Forum Forum emerytalneWcześniejsza emerytura

Projekt ustawy prezydenta kosztuje ponad dwa miliardy

Projekt ustawy prezydenta kosztuje ponad dwa miliardy

Wyświetlaj:
patriotaa / 83.9.95.* / 2008-11-19 18:02
PAnie Posrany premierze odbierzcie najpierw przywileje emerytalne policji wojsku i straży pożarnej.
To kpina by po 15 latach pracy w tych zawodach mieli prawo do emerytury.
CHłop w sile wieku mając 33 lata dostaje emeryturę.
Dlaczego muraż na budowie ma z********** do 65 lat w deszcz, w mróz, na przeciągach, przerzucając tony dziennie materiałów.
mrio / 84.131.94.* / 2010-02-25 10:50
iduz do policji baranie a nie na budowe,trzeba bylo sie uczyc
ekonomista nr 2 / 178.182.36.* / 2012-06-01 09:59
Palancie, gdyby nie budowlaniec, to nie miałbyś
gdzie dupy grzać w pracy! Z poważaniem ekonomistka.
```xxx``` / 217.153.80.* / 2009-02-15 19:04
Dlatego żebyś głąbie jak już padasz na swoją głupią mordę po twojej ciężkiej harówce spał spokojnie i rano mógł znowu zapieprzać i tak do 65 lat. Bo w przeciwnym wypadku obudzisz się kiedyś lub się nie obudzisz i to może nie być twój kraj, dom, mieszkanie zwał jak zwał. I ty się śmiesz podpisywać patriota, kpina. A woli ścisłości po 15 latach mają 40% emerytury.
mario_5 / 84.131.94.* / 2010-02-25 10:53
to prawda ale tego nie wie Rzecznik Praw Obywatelskich Kocghanowski,tez jaki taki nie douczony z PiS-u
ferdydurek / 79.188.238.* / 2008-11-06 13:50
to mniej niż z budżetu wypłaca się koncernom zachodnim. Przestańcie im płacić !
czyim rządem jesteście ?
rysiul20 / 83.19.96.* / 2008-10-30 21:33
Nikt nie widzi ile miliardów tygodniowo wyprowadzaja postepowe i zreformowane OFE dla wszystkich by wystarczyło na pomostowki
Zegarek111 / 77.115.95.* / 2008-10-29 20:14
Tak szczerze emerytury pomostowe to największa głupota i gwóźdź do trumny dla ZUS... Wszyscy chcą doić od państwa.
Bernard+ / 83.22.126.* / 2008-11-06 18:59
Żądający dla siebie przywilejów nie od jakiegoś "Państwa" je otrzymują, ale od tych pozostałych cicho i uczciwie pracujących 11 milionów Polaków, których nieuczciwe prawo okrada, aby finansować 1, 5 miliona uprzywilejowanych, co w swoich zakładach potrafią wytworzyć tylko straty a wystrajkowali sobie zarobki jakby to oni utrzymywali ten kraj, podczas gdy są chamsko, ( czym jest palenie opon i rzucanie petardami) zachowującymi się pasożytami społecznymi stale domagającymi się dotowania od innych cichych i pracowitych Polaków.
juwenia / 83.4.100.* / 2008-11-06 20:09
Zgadza sie ci co mają 35 lub 40 lat pracy nie strajkują a powinni bo to im sie należy emerytura a nie po 25 latach
man13 / 2008-10-29 20:03 / Tysiącznik na forum
Ciekawe, co jeszcze ciekawego wyjdzie z kancelarii karła?
kozyk / 77.114.87.* / 2008-10-29 19:22
Zgoda tylko niech emerytury wypłaca im pałac prezydencki ze swojego budżetu!
bezpartyjny / 83.9.95.* / 2008-11-19 18:19
synku ci ludzie maja prawo do tych emerytur przepracowali uczciwie po 30 , 40 lat albo i więcej w różnych warunkach pogodowych . Popatrz jak ciężko ludzie pracują na budowach w deszcz, w mróz, w upale, na przeciągach. Prawie wszyscy idąc na emerytury w wieku 65 lat są kalekami potrzebując opieki innych. Popatrz na nauczycieli , i m też należy się wcześniejsza emerytura.
Synku a ja ciebie sie spytam czemu nie krzyczysz by odebrać przywileje policji straży i wojsku? Te zawody po 15 latach pracy maja prawo do emerytur. A ja się pytam w jakich to ciężkich warunkach oni pracują? policja-- jeżdzą samochodami albo siedzą w ciepłym na komisariatach. strażacy- poza wyjazdami do wypadków tez siedzą i niewiele robią a maja płacone za ten czas.
Wojsko - jeż nie maja ciężkiej pracy bo służba czynna za nich wszystko robi.
i tacy mając 33 lata mają prawo do emerytur bo tak cięzko pracowali że juz nie maja siły na dalszą pracę.
Policz ile taki pobierze kasy (40 lat zyć jeszcze będzie razy 12 miesięcy razy po okolo 2000 zł to daje dla jednego emeryta około miliona policz ily takich mamy emerytur a bedziesz wiedzial jak potężna kasę trzeba na mundurowych emerytów wydać to jest około miliadra rocznie
Marcom / 62.111.152.* / 2008-11-25 17:26
Jak Pan jest taki mądry to zapraszam do wojska też będzie Pan miał emeryturę.
Marcom / 62.111.152.* / 2008-11-25 17:27
Ciekawe jak długo Pan wytrzyma.
juwenia / 83.4.33.* / 2008-11-19 18:34
zgadza się powinni ustalić że tylko lata pracy powinni sie liczyć
Erelci / 2008-10-29 16:51
No spoko, tylko kto za to zapłaci??

Pozdrawiam i zapraszam na mojego bloga:

www.drogadosukcesu.blox.pl
piinokio / 83.27.221.* / 2008-10-29 17:34
Jak prezydent ma takich "ekspertów" jak Bielan i Kamiński a sam ma zerowe pojęcie o czymkolwiek to trudno się dziwić.
ajuści! / 213.158.196.* / 2008-10-29 18:15
przy czym pocieszającym jest to, że znajdzie się zawsze jakiś bezpański esbek, który pochyli się w chwili refleksji nad osobą Prezydenta.
a320 / 83.27.42.* / 2008-10-29 18:34
kolega bezbłędnie rozpoznaje esbeków. Bo cała ich masa spotykała sie onegdaj z jego mamą
Lorunia / 87.96.116.* / 2008-10-29 22:13
Niech odda ZUS składki tym osobom uprawnionym do pomostówek . Ich składki zdołają zaspokoić uprawnionych bez obciążania pracujących obecnie . Nie wiem dlaczego stale mówi się o dokładaniu pieniędzy do wcześniejszych emerytów ! Jak zabierano im miesięcznie haracz to było dobrze , gdzie są ich pieniądze ! żągluje się tylko datami urodzin a o latach pracy już się nic nie wspomina . Bo trzeba wiedzieć , że uprawniony 60 latek może mieć 45 lat pracy , Czy ktoś się zająknął chociaż o tych ludziach ! nie ! Robi się rodakom wodę z mózgu podając tylko wiek . W tym wszystkim to chodzi tylko o to aby ludzie mający uprawnienia zmarli przed czasem i po kłopocie . Ktoś obliczył , że to jest 700 tys zł , gdyby pobierał 1500 miesięcznie to jest 18tys na rok a na 15 lat przeciętnego życia 270 tys. zł to ja się pytam gdzie jest 430 tys . dlatego nie powinno mówić się że ktoś do kogoś dopłaca , czy będzie dopłacał .
-s / 85.89.162.* / 2008-10-29 23:23
Jakie 700tys??? Jak ktoś pracuje i zarabia średnią krajową, czyli te 3tys zł, to wtedy pracodawca dopłaca jeszcze 600zl i od tej kwoty 3600 wtedy odprowadzane jest do ZUSu 969zł.

Z czego:

585,6 - składka emerytalna
180 - składka rentowa
73,5 - ub. chorobowe
54 - ub. wypadkowe
73,5 - fundusz pracy

... zatem składka miesięczna na emeryturę to jakieś 585zł. W ciągu roku to daje: 7 020 zł.
W ciągu 30 lat: 210 600 zł.

Nie opowiadaj bajek o tych wielki 700tys zł, bo to bajki,. Jak teraz ten człowiek bierze przez 15 lat emeryturę w wysokości 1500 zł, to dostanie jej więcej niż zapłacił składek, któś musi dopłacić.
Jak teraz taka kobieta ma 55 lat i pracował 30 lat... i będzie żyć jeszcze ok. 25 lat, to przy składkach w wysokości 210 tys... emerytura powinna wynosić maksymalnie 700zł.
Oczywiście jak ktoś pracuje do 65 roku życia, to nie dość, że więcej wpłacił składek, to jeszcze do tego mniej życia (statystycznie) mu zostało, więc i emerytura będzie większa. No ale najwygodniej żądać od Państwa (czyli ode mnie też) kasy i skrócenia czasu pracy, bo przecież mi się należy.
Emerytury pomostowe, wcześniejsze niech będą, ale niech mają wysokość w zależności od odprowadzonych składek i czasu przyszłego życia, tak żebym nie musiał ciągle dopłacać do nierobów, którym nie chce się pracować. Prowadzę firmę, pracuję czasem ciężej niż górnik, a na emeryturę przejdę kilkanaście(dziesiąt?) lat później i będę miał mniejszą emeryturę, bo przecież górnikowi się należy. I nie gadajcie, że im się należy, bo potem chorują. Ja też choruję przez pracę, piekarze też mają pylicę i jakoś nie mają takich żerujących uprawnień co górnicy. Jak piekarz zachoruje to idzie na rentę, a górnik może iść na emeryturę. I za to muszę płacić.
bezpartyjny / 83.9.95.* / 2008-11-19 18:30
czubku te pieniądze powinny byc przynajmniej wplacane na konto w banku i doliczane odsetki i przez 45 lat to jest poteżna kwota
i jak piszesz dało ci kwotę miesięczną 7000 zł
pracował 40 lat to daje 280 000 zł
policz odsetki bankowe tylko 5 procen w skali roku to daje
następne 280 000 zł czyli w dniu przejscia w wieku 65 lat ma uzbierane 560 000 zł
podziel to zakładając ze emeryt będzie żył 20 lat to miesięcznie powinien dostać co najmniej po 2300 zł na miesiąc. A emeryci raptem dostają od 600 żł do 1100żł pomijam tu emerytów uprzywilejowanych jak wałęsę wojsko policje itp
Lorunia / 87.96.30.* / 2008-10-30 13:10
Ktoś tu się chyba zagalopował , bo z jakiej racji trzeba wyłączać te 180 zł przecież jak jesteś na emeryturze to nie jesteś na rencie więc te pieniądze powinno się dorzucać do kapitału emerytalnego . moje sugestie dotyczyły 45 lat pracy . takim ludziom należy się pomostówka a państwo im to odbiera , mimo , że pracowali w szczególnych warunkach przed 1999 ponad 15 lat i są obecnie na liście uprawnionych .Przelicz ponownie ! i nie zapomnij o obrocie tymi pieniędzmi przez państwo przez tyle lat to wtedy nie będzie złudzeń . Z pomostówkami to jest tak jakby Cię ktoś zatrudnił za pensję 5 tys zł , a po skończeniu miesiąca przy wypłacie powiedział , że tyle nie dostaniesz bo Ci się nie należy a pracodawca ma inne wydatki . Jak znam życie na pewno bez mrugnięcia okiem zrezygnowałbyś z części należnej wypłaty ..........
Bernard+ / 83.22.126.* / 2008-11-06 19:09
Lorunia twoje argumenty są tylko w połowie prawdziwe a półprawdy to najgorsze kłamstwo jakie ludzie zdołali wymyślić. Kłamiesz bo przemilczasz, że składka rentowa przez lata jej płacenia jest na bierząco przeznaczana na wypłatę rent tym ubezpieczonym, którzy je dostali bo np przez pijaństwo zniszczyli sobie zdrowie a w Polsce jest coś dziwnego, bo mamy znacznie więcej rencistów niż inne Europejskie narody? więc niepisz o "dorzucaniu" składek rentowych do emerytury wcześniaków. Twoje porównanie zmiany przepisów o wcześniejszych emeryturach do odmowy wypłaty wynagrodzenia jest tak naciągane i nieprawdziwe jak porównanie konia i koniaku.
wscielly / 87.205.46.* / 2008-10-31 09:00
Przyjac zdrowa i czytelna zasade obowiazkowy staz np 35/40 lat pracy reszte spraw ureguluje rynek pracy.
Ps.Ostatni raz dalem sie nabrac obiecankom PO nmigdy wiecej,Pan Prezydent ma racje przedluzyc ten balagan emerytalny o rok o cos madrego zaproponowac bo to sie zapowiada marnie to widze.
Pozdrawiam weteranow pracy.
Bernard+ / 83.22.126.* / 2008-11-06 20:06
Scilly- Dziękuję Ci za pozdrowienie! Jestem weteranem pracy, bo pracuję już 42 lata i 4 miesiące mam 59 lat i będę jeszcze pracował 6 lat do 65 roku życia. Jeżeli dożyję to będę miał 49 lat pracy osiągając wiek emerytalny i otrzymując wtedy prawo do przejścia na emeryturę. Mam również kolegę rówieśnika z podstawówki, który jest już na pełnej emeryturze górniczej od 1988 roku. Obydwaj skończyliśmy szkołę podstawową mając 14 lat i obydwaj uczyliśmy się następnie w 3 letnich szkołach zawodowych ja w mechanicznej a kolega w górniczej ja zawodu tokarza a kolega mechanika maszyn górniczych. Skończyliśmy zawodówkę i podjęliśmy pracę ja w koksownictwie kolega na sąsiedniej kopalni. Ja od razu zacząłem naukę w wieczorowym technikum a kolega do ukończenia 18 lat obijał się zamiatając place i grabiąc trawniki na powierzchni kopalni. Po swoich 18 urodzinach kolega zaczął pracę pod ziemią przypadkowo na tym samym poziomie 450m, na którym pracował mój ojciec. Dostał stanowisko mechanika pomp odwadniających, zainstalowanych w betonowej jasno oświetlonej i dobrze wentylowanej komorze znajdującej się 50 m od szybu.
Przez 21 lat załączał i wyłączał te pompy smarował je i sprawdzał czy się łożyska nie grzeją. Gdy coś zaczynało szwankować wyłączał pompę załączał zapasową pompę a było ich kilka i wzywał z warsztatu mechaników, którzy szukali usterki i ją usuwali. W 1988 roku wszedł w życie przepis, że jeżeli ktoś ma 25 lat ogólnego stażu pracy w tym minimum 15 lat pod ziemią może przejść na pełną emeryturę górniczą. Moj kolega wtedy byliśmy obydwaj 39 latkami złożył wniosek, że ma 25 lat pracy, bo Zasadnicza Szkoła Górnicza w była wtedy szkołą przyzakładową i gdy się do niej zapisywał to jego rodzice za niego podpisali umowę o prace na kopalni w celu nauki zawodu. Nauka odbywała się w szkolnych warsztatach i w szkolnej sztolni zbudowanej 1 m pod ziemią pod boiskiem szkolnym. Uznano, że był pracownikiem od 01 września 1963 roku ma, więc 25 lat pracy ogółem i niewątpliwie przez ostatnie 21 lat zjeżdżał pod ziemię. Otrzymał, więc emeryturę w wysokości o 500 zł wyższej niż miał mój ojciec, który 10 lat wcześniej przeszedł na emeryturę górniczą w wieku 56 lat po przepracowaniu 37 lat pod ziemią, ale przy wydobywaniu węgla więc miał pylicę na którą później zmarł. Mój kolega szkolny i rówieśnik jest, więc już emerytem od 20 lat. Po kilku zaledwie tygodniach odpoczynku od harówki w górnictwie zatrudnił się na ½ etatu, jako konserwator w szkole i do swoich 2500 złotych emerytury dorabiał sobie jeszcze 400zł obecnie po waloryzacjach jego emerytura jest równa średniej płacy krajowej a kolega dobrze się czując dorabia na 7/8 etatu kolejne 2000zł. Takich jak On szczęśliwców system wyprodukował kilkaset tysięcy. Ja po 14 latach pracy w smrodzie koksowniczych pieców i skończeniu wieczorowo wyższych studiów przeszedłem do innej pracy stopniowo awansując na coraz wyższe stanowiska z proporcjonalnie do kolegów tokarzy i górników coraz niższymi zarobkami. Mój kapitał początkowy nie jest, więc tak imponujący jak to radośnie wyliczyła powyżej, Lorunia bo wynosi zaledwie 184 000.PLN Od 01. 01. 1999 roku składam składki na swoją przyszłą emeryturę w ZUS i w OFE. Z racji obecnej pracy wiem dokładnie, jakie są statystyczne proporcje ile składek wpłacili uprzywilejowani emerytalnie wcześniacy a ile dopłaca się do ich emerytur z naszych podatków. Poza tym jakoś uprzywilejowani nie chcą pamiętać, że zakłady, w których pracowali, czyli kopalnie huty, kolej stocznie ursus itp. państwowe zakłady przez dziesiątki lat są nierentowne i stale dotowane, że w latach 90-tych górnictwu umorzono 150 miliardów niezapłaconych składek ZUS i podatków od nieruchomości oraz podatku od płac i stale dotowano na sumę ponad 200 miliardów pod tytułem pomocy na restrukturyzację, więc te zakłady, z których rekrutuje się większość wcześniaków emerytalnych to od lat zorganizowane instytucje pasożytnicze , więcej społeczeństwu zabierające niż społeczeństwu polskiemu dające.
Jak długo jeszcze będziemy przedłużać okradanie uczciwie cicho i spokojnie pracujących Polaków aby fundować przywileje związkowym pieszczochom i agresywnym pasożytom społecznym? Te wcześniejsze emerytury miały być zlikwidowane już 8 lat temu gdy zaczęło spadać bezrobocie, ale ciągle byli u władzy nieuczciwi politycy ustępujący chuliganom politycznym i przekładali decyzję z roku na rok az doszło do tego, że za 2 lata cały system może się załamać i wtedy wszyscy bardzo bolesnie zbiednieją a już jesteśmy najbiedniejszym narodem w Unii Europejskiej, że nie wspomnę o Rumunach i Bułgarach. Popieram Rząd bo wreszcie po raz pierwszy ma odwagę zrobić porządek i znieść złodziejskie przywileje.
jen / 83.27.68.* / 2008-11-02 16:11
popieram tylko lata pracy się liczą kto pracuje w kraju i płaci składki to mu sie należ y emerytura a nie tylko 25 lat pracy i ma prawo do emerytury należy zamienić praw i będzie dobrze. będzie mniej emerytów .

Najnowsze wpisy