Forum Forum ubezpieczeńNa życie

Czy jest jakaś lepsza alternatywa dla Nowej Perspektywy CU?

Czy jest jakaś lepsza alternatywa dla Nowej Perspektywy CU?

acan / 77.254.224.* / 2009-01-19 23:18
Mam wątpliwości czy dalej ciągnąć ten wóz. 10 lat Uniwersalne - efekty marne. Teraz NP przy tej samej składce, ale marnie widzę uzbierane przychody . A na inne opcje typu "kaleka" się nie zanosi. Interesuje mnie okres jeszcze 10-15lat, ale bym wiedział co i za co.
Wyświetlaj:
doradca.klienta / 213.238.67.* / 2009-05-10 21:56
Pytanie, czy potrzebujesz ochrony ubezpieczeniowej?
szukasz gwarantowanych zysków?
a może wolisz fundusz gdzie inwestowane jest od razu 100% kapitału?
Warto zobaczyć ciekawe pomysły na

www.teraztwojruch.pl

chętnie doradzę
Pozdrawiam
lukaszguruu / 89.79.177.* / 2009-04-07 14:23
Całkiem nieźle wygląda Złoty Środek w AXA. Osobiście radziłbym
oddzielić ochrone od inwestowania i wybrać dwa różne produkty np. i tu reklama ;)
np. Plan Ochronny AXA i Plan Inwestycyjny AXA lub Parasol AXA i Plan Inwestycyjny
AXA. Jeśli ktoś jest zainteresowany http://axa.malopolska.pl
lezdrub / 79.185.76.* / 2009-04-07 22:59
Lukaszguru.
Mam lepszą oferte od twojej.
Perfect multi ochrona firmy Nordea + IKE Arka lub multi PIN Aegon 2008 Plus.
planerzyfinansowi.pl / 79.187.187.* / 2009-04-08 16:49
hmmm napewno ciekawy jest idea lezdrub co multiochrony to mam mieszane uczucia..!!

ale IKE Arce doskonały pomysł:)

bo co to za korzysc z Planu inwestycyjnego AXA czy Skandii zysk obniżony o 2 % w stosunku do normalnego funduszu!!
lezdrrub / 79.185.90.* / 2009-04-09 15:04
Jak znajdziesz na polskim rynku lepsze ubezpieczenie, to bedzesz mógl mieć mieszane uczucia>
Na obecną chwile jest to najlepsze ubezpieczenie w Polsce.
minutdwie / 80.55.19.* / 2009-05-11 16:04
czy ktoś słyszał już o nowej ofercie Generali evento??
jerzy z1 / 77.112.151.* / 2009-02-14 19:00
jedno wielkie oszustwo, lipa. firma jej produkty i większość pośredników , szczególnie tych, którzy wcześniej sprzedawali kartofle na bazarze, etc.szkoda gadać
agent G / 93.105.17.* / 2009-02-13 23:25
CU to CU raz się sparzyłem i wystarczy.Od kilku lat jestem agentem innej firmy. Za często czepiacie się nas agentów. Może tych rzetelnych jest rzeczywiście mało, ale jak ktoś jest gamoń i daje sobie sprzedawać farmazony to dostaje w d....... Są OWU gdzie wszystkie opłaty są opisane, czytelne. Jak za drogo, to trzeba poszukać lepszego rozwiązania. Najlepiej aby firma była wiarygodna, wypłacalna i sprzedawała pół darmo a agent najlepiej pracował za dziękuję. Dzwonił, jeździł, był na każde skinienie a najlepiej żeby gwarantował wysokie zyski swoim majątkiem. Ja stawiam klientom sprawy uczciwie, Proszę kilkakrotnie aby przeczytali warunki,poznali koszty, mówili o wątpliwościach. Bez ryzyka nie ma zysków ponad lokatę bankową czy obligacje. Wielu nie zawiera umowy ale ja nie uciekam na drugą stronę chodnika jak ich widzę.Każdy kto wydaje swoje pieniądze musi wiedzieć na na. Jak kupuje to powinien wiedzieć co i za ile.Nie może doczytać w OWU niech zmieni firmę na taką gdzie jest wszytko jasno napisane. Pozdrawiam
-s / 217.113.228.* / 2009-02-14 10:11
No przecież CU wymaga od agenta tego aby tak jeździł. Do tego wymaga zrzeczenia się odszkodowania związanego z rezygnacją z umowy, które zapewnia kodeks cywilny, gratuluję wyboru firmy.
agent G / 93.105.17.* / 2009-02-15 08:34
Agentom Cu gratuluję firmy, skutecznych szkoleń, dużych zarobków. Trafili do mnie ich byli klienci. Obiecywali im np. że za 20 lat dzieciak będzie mógł kupić sobie mieszkanie - dziś może kupić sobie ..........najwyżej 1 metr może 2. Mówili, że można w każdej chwili zrezygnować z polisy - to prawda ale nie dodali, że w pierwszych 2 latach zero zwrotu później też do d.......... Wiadomo, że tak jest skalkulowany kontrakt, ale trzeba to podkreślić klientowi. Ale pewnie szkolą inaczej. Mówcie o potencjalnych korzyściach, jak kupi to tak szybko się nie wycofa. To tak jak z OFE CU. Chwalą się jakimś epizodem gdzie są rzeczywiście naj ale w od pocz dział. i w ost. okresie już nie. Na ich stronie jest rank, gdzie są najwyżej, ale bez podania czy to w ost miesiącu czy roku, czy w jakim okresie. CU to specyficzna firma, ich klientom życzę powodzenia. Firma ma klientów to znaczy, że dobrze szkoli agentów a czy produkty ma dobre???????? Nie oceniam dziś bo nie mam do niej zaufania i nie czytam. Może powinienem zwalczyć uprzedzenie????? Kto został raz oszukany szybko się nie wyleczy.
cerber8 / 81.190.240.* / 2009-02-10 21:54
generalnie nie rezygnuje się z ubezpieczenia połączonego z funduszem kapitałowym po 10 czy 15 latach, bo pewnie nie taki byl jego cel.Inaczej założyłbyś pewnie jakieś ubezpieczenie terminowe bez funduszu.
Ubezpieczenie z funduszem ma to do siebie,że (przy standardowych założeniach),że jest zakładane w sposób przemyślany i w określonym celu, dlatego też spodziewanych wyników należałoby oczekiwać w tej rocznicy polisy, do której była ona planowana.
A prościej mówiąc,im dłużej tym lepiej,gdyż koszty zostały już najwiękrze poniesione i bezsensu jest zakładać teraz coś innego i znowu je ponosić lub inaczej mówiąc nie kożystać z tego że koszty mamy już dawno za sobą.
To tak jakbyś sprzedawał akcje w bessie- wyrzucasz pieniądze
lezdrub / 79.185.75.* / 2009-02-13 13:56
cerber8.Nie zgadzam się z tobą.
Piszesz, że takie ubezpieczenie jak ma acan zaklada się w sposób przemyślany i w określonym celu i że takiego programu nie należy rozwiązywać, bo największe koszty już zostaly poniesione.

