Forum Forum emerytalneOFE

OFE Generali utrudnia odejscie czlonkow i nasyla zbirow

OFE Generali utrudnia odejscie czlonkow i nasyla zbirow

muhamad ali / 88.156.80.* / 2008-01-24 14:29
Jestem czlonkiem OFE Generali. Ostatnio doszedlem do wniosku ze bedzie lepiej dla mnie jezeli przeniose sie do innego OFE konkretnie ING. Jednak na przeszkodzie temu zamierzeniu stoi moj strach przed dzialaniami agentow Generali, ktore zmierzaja do zatrzymania swoich czlonkow. Pisze to na przykladzie 2 swoich znajomych takze zapisanych do Generali przez firme Europartner z Opola. Otoz oni chcieli sie przeniesc do innego, jednak w jakas spokojna niedziele zostali zaskoczeni przez agentow Generali, ktorzy straszyli ich karami za przeniesienie (chociaz byli w funduszu ponad 2 lata), ogromnymi prowizjami, podsuwali jakies pisma in blanco do podpisania, wulgarnie wyrazali sie o agentach innych OFE, ogolnie stwarzali atmosfere strachu i zagrozenia.
Nie podaje swojego nazwiska bo boje sie Generali, ale prosze o wyjasnienie czy takie dzialania sa uzasadnione prawnie. Czy ktos ma podobne doswiadczenia z tym dziadowskim funduszem?
Wyświetlaj:
ZOŚKAAAA / 83.2.47.* / 2011-03-01 20:43
ZGADZAM SIĘ!!!!
MIAŁAM TRZY WIZYTY W CIĄGU 1 MIESIĄCA!!!
CHODZĄ BEZ DZWONIENIA WŁAŻĄ DO DOMU I KAŻA PODPISAĆ JAKIŚ PAPIEREK!!!
ALE MAŻ Z PZU ZREZYGNOWAŁ I TO SAMO MAŁO TEGO PAN Z PZU PODPISAŁ SIE ZA NIEGO!!!!
HAŃBA
LUDZIE UCIEKAJCIE Z PZU PUKI SIĘ DA!!!!!!!!!!!!!!!!!
max1224 / 2009-06-07 13:53 / Tysiącznik na forum
zmieniłem i nikt mnie nie odwiedził;-((
eme / 83.22.2.* / 2009-06-07 19:49
max1224 gratulacje wolny kraj i wolni ludzue :) Kazdy powinien robic to co chce:)
lezdrub / 79.185.77.* / 2009-06-05 23:58
Taki wpis o takiej treścimógl napisać tylko Plant, który nie zna wyników funduszy OFE.

Mahamad. Sam się okreslileś palantem określając OFE Generali, jako dziadowski fundusz.

Otóz ten dziadowski fundusz zarobil najwięcej ze wszystkich funduszy OFE.

Tylko typowi palanci mogą o nim mówić w ten sposób.
Popatrz na reklamówkę nad portalem co tam piszą gazety o OFE Generali.
Mam nadzieję,że umiesz czytać palancie.
też klientka Generali / 212.14.51.* / 2013-03-04 11:39
przydałoby się trochę kultury, powiedzieć można wszystko, tylko forma jest "dowolna"...
mikkeon / 87.206.195.* / 2009-06-06 19:48
Pamiętaj Lezdrub, że nie było u Muhammada przedstawicieli Generali tylko pośrednicy z Europartnera. Miałem kiedyś spotkanie z kimś od nich i nie mam o nich DELIKATNIE mówiąc dobrego zdania. To od KNFu dostali licencję a Generali zgadza się żeby Europartner (czytaj Amway) ich reprezentował. Nikt z Generali nie weryfikuje tych ludzi. I pomimo że mam cię za chama trudno mi uwierzyć że ty tak straszysz swoich klientów. Zgadza się?
mikkeon / 87.206.195.* / 2009-06-06 19:38
Lezdrub człowieku nie wszyscy znajż się na OFE anie znaczy to że są palantami. Czy jakbyś potrzebował dowiedzieć się coś o np. automatycznej skrzyni biegów bo dajmy na to nie znasz się na tym (nie wiem, może się znasz) i spytałbyś się na forum fanów motoryzacji o coś i byłbyś wyzwany od palantów jak byś się poczuł? Czemu nie napiszesz: "Muhamad, nie mogą nic ci zrobić, olej ich" tylko znowu po chamsku besztasz? Nie wiem jak cię jeszcze administratorzy nie wyrzucili z tego forum wieprzu. Ty jesteś palantem, debilem ciemnym jak listopadowa noc. Zadufany w sobie kałmuk. Wieśniak, co wchodzi na forum nabluzgać na wszystkich co czegoś nie wiedzą w jedynej dziedzinie na jakiej się znasz. To ma służyć dyskusji? Ponoć nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi. Wpisujesz się idealnie w tą zasadę kartoflu.
lezdrub / 79.185.102.* / 2009-06-06 20:45
mikken ty muchamada nie broń że sie niezna na funduszach.
Jeżeli się na czyms nie znam to nie wydaję opini,lecz prosze o opinię.

Miom zdaniem on celowo się o tym funduszu tak wyrazil i dlatego określilem go tak, a nie inaczej.

Mikken. Uważasz, ze takiemu jak muchamad wolno w ten sposób określać dany fundusz,choć prawda jest calkiem inna.
Natomiast mnie nie wolno okreslić takiego osobnika palantem.
Pytam kim on jest dla ciebie geniuszem takim samem jak ty mikken.
mikkeon / 87.206.195.* / 2009-06-07 10:13
Jeżeli Tesco ma najniższe ceny to jest liderem wśród supermarketów. Ale jeżeli obsługa mnie zastrasza to jest dla mnie dziadowska firma, co nie znaczy że marketem nie jest dobrym. Jak Muhammad ma napisać jeśli miał takie zdarzenie? Że ok, zastraszali mnie ale to nic nie szkodzi bo mają dobre wyniki? On pytał o opinię. Pytał czy im wolno tak robić. Nikt mu nie odpowiedział. Co ma wynik firmy do jakości obsługi? Lezdrub jak ty umiesz czytać palancie to napisz co ma jedno do drugiego?
doran / 79.185.111.* / 2009-06-07 10:44
Mikken. Ty jesteś naiwny palant.

Po pierwsze ten gość nie mial przyczyny przenoszenia sie do innego OFE.
Nawet jezeli taką decyzje podejmuje klient, to nik nie jest wstanie mu w tym przeszkodzić.
I pisanie takich glupot, że się boi to uczynić bo boi się akwizytorów jest nie tylko śmieszne, ale bzdetne
mikkeon / 87.206.195.* / 2009-06-07 11:06
Czy ty Doranie znasz się na pool bilardzie? A może znasz się na programowaniu? A znasz się na budownictwie dróg i mostów? Nie? To znaczy że też jesteś palant. Pasuje ci?Czy zrozumiałeś co napisałem? Kogo to co obchodzi dlaczego ten gość chce się przenosić? Ja też uważam, że nie ma powodów tym bardziej do ING. Może lubi Kondrada. On o to nie pytał. Miał pytanie o coś innego i nadal tylko ja mu odpowiedziałem. A kto mu podsuwa takie pomysły to już inna broszka. Doranie nie bluzgaj, dosyć tu lezdruba.
mikkeon / 87.206.195.* / 2009-06-07 10:05
Lezdrub beznadziejny jesteś jednak...
posłuchaj / 90.156.56.* / 2009-06-03 14:45
a jak dla mnie to jest jawna prowokacja i nie dawajcie sie w to wkrecic, widac to gołym okiem. kto normalny pisalby, ze chce zmienic Generali na ING, buuuahahahahhqhaahahahahahahahaha,,, tylko ten któremu za to płacą.

pozdro
lezdrub / 79.185.113.* / 2009-06-03 20:57
Agenci ING sa kreatywni i potrafią przetransferować z Generali do ING.
W transferze Maj 2009 zabrali z Generali 699 czlonków.
Ciekawe jakie wyniki im pokazywali.

No cóz, jak ludzie wyników nie znają , to sa robieni w balona.

Chcialbym, aby ktoś z agentów ING ustosunkowal sie do tych faktów, które tu zamieścilem.

Moje pytanie, gdzie wasza etyka zawodowa.

Jeszcze bardziej kreatywni sa agenci z CU.
Ci sa mistrzami w tej dziedzinie.
posłuchaj / 90.156.56.* / 2009-06-05 12:39
no tak lezdrub, cięzko tu nie przyznać racji.
aska0022 / 83.4.107.* / 2009-06-03 17:40
Witam. Jestem agentem znanego funduszu i nigdy nie miałam problemu a Generali. Jedynie Axa bardzo lubi papierkowa robotę i wysyła do klientów pisma i ciężko jest zmienić ten fundusz w jednej sesji transferowej:(
Morpheo / 2009-06-04 18:37
Wydaje mi się że nie wiesz o czym piszesz droga koleżanko. Ratują przede wszystkim CU, Nordea, Bankowy, PZU. Reszta PTE poprzestaje na liście z drukiem odstąpienia od umowy. Pisze to korzystając ze swojego długoletniego doświadczenia.
lezdrub / 79.185.71.* / 2009-02-26 19:38
Ja uwazam,że powinna być wprowadzona ustawa w sprawie transferowania czlonków OFE .
Zabraniająca funduszom , które w dwóch ostatnich podsumowaniach stóp zwrotu przez KNF nie uzyskaly stopy zwrotu wyższej niż srednia wszystkich OFE.

Czyli taka sama jak dotycząca losownia osób, które nie wybraly funduszu.

Zapobieglo by to transferowania ośb z lepszych funduszy do gorszych.
Mobilizowalo by też fundusze do uzyskiwania dobrych wyników. (zysków)
planerzyfinansowi.pl / 79.187.187.* / 2009-04-07 18:29
To ma sens-ale kto to poprze- przecież nie izba towarzystw emerytalnych

Lezdrub w szoku jestem madrze piszesz
Ania z Bydgoszczy / 85.232.233.* / 2009-03-02 15:17
Taka ustawa miała wejść dawno, na dzień dzisiejszy trwają przygotowania by w ciągu 3 lat zostało w Polsce około 5 największych funduszy, które mają najlepszą stope zwrotu. Reszta pójdzie na przemiałkę...
Co do postu muhamada ali... jak spojrzysz na porównanie ostatnich 12 miesięcy to nie wiem czy dobrze robisz. Nie jestem agentem żadnej z firm. Pomyśl, czy do transferu nie przekonał Cie "bożek Ing" - Marek Konrad, czy może agent pokazując wykresy z ostatnich paru lat... Kiedys ING było najlepsze - dzisiaj niestety stracił swoją pozycję. I dla paru zł nie warto robić transferu.

Ludzie - patrzcie jak działają Wasze Fundusze w kryzysie - nie problem obrabiać kase jak jest hossa, ale nie tracić kasy w trakcie bessy ...
lezdrub / 79.185.101.* / 2009-03-02 18:32
Ania z Bydgoszczy.
Czy ja mogę wiedzieć kto ci tak mózg wypral.

Jezeli wlaściciel funduszu OFE spelnia wszystkie warunki dzialalnośći w tej dziedzinie.
To jedyną możliwośćią, aby taki fundusz zostal rozwiązany, jest odejście jego czlonków.

Innej możliwośći nie ma. Jeżeli podmiot prowadzi fundusz OFE zgodnie z prospektem, żadna instytucja nie może zabronić dalszej dzialalnośći.
eme / 83.22.47.* / 2009-03-02 21:06
Lezdrub jestes po prostu nienormalny. Mózg to masz ty nie tylko wyprany, ale takze wybielony. Jestes forumowym chamem.
Morpheo78 / 2009-03-03 20:20
Jeśli sie mogę wtrącić Panowie - lezdrub ma swoją opinię, którą można pochwalać, można ją również krytykować. Pisząc swoje posty zachowuje jednak raczej spokojny ton i bynajmniej nie uważam, żeby wyrażał się w bardzo niestosowny sposób. Za to Ty eme, jako jego krytykant używasz bardzo niewybrednych zwrotów i określeń, z których wyziera dużo agresji. Jeżeli ktoś z was jest chamem, to na pewno tą osobą nie jest lezdrub. Tyle z mojej obserwacji. Pozdrawiam.
eme / 83.5.96.* / 2009-03-03 21:49
Morpheo nigdy nie nazwalem zadnego towarzystwa ani tez agenta ze sa zlodziejami. Nikogo nie krytykuje za postawione pytania i nie porownuje do idiotow itp itd. Ja owszem posluguje sie epitetami ale tylko wobec niego. Niech ma tez cos w zamian. Dla mnie nigdy nie bedzie kims z kim chcialbym kiedykolwiek miec cos wspolnego., zbyt siebie samego szanuje. Dla mnie Lezdrub jest zapatrzonym w siebie pieniaczem, majacym o sobie wielkie mniemanie. Tacy ludzie z zasady sa nic niewarci.Pozdro.
A jezeli nie zauwazyles jego niestosownego zachowania to poczytaj jezeli znajdziesz chwile czasu.
lezdrub / 79.185.90.* / 2009-03-04 00:43
eme. ty masz zbyt mala wiedzę na temat dobrych ubezpieczeń, rynku finansowego i funduszy OFE, aby godnie ze mna dyskutować.

Te braki nadganiasz chamstwem, czego już niektórzy się dopatrzyli.

Jeżeli taka pani Ania z Bydgoszczy obwieszcza na takim forum jak Moey takie bzdury, to innej reakcji z mojej strony być nie może.

Zaznaczam to nie jest Nasza Klasa. takie bzdury może sobie tam zamieszczać.

Tu powinny być zamieszczane opinie osób, które mają wiedzzę na te tematy.
Aby byli wstanie precyzyjnie odpowiedzieć na pytania z tej dziedziny zadawane przez internautów.

A jeżeli się wiedzy nie ma. Nie zna się ustaw. Nie zna się warunków OWU produktów ubezpieczeniowych i zabiera gloś to takie są wlaśnie rezultaty, że niektórzy piszą tu takie glupoty, że ciężko wytrzymać.

Ty eme też wiele glupot na tym forum z tej dziedziny zamieścieś.
Morpheo78 / 2009-03-03 22:01
Nie posądzam cię i nie posądzałem o nazywanie kogokolwiek złodziejem. Mówię o Twoim słownictwie ogólnie, szczególnie w stosunku do lezdruba. Staram się być na bieżąco, w wolnej chwili postaram sie przejrzeć "twórczość" lezdruba, może faktycznie coś mi umknęło. Wiem, że każdy z nas będzie bronił swoich racji. Chciałbym jednak, żebyśmy umieli to robić na jako takim poziomie. Później się dziwimy że klienci na nas psy wieszają...
lezdrub / 79.185.101.* / 2009-03-02 21:20
A w czym jestem chamym.
Nigdy nie toleruje glupiej gadki.

Kto niby mialby skasować te fundusze i zostawić tylko pięć.

Myśle, że w niektórych firmach na szkoleniach padają takie informację i po takim praniu mózgu padają tu na tym forum.
planerzyfinansowi.pl / 79.187.187.* / 2009-04-07 18:31
Rynek.....
eme / 83.22.29.* / 2009-02-26 20:53
gdybys lezdrub myslał logicznie i chociaż przez moment sie zastanowil to bys nie pisal takich głupstw.

Ja uwazam,że powinna być wprowadzona ustawa w sprawie transferowania czlonków OFE .
Zabraniająca funduszom , które w dwóch ostatnich podsumowaniach stóp zwrotu przez KNF nie
uzyskaly stopy zwrotu wyższej niż srednia wszystkich OFE.

Jak ty to sobie wyobrazasz ze ustawa ma mi zabronic przenoszenia moich pieniedzy do innego OFE, nawet słabego bo akurat mam taki kaprys?? Chyba juz zupelnie zatraciles poczucie rzeczywistości zapatrzony w samego siebie.
Ja jestem zdania ze klienci sami powinni decydowac czego chca. Pomysl logicznie komu zalezy najbardziej na transferze?? Ja wiem, takim jak ty. Klient sie nie liczy. Skladki, jednostki,rankingi itp itd slużą tylko do namówienia klienta do zmiany funduszu, nic poza tym.Tyle.
lezdrub / 79.185.71.* / 2009-02-26 23:55
eme. A kto może mieć taki kaprys aby tracić swoje pieniądze?????
Ja takich jeszcze nie spotkalem.

Niektorzy czlonkowie OFE nie znający wyników są po prostu przez nieuczciwych akwizytorów robieni w balona.
Taka ustawa polożyla by temu kres.
Nie mieli by pola do popisu swojej nieuczciwości.
planerzyfinansowi.pl / 79.187.187.* / 2009-04-07 18:32
a skad wiesz ze Towarzzstwo ktore dzis traci za rok nie bedzie najlepsze
lezdrub / 79.185.71.* / 2009-02-26 19:19
Muchamad. Ja mam pytanie, jaki mialeś powód przenosić się z OFE Generali do OFE ING.
Gdybyś przenosil się z OFE ING do OFE Generali to bym to zrozumial.

Generali ma dużo lepsze zyski niż ING.
ING zacząl się staczać jak CU. dokladnie idzie w jego ślady.
pawwww / 77.113.41.* / 2009-04-29 15:39

pytanie, jaki mialeś powód przenosić się z OFE Generali do OFE ING.
Gdybyś przenosil się z OFE ING d

Generali zawsze w rankingach plasuje się w czołówce
balcus / 62.121.97.* / 2012-12-18 21:18
ale ona ma najmniejsza roczna stope zwrotu....
eme / 83.22.29.* / 2009-02-26 20:57
Lezdrub nic tobie do tego kto gdzie ma swoje pieniadze, tak samo jak nic ci do tego gdzie ktos prowadzi swoj rachunek bankowy, lub gdzie kupuje buty. Komentowac mozesz zakupy swojej zony jezeli takowa posiadasz.
Jeszcze jestes za cienki zebys to wszytsko zrozumial.
Zauwazylem u ciebie pewien pozytyw. Poprawiles ortografie, lub ktos ci pisze na forum pod twoje dyktando.
lezdrub / 79.185.90.* / 2009-03-04 00:23
eme . Kupilem sobie komputer, ktory sam pisze.
lezdrub / 79.185.71.* / 2009-02-27 00:18
eme. Ja zawsze pochwalam madre i korzystne decyzje.
Zawsze krytykuję glupotę.

Taki już jestem i nigdy tej zasady nie zmienię.
A zwlaszcza krytykuję produkty ubezpieczeniowe które sa niekorzystnie zapisane na rzecz klienta (podobnie jak te obcje walutowe które ostatnio zostaly zawarte z polskimi firmami.

Podobnie są zapisane ubezpieczenia z gwarantowaną sumą ubezpieczenia z funduszem inwestycyjnym np. Strategia Lwa , Nowa Perspektywa, Ubezpieczenie Uniwersalne Plus i wiele innych podobnych produktów w innych firmach.

Produkty które wymienilem mają prawo bytu tylko dlatego, że ogólnie ludzie nie zdają sobie sprawy dokladnie co kupili. podobnie jak te firmy owe opcje walutowe.

Dlatego na tych forach ich ciągle na ten temat uświadamiam.
ex agent / 85.232.233.* / 2009-02-26 16:48
jest coś takiego jak KNF... zgłaszasz tzw namolnych agentów i już nie pracują - musisz znać ich nazwiska.

Chłopie to nie windykacja - to ty jesteś od nich wyzszy więc się nie daj zastraszyć:)
www.bezpieczne-pieniadze.pl / 79.191.238.* / 2009-02-26 14:58
heh Ci z generali są jeszcze spokojni najgorszych ma CU i Bankowy kiedyś taki pan z psczyny przyszedł do mojej klientki i przedstawił się jako pracownik ZUS potem twierdził ze moja firma to oszusci, ze ja juz nie pracuje i tak dalej na koncu stwierdził za ja na tym zarobie a jej zabiora. jak go klientka zapytala co on z tego ma to on odpowiedział ze nic:D
na terenie sląska najbardziej agresywnych tzw "ratowników" ma CU Bankowy pzu nordea. na małopolsce bardzo ostro dziła aegon. ogólnie dziwie sie ratowniką ze za marna kase poprostu oszukuja ludzi...
@@@2 / 78.9.38.* / 2009-05-29 12:45
A mnie w Jeleniej Gorze nawiedzila pani i powiedziala ,ze jest z ZUS ,a okazalo sie,ze byla to posredniczka ubezpieczeniowa.Klamia agenci, a odzyskiwacze ich szkole przejmuja i robia to samo.
eme / 83.22.34.* / 2009-02-26 17:28
Ja uważam ze zyjemy w wolnym kraju i jezeli jest atak powinno byc prawo do obrony.Wcale sie nie dziwie ze istnieje cos takiego jak funkcja ratownika. On uzywa dokladnie takich samych argumentow co akwizytor zmieniajacy ofe, tyle że ból i rozpacz jest po stronie akwizytora.
lezdrub / 79.185.71.* / 2009-02-26 19:10
eme. to jest nie zgodne z prawem.
Jezeli klient nie podpisal rubryki o przekazywaniu innym podmiotom swoich danych osobowych, to za tego typu dzialania fundusz ponosi konsekwencje.

Ja żadnemu klientowi tej rubryki nie każę podpisywać.
Tak więc, jezeli fundusz da dane osobowe agentowi swojej firmy to lamie prawo o ochronie danych osobowych.
cyngiel kartelu / 77.253.113.* / 2009-02-26 13:13
Jak dla mnie jestes idiota. Kto nasyla zbirow za zmiane funduszu. Wynajecie zbirow jest drozsze niz prowizja za podpisanie umowy z klientem. Dla mnie bomba wynajmujcie nas.
lesiek / 83.9.99.* / 2008-02-26 14:32
Jestem zaskoczony że agenci Generali zachowali sie w podobny sposób. Nie od dzisiaj wiadomo że ŻADEN fundusz nie chce puszczać swoich członków i wysyła tzw. "zawracaczy". Jednak ludzie ci powinni rzetelnie przedstawiać wszystkie sytuacje jakie dzieją sie na rynku OFE, a przede wszystkim powinni mieć NIENAGANNE ZACHOWANIE. Tak jak radzono wcześniej nic nie podpisuj in blanco i dokładnie sprawdź czy są to na pewno licencjonowani agenci. Osobiście jest mi wstyd za takich ludzi (sam jestem agentem i niewyobrażam sobie podobnych zachowań)
marz291 / 86.63.80.* / 2008-02-11 13:45
Fundusze chca zatrzymać ludzi,bo traca ich prowizje od składek,im mniej ludzi tym mniejsze zarobki,chcą zatrzymać siłą,nie mają innych argumentów ,więc biorą ludzi na strach....A Ty sie nie przejmuj tymi z Generali,sprawdzałeś ich zezwolenia,czy mają wpis do rejestru KNF-u,niech Ci pokażą.Po prostu nie podpisywąć żadnych papierów i przejdziesz do innnego funduszu. A ING nie polecam bo teraz leci w dół.....I nie ma żadnych kar za przeniesienie do innego funduszu,wchodząc do AXA możesz odwrotnie dużo zyskać....Mój E-mail marz291@wp.pl
eme / 83.22.63.* / 2008-02-11 15:15
Możesz także przechodząc do axa stracić :):):)
nigel / 2008-02-26 19:12
Pewnie sam przepisujesz do innego.AXA to w tej chwili jeden z lepszych funduszy,a na pewno lepszy od ING i CU.
eme / 83.22.65.* / 2008-02-27 12:30
nigel axa jednym z lepszych funduszy???? jaja sobie robisz. Do jakiej pozycji sa ci lepsi a od jakiej pozycji co gorsi.???Pokaz jakies dane chetnie sie z nimi zapoznam
nigel / 2008-02-28 22:37
eme.nie sztuką jest wyciągnąć dobrą st.zwr.kiedy giełda idzie w góre.dzięki hossie do 2007r(połowy) cu i ing wywindowały do góry.a teraz ,bessa na giełdzie i co ?zobacz stopy z 12 miesięcy.minusem tych funduszy są aktywa(ogromne).według mnie lepszy jest średniak,taki jak axa albo generali.
eme / 83.22.3.* / 2008-02-29 07:06
Nigel zgadza sie masz racje.Przyjmujac twoj tok rozumowania to na dzien dzisiejszy tak jest.Duze fundusze gorzej sobie radza w głebokich korektach. Lecz czy ta różnica pomiedzy malymi a duzymi funduszami jest az tak duża??Czy te fundusze ktore jak piszesz maja ogromne aktywa sa az tak nieporadne w stosunku do tych z malymi aktywami??? Uwazam ze te mniejsze fundusze powinny w obecnej sytuacji bic na głowe te duże, lecz tak nie jest.Pomimo tych ogromnych aktywow wcale źle sobie nie radzą.Nie zostaja w tyle.
RyB / 2008-02-29 19:03
Na dzień dzisiejszy wg onet.pl - róznica pomiędzy najlepszym za 12 miesięcy AIG a np. NN to 2,5%, do Cu AIG zyskuje prawie 2 %. Dla mnie to dużo przy kapitale np. 25 tys. zł.
A jezeli AIG i PZU zaliczymy do największych to mamy pół na pół :) Czyli znowu wychodzi to jak sobie radza zarządzający danym funduszem.
eme / 83.22.7.* / 2008-02-29 21:02
Ryb to lubie, konkrety, cyfry.Wlsanie wszystko zalezy od zarzadzajacych a nie od tego czy fundusz jest wiekszy czy mniejszy.Male fundusze powinny sobie w obecnej sytuacji o wiele lepiej radzic, lecz uwazam ze tez nie za bardzo to potrafia wykorzystac.Reasumując miedzy bajki mozna wlozyc to ze duze fundusze sa nieruchawe jak kiedys pisales.Jezeli findudz dysponuje kapitalem kilkakrotnie wyzszym od innego i roznica w zysku wynosi niecaly jeden procent na korzyść mniejszego to kto lepiej inwestuje??Faktycznie mniejszy bo jeden procent na plusie, ale takj wynik swiadczy jedynie o nieporadności i nieumiejetnosci wykorzystania szansy na szybka reakcje zmiany portfela.
lezdrub / 79.185.87.* / 2009-03-01 23:42
eme. ty chyba nie czytasz wyników OFE.
Obecnie za 12 miesięcy miedzy najlepszym OFE a tymi dużymi tj ING CU PZU stanowi 5%.
A ty tu piszesz o 1%.

Jeżeli trend na gieldzie się odwróci na wzrostowy, to takie fundusze jak Generali AXA które maja kapital do zarzadzania kilka krotnie mniejszy też szybciej napelnia swój portfel akcjami niż te duże i znów będą róznice w wynikach na korzyść tych mniejszych.
Oczywiście tych dobrze zarządzanych, czego dowodem są wyniki .Generali jest najlepszym tego dowodem.
eme / 83.22.49.* / 2009-03-02 16:38
Lezdrub ciebie juz całkiem czlowieku pogięło, jestes głupszy niz myślałem

eme. ty chyba nie czytasz wyników OFE.
Obecnie za 12 miesięcy miedzy najlepszym OFE a tymi dużymi tj
ING CU PZU stanowi 5%.
A ty tu piszesz o 1%.

Masz nie tylko problemy z gramatyka ale takze odnalezieniem samego siebie w rzeczywistosci. Spojrz geniuszu ubezpieczen i ofe na date postu. I ty smiesz sie nzaywac dobrym agentem czy tez wyzywac TU od złodziei?? Ty jestes nieukiem.Pozdro
any / 2008-03-03 10:08 / portfel / Bywalec forum

Jezeli findudz dysponuje kapitalem kilkakrotnie wyzszym od innego i roznica w zysku wynosi niecaly jeden procent na korzyść mniejszego to kto lepiej inwestuje??

Może nie inwestuje, ale spekuluje, bo spójrz na to z innej strony. Mówimy o wydarzeniach z ostatniego półrocza, mając w perspektywie co najmniej dwudziestoletnią inwestycję.
I na dodatek porównujemy fundusze moim zdaniem nieporównywalne.
No bo popatrz - dokupienie akcji przez jednego z gigantów powoduje komentarze typu: "CU zwiększyło udział w spółce ... do 5,1%" jaką część swojego kapitału musiałby zainwestować Polsat, aby wywołać taką reakcję w mediach?
I kolejna sprawa. Zaangażowanie 3% aktywów Polsatu w akcje jednej spółki jaki przyniesie efekt,a jaki będzie wynik takiej samej operacji w wykonaniu CU?
IMHO prawda jak zwykle leży pośrodku, czyli wiele zależy od jakości zarządzających i od wielkości funduszu.
Dalej eksploatując ten temat wyniki CU i Polsatu spektakularnie odbiegają od siebie - jednak w kilku/kilkunastoletniej perspektywie Polsat będzie musiał mocno zwiększyć swoje aktywa, albo zniknie ze sceny...
Zwiększenie aktywów doprowadzi do strategii inwestycyjnej zbliżonej do największych, zniknięcie ze sceny oznacza dla klientów to samo - dołączenie do większego, zwiększenie aktywów i zmianę strategii. Bo większy, większa inercja lub ostrożność w angażowaniu środków.
Co lepsze?
lezdrub / 79.185.90.* / 2009-03-03 20:56
Any piszesz, ze jak OFE CU zainwestuje więcej niż 5% to idą na ten temat informacje.

Otóz chcę ci powiedzieć, że nawet osoba fizyczna , gdy zwiększy udzia w danej spólce ponad 5% udzialu to musi to zglosić, inaczej KNF może na nia nalożyc karę.

Tak więc zawsze nie jesteś w temacie, ale piszesz co wiesz, lub co ci naloża do glowy na szkoleniach w twojej firmie. (pranie mózgu)

Ja na poczatku pracy w ubezpieczeniach pracowalem na rzecz tej firmy w której pracujesz.

Bylem tylko na 3 szkoleniach za 3 lata i powiedzialem Owczesnemu Dyrektorowi, że więcej nie pojadę, bo ja wiem więcej niż oni chcą mnie nauczyć.

Na niektórych tych szkoleniach musieli mnie wyprosić, bo zadawalem za ciężkie pytania.
RyB / 2008-03-03 19:16
Dlaczego Polsat musi zwiększyć aktywa? Możesz napisać? Wcale się nie zgodzę, że mniejsze fundusze znikną. Aktywa OFE rosną ale i rynek akcji rośnie, tak wiec zawsze będzie rynek akcyjny dla dużych i małych fundów.
any / 2008-03-04 20:35 / portfel / Bywalec forum
Bo braknie mu środków na funkcjonowanie. Takie mam wrażenie.
Słusznie piszesz, ze aktywa OFE rosną, ale nie w przypadku Polsatu. Zliczyłem sobie aktywa, które wyciekły z Polsatu w ciągu ostatnich dwóch lat - masakra ponad 70 milionów. Przy obecnych aktywach na poziomie 1 200 milionów zł to jest już ubytek niebanalny.
Zarządzanie funduszem to nie tylko wyniki inwestycyjne, to także akwizycja, to marketing, to obsługa. Czy takie coś istnieje w Polsacie?
Co z tego, że Polsat ma świetne wyniki inwestycyjne, skoro nie ma kto tego sprzedać.
I zanim potencjalny klient zdecyduje się wybrać ten OFE zostanie kilkunastokrotnie "obrobiony" przez doradcę z "najchętniej wybieranego".
Wpływy PTE Polsat za styczeń są na poziomie 2 400 000 zł (opłata dystrybucyjna i za zarządzanie). Co z tego, że robi świetne wyniki, skoro nie ma kto o tym powiedzieć potencjalnemu klientowi?
A obecnych wyciągają lepiej opłacani akwizytorzy konkurencji?
Polsat, jeżeli chce się utrzymać na rynku, musi zwiększyć aktywa i zbudować sieć dystrybucji, bo straci klientów.
Morpheo78 / 2009-02-26 16:30
Witaj any ponownie. Jak skomentujesz swoje słowa o przechodzeniu do "najchętniej wybieranego" OFE ("obrabianiu" jak to ująłeś) po roku od wypowiedzi na ten temat? Uważasz że błąd zrobiły osoby opuszczające Polsat i przechodzące do innego OFE (wiemy jakiego)??
any / 2009-05-29 20:33 / portfel / Bywalec forum
No witaj - teraz dopiero zauważyłem Twoje pytanie, przepraszam.
Ale do adremu, pytanie dlaczego opuściły Polsat i poszły do AXA?
Nie jestem zwolennikiem robienia transferu "na wyniki" i rankingi - bo OFE nie jest narzędziem do spekulacji finansowych.
Jeżeli klient wytransferował się z Polsatu, gdziekolwiek, bo nie wiedział gdzie i jak zmienić sobie nr dowodu osobistego - to zyskał, jeżeli jednak uciekł wystraszony spadkami, to przegrał, bo argumentacja że są spadki i trzeba uciekać do funduszu, który najmniej traci jest na krótką piłkę.
A jako ratownik uwielbiam argumentacje tego typu - bo ułatwia mi robotę...

PS a do AXA mam pretensje nie o transferowanie, ale o nieuczciwą reklamę.

pozdrawiam
Morpheo / 2009-06-04 18:39
any, możesz więcej o reklamie AXA? Pytam zupełnie szczerze. Wstyd się przyznać, ale nawet nie widziałem nowej kampanii AXA, ciągle praca...
eme / 83.22.13.* / 2008-03-03 11:32
Any zupelna racja.zgadzam sie z tym.
RyB / 2008-01-25 16:21
Odpowiedziałem Ci na innym forum, ale jeszcze raz tu wkleję:
Zmiana na NN w chwili obecnej nie jest dobrym rozwiązaniem, NN ostatnio słabo się spisuje i nic nie wskazuje aby było lepiej.
Co do agentów Generali to nalezy spokojnie zmienic fundusz a jak przyjda to poprosić ich o zapisanie tych wszystkich rzeczy które będa mówic na kartce i podpisanie ich a także o okazanie przez nich dokumentu tożsamości i licencji.
Rzetelny agent nie bedzie stwarzał problemów. Pseudoagent bedzie ściemniał.
Można tez potem taka sytuacje opisac i wysłac do Komisji Nadzoru Finansowego podając dane agenta - oni zbierają takie sygnały i często karza towarzystwa za takie działania.
Daniel - AXA / 83.14.149.* / 2008-01-25 11:37
Po prostu było ich nie wpuszczać.Skoro jesteście w tym funduszu 2 lata,to spokojnie bez żadnych opłat możecie od nich odejść.A dodatkowo proponowałbym złożenie skargi na działanie tzw. "ratowników" do KNFu.Nic im nie podpisujcie i po prostu wygońcie ich z domu,bo nie macie żadnego obowiązku z nimi rozmawiać.
słoneczny_patrol / 83.22.13.* / 2008-01-25 13:44
Do czasu transferu są klientami starego funduszu a także nie złożyli oswiadczenia o nieprzetwarzaniu danych osobowych. Wiec nie ma o co skarżyc do KNF
izaczek / 83.22.13.* / 2008-01-25 13:36
Dlaczego jak mówisz na "ratownika" złożyc skarge? Co tam napisać?Z jakiego powodu?Czego to ma dotyczyć?
eme / 83.22.13.* / 2008-01-24 19:15
Myśle ze Ryb ci odpowie to ksiega wiedzy, wiele sie od niego nauczyłem
Maciek82 / 77.252.80.* / 2008-01-25 18:18
Witam. Może mi ktoś wyjasnić ile firm pracuje dla funduszu Generali, bo wiem że Protecta, AFI, Europartner i kto jeszcze. Chciałbym to wiedzieć, zeby mieć swiadomość kogo mogę się spodziewać i czym jeszcze będą mnie przekonywać do pozostania w funduszu oprócz tych metod które są opisane na stronie KNF.
Liczę na Wasza pomoc i z góry dziękuje.
xena / 83.5.51.* / 2008-02-07 12:55
Słoneczny patrol - to że jest sie klientem danego funduszu emerytalnego i wyraża się zgodę na przetwarzanie danych osobowych nie jest jednoznaczne z tym że zgadzasz się aby jakis jełop ratownik cię straszył.

Wiele osób zapomina o tym ale w pracy akwizytora również obowiązuje etyka zawodowa....
słonecznypatrol / 83.22.7.* / 2008-02-07 13:17
xena.Ma takie prawo podonie jak zmieniacz.A jakie prawo ma zmieniacz?? tez wykorzystuje dane osobowe.A jełopów znajdziesz najwiecej u zmieniaczy ofe.To jak tatarska orda.Dzicz.

Najnowsze wpisy