Forum Forum emerytalneZUS

Milion Polaków niepotrzebnie płaci składki ZUS

Milion Polaków niepotrzebnie płaci składki ZUS

Wyświetlaj:
hamham / 79.175.203.* / 2012-08-30 20:51
CZYTASZ I NIE WIERZYSZ...

Rządowe statystyki mówią, że średnia pensja w Polsce to ok. 3600 zł.
To znaczy, że średnie składki emerytalne to 703,08 zł miesięcznie - procent
Składki emerytalnej do ZUS jest stały, określony ustawowo. Liczba
pracujących na koniec II kw. 2011 to 16.163 mln. Możecie te Dane sami
zweryfikować przeglądając oficjalne strony rządowe, sięgając do
oficjalnych statystyk GUS.

Miłej zabawy.

Ale co z Tego wynika??

BARDZO WIELE, a właściwie BARDZO DUŻO. Dużo czego?? PIENIĘDZY, oczywiście.

Pomnóżcie urzędową i oficjalną liczbę zatrudnionych i oficjalną i bardzo
urzędową średnią składkę emerytalną do ZUS. Powinno Wam wyjść
miesięcznie 11.375.519.400 zł, czyli ponad jedenaście miliardów
trzysta siedemdziesiąt pięć
milionów. To gigantyczne pieniądze, a jest to Tylko składka emerytalna.
Bawmy się dalej: pomnóżcie to razy 12 miesięcy, a wyjdzie na to, że w skali roku
jest to 136.506.232.800 zł. Kończą się Wam okienka w kalkulatorze?
Mnie też.

Zatem powiem, że jest to słownie ponad 136 miliardów 506 milionów zł w roku.
Mamy w Polsce około 5 mln emerytów, dokładnie - w marcu 2011 - było
ich 4,979 mln. To znowu wg oficjalnych, rządowych i jedynie słusznych
i poprawnych statystyk.

Rencistów nie liczę, Bo już na pewno nie zmieszczą mi się w kalkulatorze, a poza
tym - na nich jest OSOBNA składka!!!.
Wychodzi mi zatem na to, że rocznie jest to średnio 27.301 zł na emeryta, czyli
miesięczna emerytura średnio powinna wynosić 2.275,00 zł.
Tymczasem średnia emerytura - znowu wg rządowych, oficjalnych i
jedynie słusznych i poprawnych statystyk wynosiła w tymże marcu 2011
zaledwie 1721,00 zł. Czyli o 554 mniej niż wynika ze składek
wyliczonych na podstawie danych statystycznych
rządu RP, GUS, ZUS, KRUS i każdy inny SRUS.

Jak policzycie dalej, to wyjdzie Wam NADWYŻKA rzędu 32% w stosunku do wydatków
na Emerytury (czyli średnio ZUS jest na plusie około 2,5 miliarda zł
miesięcznie, czyli 30 miliardów Rocznie!!!).

Tymczasem, rząd ubolewa, że budżet dopłaca ponoć do emerytur dziesiątki
miliardów rocznie. Jesteście zdumieni?? To przeliczcie jeszcze raz. Też
liczyłem, bo nie wierzyłem. Wniosek jest taki: ktoś z trójki: GUS,
ZUS, Rząd RP łże. ŁŻE W BEZCZELNY SPOSÓB.

Gorzej: dopuszczam możliwość, że łże więcej niż jeden, a nawet że łżą Wszystkie
wymienione instytucje.

Taki jest mój wniosek.

Ale jest też PYTANIE: co dzieje się z nadwyżką??? I takie są wnioski
wynikające z oficjalnych danych statystycznych. Chyba, że Rostowski
przesłał sfałszowane dane do GUS, wszak to, używając eufemizmu, mistrz
kreatywnej księgowości. Załóżmy jednak, że dane oficjalne są
prawdziwe, a więc wnioski zeń wynikające także.
Proszę sobie wyobrazić, jaka gigantyczna nadwyżka powstanie przy
wydłużeniu czasu pracy potrzebnego do osiągnięcia wieku emerytalnego.
Oczywiście, pracy tej i tak nie ma, a bezrobocie zamiast maleć wciąż
rośnie, co również potwierdzają dane oficjalne. Na co ma pójść taka
nadwyżka?? Na zrzutkę na Greków?? Włochów?? By żyło im się jeszcze
lepiej??