Ja twierdzę calkiem inaczej i zgodnie z warunkami tej umowy koszty ryzyka rosną wraz z wiekiem ubezpieczonego.
Koszty obslugi to 10% skladki + oplata administracyjna + oplata manipulacyjna.
ubezpieczenie to jest tak skonstruowane,że na wypadek smierci klient kapital buduje firmie ubezpieczeniowej.
Zgodnie z warunkami tej umowyna wypadek utraty życia firma wyplaca sumę ubezpieczenia lub zbudowany kapital.
W ubezpieczeniu tym teoretycznie ubezpieczenie kosztuje część skladki, a praktycznie kosztuje cala skladkę (zlodziejstwo w bialych rekawiczkach) zgodne z prawem.

POWIEDZ MI CERBER, jak można w sposób przemyślany kupić sobie taki bajer.

acan powinien zamienić to ubezpieczenie na ubezpieczenie czystoochronne.
Uzyskane pieniądze wplacić do programu czystoinwestycyjnego i nadwyzkę z ubezpieczenia czystoochronnego doplacac do programu czystoinwestycyjnego , lub zalożyć IKE w funduszach inwestycyjnych ( najkożystniejsze będzie w arce)

Po dokonaniu takiej operacji zmniejszy koszty obslugi zwiększy ochronę ubezpieczeniową.

I najważniejsze jest to,że na wypadek utraty życia rodzina otrzymalaby sumę ubezpieczenia z ubezpieczenia czystoochronnego + kapital z programu czystoinwestycyjnego.( róznice kilka dziesiąt tysięcy zl.0

Dokonując takiej zmiany ma możliwość konsumowania w przyszlości zbudowanego kapitalu i zachowania ochrony ubezpieczeniowej, czego nie mial w ubezpieczeniu poprzednim Ubezpieczenie Uniwersalne CU.

Tak więc zlkikwidowanie takiego ubezpieczenia i dokonania jak powyżej opisalem daje potrójną kożyść.

Natomiast agenci którzy zalożyli takie ubezpieczenia klientom mówią im, żeby dalej placili bo stracą i jest to następne klamstwo.
Jeżeli klient nie zacznie szukać innych rozwiązań to wówczas straci najwięcej.

cerber8 / 81.190.244.* / 2009-02-14 15:30
Po pierwsze rozmawiamy o Nowej Perspektywie, gdzie opłata to 5% a nie 10.
Po drugie koszty ubezpieczenia na życie są liczone jako różnica między kapitałem uzbieranym a sumą ubezpieczenia, czyli jak masz ubezpieczenie na 300 000 a na koncie odłożone 60 000
to koszt ochrony liczony jest za 300 000 - 60 000 czyli za 240 000 i uważam że to jest plus tego typu ubezpieczeń, a poza tym jeśli kapitał zebrany przekroczy sumę ubezpieczenia to nie płacisz za ubezpieczenie życia, a w razie śmierci masz wypłacone to co się uzbierało +3% od toważystwa.
A koszt ochrony oczywiście rośnie z wiekiem w większości "opcji" ale to tak jak wszędzie.
lezdrub / 79.185.98.* / 2009-02-14 17:44
W Nowej perspektywie koszty obslugi w pierwszych dwóch latach stanowią ponad 80% dla klientów w wieku do 30 lat.
Ubezpieczenie jest tak samo skonstruowane jak ubezpieczenie uniwersalne plus które ma acan i wielu Polaków.

I powiem ci jasno i wielu innym,że to nie jest przypadek,że konstrukcja budowania kapitalu jest taka, a nie inna.
Jest to po to tak zrobione, aby klientchcąc wybrac uzbierany kapital zostal pozbawiony ochrony ubezpieczeniowej pomomo, że caly czas za tą ochronę placil. Rapt3em jest jej pozbawiony.

Rzecz druga ubezpieczenie kosztuje w tej nowej perspektywie teoretycznie mniej niż cala skladka. Lecz praktycznie kosztuje calą skladke. Ja takie rozwiązania nazywam zwyklem oszustwem.
Bo na rynku ubezpieczeniowem można kupić polisy czystoochronne, gdzie koszt teoretyczny jest taki sam jak rzeczywisty.(nadwyżkę inwestować oddzielnie ) i wowczas wszystko się zmienia na kożyść klienta.

Jeszcze jedna rzecz to koszty ochrony dodatkowej np. NNW w CU są droższe do niektórych firm nawet 300%.

Dlaczego firma CU nie ma ubezpiczeczenia czystoochronnego???Tylko sprzedaje polisy na żludzenie ????
cerber8 / 81.190.240.* / 2009-02-15 20:35
A kto Ci powiedział że CU nie ma produktów czysto ochronnych z możliwością dodatkowego inwestowania?
NNW w nowej perspektywie są czasem o 300% droższe niż w innych produktach CU.

Poza tym konstrukcja ubezpieczeń poprzednich i nowej persp. znacznie się różnią.
Następna sprawa dotyczy wypłat - niekoniecznie wiążą się z zakończeniem ubezpieczenia.
I jeszcze mała poprawka, rzeczywiście koszty po 4 roku to 4% + opłata administracyjna od 6 to 8.5 zł/mieś + opłata manipulacyjna od funduszy kapitałowych a nie 5% tak jak pisałem wcześniej lub 10% jak pisał LEZDRUB
I nie siej takich populistycznych haseł,że płacąc za ochronę kilka lat coś ci się z tego tytułu należy "Jest to po to tak zrobione, aby klientchcąc wybrac uzbierany kapital zostal
pozbawiony ochrony ubezpieczeniowej pomomo, że caly czas za tą ochronę placil."

A tak w ogóle nie chcesz się ustosunkować do tego co piszę więc nasza dyskusja straciła jakikolwiek sens.
lezdrub / 79.185.85.* / 2009-02-16 17:53
Cerber8. Pokaż mi produkt z gwarantowana sumą ubezpieczenia czystoochrony bezterminowy.(może ty nawet nie wiesz,że nie ma)

To że opcja na wypadek jest droższa w stosunku do innych firm o 300% to 100% prawda.
Ja sam takie sprzedaję.

Jak byś dobrze przeczytal, to o kosztach 10% pisalem o Ubezpieczeni Uniwersalnym Plus.

To ,że oplata administracyjna w Nowej Perspektywie jest droższa drugie tyle , niż w plusie to też prawda.

Konstrukcja budowania kapitalu też się niczym nie różni w tych produktach.

Tak więc chyba się jasno ustosunkowalem do tego co piszesz.

Dla mnie jest to zamiana jednego knota na drugi.
cerber8 / 81.190.242.* / 2009-02-16 21:04
są takie produkty ale terminowe, a koszt na wypadek zależy od produktu.
i jakbyś wiedzial co mówisz to nie pisał byś że to tylko zmiana jednego konta na drugie.
lezdrub / 79.185.85.* / 2009-02-16 21:11
O to chodzi,że dokladnie wiem o co chodzi.
O toże robicie ludzi w balona.
cerber8 / 81.190.246.* / 2009-02-17 15:22
a jeśli można to chętnie bym się zagłębił w OWU polis które masz ty i twoi klienci tak jak mówisz.
Jak się nazywa ten produkt i gdzie znajdę warunki i opłaty?
lezdrub / 79.185.84.* / 2009-02-17 15:57
Podaj adres to ci wyślę.
W dużej mierze są to produkty, których nie ma na stronach internetowych tych firm.
Sa to produkty negocjowane z tymi firmami.
cerber8 / 81.190.243.* / 2009-02-17 21:25
rozmawiamy na forum więc chciałbym abyś OWU podał na forum.
nie rozmawiamy przecież o produktach które mają "wywalczone specjalne" OWU a o produktach ogólnodostępnych.
A jeśli mówisz, że w dużej mierze są negocjowane więc niektóre nie są?
Podaj może jakie są to produkty i dla kogo można je negocjować a dla kogo nie?
Przecież jeśli są to tak dobre produkty to dlaczego firmy te nie miały by ich ogólnie udostępnić?
Proszę wyjaśnij nam te kwestie.
lezdrub / 79.185.105.* / 2009-02-17 22:23
Klient, aby otrzymać takie warunki musi spotkać takiego agenta jak ja.
To znaczy musi mieć agent pelnomocnictwo na ten produkt.


Klient z firmą nic nie wynegocjuje.
a---a / 83.29.65.* / 2009-08-11 22:24
Czytam tak sobie i myślę . TY Lezdrub sprzedajesz produkty spod lady , chyba to nie te czasy, jeśli coś jest dobre to się to reklamuje i sprzedaje. Chyba coś kręcisz albo te OWU są bardzo zakręcone.
lezdrub / 79.185.107.* / 2009-08-11 22:53
A ja mysle ,ze to ty jesteś zakrecdony.

Ty oczywisćie nie spotkaleś sie z takimi produktami ubezpieczeniowymi , kiedy to dana agencja ubezpieczeniowa ma produkt na wylaczność i nie jest on ogólnie sprzedawany przez daną firme ubezpieczeniową.

A moze cos slyszaleś o Agencji ubezpieczeniowej Perfect.

Wejdź na strone tej firmy i sie dowiesz., jak ta agencja dziala.
cerber8 / 81.190.240.* / 2009-02-16 13:47
jeśli towarzystwo wysunie taką propozycje, to proponuję skorzystać z możliwości konwersji ze starej polisy na nową perspektywę,co niekoniecznie musi się wiązać z podwyższeniem kosztów aczkolwiek jest taka możliwość bez badań medycznych.
Niestety nie wszyscy klienci mogą skorzystać z "oferty specjalnej" i jest ona proponowana przed rocznicą.Można ewentualnie poprzez agenta poprosić towarzystwo o możliwość takiej zamiany.
nieświadoma / 195.114.163.* / 2009-02-16 12:36
A co z tymi co zostają w UU Plus?
cerber8 / 81.190.242.* / 2009-02-16 20:56
będą kontynuować dalej swoje ubezpieczenie w tej samej formie
nieświadoma / 195.114.162.* / 2009-02-14 17:39
a w którym roku jest 5%, bo ja myślałam że najmniej to 4%, od 3, czy 4 roku?
acan / 87.205.204.* / 2009-01-22 17:42
martwią mnie koszty dodatkowe ubezpieczenia, czy jest gdzieś podobne ubezpieczenie ,może korzystniejsze? Cały czas mam wrażenie że CU mnie wykorzystuje kombinując coraz wyższe składki.
DF / 212.76.37.* / 2009-02-03 14:10
Jestem Doradcą Finansowym i muszę powiedzieć, że dobór właściwego rozwiązania to bardzo indywidualna sprawa. Na rynku jest wiele podobnych rozwiązań, które istotnie się między sobą różnią w tzw "szczegółach". Wszystko zależy od oczekiwań i czasu pracy produktu/ubezpieczenia, jest wiele zmiennych. Osoby zainteresowane konsultacją proszę o kontakt indywidualny na adres:joanna.daniluk@realfinance.pl. Pozdrawiam
lezdrub / 79.191.212.* / 2009-02-02 16:29
acan. Agent chce ci odnowa nalożyć haracz.
Popatrz na oplaty w pierwszym i drugim roku.( skladka minus alokacja=koszty)
Popatrz o ile wzrasta w nowej perspektywie oplata administracyjna.

Firma chyba szuka pieniędzy.
Malkeil1 / 83.238.76.* / 2009-01-26 18:59
dziwne bo wiem , że o większych składkach ze dodatkowe ubezpieczenie jest napisane w regulamienie
wolny człowiek / 83.27.20.* / 2009-01-22 18:50
Kiedyś przeglądałem ofertę firmy Macif Życie. Tu na Money pl był kalkulator. Wydaje się interesująca. Masz czysty produkt: tylko ubezpieczenie na życie, bez żadnych ozdóbek inwestycyjnych które tylko służą wyciąganiu kasy od klienta i zaciemnieniu kosztów.
Koniecznie trzeba rozdzielić: ubezpieczenie od inwestycji. CU daje Ci 2,3...6 w jednym, więc w efekcie nie bardzo wiesz za co płacisz. Kontaktu poszukaj w zakładce: Towarzystwa.
viserys / 193.24.24.* / 2009-01-21 09:16
Nowa Perspektywa to jest znakomite UBEZPIECZENIE. Ale jak chcesz tym produktem "oszczędzać" pieniądze, to faktycznie bez sensu - chyba , że płaciłbyś oddzielną składkę na rachunek "dedykowany", w którym nie ma kosztów ubezpieczenia i jest ona do funduszu inwestowana...
lezdrub / 83.4.6.* / 2009-01-31 15:04
To znakomite ubezpieczenie w pierwszych dwóch latach ma koszty obslugi siegajace 90%.(do30lat)
W nordei za tekoszty można wykupić polisę zbardzo szeroka ochroną: ( pobyt szpitalny zpowodu choroby i wypadków, uszczerbek na zdrowiu z NW. cięzkie zchorowania,śmierć w wypadku.

Natomiast w nowej perspektywie trzeba za te opcje jeszcze slono doplacić.
I to ma być znakomite ubezpieczenie.
Takie hasla może wyglaszać tylko osoba po skutecznym praniu mózgu, nie znająca ofert innych firm ubezpieczeniowych.
viserys / 193.24.24.* / 2009-02-02 13:05
Dobra- powiedz mi za ile zł. miesięcznie będziesz miał w Twojej przykładowej Nordei ubezpieczenie na życie - 200 000, niezdolnośc do pracy - 200 000, Poważne Zachorowania - 200 000, Kalectwo w NW 200 000, leczenie szpitalne (ponad 450 pozycji) i uszczerbek na zdrowiu na 30 000.
W Nowej Perspektywie w CU masz to za 200 zł/ miesiąc.
Zgoda - koszty w pierwszych dwóch latach są duże - potem jednak sporo maleją i jednak coś tam się odkłada - choć broń boże nie można tego traktować jako inwestycji - po prostu nie jest to czyste ubezpieczenie - coś tam w przyszłości zawsze się wypłąci - a Sumy Ubezpieczenia naprawde fajne i bez głupich i ostrych ograniczeń jak w niektórych polisach innych firm...
lezdrub / 79.191.212.* / 2009-02-02 13:43
wiserys. dla jakiego wieku jest ta cena do tych sum??
Nie powiesz mi że w wieku 50 lat też za taki pakiet w nowej perspektywie zaplaci 200zl
Ja mam 50 lat . wylicz mi ile mnie to bedzie kosztowalo.
viserys / 193.24.24.* / 2009-02-02 13:06
Aha - składka i sumy dla przykładowego meżczyzny w wieku 27 lat...
lezdrub / 79.191.212.* / 2009-02-02 13:54
wiserys.To napisz kiedy ta polisa padnie, gdy klient bedzie placil caly czas 200zl/m.
Jezeli nie jestes agentem cu. to poproś go aby ci zrobil symulacje, bo może tego nie wiesz.

I znów bedziesz nalezal do tych rozczarowanych.
viserys / 193.24.24.* / 2009-02-02 15:14
przy zakładanym zysku średniorocznym 5% - po 35 latach na wartości będzie jeszcze 10 000 zł.....
lezdrub / 79.191.212.* / 2009-02-02 16:07
wiserys. Baz indeksacji skladki wylicz wraz zopsjami o ktorych napisaleś.(III- grupa ryzyka)
Napisz rownież ,który pozim świadczeń medycznych.

Z tabeli którą mam z CU wynika,żę
- ubezpieczenie zycia dla 60 latka na 200 tys - roczne koszty ryzyka to-4700 zl
- NW na 200 tys= 600 zl.( rocznie)
- medyczne I poziom świadczeń =960 zl.
- NNW 30000 zldla III grupy ryzyka bez ryzyka sportowego =360 zl
razem 4700 +600+960+360 =6620 + oplata administracyjna 12X 8=96 + oplata wstępna od calej skladki 4%.


A ty wciskasz mi kit że w wieku 62 lat ze skladki 2400 zl zostanie jeszcze 10000 zl

Taki kit to możesz wciskać swoim klientom.

Pózniej będą skladać tu żale na tym forum.

Chce ci tylko powiedzieć, że poczatki pracy jako agent to bylo CU.
Dzisiaj nie sprzedaję ani jednego produktu tej firmy.

W żadnej dziedzinie nie mają konkurujących produktów.
Ja polis na zludzenie sprzedawać nie potrafię.
viserys / 193.24.24.* / 2009-02-02 17:03
Hehe - to oczywiste, że składka za umowy dodatkowe będzie wzrastać z wiekiem... 10000 będzie z umowy głównej. Tyle, źe z całym szacunkiem, ale z czasem opcje takie jak NP, czy NW przestają być potrzebne i się z nich rezygnuje...ba - ja w wieku 60 lat nie potrzebowałym już też pewnie poważnych zachorowań, ale to już moje osobiste zdanie. Więc się z tego rezygnuje po pewnym czasie - potrzeby się dostosowuje w ciągu trwania takiego ubezpieczenia i w ciągu tych 30-40 lat kiedy się je ma....

Nie trzeba wszystkich opcji od razu wykupować, dla wielu osób niektóre opcje są zbedne od razu, inne stają się zbędne z czasem.

Pokazuje Ci tylko konkretny przykład dla faceta chcacego się w danej chwili ubezpieczyć na pokaźne kwoty i naprawdę od wielu zdarzeń - za 200 zł na miesiąc. Pokaż mi konkurencyjną ofertę...
wolny człowiek / 83.27.49.* / 2009-02-02 21:50
Chyba masz góra 25 lat życia, pół roku stażu w CU i bardzo wierzysz swoim "guru" piorącym Ci skutecznie mózg.
Właśnie w starszym wieku klient potrzebuje ubezpieczenia od zachorowań, wypadków, czy niezdolności do pracy.
Ustawowy wiek emerytalny dla mężczyzny to 65 lat. Opcje w CU wygasają w 60 roku życia, wtedy gdy są klientowi najbardziej potrzebne.
Nowa Perspektywa to KNOT dla klienta i doskonały "produkt" dla firmy i agenta.
Za dużo ograniczeń, za wysokie koszty.
nieświadoma / 195.114.162.* / 2009-02-11 11:11
Dzwoniłam na infolinię CU: 0801 888 444. (całkowity koszt połączenia 35 gr). Wszystkie opcje dodatkowe w Nowej Perspektywie wygasają w wieku 65 lat, z wyjątkiem ubezpieczenia składki, która wygasa w wieku 60 lat.
lezdrub / 79.185.85.* / 2009-02-16 17:35
Z tym sie nie zgadzam. W nowej perspektywie.
Tylko wypadkowe opcje dzialają do 65 r.
Pozostale wygasają w 60 roku.
any / 2009-02-16 19:10 / portfel / Bywalec forum

Z tym sie nie zgadzam.

Wolno Ci.
W sumie nikomu nie można zabronić robić z siebie głupca...
Nieświadoma dobrze usłyszała i dobrze przekazała - OWU są dostępne powszechnie na stronie CU - wystarczy uważnie poczytać.
lezdrub / 79.185.85.* / 2009-02-16 20:56
Any, a ty czytaleś te OWU na stronie internetoej????
To poczytaj.
Pózniej będziesz mnie obrażal
any / 2009-02-17 12:10 / portfel / Bywalec forum
No czytałem i gdzie tam pisze, że jakieś opcje wygasają?
Sam się obrażasz...
lezdrub / 79.185.84.* / 2009-02-17 14:03
any. To zpytaj na infolini.801 888 444.
Ale w OWU te warunki powinny być czytelnie zapisane.
Nie wiem jak KNF dopuścil taka formę zapisów????
any / 2009-02-17 17:33 / portfel / Bywalec forum
Lezdrub - nie muszę pytać, wiem. I proszę ponownie o wskazanie, gdzie pisze że umowy dodatkowe działają do 60-tego roku życia...

Nie wiem jak KNF dopuścil

Mało wiesz, zbyt mało aby wypowiadać się na temat Nowej Perspektywy.
Ale szukaj, szukaj i myśl. KNF dopuścił OWU bez zastrzeżeń i dla osoby umiejącej czytać ze zrozumieniem wszystko jest jasne, bez ściemy...
A jak wymyślisz, to stawiam Ci piwo - serio
lezdrub / 79.185.71.* / 2009-02-26 17:40
Juz any dzisiaj wyslalem zastrzeżnie do tych warunków czytelnych o których piszesz.
Oprócz nie wyszczególnienia do kiedy opcja dziala( do jakiego wieku) dopatrzylem się jeszcze jednej nieścislosci . Tj.,że firma w nastepnym roku dzialania tej opcji może zmienić sumę ubezpieczenia i nie podaje na jakich warunkach.

W rzeczywistości może się okazać tak. że klient w mlodym wieku ma dużą sumę ubezpieczenia a pózniej mogą mu zmniejszać.

Warunki sa bardzo nie jasno zapisane i będzie je można różnie interpretować.

I dlatego zożylem skargę do KNF.

Również po to aby mnie tacy jak ty any więcej nie obrażali.
Bo ja dokladnie wiem co ma być zawarte w każdych warunkach OWU.
lezdrub / 79.191.212.* / 2009-02-02 20:47
viserys. Dalej liczyleś.200ZL jako umowę glowna. czuli tylko ubezpieczenie życia.
Wedlug ciebie ubezpieczenie chorób jest potrzebne mlodym ludziom, a starszym nie.

Ja jestem odmiennego zdania choroby zaczynają się po 40- ce
mlodym ludziom polecam polisy wypadkowe czystoochronne.( male koszty)

Teraz podam ci koszt polisy która mam ja i moi klienci.
Polisę mam od 5 lat i cay czs placę 198zl/m. obecnie mam 50 lat.
Zakres polisy;
- ubezpieczenie na życie 100 tys zl
- utrata zycia zw wypadku 200 tys zl
-Utrata zycia w wypadku komunikacyjnym 300 tys zl
-cakowita niezdolność do pracy na wskutek nw 100 tys zl
- uszczerbek na zdrowiu powyzej 3% za kazdy jeden % - 500zl
-ubezpieczenie życia żony - 20 tys
-utrata życia żony w wypadku 50 tys
- pobyt szpitalny po wypadkowy 200zl/dzień pobyt nie moze być mniejszy niż 4 dni.
-pobyt szpitalny z powodu choroby 100 zl/dzień
- ciężkie zachorowania( wariant rozszeżony ( 15 chorób) za każde zchorowanie 30tys
asekurowane max 4 choroby ztych 15 czyli max wyplata z tej opcji 120tys.

Polsa jest bezterminowa o kosztach stalych z opcjami wypadkowymi dożywotnimi.
Cięzkie zchorowania do 65r. życia.

Teraz wylicz ile w CU w nowej perspektywie za taki pakiet zaplacę.(do jakiego wieku będą dzialaly pocje)
przecież mówileś, ze to gienialne ubezpieczenie.

Czekam na oferte, może zamienię jak będzie kożystniejsza.
Może zdobędziesz wielu klientów.
2401 / 89.108.229.* / 2009-02-02 21:45
lezdrub, wrzuć link do OWU Twojego ubezpieczenia. Jeśli rzeczywiście jest takie fajne, to sam sobie je kupię :)
lezdrub@interia.pl / 83.6.148.* / 2009-02-03 11:11
2401. jest to ubezpieczenie firmy nordea, ale nie znajdziesz na stronie internetowej.
Jest to unikat.
eme / 83.22.38.* / 2009-02-04 19:56
buahahaha unikat .Faktycznie skoro utajnione jest OWU
lezdrub / 83.5.191.* / 2009-02-04 21:54
eme. To że owu tego ubezpieczenia nie ma na stronie internetowej tej firmy nie znaczy,że OWU tego ubezpieczenia jest utajnione.

Każdy agent, który ma pelnomocnictwo na ten produkt ., dysponuje również warunkami OWU tego ubezpieczenia.

Kazdymu kto jest zainteresowany tym ubezpieczeniem otrzymuje OWU do zapoznania się z tymi warunkami umowy, jak również z kosztami tej umowy.

Wiem eme, że dla ciebie i wielu agentów jest to niezrozumiale.
Takie wynegocjowane warunki sprzedają tylko prawdziwi specjaliśći w tej dziedzinie.

Może to ci da do myślenia,że w banku sa lokaty NP o stpie zwrotu 6%, ale klient z dużą kasą może wynegocjować 7%.

Ale, taką decyzję nie podejmuje już panienka w okienku bankowym,tylko dyrertor banku.

To ja mam takie pelnomocnictwo jak ten dyrektor, a nie jak ta panienka w okienku.
2401 / 94.254.240.* / 2009-02-05 00:51
Ale czym się różnią te wyjątkowe OWU? Inne definicje, zakres, wyłączenia? Czy możesz publicznie w jakiś sposób uzasadnić wyjątkowość tej oferty - oczywiście poza bardzo atrakcyjnym kosztem?
lezdrub / 83.4.9.* / 2009-02-05 12:47
2401. Różnica jest w cenie i trwaniu opcji.

Pozdrawiam.
eme / 83.22.2.* / 2009-02-05 14:00
lezdrub daj konkretny przyklad z pominieciem opcji wypadkowych, bo tych na rynku multum
lezdrub / 83.4.9.* / 2009-02-05 15:10
zgadzam sie, że jest wiele.

Tylko niektóre firmy jak Cu w tej dziedzinie te koszty dla osoby w III ryzyka są nawet 300%(trzyst, to nie jest pomylka) droższe niż w ofercie którą daje klientowi w Compensie.

Niektóre firmy ubezpieczeniowe mają ceny z kosmosu.
Ale jezeli klient chce takie ceny placić, to ma prawo, bo to jego pieniądze.
a najważniejszeże ta polisa w compensie obejmuje każdy zawód.(nawet górnik pod ziemią)
Czyli firma nigdy nie może powiedzieć, że nie wyplaci odszkodowania.
Wykluczeniem jest tylko alkochol, narkotyki,brak prawa jazdy w wypadkach komunikacyjnych, uczestnictwo w napadech i aktach terroru.Ryzykowne sporty typu
lotnie kaskaderstwo i inne.
Bardzo ważna rzecz. placą za każdy jeden %(nawet zwichnięcie palca)
eme / 83.22.7.* / 2009-02-06 12:22
lezdrub podaj skladke na ubezpieczenie nnw gdzie suma ubezpieczenia za smierc w wypadku wynosi 100000
berk86 / 193.24.24.* / 2009-02-13 16:35
zobacz sobie ofetę CU ale produtk Kapitalna przyszłość SNW na 100000 zł kosztuje 15,30 za miesiąc. Prosty rachunek 15,30*12= 18360...

Bardzo polecam jeśli chcesz odkładać $$$$ na przyszłość i za niskie pieniądze zabezpiczyć przyszłość najbliżysz na całkiem sporą kwotę
lezdrub / 79.185.94.* / 2009-02-13 18:07
BOREK86.
snw daje wyplatę tylko w przypadku utraty zycia w wypadku. Nic po za tym.
Taka opcja w policach które sprzedaję kosztuje 106,7 zl czyli 70% taniej.

A po co zakladać taki program Kapitalna przyszlość, jak on tylko z nazwy jest kapitalny.

Na rynku jest wiele produktów w tej dziedzinie duzo lepszych, które maja mniejsze koszty i lepsze możliwości zarabiania pieniędzy, a na dodatek pozwalają nie placić podatku od zysków kapitalowych.

Wystarczy zadzwonić 600 942 367
lezdrub / 83.5.192.* / 2009-02-06 17:53
eme. NW w compensie mam w pakiecie;
NNW = smierć na 10 tys kosztuje okolo 35zl/rok
eme / 83.22.48.* / 2009-02-06 20:49
Lezdrub to rozumiem ze na 100000 bedzie 350 zl?? Ja dostalem oferte na 100000 za 190/rok oraz inną oferte na 30000 za 57 zł
Jezeli sama smierc w wypadku u ciebie tak wyglada jak powyzej to nie jestes atrakcyjny.Pozdro
lezdrub / 83.5.192.* / 2009-02-06 21:37
Eme. smierć w wypadku to śnw, a nie nnw
nnw w tej cenie co ci podalem placi 100zl za kazdy uszczerbek na zdrowiu.
Nawet za zwichniecie palca

Śnw na100tyś kosztuje 106,70- opcja dzila do końca zycia. ( to też bardzo ważne)

tak więc otrzymaleś ofertę o 80% droższą. i jeszcze pewno dziala tylko do 60 lub 65 r życia

Eme ja już raz ci napisalem, że jezeli dam klientowi ofertę to już lepszej nie znajdzie.

Pozdrawiam.
rencista / 2009-02-03 11:25

jest to ubezpieczenie firmy nordea, ale nie znajdziesz na stronie internetowej.
Jest to unikat.

Nie lubię się wtrącać, ale to chyba jakaś ściema skoro nie ma jej na stronie internetowej.
Czytając Twoje posty utwierdzam się w przekonaniu, że to Ty chyba jesteś UNIKAT, bez obrazy ale nie wszystkim da się zrobić wodę z mózgu.
Pozdrawiam
lezdrub@interia.pl / 83.6.148.* / 2009-02-03 11:47
Rencista. jest to ubezpieczenie na które ma pelnomocnictwo od tej firmy tylko dwie agencje w Polsce.
Dlatego nie jest zamieszczone na stronie internetowej nordei.

Tu masz rację tylko niewielu agentów w Polsce sprzedaje wyjątkowe produkty.

Drugi taki produkt mam z firmy Commpensa na ubezpieczenia domów i NNW
Koszty do wielu ubezpieczycieli mniejsze nawet o 40%.

Jezeli agent dba o klienta to robi wszystko aby posiadać oferty które są najkożystniejsze na rynku.
Moich polis nigdy klienci nie porzucają. Nie mają takich powodów.

Rencista jeżeli masz dobry stan zdrowia i nie wiecej niż 50 lat to możesz takie ubezpieczenie mieć. Nie widzę problemu. Mój tel kom. 600 942 367.
Wówczas nie będziesz niedowiarkiem.
rencista / 2009-02-03 12:01

Rencista jeżeli masz dobry stan zdrowia i nie wiecej niż 50 lat to możesz takie
ubezpieczenie mieć.

Kryteria wiekowe spełniam, lecz rencista w tym wieku i dobry stan zdrowia to raczej w parze nie idą. Obawiam się, że jestem nieubezpieczalny, no chyba, że jakieś opcje wypadkowe zaproponujesz, bez badań i ankiety medycznej bo miejsca nie starczy.
Pan M / 77.254.210.* / 2009-08-11 00:51
Mam coś dla szanownego Pana.,,,
eme / 83.22.45.* / 2009-02-02 13:09
Lezdrub ustosunkuj sie do tego co pisze viserys.Pisales ze masz najlepsze rozwiazania.
flas_man / 62.111.152.* / 2009-09-01 22:06
W celu ostrzeżenia.
Mam polisę w AVIVA / Commercial od 7 lat. Miesiąc temu (pierwszy raz na 7 lat) zaczęto dzwonić do mnie z AVIVY 2 razy dziennie abym koniecznie zastanowił się nad zmianą polisy na "ubezpieczenie uniwersalne - nowa perspektywa". Po tygodniu i 14 telefonach spotkałem się z agentem 2 krotnie (nie był w stanie do mnie przyjechać - bo był zarobiony) i przystałem na przedstawioną propozycję. Na podpisanie dokumentów już mógł przyjechać;) Jakie było moje zdziwienie, gdy otrzymałem po 14 dniach potwierdzenie zawarcia ubezpieczenie i między dokumentami, a gotowymi przelewami znalazłem załącznik mówiący, że warunki ubezpieczenia zmieniają się tak, że w przeciągu 5 lat od końca tego roku nie mogę np. uzyskać wypłaty tzw. wartości odstąpienia gdybym chciał zmienić ubezpieczyciela, nie mogę zaciągnąć zobowiązań pod zastaw praw wynikających z umowy (a chcę w tym kwartale zaciągnąć kredyt na działkę i dlaczego mam płacić raz jeszzce za ubezpieczenie) i kilka innych punktów.
Podczas moich spotkań i rozmów telefonicznych z agentem nie padło nawet słowo o tych zmianach. Jutro wybiorę się po raz trzeci i rozwiążę umowę, sprawdziłem dziś, że mam na to 30 dni. Pozdrawiam
marimp / 89.108.213.* / 2009-02-14 23:36
Re: Czy jest jakaś lepsza alternatywa dla Nowej Perspektywy CU?
Jest dużo lepszy Plan Ochronny w AXA porównywałem te dwa produkty i wybrałem wlasnie Plan w AXA
lukaszguru / 89.79.177.* / 2009-04-07 14:20
Plan Ochronny jest ubezpieczeniem czysto ochronnym trudno go porównywać do nowej prespektywy. Całkiem nieźle wygląda Złoty Środek w AXA. Osobiście radziłbym oddzielić ochrone od inwestowania i wybrać dwa różne produkty np. i tu reklama ;) np. Plan Ochronny AXA i Plan Inwestycyjny AXA lub Parasol AXA i Plan Inwestycyjny AXA. Jeśli ktoś jest zainteresowany http://axa.malopolska.pl
lezdrub / 79.185.85.* / 2009-02-16 21:04
marimp. Porównaj sobie jeszcze norde.
zdążysz jeszcze więcej zaoszczędzić.
Chyba ,że chcialeś tylko reklamować plan AXA.
eme / 83.22.31.* / 2009-02-15 12:26
A moze kupiles cos co sie wiąże z deklaracja dot. zobowiazania do placenia przez okreslony czas??Jezeli tak to masz petle na szyi.Pozdro.

Najnowsze wpisy