Forum Forum ubezpieczeńNa życie

poszukuję rankingu towarzystw ubezpieczających na życie

poszukuję rankingu towarzystw ubezpieczających na życie

dominika80 / 2007-07-18 22:04
Witam
Chce zmienić ubezpieczyciela na zycie i emeruturę.Chce przejść z PZU do AXA i nie wiem czy dobrze robię?poszukuję rankingu towarzystw ubezpieczycieli,który podobno jest gdzieś na Waszym portalu...nie umiem go znaleźć.
Prosze o pomoc.
Pozdrawiam
Dominika
Wyświetlaj:
majka2 / 212.76.37.* / 2010-03-06 19:02
Ostatnio widziałam taki ranking i porównanie ubezpieczycieli w Rzeczpospolitej.
Adam73 / 150.254.212.* / 2009-12-21 08:08
zapraszam na http://www.ubezpieczeniaonline.pl/zamow/ebogactwo/na_zycie
Pracownik UKNF / 2009-07-22 10:57
Witam Forumowiczów,

Poniżej zamieszczam linki do kwartalnych i rocznych danych o rynku ubezpieczeń ze strony Komisji Nadzoru Finansowego. Serdecznie zapraszam.

http://www.knf.gov.pl/rynek_ubezpieczen/Dane_o_rynku/Dane_kwartalne/index.html

http://www.knf.gov.pl/rynek_ubezpieczen/Dane_o_rynku/Dane_roczne/index.html
ewa er / 2009-11-16 22:18
Jak interpretować dane podane na tych stronach? Interesuje mnie ubezpieczenie na życie. Chciałabym porównać oferty firm tj. ALLIANZ, AVIVA, Axa, ING i Nordea.

http://www.knf.gov.pl/rynek_ubezpieczen/Dane_o_rynku/Dane_kwartalne/index.html

http://www.knf.gov.pl/rynek_ubezpieczen/Dane_o_rynku/Dane_roczne/index.html
split79 / 79.162.146.* / 2010-08-17 23:51
Porównanie zdecydowanie prawdziwe sam sprawdzałem.
http://www.mojaaviva.pl/por%C3%B3wnanie-ofert-ubezpieczenia-na-%C5%BCycie-i-wypadek-%C5%9Bmierci
any / 2009-11-17 09:44 / portfel / Bywalec forum
Znaczy się które dane? Bo jest tam po kilkanaście tabel, z których wynikają różne dziwne informacje, natomiast nt.. konkretnych ofert ubezpieczenia nie ma zbyt wiele.
Zasada jest taka - poszukujesz dla siebie ubezpieczenia, spotkaj się z agentami towarzystw które wymieniłaś - przedstaw im swoje oczekiwania, wysłuchaj i ew. uwzględnij ich sugestie i niech przygotują dla Ciebie oferty.
I zawrzyj umowę za pośrednictwem tego, który najlepiej potrafił spełnić Twoje oczekiwania.
Niezależnie od towarzystwa, bo wbrew pozorom oferty tych TU różnią się między sobą niewiele...
lezdrub / 79.185.92.* / 2009-12-25 23:31
Any. Znów piszesz głupoty.
Tylko parę firm ubezpieczenipowych na zycie sprzedaje konkretne oferty dla klienta. Ręszta to typowe buble, jak Nowa Perspektywa (Aviva), czy Strategia Lwa( ING)
W tych firmach wogóle nie idzie znalęść dobrego ubezpieczenia. Konkurencja ma dużo lepsze oferty
Najlepsze w tej dziedzinie ma Nordea.
planerzyfinansowi.pl / 94.254.145.* / 2009-03-12 10:57
po co przechodzic:) to nie zawsze dobry ruch zmiana firmy
planerzyfinansowi.pl / 94.254.145.* / 2009-03-12 10:59
wazne jest jaki Firma ma rating:)
przyjrzys sie ratingowi Allianz:)) i popatrz kto ma problemy finansowe a kto nie:)
lezdrub / 79.185.99.* / 2009-03-12 20:41
planerzy finansowi.pl
AIG też mial rating wspanialy i FED musial go ratować kwotą prawie 200mld USD.

Ja w ubezpieczeniach na życie stawiam, tylko na solidność skandynawów.
sdsd / 77.113.138.* / 2009-03-09 14:51
tu masz coś takiego jak "ranking" ubezpieczeń na życie i co to w ogóle jest.
lezdrub / 79.185.73.* / 2008-11-21 21:58
Nie jasno Dominiko to sprecyzowałaś.
Ale najlepiej dla ciebie i dla każdego jest unikać programów, Gdzie ubezpieczenie jest ściśle powiązane z budowaniem kapitału.

Rozwiązania takie są bardzo korzystne, ale dala firm ubezpieczeniowych.
Klient w takim programie staje się niewolnikiem.

Zalecam tylko ubezpieczenia czystoochronne i ubezpiecznia inwestycyjne, (gdzie ochrona
jest znikoma zapisana tylko po to, aby można było konwersować miedzy funduszami bez podatku.
Powinny być to dwa odzielne programy.
Tylko wówszas klient jest panem. Może kontynuować ubezpieczynie i jednocześnie konsumować zbudowany kapitał

W poprzednim przypadku takiej możliwości nie ma.
eme / 83.22.25.* / 2008-11-25 09:01
Lezdrub widocznie masz zbyt małą wiedzę zeby sie tutaj wypowiadac a udajesz wszechwiedzacego. Polecasz wszystkim IKE ktore dalo tyly na naszym rynku.Po prostu sie nie przyjęło.

.
Powinny być to dwa odzielne programy.
Tylko wówszas klient jest panem. Może kontynuować ubezpieczynie i jednocześnie konsumować
zbudowany kapitał

W poprzednim przypadku takiej możliwości nie ma.

Sa na rynku ubezpieczenia z budowaniem kapitału ktory mozna konsumowac nie tracac ochrony.Mozliwe ze tego nie wiesz, czemu sie wcale nie dziwię.
lezdrub / 79.185.73.* / 2008-12-22 21:47
EME . IKE jest mało popularne bo większość agentów tego nie poleca, bo ma małą prowizję. Ludzie ogólnie mają mała wiedze i dlatego kupują wpychane im produkty ubezpieczeniowe (dwa w jednem)

Ale to nie powód by mówić, ze tylko IKE na dobrych TFI jest najlepszem rożwiązaniem budowania dodatkowego kapitału na emeryturę.
planerzyfinansowi.pl / 79.187.187.* / 2009-01-15 09:58
TU sie zgadzam w 100 % :)
lato22 / 195.238.227.* / 2008-11-25 16:54
eme o wszechwiedzący skąd wiesz że on poleca IKE a co nie ma nic innego na rynku co jest typowo kapitałowe czy quasi fundusz inwestycyjny
eme / 83.22.31.* / 2008-11-25 18:25
Lato22 poczytaj jego posty na forach to bedziesz wiedział. Na rynku jest wiele produktow kapitalowych i kazdy znajdzie cos dla siebie.
hitox / 2008-11-19 11:52
Rankingi swoje życie swoje... Popytaj się znajomych i rodziny gdzie się ubezpieczali i jakie mają doświadczenia z tym związane. Dowiesz się więcej niż z subiektywnych rankingów.
hitox / 2008-11-18 12:11
Ja bym na twoim miejscu pozostał przy PZU, które jest sprawdzonym ubezpieczycielem działającym od wielu lat na rynku. Ale decyzja należy oczywiście do Ciebie. Pozdrawiam:-)
pasjonat / 83.6.124.* / 2008-11-15 00:29
Na rynku jest w tej chwili 15 firm ubezpieczeniowych działających w OFE. Kiedyś było ich 21, tylko pozostawały poprzejmowane i pozmieniały akcjonarjuszy. Jeżeli wachasz się w wyborze funduszu, pamiętaj, że kolejna zmiana nie będzie Cię kosztowała dopiero po dwóch latach (czyli nie można zmieniać funduszu częściej niż raz na dwa lata) Ponadto kontaktując się z agentem zapytaj się ile wynosi prowizja dla nowego członka. Z tego co się orientuję najmniejszą prowizję pobiera Allianz (4%) reszta ok7%. Patrząc długoterminowo najlepszy jest Polsat i Generali, ale Allianz jest zawsze w czołówce i jest dużą firmą (sam się tam przeniosłem) UWAGA nie przenoście się do Bankowego, ani AIG
lezdrub / 79.185.73.* / 2008-11-21 22:03
Wszyatko to może się dowiedzieć na tym portalu.Są wszystkie informacje aby dokładnie porównać OFE.
Po co tracić sobie pieniądze na telefony.
koleś / 2008-11-18 02:18

nie przenoście się do Bankowego, ani AIG

a można jakieś szczegóły poznać dlaczego się tam nie przenosić ?
arklys / 150.254.194.* / 2007-11-26 17:27
uwaga!! jestem agentem axa i moja opinia o rynku przez niektórych może być traktowana jako przechylania szali na stronę axa!!
odpowiedz sobie na dwa pytań:
1 kiedy ( czy w ogóle ) kontaktował się z tobą agent OFE z PZU jeśli nie to już wiesz ile znaczy dla niego twoja emerytura.. skasował prowizje i..
2. dostajesz coroczne zeznanie z PZU o jednostkach twojego uczestnictwa,wartości tych jednostek oraz o przelewach z ZUS-u na OFE PZU? jeśli są tam jakieś braki to znaczy że ZUS zalega z składkami a PZU nie reaguje.. a twoja emerytura nie rośnie..
jeśli chcesz wiedzieć jak jest w axa to odpisz na arklys@wp.pl
lezdrub@interia.pl / 79.185.73.* / 2008-11-21 22:16
ZUS jeżeli zalega to musi wpłacać odsetki od zwłoki, które są wyższe niżte zyski OFE Axa
Ja zobaczę ,czy wy bedziecie na bieżąco sprawdzać klientom te rachunki.( to jest taki pic na wodę)
Ci którym ZUS zalega za ostatnie trzy lata wyjdą na tym lepiej niż ci którym nie zalega.
Klienci wszyscy są dorośli i umieją czytać.
Niech zaczną dbać o swoje interesy.
A jak mają zamiar zmienić fundusz, to niech najpierw sprawdzą wyniki wszystkich.

Najszybciej idzie sprawdzić na telegazecie TVP I lub II strona 155.
iga / 194.63.135.* / 2007-11-28 19:59
ZUS nie moze reagowac za klienta, nie kieruj sie prowizja i tanimi chwytami.Jak dlugo AXA jest na rynku?mialam kontakt z agentem AXY,wasza wiedza jest bardzo powierzchowna.Uczcie sie od agentow z ING!!!
niezalezny / 78.152.9.* / 2009-03-02 18:32
ale ty jestes glupia zapytaj swoich cwaniakow z ing kto to jest krzysztof iwanow i jak ing stekalo po jego odejsciu do axy wraz z 400-stoma agentami/
Mimi12345 / 87.204.149.* / 2016-03-11 15:15
Znam tego pana. Pracowałam z nim w ING. Pamiętam jego zachowania i postepowanie niestety in negativ. Człowiek bez skrupułów, nie panuje nad swoimi emocjami. Po trupach do celu to chyba jego dewiza. Zachorował na władzę i wielu przypadkach postepował nieetycznie. Zawsze umiał sie podlizac ludziom z wyzszych stanwisk i sprzedac informacje na kogo trzeba. sam nie błyskał intelektem, raczej prezentował swoje zdanie jak wysłuchał innych co mają do powiedzenia i korzystał z ich pomysłow. Nie chce opisywac jak klął kłamał
lezdrub / 79.185.73.* / 2008-12-22 21:54
Ci agenci, których teraz wymieniłeś bajer mają nieziemski.
Ale pózniej jest wielu klientów, którzy muszą zmieniac te programy nalepsze.
,
salto2000 / 2007-11-23 20:50
Ludzie PZU ??? PZU dopiero teraz wprowadza na rynek dobre produkty, ja mam superfundusz z Vienna-Finanse. Wiem na co idzie każda moja złotówka, mogę dokupować umowy ochronne zmianiać fundusze i dopasowywać ten produkt do moich potrzeb i możliwosci finansowych - POLECAM. Zgodzę się również z Robertem że skoro masz za to płacić to musisz wiedzieć ile będzie Cię to kosztować, a jak Ci powiedzą że nic albo bardzo mało to pogoń ich. Tak właśnie powiedziała mi Pani z Axa. A jak ją podchwytliwie zapytałem że może bym popracował jako agent to pokazała mi zarobek z takiej polisyyy, myślicie że to firma płaci agentom? NIGDY TO MY IM PŁACIMY. Jeśli chcesz dodatkowych info napisz maila. salwa@wp.pl PoZdRaWiAm s
andrzej29096 / 87.205.182.* / 2007-12-02 12:43
Oczywiście, że prowizje płaci firma ubezpieczeniowa, ale ze srodków pozyskanych od klientów.
Jak myślisz, kto płaci wynagrodzenie osobie obsługującej cię w twoim skłepie osiedlowym?
RobertK / 83.16.181.* / 2007-08-28 18:12
Trafiłem na niezłą "pyskówkę" agentów różnych firm :))) Każda sroczka swój ogonek chwali.
Jesli jeszcze nie załatwiłaś swojego problemu to pozwolę sobie na parę słow porady.
Po pierwsze to powinnas porozmawiać z agentem PZU i otrzymać jasne i wiążące odpowiedzi co do swojego produktu i jakie ryzyka są w nim zawarte. Jakie odszkodowania bedą wypłacone w razie zdarzenia. Później zastanów sie czy spełnia to Twoje oczekiwania ( być może kwoty są zbyt niskie lub zbyt wysokie). Pamietaj aby wnikliwie dopytać za co NIE bedzie wypłacone odszkodowanie ( diabeł tkwi w szczegółach). Później zastanów sie czy jeszcze jakieś ryzyko ( zdarzenie) chciałabyś ująć ze względu na specyfikę Twojej pracy lub tryb życia i zweryfikuj to pod siebie.
Pamiętaj!!! Każde zerwanie umowy jest niekorzystne dla klienta w KAŻDEJ FIRMIE, zanim podejmiesz taką decyzję to MUSISZ wiedzieć o kosztach. Jesli już zerwiesz umowę to TYLKO wtedy gdy znajdziesz KORZYSTNIEJSZĄ dla siebie w innej firmie. I nie kieruj się tylko słowami (obietnicami) sprawnego agenta, żądaj aby to co powie pokazał w Warunkach Ogólnych ubezpieczenia ( lub napisał na pismie i podpisał to!!!), jeśli tego nie uczyni wylegitymuj (numer licencji!!!) i pognaj z domu. Kieruj się zasadą że TY płacisz i chcesz wiedzieć za co.
I jeszcze jedno. Ranking nie wskaże Ci najlepszej oferty. To tak jakbyś chciała odpowiedzieć na pytanie KTÓRY SAMOCHÓD JEST NAJLEPSZY? Bywa tak, że topowe firmy wpuszczają w maliny i bywa tak, że te z końca mają bardzo ciekawe i rzetelne polisy. Nie chcę wypowiadać się o Agentach negatywnie, ale to też są ludzie, którzy mylą się, lub nie są dostatecznie poinformowani (wyszkoleni) i czasami im się wydaje....
kieruj się prosta zasadą rynkową, masz określoną na swój cel kwote i staraj się ją najlepiej zagospodarować.
Powodzienia w poszukiwaniach.
Robert
kacha778 / 178.214.2.* / 2013-01-19 00:00
Wreszcie ktos madry sie wypowiedzial RobertK
b.o. / 83.6.122.* / 2007-08-24 00:48
Telegazeta na pr 1 str.155. Znajdziesz tam notowania wszystkich OFE:Jest tam zakupu jednostki , wyniko w czasie:patrz na ostatnia rubrykę na 3-letnia stope zwrotu,AXA jest na rynku od poczatku reformy emerytalnej zmieniła tylko nazwe
A.C. / 83.27.0.* / 2007-09-26 14:32
Nie masz racji. Axa wykupila wintertur - od grudnia ubieglego roku jest na naszym rynku. Jest to duza swiaowa grupa ubezpieczeniowa. Proponuje najpierw sprawdzac informacje, a pozniej puszczac je w eter ;)
jareli / 2007-07-23 15:23
Witam, myślę podobnie jak alfa. Zobacz , czy rezygnacja się tobie opłaca (ile tracisz). Może tylko trzeba Twoją umowę dobezpieczyć (najlepiej porozmawiaj ze swoim agentem PZU), może zmienić miejsce inwestowania części kapitałowej. Piszesz o emeryturze, a to zapewne czas który nastąpi za kilkadziesiąt lat, a wyniki Towarzystw takich jak CU, PZU czy ING choć dziś różnią się wynikami nieznacznie na korzyść któregoś z nich , za kilkadziesiąt lat mogą dać podobny wynik kapitałowy . Ostrzegam przed pakowaniem się w dziwne południowo-afrykańskie towarzystwa, mające bardzo atrakcyjne oferty ( w większości nic tobie nie dające na "+" a ostatecznie bardzo drogie w utrzymaniu), których oferty są teraz na reklamowym topie. Pamiętaj o czytaniu warunków umów, inaczej czeka cię zguba.
mariac / 2007-07-31 15:38
czyżby agent PZU? Z reguły w takich ofertach raczej wskazane jest zrezygnowanie z części (albo nawet ze wszystkich) zbędnych umów dodatkowych i ibezpieczenie od razu robi się bardziej efektywne.
Ja osobiście klientką PZU nigdy nie byłam i nie zostanę - za dużo negatywnych przykładów. Podobnie jak Amplico.
AXY nie znam, jest bardzo krótko na rynku, trudno powiedzieć, co to za firma i czy kiedyś nie wyjdzie na prowadzenie w ilości spraw sądowych z klientami.
Na naszym rynku są przyzwoite firmy ubezpieczenieowe, nawet jedna rokrocznie otrzymuje statuetkę "Przedsiębiorstwo Fair Play"
Rankingi też niewiele Ci pomogą przy wyborze. Zdaj się raczej na rekomendacje. I jeszcze jedno - Jak będziesz szukał III filara, zwróć uwagę na możliwośc dywersyfikacji ryzyka (ważne, aby był dostęp do funduszy zewnętrznych, nie tylko należących do ubezpieczciela oraz możliwoś kontroli i zarządzania przez internet
lezdrub / 79.185.73.* / 2008-11-21 22:31
Mariac.
W III filarze to zbieramy pieniądz na cel emerytalny.
Do tego najlepsze są IKE na dobrych funduszach (klient nie zapłaci podatku), to przecież duże pieniądze przy wieloletnim inwestowani.
Niekiedy kilkadziesiąt tysięcy.
mariac / 2007-07-31 15:40
a nr telefonu i gg nie będę podawać, chociaż też jestem agentem:-)
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy