Forum Forum emerytalneZUS

Emerytury pomostowe tylko dla 130 tys. osób

Emerytury pomostowe tylko dla 130 tys. osób

Money.pl / 2008-05-14 15:26
Komentarze do wiadomości: Emerytury pomostowe tylko dla 130 tys. osób.
Wyświetlaj:
Veronika52 / 2009-01-14 12:40
Do wszystkich, co uważają, że nie powinno być wcześniejszych emerytur....

Kto śmie zabierać głos w tej sprawie mając lat życia 30, 40 ..... mam 36 lat pracy i 54 lata życia więc na kogoś kiedyś pracowałam jak również na swoją emeryturę, a dziś mi się nic nie należy tylko zwykły zasiłek na rok? a gdzie są moje składki zbierane przez 36 lat????????

Więc się zamknijcie z takimi głupimi stwierdzeniami, będziecie mieć szczęście jak dożyjecie tych lat zobaczymy co wtedy powiecie?
Veronika52
50 plus / 83.27.80.* / 2009-01-15 16:14
bardzo słusznie niech by każdy przepreacował w tym kraju 36 lat to by było dobrze a nie tylko 20 lub 25 dla tych to nie powinno być żadnych emerytur.
Veronika52 / 2008-11-09 16:10
Pomostówki ewentualnie inne świadczenia powinny przysługiwać wszystkim, którzy przepracowali co najmniej 35 lat pracy bez względu na wiek i zawody.

Czyżby osoby po 50+ jednych zawodów są chore ...a inne tryskają zdrowiem... co Wy za głupoty piszecie???
daro1 / 83.13.45.* / 2009-01-14 12:18
Zasadniczą różnicą jest uciążliwosć pracy w niektórych zawodach.Co innego osiągnąć wiek 50 lat przy pracy za biurkiem a co innego 1000 m pod ziemią przy wszystkich zagrożeniach tam występujących. P.S.na każde zagadnienie Staraj się patrzeć obiektywnie a nie sucho cytować denne polskie media.
qba31 / 83.12.220.* / 2008-05-16 16:44
to wszystko było do przewidzenia :)
Ja od dawna już odkładam na swoja emeryturę i nie oglądam się na jakąś partię, związki zawodowe czy ZUS jak reszta.
I dlatego ja ją dostane :). Nie stałem się Zakładnikiem Umowy Społecznej.

"Świat stoi przed wieloma wyzwaniami, a jedno z nich jest natury finansowej. Postawa roszczeniowa jest epidemią, która sprawia, że ludzie oczekują, iż państwo, pracodawca lub rodzina się o nich zatroszczy."
MultiSknerus / 83.25.96.* / 2008-11-12 23:07
To znaczy że zarabiasz i nie płacisz składek ZUS. Rozwiązaniem by było gdyby osoby które przez czał swoje życie wykonywały lekkie i przyjemne zawody powinni mieć przedłużony okres emerytalny do 80 lat. Do tych zaliczył bym polityków, i elity rządzące.
leiho / 2008-05-14 15:26 / "Tu Ne Cede Malis"
"pracodawcy... współfinansowali emerytury pomostowe z dodatkowych, niewielkich składek " - PRZYMUSOWO kolejna składka, czy dobrowolnie???. Bo jesli przymusowo, to pracodawcy je zapłacą, ale z powodu kosztów zwolnią kilka % pracowników. Kolejny cud Plandeki Obywatelskiej - powiększanie bezrobocia. Buehehhehe....
lordziu / 83.19.71.* / 2008-07-17 10:40
Jeśli pomostówki zostaną zatwierdzone to naprawdę wielki cud Rządu ,który jako pierwszy nie ugnie się protestom i uświadomi wreszcie Polakom ,że sami mają sobie zapracować na emeryturę a nie liczyć na Państwo i rodzinę. Powodzenia PO !!!!!!
janjanx1 / 87.239.58.* / 2009-01-12 16:20
lordziu!przepracuj 38-lat i to w ciezkim przemysle i odbiora ci przywileje ktore byly na umowie o prace gdy ja zaczynales .
Nalezy rozwijac przemysl aby zarobic, a nie zamykac aby zaoszczedzic.
Salowa / 80.53.53.* / 2008-07-18 19:52
Tacy madrzy to co powiecie salowym niech zucaja prace w szpitalu bo tam na emeryture nie odloza ,a zastanowiliscie sie kto bedzie wykonywal ich obowiazki ,czekam na rozsadne propozycje.
Andre7 / 2008-05-14 15:58 / Tysiącznik na forum
Pracodawca powinien pokrywac CAŁY koszt dodatkowych świadczeń emerytalnych dla swoich pracowników. Przyznanie np. górnikom prawa dodatkowych świadczeń bez obciążenia kopalni wyższą składką to przecież jawne dotowanie jednej branży kosztem podatków płaconych do budżetu przez inne firmy.
mycha10 / 2008-05-15 19:15 / Bywalec forum
Ja jako podatnik , a więc pracodawca budżetówki i górników nie zgadzam się na dzalsze obciążanie budżetu kosztami wcześniejszych emerytur .Jak silne związki chcą wcześniejszych emerytur to niech pracownicy sami ze swoich pensji je obłacają i nie chcę więcej płacic za podwyżki . Niech ich sprywatyzują . To samo dotyczy szkół
daro1 / 83.13.45.* / 2009-01-14 12:47
"Mój pracodawco"ciekaw jestem ile Twój pracodawca odprowadza podatków i składek na ZUS do budżetu państwa bo z dużą dozą prawdopodobieństwa (jak większość)miga się jak tylko się uda.P.S.Emerytury wcześniejsze muszą być czy się to komuś podoba czy nie ze względu na uciążliwoć niektórych zawodów (podkreślam -NIEKTÓRYCH) i na całym świecie było i jest to finansowane z budżetu państwa.Pamiętaj że obciążając tymi kosztami np.górnictwo zapłacisz to TY poprzez wyższe ceny za prąd itp z racji wzrostu cen węgla .A poza tym i tak cena węgla dla energetyki jest sztucznie regulowana -ok 200 zł za tonę a wiadomo że dla indywidualnych klientów pow .500 zł To sobie policz co by było jakby spółki węglowe zażyczyły sobie od elektrowni 500 zł za tonę?!!! nie chciałbyś patrzeć na rachunek za prąd.A czy media napisały dlaczego w budżecie na 2009 rok znalazły się dotacje do górnictwa?- a właśnie dlatego .
leiho / 2008-05-14 18:16 / "Tu Ne Cede Malis"
tyle ze pracodawca przerzuci to w cene produktu, lub zwolni czesc pracowników nie mogąc ponosic wyzszych kosztów - czy to tak trudno pojąć?? A dotacje dla górników? Za to ktos powinien isc siedziec, ale to inna historia.

Najnowsze wpisy