Forum Forum ubezpieczeńNa życie

ING ZYCIE strategia lwa jak sie wycofac???

ING ZYCIE strategia lwa jak sie wycofac???

krzysiek29 / 2008-02-14 08:44
mam ubezpieczenie na zycie z ING ze strategią lwa 4lata i chcialbym zrezygnowac z tego. tylko agen mi mowi jak zrezygnuje to strace czesc srodkow jak ktos ma pojecie o tym produkcie prosze o pomoc
Wyświetlaj:
Pomoc poszkodowanym / 89.66.41.* / 2018-04-30 12:20
Skutecznie odzyskujemy opłaty likwidacyjne pobrane przez TU przy rozwiązywaniu umów ubezpieczenia (tzw. polisolokaty ze składką regularną) nawet do 10 lat wstecz, bez jakichkolwiek opłat wstępnych.
!!! Pomagamy również posiadaczom kredytów CHF (także innych walut) !!!
--- od ponad 5 lat aktywnie zajmujemy się wszystkimi odszkodowaniami (sprawy od 1997r.) ---

Jeśli chcesz szybko otrzymać swoje pieniądze, napisz – odszkodowania.inwestycje@gmail.com
Leszek220 / 92.26.126.* / 2018-10-22 14:27
Hi.Jak mam sie wycofac,przez 10-lat wplacilem na ubezpieczenie ponad 44.000 tys zl,po sprawdzeniu jest suma 33.000tys zl.Jak moge sie wycofac bez straty moich pieniedzy.Pozdrowienia
tomasxz / 94.254.236.* / 2018-04-17 11:25
miałem ten produkt od 2oo3roku po 5 latach agent zapewnial mnie ze jesli zrobie te ubezpieczenie jako nie składkowe to koszty beda pokrywane z pieniedzy ktore generyja oszczednosci zgromadzone.w tym okresie przebywałem za granica.w 2015 roku agent odszedł z nationale i nie raczył mnie o tym poinformowac.W 2017 nationale wysłalo pismo ze moja polisa strategia lwa nie przynosila wystarczajacych zyskow aby opłacac ta polise i całe moje oszczednosci zostały zużyte na opłacanie składek.po wyczerpaniu składek polise zamknieto i z całych oszczedności zgromadzonych na mojej polisie zostało 800 zł.ja sie pytam gdzie był mój agent przez te lata nikt mnie nie raczyl poinformować o tym ze jak tak dalej bedzie to moje srodki stopnieje do zera.Zaznaczam ze od 2013roku opłacalem kolejny produkt zawierajacy podobne ubezpieczenie.Nie mam pojecia w jakim celu ale taka strategie przyja moj agent i ja mu zaufalem bedac za granica.Tak to dziale.Zostalem z niczym.Wiem Ze w duzej czesci to moja wina ale od czego ma sie swojego agenta ja nie jestem biegły w tych sprawach to nationale powinno dbac o moje srodki zeby nie topnialy a nie pobierac pieniadze az do wyczerpania i byc z tego zadowolonym.Czuje sie oszukanym.Brak kontaktu z agentem.
Pomoc poszkodowanym / 89.66.41.* / 2018-05-09 15:07
Jeśli chciałaby Pani przeprowadzić wnikliwą analizę sprawy (bezpłatnie), proszę o przesłanie swojego adresu e-mail oraz numeru telefonu na odszkodowania.inwestycje@gmail.com.

Pozdrawiam
To.ch / 37.47.227.* / 2017-02-10 06:08
Z ING strategia lwa podpisałem umowę w 2001 roku. Przez te wszystkie lata obliczając wpłaty wplacilem ok 70.000 zł. Po to tyłu latach wpłat dostałem pismo że moja kwota wykupu wynosi 12.000 . Czy to możliwe co mogę z tym zrobic? Proszę o poradę .
Tomsi999 / 79.191.62.* / 2016-10-22 16:58

W ocenie prawników kancelarii MKP ubezpieczenie „Strategia Lwa” oferowane przez towarzystwo ubezpieczeń Nationale Nederlanden jest sprzeczne z przepisami prawa. Za nieważnością umowy ubezpieczenia przemawia otwarty katalog kosztów, którymi Towarzystwo obciąża ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy.
gemini159 / 2016-03-07 15:06
W moim przypadku od 2014 roku kwota ktora zostanie mi wypłacona w razie rezygnacji ciągle wynosi ok 7000 zł. Na dzień dzisiejszy mam wpłacone ponad 13000 zł.6000 zł wyparowało. Szukam kogoś kto pomoże mi odzyskać całą kwotę lub znacznie wiekszą część tego co wplaciłem. Mój e-mail gemini159@wp.pl. Ktoś coś?
online_help / 2016-06-20 14:02
Witam,
Od roku 2016 nastąpiło bardzo dużo zmian na polu towarzystw ubezpieczeniowych m.in decyzją UOKiK.
Nie widzę szczegółów umowy na której zaistniała w/w sytuacja.
Po własnych doświadczeniach, przyjrzałam się bliżej sprawie.

Proszę o kontakt pod adres online_help@wp.pl
OSZUKANY!!! / 89.161.96.* / 2015-12-08 23:58
WITAM ALL!!LUDZIE UCIEKAJCIE Z TEJ FIRMY BO TO NACIĄGACZE I NIC WIĘCEJ!!!TO JEST NAWIĘKSZA FIRMA KTÓRA JAWNIE OSZUKUJE LUDZI I WYCIĄGA OD NICH KASE,A WŁAŚCICIELE TYLKO SIE Z WAS SMIEJĄ I UWAŻAJĄ WAS ZA DEBILI I ŻYJA SOBIE NA WASZ KOSZT Z PŁACENIA WASZYCH SKