Forum Forum emerytalneWcześniejsza emerytura

70 proc. Polaków wybiera wcześniejszą emeryturę

70 proc. Polaków wybiera wcześniejszą emeryturę

Wyświetlaj:
miastki / 195.187.79.* / 2010-09-14 16:37
Odwrócona hipoteka zamiast emerytury?

http://odwrocona-hipoteka.blogspot.com
456* / 78.9.38.* / 2010-03-13 15:17
A co sie zadacy dziwia ?czy sie pracuje ambitnie,czy sie leniuchuje to tylko zasilek ,a nie wyplata,a emerytura zebraka.
NG / 89.74.239.* / 2010-03-09 17:41
Witaj!

KNF ogłasza w dniu 09/03: przyszła emerytura z I i II filaru wyniesie poniżej 50%
ostatniej pensji
http://emerytury.onet.pl/2138933,wiadomosci.html

Z mojej strony proponuję już dziś bezpłatne spotkanie w zakresie weryfikacji przepływu
Twoich składek ZUS do OFE i wspólnej dyskusji nad możliwością innego, dodatkowego
oszczędzania pieniędzy na przyszłą emeryturę.

Z szacunkiem, z przejrzystymi zasadami - zacznij już dziś myśleć o swoim bezpieczeństwie
emerytalnym.

Firma, której jestem przedstawicielem, zostanie Ci przedstawiona w trakcie rozmowy
telefonicznej.

Potrzebujesz więcej informacji, dzwoń - uwierz mi, że warto i nie ma czasu się
zastanawiać nad tak ważną kwestią, jak poziom Twojego życia na emeryturze.

Zachęcam do kontaktu tylko, jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany bądź ktoś z Twoich
bliskich.


Pozdrawiam!

NG
510721033
Jogo / 83.24.36.* / 2010-03-08 19:16
Polecam rozmowę z obserwatprfinansowy.pl z prof. Markiem Górą, twórcą obecnego systemu emerytalnego: http://www.obserwatorfinansowy.pl/2009/11/04/wrog-systemu-emeryt-gor/.
Polak z Szydlowa / 89.76.191.* / 2010-03-06 20:59
po 35 lub 40 latach pracy PO prostu nikt nie che byc robiony w bambuko i placic na gnojkow niepracujacych - to chyba jasne, nie?
przyszły emeryt / 195.216.109.* / 2008-07-15 09:00
W normalnym kraju to emetyt dostaje wiecej niż ostatnia pesja -jakieś 130%. W Polsce jako dziwnym kraju (bo mamy pasożyta tzw. ZUS) dostajemy mniej niż zarabialiśmy tj. Strach pomyśleć co bedzie za 20 lat jak pójde na emeryturę top bedzie pewnie jakieś 50% - a to już bedzie można spokojnie wkisać do księgi GINESA.. !!!
Liza / 213.199.225.* / 2008-06-05 07:48
Wcześniejszą emeryturę wybierają ludzie ,którzy są w pracy wykorzystywani ,pracują w bardzo trudnych warunkach.Ja pracuję w księgowości i do końca kwietnia to jest taki nawał,że dom to dosłownie wyłacznie noclegownia.Natomiast w innych działach ,gdzie praca wygląda inaczej to chcą pracować do wieku emerytalnego bo co będą robić w domu. Bez stresu to każdy możze pracować nawet do 65 lat
T. / 81.190.7.* / 2008-05-27 15:09
Większośc Polaków wybiera wcześniejszą emeryturę , bo nie wie czy dożyje 'pełnej' . A wszystkie składki emerytalne , które odkładał przez całe życie i tak wówczas "szlag trafi" .
T. / 81.190.2.* / 2008-05-20 15:05
Wszystkich Polaków po 50-tce wysłac na emerytury a Sejm niech na nie teraz robi.
josef / 91.44.216.* / 2008-05-16 22:05
==>problem ,,wybierania sie na emeryture,, skonczylby sie
gdyby:
kazdy wplacal skladki na swoje konto emerytalne
plus%;plus....pracodawca i wtedy
suma, ktora tam sie zbieze, bylyaby podzielona
przez 30 /do 65lat+30 max.statystyczna zyciowa/
i przez dwanascie co wylicza nam miesieczna
emeryturę...../trzeci slupek w systemie szwajcarskim/
PS/KW
W tym systemie tylko dobry zarobek i 45 lat ubezpieczeniowych
gwarantują dostatnie zycie
josef / 91.44.219.* / 2008-05-09 23:02
===> 70%. Polaków wybiera wcześniejszą emeryturę
100% Niemcow ma dopiero 100% emerytury od 67 roku zycia
slownie szesdzeiesiategosiodmego. Co za sadyzm.
Jesli chce moze isc do lamusa juz od 57roku zycia,
ale wtedy otrzyma 30% mniej. /rocznie 3% odciagu/
Ustawe w 2006; wprowadzila kanclerka z NRD;
-R6TEST6W N5E BY3 /fnf11/
protestow nie bylo
Pszczolka / 80.53.53.* / 2008-06-13 00:36
josef pewnie szukasz Polakow do pracy i masz z tym problam
:-p / 89.77.203.* / 2008-05-08 18:24
i co tu się dziwić - odkąd pamiętam, państwo wykorzystywało pracujących. za ciężką pracę nie ma nic, więc po co się męczyć dalej? nie mówię tu o nowobogackich - upies, którym się wydaję, ze zjedli wszystkie rozumy swiata i "gwiazdach" (ha ahahahaha) "szołbiznesu" tudzież telewizyjnych prezenterach, którzy nic nie tworzą a zarabiają krocie, bo podobno szary ludek chce ich oglądać..... ciekawe czy pytali tego ludku co naprawdę chce oglądać.
a jeszcze o abonamencie gadają .... a ludek mysli racjonalnie. dośc tego wieloletniego wyzysku,
qba31 / 83.12.220.* / 2008-05-11 20:25
Czy wiesz dlaczego bogaci się bogacą a biedni biednieją? Gdybyś wiedział to byś był bogaty. Nie wiesz - jesteś biedny. A klasa średnia? Jest ale w Chinach.
Masz pretensję do kogoś że ty nie masz więcej albo raczej że oni nie mają mniej!

