Forum Forum ubezpieczeńNa życie

warto kupować teraz polisy na życie

warto kupować teraz polisy na życie

liberal_conservatist / 2008-07-06 09:47
ale wybierać te które nie mają za dużo acji lepiej tak defensywne
Wyświetlaj:
Berg / 83.20.69.* / 2014-05-13 18:36
Wybrałem ubezpieczenie na życie w Generali z opcją posagową , zabezpieczyłem syna w razie gdyby coś się stało . Oferta jest korzystna , analizowałem kilka i postawiłem na tą .
Aniubi / 2011-06-16 22:22
Jeśli chciałby ktoś porozmawiać na ten temat i odbyć interesujące spotkanie to proszę o kontakt: 510-911-320.
ŻelipapąBateBąbe / 217.153.72.* / 2014-05-13 12:22
Warto ?
http://marketmoney.pl/artykuly/czy-oplaca-sie-miec-ubezpieczenie-nnw,42,0,1534250.html?rfguidfo
merdolek / 178.180.38.* / 2011-06-16 21:59
A może warto najpierw dowiedzieć się ile mamy jeszcze lat życia przed sobą zanim kupimy polisę? Kiedy bedzie twój dzień tzw.sądu ostatecznego sprawdz tutaj www.poznajdate.com/kopary.html potem pomyśl o właściwej polisie .
daphny25 / 88.156.93.* / 2010-02-24 20:25
Widzę, że mało się znasz na ubezpieczeniach... Ktoś kto zamierza inwestować dłużej niż 10 lat powinien lokować w akcje, bo w tak długim okresie czasu nawet jeżeli będą jakieś spadki i wahania to i tak dużo zarobi. Jeżeli wybiera się krótszy okres oszczędzania można być bardziej ostrożnym.
mariuszj64 / 193.93.204.* / 2010-02-18 14:30
Myślę , że warto myślec i o ubezpieczeniu i o oszczędzaniu i spróbowac to jedną ofertą załatwic.
aizdebski / 2010-02-08 23:59
szukasz produktu ochronnego czy emerytalnego?
aaudytor / 2010-02-09 13:56 / Bywalec forum
Generalnie można połączyć ubezpieczenie i oszczedzanie w pakiet tak jak np. w ofercie pzu plan na życie.
Dominik_W / 89.77.66.* / 2009-11-17 22:55
Jesli chcialby sie ktos odbyc spotkanie i porozmawiac o ubezpieczeniach a pochodzi z trojmiasta to prosze pisac na maila dominik987@wp.pl firma Aviva Commercial Union
potencjalny klient / 89.171.40.* / 2010-01-07 17:19
życzę wielu klientów - człowieku ty się podajesz za pracownika AVIVY? a gdzie jest twój mail firmowy?
annika / 77.254.161.* / 2009-03-07 14:13
Jestem zainteresowana indywidualną polisą na życie bez żadnych dodatkowych opcji. W PZU zaproponowano mi ubezpieczenie "Pewnym krokiem". Za 50 zł miesięcznie ubezpieczenie na 134 000 (NW 200%), mężowi za tę samą kwotę 86 000 (NW 200%). Czekamy na odpowiedź ubezpieczyciela, ale powiem szczerze, ze denerwuje mnie niekompetencja pań obsługujących mnie. Czy macie państwo podobne oferty? Wiek mój i męża 40 lat, zawód - nauczyciele. Pozdrawiam.
Paweł Raurysz / 77.254.24.* / 2010-07-05 12:16
dzien dobry ja mam oferte która mogła by pania zainteresowac tel517803036
Małgosiawk / 77.112.209.* / 2009-09-03 19:13
A ja właśnie kupiłam polisę na życie w PRAMERICA ( za radą prawnika). Jego wiedza prawnicza + spotkanie z agentem tej firmy (oni jakoś inaczej się nazywają ale nie pamiętam ), który nie oferował mi kretyńskiego funduszu inwestycyjnego+dobre opinie na forach o tej firmie(zostali najlepszym pracodawcą wśród firm ubezpieczeniowych)+zakres ubezpieczenia i wykluczenia(tak to się jakoś nazywa) przekonały mnie. Nie pamiętam w tej chwili nr do niej ale mogę podać na maila. Mój mail asiawk@tlen.pl
nowakowie 8976 / 178.212.41.* / 2015-09-10 10:17
Firma Pramerica .... bez komentarza. Zatrudniają telemarketerów bo ich produkty ida jak krew z nosa. Nikt ich nie chce kupowac, bo maja pare produktów dosłownie...
ajauenxterbe / 62.29.164.* / 2009-08-10 13:39
Witam nie polecam PZU ja kupiłam tez u nich polisę a talk naprwdekupiłam kota w worku bo wykluczeńia były na wszysko polisa działa tylko wtedy gdy umre w łozku naturalnie a w tych czasach rzadko kto tak umiera , zawsze przyczyną jest poważna choroba , pozatym po co nnw to tylko 5%umieralnosci a 75%choroby .Posłałam w diaby polise z PZU i wybrałam Allianz solidną i najlepszą moim zdanie m firme ubezpieczeniową .
Znam świetną agentkę która opiekuje sie mna i dzwoni nawet w moje urodziny polecam tel .696-972-830
magda154 / 188.121.12.* / 2016-04-03 22:35
bzdury pani pisze,pzu ma bardzo jasno sprecyzowane warunki ubezpieczeń i wąską listę przypadkow gdy pieniedzy nie wypłaca w przeciwienstwie do alianz-OWU obu firm dostepne w necie
annak74 / 31.61.136.* / 2014-05-14 13:58
a Pani sama nie jest tą świetną agentką??? poza tym akurat PZU ma dosyć mało wykluczeń droga Pani i po śmierci KAŻDEJ, poza wykluczeniami jest wypłata odszkodowania. Kota w worku kupujemy wtedy, gdy nie chce nam się przeczytać kilku stron Ogólnych Warunków.... tak na marginesie...
planerzyfinansowi.pl / 94.254.145.* / 2009-03-12 10:37
Swietnie wie Pani ja powiem tak są rózne firmy..ale radze przeczytac warunki ogolne w PZU ze szczególnym zwróceniem uwagi na to kiedy nie bedzie wypłąty świadczenia
r.51 / 62.121.76.* / 2009-03-10 14:57
W/G MNIE TO "PODPUCHA" TA SAMA OSOBA PYTA I ODPOWIADA-JESLI TAK CZYNI AGENT (OBOJETNIE JAKIEJ FIRMY)TO JEST TO NIEETYCZNE i NIEMORALNE
t.zhu / 89.77.41.* / 2009-03-10 13:54
Bez weryfikacji warunków umowy, opierając się wyłącznie na przytoczonych przez Panią kwotach, mogę ocenić tę ofertę jako atrakcyjną od strony kosztowej. Doradców PZU bardzo wielu, można sobie wybrać. W przypadku trudności, polecam kontakt via email.
lezdrub / 79.185.107.* / 2009-03-07 14:28
Anika. Czy mam to rozumieć,że w razie smierci byla by wyplacona SU 134000.
A w razie smierci w wypadku 264 000 zl.
Napisalaś, że polsa zawiera opcję NW.
Opcja nw chroni również trwale kalectwo.Czy ta twoja polisa to zawiera.
Naprzyklad utratę nogi i ile wyplacają.

I jeszcze jedno jest ważne. Czy to jest ubezpieczenie terminowe, czy bezterminowe.

Zdko wchodze na stronę internetową PZU, bo oni w większości zajmują się ubezpieczeniami grupowymi, a nie indywidualnymi.
Ale zaraz sobie wejdę ,jeżli produkt jest opisany na strnie, to zaraz będe wiedzial wszystko
annika / 77.254.161.* / 2009-03-07 14:45
Polisa jest terminowa, NW tylko na wypadek śmierci ubezpieczonego.
lezdrub / 79.185.73.* / 2009-03-08 17:37
Napisalaś, że zaproponowani Tobie Poliśe Pewnym Krokiem.
Z owu tej polisy wynika że umowy dodatkowe NW można dokupić tylko do umowy gównej, czyli do umowy na Zycie.

Więc dalej nie wiem, czy masz tylko asekurację z tytulu NW ( powinno być zgodnie z tym co piszesz ŚNW, a nie NW.
NW zawiera oprócz asekuracji utraty zycia w wypadku, asekuruje trwale kalectwo( utrata rąk, nóg, itd)

Tak więc jeżeli zaproponowano Ci Ubezpieczenie Pewnym Krokiem to powina być też asekuracja utraty życia z powodu choroby.

Z powazaniem
annika / 77.254.178.* / 2009-03-08 18:48
Szczerze mówiąc nie wiem, co obejmuje NW. Mam tylko ogólne warunki umowy i kod warunków ubezpieczenia dodatkowego NW IP33 we wniosku . Pani z PZU poinformowała mnie tylko, że w razie nieszczęśliwego wypadku otrzymam 200% SU. Ale jak już wspomniałam, pani jest bardzo niekompetentna. Nie wiedziała nawet, że mam ochronę tymczasową i mimo, że nie podpisałam jeszcze umowy, każe mi wpłacić następna składkę. Aby złożyć wniosek, musiałam 4 razy odwiedzić PZU. Dlatego rozglądam się za innym produktem.
Dziękuje za zainteresowanie tematem i pozdrawiam
marta .... / 87.96.93.* / 2009-03-15 21:53
zapraszam do axa polska - tel 519 393 628 śląsk
felix_ck / 87.207.188.* / 2008-07-06 22:32
Polisę na życie w moim mniemaniu powinien mieć każdy. Jedno jest pewne śmiertelność wynosi 100% więc to nie jest luksus tylko konieczność by przede wszystkim sobie oraz rodzinie zapewnić bezpieczeństwo finansowe!!!!
Są różne polisy na życie i jest w czym wybierać. Jeśli się ma grupowe to zazwyczaj w okrojonej wersji w zależności od zakładu pracy. Mimo tego każdy powinien mieć również indywidualną polisę!!!
Pozdrawiam
wolny człowiek / 83.27.28.* / 2008-07-21 10:09
Naganiaczu - w teren do pracy szukać naiwnych, a nie na forum w internecie.
balbinkaona / 2008-07-21 13:06
Ciekawe czy byłbyś taki naiwny gdyby komuś bliskiemu zmarł czy zginął mąż i zostawił żonę z dziećmi i nie daj boże z długami?
wolny człowiek / 83.27.21.* / 2008-07-21 16:07
Ja nie neguję ubezpieczeń na życie. Wielu ludziom to jest potrzebne, wręcz niezbędne. Rzecz cała w tym że na naszym rynku mimo upływu 15 lat od pozbawienia PZU monopolu na ubezpieczenia życiowe, żadna znana mi firma nie proponuje takiego ubezpieczenia w wersji indywidualnej jakie ja chciałbym mieć. Sprzedaż wiązana to było w PRL. Z reguły firma proponuje ubezpieczenie z funduszem kapitałowym, a to tylko zasłona dymna że niby ten kapitał kiedyś będzie III filarem, a praktycznie chodzi o to że tak łatwiej ogolić klienta. Bo przecież nie cała składka z tego co przeznaczone na inwestycje idzie na konto klienta, bo pobiera się opłaty za "administrowanie" polisą, bo pobiera się opłaty za zarządzanie funduszem, co niektórzy ubezpieczyciele pobierają też opłaty za zmiany funduszy. Na dodatek jeśli wybiorę jakieś umowy dodatkowe to często powiązane są sumy ubezpieczenia z umową podstawową. Interesuje mnie czysta wersja ubezpieczenia, takie życiowe auto-casco; płacę składkę mam ubezpieczenie, nie zapłaciłem firma jest wolna od odpowiedzialności. I nie przekonuje mnie bełkot "doradcy" że dzięki części inwestycyjnej to po x latach będę mógł zawiesić płatność składek będąc nadal ubezpieczonym, lub że kiedyś odzyskam część wpłat dzięki inwestycjom. Idąc tym tropem należałoby się spodziewać że w ubezpieczeniach komunikacyjnych że ktoś zaproponuje część inwestycyjną. Nawet podpowiem "doradcom" jak przekonać klienta do takiego rozwiązania: Szanowny kliencie z części inwestycyjnej ubezpieczenia komunikacyjnego gromadzisz kapitał na zakup nowego samochodu, bo przecież nie znasz dnia ani godziny kiedy rozbijesz samochód, albo ci go ukradną. Polisę kupię wtedy gdy ja wybiorę interesujący mnie zakres i wysokość ubezpieczenia, bez żadnych "ozdóbek" inwestycyjnych. Ubezpieczyciele powinni wreszcie zauważyć że nadszedł czas KLIENTÓW, a nie ubezpieczycieli.
magda154 / 188.121.12.* / 2016-04-03 22:46
każda firma ubezp.ma cos takiego,trzeba po prostu być asertywnym i stanowczo rządać prostego ubezp.na życie
aaudytor / 2010-03-04 16:56 / Bywalec forum
No i wielu ubezpieczycieli to zauważa, dając na rynek produkty dobre i elastyczne, a jak oferta jest od firmy wypłacalnej i doświadczonej to można taki produkt rozważać.
Margareth / 2010-03-05 14:09 / Bywalec forum
No a polisa na życie na pewno jest potrzebna, to nie ulega wątpliwości
planerzyfinansowi.pl / 94.254.145.* / 2009-03-12 10:39
Na rynku, jest wiele rodzajow polis terminowe
bezterminowe
czysto ochrone działające jak casco w samochodzie
i z mozliwosc doboru odpowiednich opcji dodatkowcy kwestia odpowiedniej Analizy sytuacji
mario77a / 212.244.160.* / 2009-03-10 15:09
Szanowny Wolny Człowieku.
Nie wiem z kim, gdzie i kiedy rozmawiałeś o polisach, ale Twoja wiedza jest niepełna. Są polisy czysto ochronne - takie ac na życie, gdzie nie ma żadnych ozdobników, ani inwestycji i jak przestaniesz płacić to po 30 dniach ochrona wygasa. Są to najtańsze ubezpieczenia na życie. Tylko, że najtańsze nie znaczy najlepsze dla każdego i sens mają generalnie w dwóch sytuacjach - ochrona potrzebna przez góra 15 lat lub bardzo wysoka suma ubezpieczenia gdzieś od 300.000 pln.
Z pozdrowieniami
mario
lezdrub / 79.185.99.* / 2009-03-12 20:18
mario77a. a dlaczego tylko przez 15 lat.

Ja sprzedaję polisy, które ludzie będa mieć do końca życia. Calę życie te polisy będa ich szeroko asekurować , a na końcu i tak firma będzie musiala wyplacić sumę ubezpieczenia, bo kazdy kiedyś umrze.

Chodzi o to by firma wrócila co zabrala.
lezdrub / 79.185.85.* / 2009-03-05 22:33
Popieram wolny czlowieku.

Ja tu wiele razy pisalem,z polisa na życie ma być czystoochronna dożywotnia (nie może być terminowa - TO BARDZO WAŻNE
I tylko takie sprzedaję. I jedno mogę zapewnić, że lepszej już na rynku nie ma, jeżeli chodzi o zakres ochrony /cena polisy. (opsje wypadkowe dożywotnie)

Jeżeli jest Pan zainteresowany to proszę o kontakt 600 942 367.
Jestem pewny, żę będzie Pan usatysfakcjonowany.
eme / 83.22.24.* / 2009-03-06 22:34
lezdrub co to jest opsja?? Myslisz ze Wolny czlowiek ja kupi?? I ty taki dobry agent żebrzesz na forum aby ktos u ciebie kupil ubezpieczenie :):):)
Do pięt nie dorosles agentom wypowiadajacym sie na tym forum.Pewnie nie masz z czego zyc.
lezdrub / 79.185.81.* / 2009-03-07 00:46
Mówisz,że do piet nie dorastam innym.
Ale nikt tutaj nie zaoferowal polsy takiej, jak szuka pan wolny czlowiek.

To coś się chyba niezgadza. Nie uważasz eme.
Sam sobie odpowiedz na to twoje twierdzenie o mojej fachowośći.
lezdrub / 79.185.81.* / 2009-03-07 00:36
Eme. ty czytaj ze zrozumieniem, a nie wykazuj się chamstwem.

Pan wolny czlowiek poszukuje czystoochronnego ubezpieczenia, a ja mam takie w ofercie.
Czy w tym jest coś dziwnego dla ciebie ome, że odpowiadam na jego potrzeby.

Myśle,że po to jet to forum dyskusyjne, aby wlaśnie odpowiadać na potrzeby klientów.
Jak również odpowiadać na pytania nurtujące klientów w dziedzinie ubezpieczeń na życie , Indywidualnych kont emerytalnych oraz OFE i szerokiego rynku programów inwestycyjnych.

Ty natomias to forum traktujesz inaczej.
Robisz na tym forum burdy.
Wielu już zdolalo to żauważyć, żepoprostu zachowujesz się po chamsku.

Po drugie na tym forum zaprzeczaleś, że nie jesteś agentem.
Pytam cię poraz trzeci.
Co tobie eme przeszkadza,że komuś, gdy jest zainteresowany moimi uslugami skladam ofertę.
Przecież ty eme zachowujesz się nie normalnie.

Naprawdę uważam, że powinioneś się zacząć leczyć.
titek / 78.156.176.* / 2009-03-11 21:09
Witam.
Poszukuję czystoochronnej, dożywotniej polisy NA ŻYCIE dla mnie i żony
mężczyzna 31 lat, informatyk, wyższe
kobieta 28 lat, referent, wyższe
Proszę o konkretne oferty na email: titanium77@gazeta.pl
Może być w różnych TU, bez budowania kapitału - właśnie z takiego zrezygnowałem.
planerzyfinansowi.pl / 94.254.145.* / 2009-03-12 10:41
Z tego co wiem, wedle rankingu gazety prawnej zwyciezca rankingu ubezpieczen czysto ochronnych terminowych jest Allianz :)

www.planerzyfinansowi.pl
lezdrub / 79.185.99.* / 2009-03-12 20:32
Terminowym Ubezpieczeniem po wygaśnięciu terminu można sobie podetrzeć tylek.
W takim terminowym ubezpieczeniu, klient może dobrze poupaść na zdrowiu i nie ma możliwośći wówczas przedlużyć okresu ochrony.

Polisa ma byc czystoochronna i bezterminowa dopiero staję się papierem wartościowym.
Jezeli klient oplaca polisę firma nie może odmówić asekuracji.
czyli stroną decydująca do jakiego okresu trwa polisa jest KLIENT, a nie firma.

Tle tylko ,że takich polis na rynku jest jak na lekarstwo, a w Polsce jest 35 firm ubezpieczeniowych na życie.

Większość polis na życie wypuszczonych przez firmy ubezpieczeniowe, to czysta chala.
A zwaszcza polisy ochronnoinwestycyjne z Gwarantowaną sumą ubezpieczenia.(dwa w jednym) czyli produkty do wszystkiego i do niczego.(ani ochrona, ani inwestycja)
fipula / 89.250.193.* / 2009-03-05 21:50
ależ przecież są ubezpieczenia ochronne , tradycyjne np. Terminowe , Wypadkowe - sama mam takie jedną pod cesję więc wszytko pójdzie na spłatę kredytu jak by odeszła z tego padołu reszta dla rodziny .
lezdrub / 79.185.73.* / 2009-03-08 17:42
fpula. Przeczytaj dokladnie o jakim zakresie ochrony polisy szuka wolny czlowiek.

Takie to wiadomo, że sa jak masz ty.
wieko / 67.167.85.* / 2008-07-22 06:04
Nie bede goloslowny jesli powiem,ze z powodu takiego jak twoje ,,belkotu" wielu ludzi nie posiada zadnego ubezpieczenia.Moglbym cie zasypac przykladami tragedii,ktore przechodza rodziny nieubezpieczonych jedynych zywicieli rodziny gdy trzeba sie zmierzyc z kosztami oplat lub pobytu w szpitalu(czesto ludzie nie maja 100% ubezpieczenia zdrowotnego)splaty kredytu na dom i utrzymaniem standardu zycia. Ja pracuje jako doradca ubezpieczeniowy wsrod polonii amerykanskiej w stanie Illinois. Czesto spotykam sie z podobna retoryka wielu ludzi, ktorzy porownuja ubezpieczenie wlasnego zycia z ubezpieczeniem samochodu. Szczegolnie jesli chodz o wyplate odszkodowania i dochodzenie odszkodowania.Nigdy nie bedzie tak ,ze ubezpieczenie smochodowe bedzie zawierac element inwestycyjny z bardzo zwyklej przyczyny: inwestycje wiaza sie z dlugim czasem inwestowania a w przypadku inwestycji samochodowych,czesto dochodzi do zmiany firmy i planow. W przypadku ubezpieczenia na zycie jest to raczej dlugi okres.
Jesli chodzi o oplaty zarzadzania,administracyjne to w kazdych inwestycjach trzeba poniesc jakies koszty np.kupno i utrzymanie domu,gra na gieldzie,prowadzenie biznesu.Do tego dochodza podatki od dochodu lub kapitalowe.
W obecnych czasach mozna dobrac do wlasnej sytuacji odpowiedni plan, trzeba tylko chciec poszukac.
wolny człowiek / 83.27.3.* / 2008-07-22 10:53
Wieko, przeczytaj uważnie dwa pierwsze zdania postu pod którym napisałeś swój komentarz. Natomiast przykład ubezpieczeń komunikacyjnych to moje świadome przerysowanie problemu, aby zwrócić uwagę na absurdalność niektórych produktów. Ja chcę płacić TYLKO za to co uważam za potrzebne dla mnie (bo przecież jest to INDYWIDUALNA oferta), a nie za wiązany produkt który jest przede wszystkim korzystny dla firmy ubezpieczeniowej. Jeśli chodzi o koszty to nie wiem czy wiesz, ale są firmy na polskim rynku, które pobierają nawet 10-12 zł miesięcznie opłaty administracyjnej (vide Skandia). Przy składce np 150 zł miesięcznie to 7-8%, do tego opłaty za zarządzanie ok. 2-3%, bez względu na efekty tego zarządzania, czasem jeszcze kwotowo pobierana opłata manipulacyjna od każdej składki rzędu 2-3 zł i masz ok 15% z każdej składki na stałe opłaty. Uwzględnij jeszcze alokację części inwestycyjnej, zwykle po roku lub 2 latach 90% to masz 25% stałych kosztów. Rzeczywiście REWELACYJNA oferta..... ale dla firmy ubezpieczeniowej. O podatkach nie wspominam, to nie zależy od ubezpieczyciela. I właśnie szukam oferty dla siebie. Przeczytaj propozycje: OC dla osoby 40 letniej - co ma OC do mojego ubezpieczenia od niezdolności do pracy lub wypadku. OC jako sprawca wypadku mam przy polisie komunikacyjnej, a w życiu prywatnym przy ubezpieczeniu domu. Kolejna propozycja: ubezpieczenie podstawowe 100 000zł; NW (rozumiem śmierć wskutek NW - 200 000 zł) , oraz propozycja opłaty składek w przypadku mojej niezdolności do pracy. TOTALNE niezrozumienie moich oczekiwań !!! Napisałem wyraźnie: ubezpieczenie podstawowe 10 000 zł (słownie - dziesięć tysięcy) - w razie mojej śmierci na pogrzeb wystarczy (nie musi być wystawny), opłata składek na wypadek niezdolności do pracy - po co mi to? Mnie interesuje wypłata dla mnie 200 000 zł abym miał na leczenie, opiekę i na życie przez jakiś czas jeśli dotknie mnie poważna choroba, lub poważny wypadek. Pozostali rozmówcy nabrali wody w usta. Poczekam może coś dla mnie znajdą.
planerzyfinansowi.pl / 94.254.145.* / 2009-03-12 10:42
zainwestuj w polsie NNW nie ubezpieczenie na życie
any / 2008-07-21 18:08 / portfel / Bywalec forum

Z reguły firma proponuje ubezpieczenie z funduszem kapitałowym

Nie firma - agent.
Jeżeli faktycznie szukasz czegoś takiego, to słabo szukasz. Bo takie rozwiązania są na rynku. A i polisy z UFK mogą być tylko ochronne.
wolny człowiek / 83.27.21.* / 2008-07-21 21:54
Widzę że siedzisz w temacie. Podaj proszę w jakiej firmie mogę kupić polisę indywidualną w wersji wyłącznie ochronnej. Jako dodatkowe umowy interesuje mnie świadczenie w razie niezdolności do pracy z dowolnego powodu, nie tylko wypadkowego, oraz nieszczęśliwe wypadki typu złamanie i inne drobne urazy. Jeśli możesz podaj przykładową składkę za takie ubezpieczenie dla mężczyzny 40 lat, praca biurowa. Parametry polisy: Ubezpieczenie na życie - 10 000 zł. Ubezpieczenie NW-200 000 zł. niezdolność do pracy - 200 000 zł. Będę wdzięczny, bo chyba nie jestem na bieżąco.
koleś / 2008-07-25 01:20
Wolny Człowieku,
Podaj swój numer telefonu (na PW oczywiście) i możemy ciekawie pokonwersować :-)
any / 2008-07-23 07:28 / portfel / Bywalec forum
Aaaa.
Znaczy szanowny pan klient szuka dziury, a nie ubezpieczenia...
No cóż, młodzież na forumie już stanęła w szranki, niech kruszą zęby.
Dobrze znasz rynek i wiesz, że nie znajdziesz propozycji z tak rozbieżnymi opcjami.
Dlaczego?
Bo jak słusznie napisałeś TU ma najpierw zarobić, bo ma zobowiązania wobec udziałowców, klientów itepede...
To w poprzednim systemie było, że wszystkie dzieci są nasze, pieniądze wspólne, a naród i partia zadba o to, cobyśmy dobrze mieli na starość...
Obecnie za wszystko trzeba płacić i nie wierz w to, że co tanie to dobre. Bo tak nie ma na tym świecie.
Więc nie dziw się, że płaci się za np. zarządzanie funduszami, bo TU też płacą pośrednikom za kupno akcji, obligacji itepede...
Z jednej strony marudzisz że koszty, ze drogo - z drugiej chcesz nietypowego produktu, ekskluzywnego.
Chcesz, to się znajdzie, ale wyjdzie na to, że taniej będzie mieć standardową polisę na 200 000 SU z UFK.
wolny człowiek / 83.27.5.* / 2008-07-23 11:11
Any sam sobie zaprzeczasz, przeczytaj swój poprzedni post, napisałeś: słabo szukasz, są na rynku takie rozwiązania. Okazuje sie że nie ma. Jest sprzedaż wiązana. Nie dziwi mnie opłata za zarządzanie, ale chciałbym żeby miała związek z wynikami. Natomiast ostatnie spadki na GPW obnażyły indolencję zarządzających. Ok. 90% funduszy akcyjnych miało straty większe niż spadł indeks WIG. Taki wynik, lub lepszy uzyska szympans rzucający lotką do obracającej się tarczy z nazwami spółek i nie trzeba mu za to płacić. A gdzie zabezpieczenia akcji kontraktami na wypadek spadków, to za trudne dla zarządzających, czy może mocodawcom chodziło o wyczyszczenie kieszeni leszczom.
I całkowicie mnie rozbroiłeś tym ekskluzywnym produktem. W moim odczuciu to bardzo skromne, żeby nie powiedzieć banalne wymagania. Niech Twoja firma ubezpieczeniowa zainteresuje się statystykami. Singli przybywa i ta tendencja będzie się pogłębiać. Albo Twoi mocodawcy decydujący o produktach to zauważą, albo pozostaną na marginesie rynku. Oczywiście nie bierz tego do siebie. Ty sprzedajesz to co firma da Ci w ofercie, a z życia wiem że zawsze ci "na górze" są przekonani że wiedzą lepiej, niż Ty pracujący na co dzień z klientem. I jeszcze jedno: nie bardzo rozumiem drugie zdanie Twojego postu, o młodzieży, że niby 40 latek to młodzież?
any / 2008-07-25 07:43 / portfel / Bywalec forum

Any sam sobie zaprzeczasz

No możesz tak to nazwać.
Ale dlaczego mam wrażenie, że nasza rozmowa zaczyna przypominać dowcip o zajączku, który w sklepie żelaznym pytał o marchewkę?
Tak dużej rozpiętości pomiędzy SU na życie, a niezdolności do pracy nie zaproponuje Ci żadne ze znanych i normalnych towarzystw ubezpieczeniowych.
Dlaczego?
A z prostej przyczyny. TU nie jest instytucją charytatywną i ma zarobić pieniądze i być wypłacalne wobec wszystkich swoich klientów.
Serio.
A uwagi o czyszczeniu kieszeni leszczom...
Hmm, nie traktuj wszystkich swoją miarą, bo to ryzykowne jest, a dobre rady o zabezpieczaniu portfela i marginesie to owszem u cioci na imieninach dobre są.
I skoro już taki rozbrojony jesteś - wszystkie TU śledzą i prowadzą swoje statystyki i dopasowują ofertę do rynku - widać z perspektywy stetryczałego kawalera świat wygląda inaczej, jak to na marginesie życia...

I co do młodzieży.
Jesteśmy (chyba) rówieśnikami - ja czuję się młodym. Ale pisząc to o młodzieży w szrankach skomentowałem nieudolne próby sprzedania Tobie AC i OC. I tyle.

Mniej zgorzknienia, więcej optymizmu i realnego spojrzenia na świat życzę.
wolny człowiek / 83.27.3.* / 2008-07-25 10:23
Any, dzięki za wyjaśnienia odnośnie roli i filozofii firm ubezpieczeniowych - sam bym na to nie wpadł. Natomiast całkiem serio. Czy naprawdę myślisz że sytuacja w której zdecydowana większość funduszy akcyjnych traci więcej niż szeroki rynek jest normalna i świadczy o kompetencjach zarządzających? Nie mam na myśli żadnego konkretnego funduszu, bo gdyby te proporcje odwrócić (10% funduszy straciło więcej niż rynek ), to jest to sytuacja do zaakceptowania. Przecież te fundusze w prospektach mają zapisy o inwestowaniu w kontrakty jako zabezpieczenie na wypadek spadku akcji, więc jak to się stało że straciły na akcjach i na kontraktach? No chyba że stawiali na wzrosty, a to świadczy o niekompetencji, lub potwierdza "spiskową teorię".
Natomiast trochę zdegustowany jestem osobistymi wycieczkami pod moim adresem. Przecież mnie nie znasz i skąd to skojarzenie ze stetryczałym kawalerem? Mogę przecież być wdowcem, lub rozwiedzionym albo żyć w wolnym związku, lub też być kawalerem z wyboru. Jeśli dla Ciebie tacy ludzie są marginesem życia, to przepraszam na tym poziomie nie będę prowadził dyskusji. Bynajmniej sie nie obrażam, ale zazwyczaj jeśli drugiej stronie brak rzeczowych argumentów, to ucieka się do wycieczek osobistych. Zrozum ja nie mam pretensji do Ciebie i kilkunastu tysięcy agentów w Polsce. Oni sprzedają to co mają w ofercie, natomiast Ty nie potrafisz się zdystansować od firmy którą reprezentujesz i z uporem godnym lepszej sprawy bronisz wytyczonej jedynie słusznej linii. Mój pierwszy post o naganiaczu, celowo był prowokacyjny, aby wywołać dyskusję i zwrócić uwagę że zmienia się rynek i zmieniają się oczekiwania klientów. Przecież na taką jak napisałeś rozbieżną ofertę może oczekiwać również bezdzietne małżeństwo, lub małżeństwo z dorosłymi samodzielnymi dziećmi (no może by chcieli ubezpieczenie na 30 000 zł, a nie na 10 000). Postaraj się spojrzeć na świat również oczyma klienta i z punktu widzenia również jego interesów, a nie tylko interesów TU.
wolny człowiek / 83.27.16.* / 2008-07-25 12:15
I jeszcze jedno. Wyłączam się z dyskusji. Urlop, góry czekają. Pozdrawiam.
fabianka / 81.190.11.* / 2008-07-21 23:55

06 | 83.27.21.* | wolny człowiek
Widzę że siedzisz w temacie. Podaj proszę w jakiej firmie mogę kupić
polisę indywidualną w wersji wyłącznie ochronnej. Jako dodatkowe umowy
interesuje mnie świadczenie w razie niezdolności do pracy z dowolnego
powodu, nie tylko wypadkowego, oraz nieszczęśliwe wypadki typu złamanie i
inne drobne urazy. Jeśli możesz podaj przykładową składkę za takie
ubezpieczenie dla mężczyzny 40 lat, praca biurowa. Parametry polisy:
Ubezpieczenie na życie - 10 000 zł. Ubezpieczenie NW-200 000 zł.
niezdolność do pracy - 200 000 zł. Będę wdzięczny, bo chyba nie jestem na
bieżąco.
skomentuj zgłoś do usunięcia

WITAM!
JA MOGE ZAPROPONOWAC TAKIE TZW OC DLA OSOBY 40 LETNIEJ Z ODSZKODOWANIEM JEDNORAZOWYM LUB MIESIECZNYM!
(SZCZEGÓŁY POD NR 0601 634561-NAPISZ ,A ODDZWONIE Z KONKRETAMI)
czajka1 / 83.23.174.* / 2008-07-21 22:50
Propozycja: skladka miesięczna 100 pln za : umowa główna 100 000, NW 200 000 oraz przejęcie opłacania składek przez ubezpieczyciela na wypadek całkowitej niezdolności do pracy.Polisa indywidualna w mojej firmie nie obejmuje drobnych urazów,to jest w grupowych ubezpieczeniach dla pracowników.
koleś / 2008-07-25 01:18
Nie tylko w ubezpieczeniach grupowych są wypłaty za drobne urazy w polisach indywidualnych również istnieją a co więcej wypłacają już od 1% :-)))
czajka1 / 83.23.171.* / 2008-07-25 23:03
.........polisa indywidualna w mojej firmie.................jeżeli w produkcie "Twojej" firmy jest świadczenie za 1% uszczerbku to super,bo przecież 1 osobowa firma nie może mieć grupówki i ochrony z tytułu pospolitych uszczerbków np.złamań,a takich kilentów mamy b.wielu.
klara02 / 212.76.37.* / 2010-03-31 19:40
Czy taka indywidualna polisa jesli jest potem opłacana juz nie przez pracodawce moze przejsc na nas- i my mamy mozliwosc opłacac ja z własnych składek?
balbinkaona / 2008-07-21 16:24
Masz rację samochód musi mieć AC bo czymże by jeźdxił kierowca. A co obchodzi męża że gdyby jego brakło , żona nie będzie miała na podstawowe potrzeby. Nie masz wiedzy na temat dzisiejszej oferty ubezpieczeniowo finansowej. Dziś można dobrać dla każdego co jest mu potrzebne. Pozdrawiam
normal / 79.162.55.* / 2009-03-10 18:58
1. to naganiaczka - oferta ubezpieczeniowo-finansowa to tylko drenowanie kieszeni frajera
2. ubezpieczenie z jakąkolwiek formułą oszczędzania nie ma sensu bo jest znacznie droższe od oszczędzania oddzielnie w tfi i oddzielnego ubezpieczenia
3. w przypadku upadku tu z części inwestycyjnej otrzymasz 50% nie więcej niż 30k eur
4. wiem, przecież jeszcze nie upadł żaden bank, ani żadne tu.....i nie ma katastrofy na rynkach
5. poczekajmy do grudnia 2009
normal / 79.162.55.* / 2009-03-10 19:00
i jeszcze jedno (istotne w przypadku zbieractwa)

fundusz inwestycyjny nie może zbankrutować w odróżnieniu od:
1. banku
2. tu
Fidox / 83.7.117.* / 2010-04-21 16:07
Warto kupić polisę bo jak coś nam się stanie rodzina nie będzie pozostawiona bez grosza... trzeba myśleć trochę na przód bo nigdy nie wiadomo co nas czeka...
klara01 / 212.76.37.* / 2010-04-22 18:55
Mysle ze to jest jeden z powodoów dla których powinnismy sie zdecydowac na taka polise.A oprócz tego po prostu zabezpieczyc swoja przyszłość.
Margareth / 2010-04-26 11:33 / Bywalec forum
No pewnie że warto, tak samo jak warto ubezpieczyć auto trochę bardziej, niż kupując obowiązkowe OC
aaudytor / 2010-07-28 17:11 / Bywalec forum
To jest kwestia kosztów choc jeśli kogoś nie stac na pełne ac mozna z ofert typu minicasco skorzystac.

Najnowsze wpisy