Gdzie jest kasa ???

Jeśli tak jak ja, jesteś przeciw kłamstwom rządzących, to proszę
skopiuj to na inne fora, aby Jak najwięcej osób mogło to przeczytać,
zanim zostanie usunięte.
wiwan / 2012-08-30 23:52
Kolejny raz, z uporem maniaka, pod innym nickiem te same bzdury.
Zgroza.
mieczman / 2011-04-12 16:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Już guru Bolek mówił, że w Polsze najlepsze interesy robi się na głupocie, dopóki ofiara żyje to trza drzeć bliżniego aż koszula spadnie z niego, pytanie jaka to ideologia?
legalna blondynka bezpartyjna / 109.153.148.* / 2011-04-11 19:51
Polska -kraj absurdow i wypocin legislacyjnych i ekonomicznych debili
Piada / 178.37.16.* / 2011-04-11 19:17
dlaczego mówicie składki przecież to podatek a emerytura czy renta to coś jak zasiłek dla zbędnego wyprutego pracą robola
Sestan / 95.49.122.* / 2011-04-11 18:12
Dobrze, że sprawa pracujących emrytów, z których uposażenia nadal potrąca się wszystkie składki jak z każdej innej pensji staje się głośna.
Emeryt nie tylko nie stanie się już rencistą (bo ma prowo do świadczenia emerytalnego) ale też (płacąc składki jw.) nadal ma przeliczane świadczenie (rewaloryzacje, zmiana stażu pracy) według pierwotnie naliczonej kwoty bazowej i jej stosunku do średniej krajowej (chociaż ta jak wiadomo cały czas rośnie).
Wcześniejsi emeryci ( jeśli nie skończyli 65 lat - dla kobiet 60 lat) nigdy też na ogół nie zdobędą prawa do wyższej emerytury gdyż to nie będzie opłacalne. Bo nastąpi tylko wówczas gdy ich zarobki będą wyższe niż poprzednio a to spowoduje, że ZUS emeryturę aktualną zawiesi badź radykalnie ograniczy.
Moja żona choć ma obecnie niższe parametry wyjściowe (oczywiście wg.starych zasad : staż pracy, średnia zarobków, ten sam zawód) ma aktualnie emeryturę wyższą o ponad tysiąc złotych niż ja, który uzyskałem świadczenie wcześniejsze w 1993 r. i pracuję nadal jako nauczyciel ( a zarobki nauczycieli nie sa najwyższe).
Stary tzw. "portfel" przy obecnych przepisach tworzy się wielokrotnie szybciej. Można też przypomnieć, że onegdaj świadzczenie emerytalne
naliczano od 93 a nie 100 procent kwoty bazowej.
amelie2 / 41.155.36.* / 2011-04-11 17:10
Jestem pracującym emerytem po przepracowaniu 46 lat i skończeniu 65 lat. Mam potrącaną składkę zdrowotną z emerytury i dodatkowo, za karę, że pracuję (tam gdzie nikt z młodych by nie chciał lub nie potrafił pracować) - płace prawie 250 zł drugiej składki zdrowotnej. I nic z tego nie mam, Z państwowej służby zdrowia nie korzystam, emerytura mi od tego nie wzrośnie. Chyba, gdy przestanę pracować, podam ZUS do sądu o zwrot bezprawnie pobranych składek.
leglana blondynka bezpartyjna / 109.153.148.* / 2011-04-11 19:53
to jest Polska wlasnie, kraj ekonomicznych i legislacyjnych kretynizmow na skale swiatowa, ja tez place 2 skladki zdrowotne a nie chodze wcale do panstwowej sluzby zdrowia, kto bieze moja kase? kretynskie urzedasy,politycy i senatorzy nikomu nie potrzebni,kosciol! a ja za wszystko place oddzielnie
rubenso / 212.96.244.* / 2012-08-30 08:38
Może nie tyle niepotrzebnie, co nie mają takiego obowiązku. Zobaczcie co oferuje Delaware - stan w USA. Można nie płacić vatu, dochodowego, ani zusu i to legalnie. Jeśli temat interesuje was bliżej to polecam kontakt z kancelarią Polinvestor - zapewniam, że firma na pewno dobrze na tych przenosinach wyjdzie.
majs / 178.42.131.* / 2011-02-07 01:26
Apropo wypowiedzi Misiaczka czy jestes tam zatrudniona w UK.a przebywasz w Polsce ;)Czy tu prowadzisz w Polsce jakas dzialalnosc mozesz cos blizej na ten temat napisac?dzieki.Bo ten ZUS u nas i emerytura pozniej to porazka!!!!
Rafał-narzędzia / 83.11.215.* / 2008-05-19 13:05
Od kilkunastu lat prowadzę działalność i wiem, ile wynoszą składki dla ZUS. W tym roku trzeba zapłacić 10 tysięcy do ZUS - u ! To skandal. Coraz częściej pojawiają się informacje o niewypłacalności ZUS - u więc po co płacić???????? A Donald marzy.... Nikt nie zadba o nasze emerytury, więc poradziłem sobie inaczej. Gdyby nie obowiązek płacenia ZUS w ogóle bym tego nie płacił, ale od kilku dobrych lat płacę tylko składkę zdrowotną ze swojej działalności. I nikt mi nie zabroni, ponieważ jest to zgodne z prawem. Znajomy mi przesłał ostatnio stronę www.maly-zus.pl i tylko się upewniłem, że robi tak wielu Przedsiębiorców.
WOLNY / 77.115.80.* / 2009-11-11 21:51
GDZIE PRAWO WYBORU?OBOWIAZKOWE UBESPIECZENIE ZDROWOTNE A SKLADKI EMERYTALNE DLA CHETNYCH!!!.CHCIALBYM PLACIC ZAMIAST SKLADEK EMERYTALNYCH NA LOKATE DOBRZE OPROCENTOWANA ,ISC NA EMERYTURE KIEDY CHCE I UPOWAZNIC ZONE I DZIECI BY PO MOJEJ EWENTUALNEJ SMIERCI MOGLI ODEBRAC TO CO NASZE.MOJ OJCIEC ZMARL W WIEKU 53 LAT I CO?WSZYSTKO CO WPLACIL NA EMERYTURE PRZEPADLO!!!JEZELI JAKIS MADRY POLITYK TAK ZROBI WYBORY MA WYGRANE BO JESTEM PRZEKONANY ZE ZDECYDOWANA WIEKRZOSC OBYWATELI CHCE TEGO CO JA.
GDZIE PRAWO WYBORU?
rencista_Ok / 77.114.80.* / 2009-10-29 23:17
Nikt nie może pojąć z kąd ZUS bierze kasę po 65-ce ci ? Na prezenty czekaj w świeta roczne! ZUS za twe leżenie nie da ci NIC pojmij to ! Nie płąć i co uzbierasz to ci policzą i będziesz miał 600 .....700 zł hihi i haha ponarzekasz sobie znowu1
ja_ / 89.190.93.* / 2009-05-30 15:25
był już u ciebie komornik?
jemo / 91.90.160.* / 2007-12-09 17:53
zastanawiam sie po co niektóre osoby sie tutaj wypowiadają, z tematu o ZUS-ie i składkach zrobił sie ogólny temat o partiach różnej maści....

