUS do 65 r.ż. Nie może Pani przejśc na wcześniejsza emeryture, czy znajomy powiedział? Wiele kobiet przechodzi na emeryture w 60 roku życia i musi zrezygnować ze zgromadzonych pieniedzy na rachunku OFE. Na Skarb Państwa. Ma emeryture tylko z ZUS.
lezdrub / 79.185.98.* / 2009-06-21 12:14
Elena. Wiekszych glupot to już nie dalo sie napisać??

Każda kobieta, również ta która ma OFE może przechodzić na emeryturę, w wieku 60 lat,bo taki jest wiek ustawowy dla kobiet.

Z kąd ci forowicze takie wiadomości czerpią.Czrna rozpacz.
any / 2009-06-18 22:51 / portfel / Bywalec forum
Jedynie w przypadku, gdyby w tym roku powstał obowiązek opłacania ZUS. Pierwszy od 1999 roku.
Osoby urodzone w latach 1946 - 1968 w chwili rozpoczęcia reformy emerytalnej mogły się decydować na wybór systemu emerytalnego, a co za tym idzie ew. wybór OFE.
Reasumując, jeżeli w 1999 roku pracowała Pani zawodowo, to nie pomoże Pani znajomemu.
A jak by to wpłynęło na wysokość emerytury?
Nieznacznie - około 140 złotych obecnie wynosi składka przelewana do OFE z działalności gospodarczej. Składa w tej wysokości, indeksowana rocznie o 3% (moje założenie), dała przez ostatnie 10 lat około 24 000 zł - co wg obecnych wskaźników dałoby 86 złotych emerytury z OFE. Ile tego by było z ZUS, tego nie wie nikt...

A tak swoją drogą - to powinna podstawowa wiedza akwizytora OFE, nie najlepiej to świadczy o kompetencjach Pai znajomego.

Pozdrawiam
any / 2009-06-19 10:26 / portfel / Bywalec forum
Przepraszam za ten błąd, oczywiście miało być 1949 rok, a nie 1946...
lezdrub / 79.185.84.* / 2009-06-19 00:14
Any. Twoim kompetencjom w tej dziedzinie tez wiele brakuje.
Osoby urodzone w 1946 r. nigdy nie mogly wybierać OFE.
any / 2009-06-19 10:19 / portfel / Bywalec forum
Tak Józefie...
Każdy rozsądny człek, który tylko zerknie na klawiaturę numeryczną zorientuje się w moim błędzie.
Dziękuję za zwrócenie uwagi, jednakże ze smutkiem stwierdzam, że cienko to Generali przędzie, skoro muszą się posiłkować ordynarnymi pieniaczami, albo po łebkach wyszkolonymi akwizytorami...
lezdrub / 79.185.84.* / 2009-06-19 19:18
Pieniaczem to ty jesteś Any.
Ty uważasz, że innych możesz krytykowć.
Natomiast grzeczne zwrócenie tobie blędów w twoich opiniach nazywasz pieniactwem.

Nie wiesz, czy ta Pani wogóle rozmawiala z tym przedstawicielem Generali na ten temat, czymoglaby jeszcze zawrzeć umowę z OFE.

Ale ty juz krytykujesz jego kompetencje w tej dziedzinie.

Pytam się ciebie Any.Jakim prawem pozwolileś sobie na krytykę tego przedstawiciela Generali.

Jak widisz ja jestem przedstawicielem Generali i ciebie Orle muszę poprawiać.

Zaznaczam, że nie jest to pierwszy raz.

Nie zuważylem tu na tym forum, aby jakiś przedstawiciel Generali pisal jakieś glupoty.

Z innych firm bylo tych glupich wpisów nie adekwatnych i sprzecznych z ustawami OFE i Ubezpieczeniami bardzo wiele.
any / 2009-06-19 21:33 / portfel / Bywalec forum
Ta jest Józefie. Mogłeś nie zauważyć, bo jedynym przedstawicielem Generali na tym forum jesteś Ty.
Pamiętaj o jednej rzeczy - traktuję Ciebie dokładnie tak, jak Ty traktujesz innych, a że jesteś chłop prosty i impulsywny, to łatwo przychodzi mi wyprowadzić Cię z równowagi.

Nie zuważylem tu na tym forum, aby jakiś przedstawiciel Generali pisal jakieś glupoty.

Przejrzyj swoją pisaninę...
lezdrub / 79.185.84.* / 2009-06-19 23:34
Mylisz sie bardzo wielu tu na tym forum klientów bardzo przychylnie mówilo o OFE Generali.

Wielu przedstawicieli tez tu na forum zachęcalo do wyboru wlasnie tego OFE i podawli powody, dla których warto wybrac OFE Generali, ale podawli fakty (Zyski)

Ale ty Any wszystko widzisz odwrotnie niż inni.
Ty masz chyba Pomroczność jak syn Walęsy.
Może cie kiedyś koń w glowe cmoknąl
dddddd / 77.253.245.* / 2009-06-22 22:03
ZUS odrzuci zgłoszenie osoby 50-cio letniej do OFE.

Najnowsze wpisy