Forum Forum ubezpieczeńNa życie

Rezygnacja z ubezpieczenia

Rezygnacja z ubezpieczenia

thunder85 / 2009-02-02 18:37
Mam pytanie. Dwa miesiące temu podpisałem umowę z jednym z towarzystw ubezpieczeniowych, chodzi o ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy. Wpłaciłem jak dotąd dwie składki miesięczne. jednak sytuacja, w której się znalazłem uniemożliwia mi dalsze ich wpłacanie. W umowie mam zawarte,że przed upływem dwóch lat nie mogę jej zawiesić. Również w przypadku rezygnacji przed upływem dwóch lat towarzystwo nie wypłaci mi wartości polisy. Czy niezapłacenie kolejnych składek automatycznie rozwiązuje umowę w tym przypadku, czy wymagane jest pisemne wypowiedzenie umowy? Dzięki za info
Wyświetlaj:
fuego / 195.205.66.* / 2009-02-13 22:13
nie jest wymagane wypowiedzenie tak jak tu zapisano wyżej polisa upada po kilkudziesięciu dniach a w tym czasie może ci się polepszy i będziesz mogł zapłacić składkę. Warto też zwrócić uwagę że opóźnienie w składce do 30 dni gwarantuje pełną ochronę jeżeli to towarzystwo o którym myślę (bo warunki się zgadzają).Pozdrawiam
cerber8 / 81.190.240.* / 2009-02-10 22:10
zgadzam się z kolegą, polisa upada przy nieopłaconych składkach, aczkolwiek nie od razu.
Oczywiście odzyskanie składek nie jest możliwe w opisanej sytuacji,ale jeśli są to chwilowe problemy to radziłbym nie podejmować żadnych kroków i czekać na ruch ze strony toważystwa, pewnie poczekają 2 lub nawet 3 mieś zanim polisa upadnie całkowicie.
Dodatkowym rozwiązaniem może być zmniejszenie składki jeśli jest to możliwe.
lezdrub / 79.191.212.* / 2009-02-02 21:16
W warunkach OWU masz napewno napisane, że dalsze niepolacanie polisy rozwiązuje umowę. Informacja przyjdzie, że polisa upadla.

Pozdrawiam.

Najnowsze wpisy