zastanawia mnie tylko dlaczego w 1999 roku nie zreformowano funduszu rentowego na wzór funduszu emerytalnego,wtedy przynajmniej pieniadze płacone na to konto w cześci wpływałyby na konto w OFE, przecież skoro płace na fundusz emerytalny po to, ze kiedys osiągne wiek emerytalny i przynajmniej cześć kasy do mnie wróci
A z tego wynika ze skoro płace na fundusz rentowy to nawet skoro nie wybiore sie na rente to calosc pieniedzy tam wpłaconych przepadnie i zalili budzet panstwa- a podstawową przesłanką reformy emerytalnej bylo to ze są NASZE PIENIADZE
IGUANA / 91.192.57.* / 2007-10-19 23:33
PiS głosi: zabrać bogatym, dać biednym.... chyba już to kiedyś przerabialiśmy????? Zastanówcie się, ludzie, na kogo głosować,,,,, przecież każdy z was chce być bogaty! A jeśli wzbogacicie się dzięki ciężkiej pracy wykonywanej kilkanaście godzin/dobę, to co? zabrać Wam i rozdać biednym???? W tym metoda na nieudolne łatanie budżetu????? Nie dajcie sie nabrać. Zniszczymy pracodawców - to zniszczymy również pracowników. Skończmy w tym kraju z ZAWIŚCIĄ. SKOŃCZMY Z PODEJRZLIWOŚCIĄ. To jednostki są felerne, chciwe, oszukańcze. Większość społeczeństwa ciężko, uczciwie pracuje!

Trzeba zastanowić się, czy słuszne są wcześniejsze emerytury. Moim zdaniem NIE.
Składka na ubezpieczenie zdrowotne - jedna od jednego pracującego! Dlaczego pracując na dwóch etatach płacić dwa razy????!! To kara dla samodzielnych i solidnych, którzy nie wyciągają ręki po zasiłek i dopłatę do czynszu???? Jeżeli ktoś chce ubezpieczyć się samodzielnie, prywatnie - powinien mieć prawo NIE płacić składki na ubezpieczenie zdrowotne do wspólnego (dziurawego) wora. To samo z emeryturami. Młody człowiek więcej nazbierałby kasy na emeryturę wpłacając co miesiąc "składkę" np. na fundusz inwestycyjny zrównoważony, a nie do ZUS.
Gdzie prawo wyboru??? Nic gorszego, jak tzw państwo opiekuńcze, które w zasadzie nie wiadomo, kim się opiekuje........
Niech emeryt, jeśli chce, pracuje i zarabia nie płacąc dodatkowych składek. Na emeryturę już przecież nazbierał. Pracujący emeryt będzie zdrowszy, bo będzie czuł sie potrzebny.
Skończmy z zasiłkami dla bezrobotnych - to demoralizujące zważywszy, jak niskie jest najniższe wynagrodzenie w Polsce. Należy zatrudniać bezrobotnych np przy zbieraniu śmieci z poboczy dróg (pomysłów mozna mieć wiele) i płacić osobno za każdy przepracowany dzień. Zgłosiłeś się dzisiaj i pracowałeś - masz kasę za wykonaną pracę. Jutro nie przyjdziesz, bo zapijesz? Kasy nie ma. Proste. Więźniowie również powinni zapracować na swoje utrzymanie!!!!

Szanujmy ludzi, którzy pracują i którzy tworzą miejsca pracy! To oni zarabiają na wszystkich pozostałych.
afryka2007 / 82.210.164.* / 2008-11-17 23:38
Smutne to, ale nie kazdy bezrobotny to pijak i nierob. Moje kolezanki wlasnie zwolniono, sa po 50. Kto je zatrudni? Bo nikt nie chce. Wyjdzie na to, ze na bezrobotnych rodzicow beda pracowac uczace sie dzieci, bo te maja preferencje. Nie placa skladek!!! Dlaczego? Bo my za nie placimy, pracujacy, emeryci i pracujacy emeryci. I moze dlatego dla nas nie ma pracy, bo wszyscy ZATRUDNIA STUDENTOW!!!? To sie nazywa dyskryminacja!
emerytowany / 81.190.109.* / 2008-02-19 13:44
A kto połknął płacone składki emerytalne przez mojego ojca i mojego teścia ??? - Oboje zmarli w wieku 60 lat !
żyjący rencista / 77.114.80.* / 2009-10-29 23:21
Czy tjest wina ZUS-u że nie żyją ? ZUS ich nie uśmiercił - może kasę ich dać miejszości narodowej ?
starszy / 88.199.46.* / 2008-11-27 19:58

a ??? -
Oboje zmarli w wieku 60 lat !
skomentuj zgłoś do usunięcia

A z czego uwazasz sa wyplacane nakazane zusowi przez sejm i rzad swiadczenia dla ludzi nigdy nie placacych skladki?(renty socjalne,w drodze wyjatku,swiadczenia kombatanckie) poza tym swiadczenia przedemerytalne i wczesniejsze emerytury.Poza tym jest niemala liczba rencistow ktorzy po 3,5 roku pracy i 1,5 roku zasilku dla bezrobotnych prze kilkanascie lat pobieraja swiadczenie rentowe.
boje zmarli w wieku 60 lat !
skomentuj zgłoś do usunięcia
kasiaż / 77.114.80.* / 2009-10-29 23:26
Zgadzam się - pracowałem 32 lata jestem rencistą i płacą OK ! Policzono mi co jak i kiedy zarabiałem i % to mam. Legatom co się op.....mają ok 600 zł itp. dobrze im na to zasłużyli sami - narzekają prezentu ZUS im nie da !
myk / 87.205.233.* / 2009-11-05 09:34
czy osoby przedsiębiorcze, prowadzące własną działalność zasługują wg. Ciebie na najniższe możliwe emerytury? zastanow sie co wypisujesz ciołku.
Wojciech Rusek / 2008-01-09 12:40
Po stokroć się z Tobą zgadzam !!!!! Dodyć nadopiekuńczego państwa, przymusowych składek. Ale skąd nasi urzędnicy wyciągnęliby pieniądze na miliony rencistów, których uszczerbek na zdrowiu jest minimalny tylko nie chce im się pracować lub tyrają na czarno lub w USA !!
koniec oszołomów / 83.16.119.* / 2007-10-24 09:56
16 lat mi wmawiano, że im więcej "przebojowi" nakradną, tym mnie będzie lepiej. Twoje wywody pasują do ustroju burżuazyjnego, który mam nadzieję nie powróci, również za Tuska.
Ela1 / 83.27.89.* / 2007-10-17 08:07
Przepraszam bardzo, a od kiedy mundurowi płacą składki ZUS no oprócz zdrowotnej?????
To właśnie mundurowi, dość że idą w młodym wieku na emeryturę, dostają ją wysoką to tak naprawdę nigdy nie zapłacili ani grosza na składkę emerytalną!!!!
Mariusz12345678 / 83.8.123.* / 2007-12-02 19:29
mundurowi są we własnym systemie, ja 30 lat temu zgodziłem sie na układ w którym pracowałem czasem 200 dni bez przerwy (IRAK, AFGANISTAM) wyjezdzałem 5 -7 miesiecy w roku na poligon a teraz po 30 latach rzetelnej słuzby dostaję co mi si ezgodnie z umową nalezy . Denerwowało mnie ze nie mogłem sobi e odliczyc składki na ubezp. społeczne. A teraz mimo ze nigdy nie ni e bede
( chociaż bym chciał) w cywilnym systemie to i tak płace HARACZ na ten cywilny system (na narzekających na mundurowych tak jak ty)..Ty tez wybierasz układ i zawód który ci pasuje ...Liczy sie tylko dotrzymanie umowy przez dwie strony..Masz wybór..
ta-joj / 178.252.6.* / 2016-06-11 21:39
A nie wiesz ,że on płaci za ciebie szweju oddając podatki, bo panstwo placi za mundurowych 20 000 000 000 zł rocznie zus-u. Za sedziow tez ale chyba mniej, a emerytury macie najwyzsze za skazywanie i pałowanie w przeszłości rodakow (wyłączając wojsko)
[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

wiwan / 2016-07-06 16:48
Za mundurowych NIE odprowadza się składek społecznych do ZUS. Za sędziów i prokuratorów zresztą też.

Nie dość więc, że bzdurzysz to jeszcze bez manier to czynisz.
ggggrrrfgds / 213.238.112.* / 2009-09-27 16:13
Również jestem emerytem mundurowym. Otrzymuję 1400 zł na rękę jako kierowca TIR-a (w nocy jazda, w dzień rozładunek i załadunek, spanie w międzyczasie). Nie mogę zarobić tyle co koledzy za tę samą pracę, be biuro emerytalne potrąci mi z emerytury o kwotę przekroczenie (powyżej 1400zł). Jak zostawałem w wojsku, to miało być 100% emerytury i rewaloryzacja cenowa (stary portfel i po paru latach bida), później, 75% i rewaloryzacja płacowa (emerytura naliczana w stosunku do aktualnej płacy na ostatnim etacie), a po 1999 roku 75% i rewaloryzacja cenowa (znowu stary portfel). Obecnie do pełnej emerytury brakuje mi 3% wysługi i jestem skazany na niższą o około 1000 zł płacę.
Gość / 150.254.232.* / 2007-10-20 14:12
Nie tylko mundurowi nie płacą składek, nie płacą też sędziowie, prokuratorzy i chyba cały wymiar sprawiedliwości, a zarabiają dobrze. Jest to trzymane w tajemnicy. Chyba nie płacą też księża. Skąd więc ZUS będzie miał pieniądze. Najprościej ściągnąć składki z emerytów i rencistów. To oni utrzymują ten cały bałagan. Im też zabiera sierenty, obniża świadczenia, aby zaoszczędzić pieniądze dla tych którzy nie płacą. Sądy też są po stronie państwa, a nie obywatela.
VanHalen / 89.174.243.* / 2011-04-09 23:07
Księża też płacą składki ZUSowskie. Można się o tym dowiedzieć chociażby z dokumentów na stronach kurii. Ale oczywiście taki pan jak powyżej woli napisać "podobno nie płacą" mają potem emeryturę z naszych ciężko zapracowanych pieniędzy. Takich buców to tylko do worka i do Odry.
Andrzej 2 / 79.162.245.* / 2011-04-11 15:04
niestety księża nie płacą składki ZUS tylko my je płacimy.Nawet płacimy za tych co są na misjach.
3xjot / 80.54.130.* / 2007-11-09 13:35
Dokładnie tak! Sądy są po stronie państwa. Podam tylko jeden przykład; W wykazie A jest wyszczególniony agent stacji paliw jako pracujący w warunkach szczególnych, ale, że agencja z kolei nie jest stosunkiem pracy, agent nie ma możliwości skorzystania z tego zapisu i każdy sąd odrzuca wniosek pracownika o uznanie jego pracy w tym wymiarze.
ewik48 / 81.15.226.* / 2007-10-20 08:38
Tak, potwierdzam, że /chyba od 2 lat/ wszystkie osoby pracujące i otrzymujące emeryturę lub rentę w tym mundurowi płacą pełną składkę ubezpieczeniową /społeczną i zdrowotną/ z tą różnicą, że u byłych mundurowych nie ma ona żadnego wpływu na wys. ich renty lub emerytury w przeciwienstwie do innych grup społecznych
kaskon / 83.19.195.* / 2007-10-17 14:43
Zwracam uwagę, że chodzi tu o pracujących emerytów mundurowych, którzy otrzymują świadczenia emerytalne bez względu na to czy będą pracować czy nie. Pobieranie od nich składek rentowej i zus-owskiej jest całkowitą niesprawiedliwością społeczną
tatazzz / 83.31.228.* / 2007-10-16 18:32
Gdybyśmy jeszcze pogrzebali w tych panstwowych
przepisach to znalazłyby się nie tylko takie kurioza.
Np.umowa zlecenie-pytanie mam prace czy nie mam pracy ?,a jak wygląda staż pracy w takiej relacji?
Tu w tym momencie to nie jest wina PIS,tylko tych
przekształconych w PO, uni pracy,aws i innych w nazwie
protoplastów Platformy.Tak mi obrzydł ten kraj ,że gdybym miał 20-a lat to natychmiast wyjechałbym ,choćby na biegun czy na bezludną wyspę i nie oglądałbym się ani na moment.Polska jest krajem ludzi oszukanych i oszukiwanych na każdym kroku.Kiedyś mówili ,że wszystko jest wspólne a teraz z tej wspólnoty dostaliśmy po 40-zł.z NFi.Wąska grupa złodzieji uwłaszczyła sie na narodzie który przez lat dostawał w tyłek i bez przerwy się bronił.Najgorsze ,że to polacy ,polakom zgotowali ten los.
Przez ostatnie 18-e lat trwała ciągła obłuda i tak do konca naszego istnienia na tym padole gdzie Honor ,Ojczyzna i patriotyzm to czcze słowa.Przez ostatnie lata nie było ingerencji rosji i innych krajów na których można by było zwalic całą wine.Wina jest po stronie nas samych,że torelowaliśmy tych gołodup...w przez tyle lat.Może PIS zrobi wreszcie porządek .
przedemeryt / 83.16.119.* / 2007-10-24 10:05
Rządzący tyle dadzą ludziom na ile ich świadomość społeczna to wyegzekwuje. Jak u nas jest z tą świadomością, już się przekonałeś parę dni temu. Do zobaczenia pod bramą u Jaśnie Pana Stokłosy.
sonia2007 / 83.31.203.* / 2007-10-18 13:05
Nie ważne czy jestem za PO czy PIs,ale dwa lata to za mało aby zmienić te przepisy które wymieniłeś ?
Nie ważne kto rządzi chodzi tylko o wpływy do ZUS i Budżetu i każda obcja rządząca staje przed tym dylematem zmienić i stracić czy utrzymać - a sprawiedliwość? A kto mówił ,że ma być sprawiedliwie?
płotka123 / 2007-10-17 07:38
Świadectwo NIF warte było 40 PLZ ale nie zapominaj że zapłaciłeś za nie 20 PLZ no bo to przecież Ty musiałeś pokryć koszty "druku i dystrybucji" jak wtedy mówiono. Twoja część "majątku narodowego" była warta 20 PLZ netto.
Daleki / 80.53.153.* / 2007-10-17 07:11
coś mi się wydaje, że najważniejszym motywem napisania Twojego postu była chęć chwalenia PIS i zganienia PO :-)
A jeśli chodzi o szeroko pojętą sprawieliwość... no cóż, władza ZAWSZE myśli najpierw o sobie (niejednokrotnie wyłącznie o sobie) i to się nie zmienia od wieków. Póki co, nikt nie wymyślił realnego sposobu żeby to zmienić. Zmieniające się ustroje to tylko zmiana sposobu utrzymywania spokoju społecznego, bo on służy każdej władzy.
Nazwa czy pochodzenie partii rządzącej nie ma tu kompletnie nic do rzeczy.
becher / 84.10.174.* / 2007-10-17 13:31
tak, tak wszyscy inteligentni ludzie są za PO , a na PiS , to tylko wies głosuje. Do popierania PiSu albo LPR czy Samoobrony , to wstyd sie przyznawac .......
Samanta / 83.27.234.* / 2007-10-16 20:35
Popieram może w koncu będzie jakiś porządek dla wszystkich ludzi a nie tych wybranych .Człowiek jeszcze jak byl młodszy to myślał będzie dobrze to mój kraj.A teraz żal że nie mógł wyjechać wcześniej i zostawic ten MOJ KRAJ w którym się nic nie robi dla społeczeństwa.Jak długo będą nas oszukiwać.
Wn_1 / 217.74.68.* / 2007-10-16 15:21
Tylko LPR ma w swoim programie likwidację podatków od emerytur. Głosuj na LPR lista nr 3. Także UPR startuje z tej listy.
ja 1280 / 82.139.19.* / 2007-10-16 19:18
ale tylko do 1200 zł
Samanta / 83.27.223.* / 2007-10-16 17:13
Wszyscy tylko dużo mówią,a obiecanek to pełno.Jak do tej pory to tylko słowa,słowa i słowa.A działania to gdzie,jak dojdziemy do władzy to będą działania.Ale w która strone na pewno nie dla dobra ludzi..
acomitam / 83.25.253.* / 2007-10-17 08:56
Ale pewne partie miały już okazję się "sprawdzić". Wiadomo co będzie , gdy do władzy dorwie się PiS, PO, LiD, PSL, natomiast LPR, to jakby nowa jakość. Gdybym nie to, że jako antydemokrata programowo nie chodzę na wybory to chyba głosowałbym na LPR.
Samanta / 83.27.215.* / 2007-10-16 08:28
to może PiS weżmie to w swoje ręce i odda emerytom tą nadpłatę.Tyle afer już wykryli.To jeszcze jedna im się przyda.
Emeryt tyle lat pracował i do tego jeszcze zabierają podatek.Emeryt powinien żyć godnie a nie w nędzy.
Gość / 150.254.232.* / 2007-10-20 14:17
Emerytom obniżono tez świadczenie od 1992 r. poprzez obniżenie podstawy z 100% do 91% i do tej pory nie naprawiono mimo że obniżenie to było niezgodne z Konstytucją, jak orzekł Trybunał. Widać, że unas nawet Konstytucja sie nie liczy. Co to za KRAJ, co to za prawo i sprawiedliwość.
Januszo27 / 89.76.251.* / 2009-09-06 13:59
To prawda, byłem w tej grupie emerytów. Przypuszczam, że pieniądze były potrzebne w związku z podpisywanym "Konkordatem", teraz za to, była p. premier Suchocka posiada intratne stanowisko Ambasadora przy Watykanie.
agresor 2007 / 87.99.18.* / 2007-11-29 20:34
Kochani wszyscy macie racje w aspektach dot.wyjątkowej niesprawiedliwosci społecznej.Niezależnie czy lewica,prawica i centrum najważniejsza jest ich egzystencja materialna i absolutnie nie wierzcie,że zostali politykami z potrzeby powołania i czynienia dobra dla społeczeństawa i poczucia sprawiedliwosci społecznej .Wszyscy politycy to wyjątkowo wyrafinowani egoisci załatwiający swoje partykularne interesy pod pretekstem działalnosci politycznej.Nie miejcie Państwo żadnych złudzeń,jeżeli ktoś myśli inaczej to mu współczuję,bo ma nadzieję a wiadomo czyją matką jest nadzieja.BARDZO szkoda mi polaków lecz sami zgotowali sobie taką egzystencje.
płotka123 / 2007-10-16 07:08
Nad emerytami mundurowymi bym się nie użalał. Pan pułkownik nie musi dorabiać zakładając spółkę ochroniarską, ale założy - bo de facto on w niej tkwi chodząć jeszcze w mundurze.
rozp / 80.245.181.* / 2007-10-16 08:56
Co za tandetne opisy w ogóle nie rozumiem niechęci do wojska. Relatywnie patrząc wojskowi zarabiają mało w porównaniu z osobami które maja własny biznes. Są to osoby po studiach mowie o oficerach oczywiście a nie o szeregowcach po podstawówce . Nie rozumiem tej zazdrości trzeba było sie uczyć i iść do wojska i zobaczyć jak tam fajnie i jak sie odpowiada za wszystkich podwładnych i obowiązki plany. Jak by było w polityce tak jak w wojsku ze jak zrobisz błąd, a chciałeś dobrze to i tak wylatujesz . Tam niema miejsca na błędy i niesubordynacje. Ja nie poszedłem do wojska bo zarobić lekko można więcej gdzie indziej 20tysiecy eu rocznie mi tam styka. Płace sobie na prywatne fundusze inwestycyjne a składkę zdrowotną opłacam w Niemczech choć tam nie pracuje. W Polsce robili problemy jak chciałem płacić samą zdrowotną. A i tak potem trzeba dać lekarzowi za wizyte 10-20zl za skierowanie do szpitala lub na badania od 50-100 zl łap.
A tak to mam 2kiometry do granicy i tam jest miasteczko i nie ma problemu. A po wojsku jak będziesz chciał pracować to ci emeryturę zabiorą. Ja mam problem z fiskusem bo sąsiedzi zazdroszczą i piszą donosy a ja rozliczam sie na Cyprze(firma w której pracuje ma tam biura) a jest ustawa o uniknięciu podwójnego opodatkowania.
Pozdrawiam i życzę rozwagi inteligencji i mądrości można to mieć bez studiów choć ja je akurat mam;] Ale to wszystko wiem już od dawna. Mam 25 lat i 2lata pracuję.
kalinka / 83.6.246.* / 2007-10-20 23:20
Jesteś młody i na pewno jeszcze Ci się wody w uszy naleje.A co do wojska to ja pracuję tam b.długo i czasami żal mi patrzeć na te ich głupie pomysły i marnowanie państwowej kasy.
mp89 / 193.19.125.* / 2007-10-16 15:43
Trzeba by jeszcze wiedziec cos na temat poziomu naszych dyplomowanych oficerow-"inzynierow placu musztry" (wielu z nich ma wlasnie takie tytuly.. - i taka wiedze). Bylem w wojsku pod koniec lat 80. prawie rok, jako bazant (podchorazy po studiach cywilnych). Wielu z tych inzynierow dobrze zliczyc do stu nie potrafilo, a po przebiegnieciu kilometra bylo blisko zawalu serca. Interesowaly ich tylko walki o darmowe mieszkania i wyzsze pensje.
płotka123 / 2007-10-17 07:44
Też nie piszę z powodu "niechęci". Również byłem jako bażant, potem przesłużyłem na kontrakcie 3 lata. Wiem co piszę. Ale to temat na doktorat.
okey. gorzow. wlkp / 89.228.132.* / 2008-12-04 15:20
pownni rente placic tylko za przepracowany rok lub miesiac . przepracowales 20 lat masz za to sto zlotych rocznie . Po dwudziestu latach pracy masz miesiecznie. 2. tys Bez zadnych przeliczen misiecznie.
zonia19 / 46.20.61.* / 2019-03-16 12:28
Wątek upadł , a szkoda.
Irytuje mnie właśnie pobieranie na emeryturze składki rentowej z której nigdy nie skorzystałam i oczywiście nie skorzystam.
Płacenie składki zdrowotnej od emerytury i umowy o pracę również ,ponieważ idę raz do roku do lekarza i specjalisty , a czekam jak ktoś kto płaci jedną składkę.

Najnowsze wpisy