"Świat stoi przed wieloma wyzwaniami, a jedno z nich jest natury finansowej. Postawa roszczeniowa jest epidemią, która sprawia, że ludzie oczekują, iż państwo, pracodawca lub rodzina się o nich zatroszczy"
@@@2 / 80.53.53.* / 2008-06-21 16:22
Bogaci sie bogaca bo zarudniaja biednych na czrno ioszukuja na lewo i prawo tylko ludzie uczciwi sa biedni tak bylo jest i bedzie.
zyg_zyg / 85.222.34.* / 2008-05-06 23:40
Do gazu z emerytani. Prawdziwy Polak to zamiast iść na emeryturę powinien uczciwie zakończyć swój żywot. Bo jak można okradać tych pacanów (przepraszam - wybrańców narodu) p********** w ławy na ulicy Wiejskiej i myślących wyłącznie ile by tu można jeszcze zgarnąć dla siebie albo gdzie można wyjechać na ciekawą wycieczkę ( narade).

A kto policzył ile kosztuje nas ta zbieranina z różnych kanap partyjnych mająca łapy skierowane wyłącznie do siebie, szastająca państwowymi funduszami, organizująca narady na Krecie albo Cyprze za nasze pieniądze,po jaką cholerę nam ponad 400 posłów , stu senatorów i kilkadzieści tysięcy radnych w różnego rodzaju samorządach ??? I na koniec dlaczeko 19 lat temy w Polsce było ok. 100 tys urzędników a teraz jest ponad 300 tys. ?
Redaktorku - kazali ci napisać na temat emerytów w odpowiednim naświetleniu jakie to mało użyteczne osoby - napisałeś tak jak ci kazali. A teraz stuknij sie w ten swój łepek i zastanów się dlaczego tak się dzieje. A może zastanowisz się również dlaczego mamy do czynienia z tak niegospodarną chołotą zasiadająca w różnych gremiach i rozktradającą to Państwo zwane RP ( numery nie pamiętam).
zbuntowana emerytka / 80.53.60.* / 2008-05-06 19:34
To nie wina emerytów lecz rządzącyh, że takie są ustawowe możliwości, a pracodawcy to skrzętnie wykorzystali, woleli młodych. Są grupy społeczne, które idą na emeryturę za wcześnie (po 15 - 20 latach pracy) i za te grupy trzeba się zabrać, zmienić ustawy, bo to jest chore, a nie wytykać emerytom ile to oni kosztują i że trzeba ich utrzymywać.
ur56 / 89.174.123.* / 2008-05-06 18:59
#


.Jestesmy krajem patologi bo az 70% polakow ucieka na wczesniejsze emerytury tylko autor zapomniał dodac z jakim to stażem pracy czy aby nie 15-20 letnim.Przecież to świete krowy ktorych rzadzacy boja sie ruszyc.To my ze stażem 35-40 pracujemy na nich,a średnia jest jaka jest matematyki nie oszukasz.
młoda emerytka / 87.105.145.* / 2008-06-19 22:25
Jak można nie skorzystać z wcześniejszej emerytury, jak Kadrowa, patrzy w komputer i sprawdza kto już może przejść na emeryturę, i bach. Dogadują się, że będąc emerytką zostanie ponownie zatrudniona na umowę o dzieło, lub umowę zlecenia i to będzie tańsze dla pracodawcy. Jak byłam bezrobotna i szukałam pracy ( a jestem mgr inż-tylko po 50 tce) to pierwsze pytanie czy jest Pani na emeryturze czy na rencie. Jak odpowiadała, że nie to podziękowali mi i powiedzieli, że jestem za droga dla pracodawcy. Bo za mnie trzeba płacić Zus. Obecnie jestem na wcześniejszej emeryturze. Jak ostatnie 2 lata pracowałam u prywaciarza, po 5 latach bezrobocia, za marne 700 zł, -800 zł na rękę i jeszcze byłam poniżana, że nawet na siebie nie zarabiam. To co miałam zrobić, jak miałam okazję przejść na wcześniejszą emeryturę - i mieć 1375 zł na rękę. Teraz poprzedni szef chce, żebym dla niego pracowała, dorywczo. Bo wie, ze potrafiłam dużo więcej niż 20-latka.
Niech państwo zapewni normalne relacje prawne, aby nie było żadnych ulg przy zatrudnieniu emerytów. To wtedy skończyłaby się pazerność Prywaciarzy- tych niektórych.
Poza tym, nie rozumiem dlaczego rencista z orzeczeniem, ze nie może pracować - bierze rentę, i pracuje, i ma dwa źródła .dochodu .
Po prostu jak emeryt pracuje to za ten okres nie pobiera emerytury a rencista renty. I skończyłoby się to cwaniactwo. Ja nie myślę pracować. To co mam mi wystarcza. Wolę sobie odpocząć. Mam swoje hobby, i nie nudzę się.
jr / 212.76.37.* / 2008-06-23 19:11
Popieram wypowiedź. Ja mam 54 lata i 33 lata pracy w przemyśle chemicznym. Obecnie od roku przebywam na zwolnieniu lekarskim ( mam swiadczenie rehabilitacyjne) a wszystko z powodu zwolnienia z pracy. Bo nowej pani kierowniczce zachciało sie młodego personelu. Takiego głupszego od niej. Niestety zabrakło mi 1 roku zycia, bo tez bym sobie siedziała na emeryturze i odpoczywała. W trakcie tego roku wysłałam ok. 100 CV zgodnych z moim zawodem. Byłam na kilku romowach kwalifikacyjnych i albo daja takie grosze, ze nie warto ruszac sie z domu albo po prostu szukaja młodych. W kilku firmach do tej pory szukaja pracowników ( wiem, bo ciagle daja te same ogłoszenia) a moja osoba ( chyba ze wzgledu na wiek) nikt sie nie zainteresował.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy