Forum Forum emerytalneZUS

ZUS buduje archiwum za miliony złotych

ZUS buduje archiwum za miliony złotych

Money.pl / 2006-04-24 11:03
Komentarze do wiadomości: ZUS buduje archiwum za miliony złotych.
Wyświetlaj:
Michał, Leszno / 80.54.27.* / 2006-05-10 14:05
Nie jestem zwolennikiem ZUS-u ale czy którykolwiek z przedmówców zastanowił się nad tym, że obowiązek przechowywania akt wynika z przepisów prawa, a nie z widzimisię urzędników ZUS?
Michał, Leszno / 80.54.27.* / 2006-05-10 14:05
Nie jestem zwolennikiem ZUS-u ale czy którykolwiek z przedmówców zastanowił się nad tym, że obowiązek przechowywania akt wynika z przepisów prawa, a nie z widzimisię urzędników ZUS?
przedwojenny / 81.190.181.* / 2010-04-21 12:48
Michale! A czy twoje akta z przepracowanych lat nie zostały jeszcze zniszczone wskutek sabotażu jakiego dopuściła się władza? Gdzie wtedy były przepisy prawa? Ja z tego powodu straciłem ok 6 lat stażu pracy i ubezpieczenia. A zawinili właśnie te pasożyty które te ustawy i prawa podpisywali. Bo jeśli podpisywali to i unieważnić mogą??
Ela / 83.27.103.* / 2006-04-25 08:09
O Matko kochana! Oni i tak mają burdel! Wsszystko i tak trzeba im składać na bieżąco. Wydanie pieniędzy w błoto.
LENIN / 83.238.240.* / 2006-04-24 23:18
toż to płaskostopie mózgowe,teraz wystarczy wielkie BUM w jednym miejscu i wszystkie dane szlag trafi(a może to o to chodzi?)
emerytka / 83.30.67.* / 2006-04-24 21:35
Po raz kolejny pokazano na co ZUS wydaje pieniądze i niech mi nikt nie mówi, że na moją emeryture muszą pracować młodsi, ja płaciłam na nią przez 35 lat.
acron / 149.156.124.* / 2006-04-24 18:34
Zamiast topić pieniądze w odgrzybianie papieru można przecieć zeskanować te dokumenty i przechowywać na dyskach twardych w komputerach , napewno wyszło by taniej ,ale żaden z tych buców co zarządzają ZUSem to o tym nie pomyślał
:( / 83.9.44.* / 2006-04-24 23:31
oni nie są przecież od myślenia tylko od wydawania (naszych) pieniędzy. I dopóki będą mogli to robić bez żadnej odpowiedzialności to ... będą to robić. :(
też emeryt / 83.21.66.* / 2006-04-24 15:56
A na podwyżkę emerytur nie ma? to są nasze pracowników pieniądze i nas trzeba o to zapytać czy chcwemy pałacu dla prezesów, czy podwyżki emerytur choćby o 50 zlotych.
przedwojenny / 81.190.181.* / 2010-04-21 12:10
ZUS to jak żyję już ponad 70 lat nie spotkałem większego oszusta. Od lat składam wnioski o naliczanie mi emerytury z zastosowaniem należnej mi kwoty bazowej a ci nie wydarzeni magistrowie udają analfabetów. Na niektóre wnioski nawet nie odpisują. Oni mają swoje nie pisane ustawy i traktujące o nowym kierunku studiów n t. doktor nauk oszustwa.
Co do budowy archiwum, to pewne, że jeszcze niejedno świństwo wymyślą po to aby można było z nowej inwestycji zarobić na nowy luksusowy samóch. Przecież muszą coś z tymi naszymi nie wypłaconymi nam należnymi kwotami zrobić. Jak to już w Polsce już bywało,- zgnoić a robolom którzy pracowali na utrzymanie ciągłości władzy, pokazać fige.
To wielki wstyd i hańba, żeby w państwie "prawa",( jak to zwykli mawiać ci co pełne brzuchy mają) nie przestrzegali ustaw ci na których edukacje my emeryci ciężko za niwolniczą płace harowaliśmy im domy i pałace. Bodajby te pałace na ich głowy padły.
misiaczek1412 / 2010-06-09 21:13
Całe życie tylko kradną i oszukują... A Nam nic nie dają. Co to są emerytury - 700 zł. Ja nawet za mieszkanie nie zapłace za to ;/ Ale teraz już znalazłam sposób na tych oszustów. Emeryturę z Anglii ! Zostaje zatrudniona jako zdalny konsultant. Dalej sobie prowadzę w Polsce swoją działalność, płacę o połowę mniejsze składki i mam duuuużo wyższą emeryturę i już się nie będę martwić, że mi do 1-go nie starczy ;/ Zapraszam również Was do tego sposobu. www.zuswuk.pl
xsayo / 83.16.1.* / 2006-04-24 15:01
grrrr.... kolejny argument za tym żeby ZUS wysadzić w powietrze... tą instytucję trzeba zburzyć i zbudować system od zera bo żadne reformy nic nie pomogą :/

od znajomego z ZUS dostałem kiedyś informację, że ZUS ma jedną wielką górkę pieniędzy, która nie wiadomo do kogo należy... z tego pewnie nowe siedziby i zbędne archiwa... gr...

z każdym razem jak widzę siedzibę zusu to nóż się w kieszeni otwiera.. :/
Emeryt od roku. / 83.21.66.* / 2006-04-24 15:41
Sprawa, ktorą chcę tu poruszyć nie dotyczy budowy archiwum ZUSu ale wypowiedzi jakiegoś idioty na temat emerytur. Równa dla wszystkich emerytura nie była nawet pomysłem Komuny. Czy ten PISowski idiota mysli co mówi? Po pierwsze, składka winna być, w takim razie, ustalona do możliwości płatniczych najniżej zarabiającego.. Po drugie, nawet ustalona stawka, w konsekwencji pracy przez np 40 lat nie gwrantuje takiej samej oszczędności - jeden haruje przez cały ten okres, inny choruje po kilka miesięcy w roku i na dodatek korzysta z zasiłku chorobowego - bez tej umówionej skladki. Jeszcze inny pracownik jest zdrów jak ryba, ale kombinator: popracuje kilka miesięcy, a kilka jest bez pracy i bez składki. Kobieta wychodzi zamąż i zwalnia się z pracy, wracając do niej po odchowaniu dzieci. I co? wszyscy dostają jednakową emeryturę. Takie pojęcie mogło zrodzić się wyłącznie w PiSowskiej chorej mózgownicy. Jeśli jakiś ich kretyn to proponuje to ktoś z wladzy natychmiast powinien temu zaprzeczyć ponieważ obciąża to całą partię.
A / 212.244.189.* / 2006-04-25 10:37
Zgadzam się z Panem, że ta propozycja jest durna do kwadratu i z pozoru tylko logiczna, a wymyślił ją szef Centrum AS, prezes rady nadzorczej ZUS, który akurat "kocha się" w PO, zdaje się jest jednym z głównych jej ekspertów a nie PiS-u ; i ochoczo krytykuje nie PO a PiS... a ze "ślizganiem się po temacie" Pana "tłumacza" nie będę polemizował bo nie warto.
Emeryt od roku / 83.21.55.* / 2006-04-25 21:36
Panie A, serdeczne dzieki za wsparcie. Pański komentarz do moich wypocin dowodzi, że są jeszcze ludzie myślący, którzy kiedyś wezmą sprawy w swoje rece. Drżyjcie wówczas tumany takie jak tłumacz.
tłumacz / 83.18.243.* / 2006-04-24 16:58
Widac, że już emeryt bo nie bardzo kontakuje z rzeczywistością. Nie chodzi o to aby emeryturury byly jednakowe ale ich rewaloryzacje wynikającą ze wzrostu kosztow utrzymania na skutek inflacji. W tej chwili jest tak, że jeżeli cena chleba wzrośnie o 50 gr. to ten z mniejszą emeryturą dostaje przykladowo 20 gr (mniej niż wzrost ceny chleba), a ten z większą 80gr (więcej niż wzrost ceny chleba).Średnia się zgadza bo teoretycznie każdy z nich dostał po 50 gr. W normalnym świecie takie rewaloryzacje są wypłacane kwotowo i równe dla wszystkich. Innymi słowy mówiąc każdy dostaje po 50gr jeżeli cena chleba wzrośnie o 50gr. Jeszcze coś niejasne?
Emeryt od roku / 83.21.55.* / 2006-04-25 21:33
Wiesz co tłumacz? Ddaleko ci, z twoim pojęciem, do przeciętności. I zdaje mi się, że tylko przez pomyłkę podpisujesz się jako tłumacz, powinieneś kreślić się jako TŁUMOK i wówczas to będzie adekwatne do twego zanikającego rozumku. To ty kompletnie niczego nie rozumiesz. Pamiętasz takie powiedzenie: uczył Marcin Marcina ... itd. Dziwię się, że takie idywiduum ma dostęp do internetu. Nie mam zwyczaju dyskutować z tumanami.
tłumacz / 83.18.243.* / 2006-04-24 21:19
PS.
S ą też inne jescze propzycje wychodzące na przeciw żądaniom przedsiębiorców. Ale od początku. Czy pan wie dlaczego jedni mają większe emerytury, a inni mniejsze?
Nie dlatego, że więcej zarabiają czy ciężej pracują ale dlatego, że więcej płacą na swą emeryturę.. Oczywiście, ponieważ składka ubezpieczeniowa jest procentowa to ci co zarabiają więcej płacą większą składke. Przeciwko temu protestuje wielu pracodawców dla których składka ta jest dużym obciążeniem ponieważ płacą ją także za swych pracowników. Uważają, że każdy sam powinien być odpowiedzialny za to ile płaci na przyszłą emeryturę i gdzie.
W związku z powyższym jest propozycja aby była obowiązkowa tylko minimalna wpłata na ZUS dla wszystkich jednakowa, a w związku z tym i ta minimalna emeryura byłaby dla wszystkich jednakowa. Chyba logiczne.
Oczywiście jeżeli ktoś chce mieć wyższą emeryturę to sam musi podjąć decyzję o zwiekszonych opłatach. W tej sytuacji możliwa jest nawt taka sytuacja, że ktoś mniej zarabiający ale płacący z własnego wyboru większą składkę będzie miał wyższą emerytuę niż ten kto więcej zarabia ale nie ubezpieczył się dodatkowo. Dla ludzi odpowiedzialnych jest to nawet wygodne. Obawiam się jednak, że wielu ludzi młodych i mało zarabiających dla których 40 lat czekania na emeryturę to prawie jak wieczność będzie rezygnowała z tych opłat ale to ich wybór.
Obawiam się,że jeżeli ktoś dziś zarabia np. 1500zł, a po zaprzestaniu płacenia obecnej stawki ubezpieczeniowej dostanie na rękę 1800zł to nie poleci z tymi 300 zł do ZUSu czy innego ubezpieczyciela, a tak powinien zrobić.
Niewątpliwie natomiast jest to bardzo korzystne dla pracodawców i ludzi majętnych, oni sobie dazą radę i nie będą klepać biedy.
A / 212.244.189.* / 2006-04-25 10:52
... miałem nie polemizować, ale: jak Pan tak wierzy, mimo obaw, w ludzką zapobiegliwość i inteligencję to proszę obejrzeć jak odpowiadają ludzie na pytania w debilnych teleturniejach Polsatu, Pan chce nam zafundować emeryckie slumsy panie tłumacz...
...ja proponuję zlikwidować radę nadzorczą ZUS, będą ogromne, milionowe oszczędności - w to miejsce, wzorem zachodnim, przekazać decyzje rady w gestię konsorcjum prezesów i dyrektorów ZUS - np. we Francji już dawno zauważono, że rady nadzorcze w quasi państwowych firmach = korupcja i to na duża skalę...
Lukas Oln / 83.9.69.* / 2006-04-24 13:54
Panowie i panie mamy XXI wiek są komputery skanery i programy do archwizacji i wystarczy tylko podpis w dolnym rogu i sprawa skończona. Po co wydawać milony na budynki jak można kupić baze koputerową, komputery i skanery. Tyle jeszcze zaoszędzimy na papieże. Tak samo mogliby usprawnić akta w Sądach po co tyle akt jak można wszystko zmieścić na nośnikach koputerowych ewentualnie ważne zaświadczenia zostawić i kupić segregatory i koszulki zamiast tych szarych teczuszek...
jj_Makro / 82.143.136.* / 2006-04-24 20:26
Regulamin forum

PS. A jakby tak uchwalic prawo, ktore pozwala szybciej niszczyc te cholerne nikomu nie potrzebne archiwa?... A reszte zachowac w postaci elektronicznej? (tak jak juz wczesniej inni pisali) Nie. Odnowmy stare gówno i zatrudnijmy nastepny tysiąc urzędasów!
Czy historia sie powtarza?... Jeśli tak, za 100-150 lat czekają nas rozbiory...
tere / 194.246.124.* / 2006-04-24 13:18
za MOJE miliony
p† / 83.27.36.* / 2006-04-24 11:03
Fantastyczny pomysł!
Od dziecka zawsze o tym marzyłem, można by jescze tak wybudować w każdej mieście dodatkowe oddziały ZUS'u, wtedy zatrudnimy wtedy więcej urzędników, będzie super!

Zlikwidować to coś - to jest pomysł.
bizon / 83.17.143.* / 2006-05-12 14:40
ale najpierw nich oddadzą nasze pieniądze, a to co zmarnotrawili pokryją z własnych kieszeni

Najnowsze wpisy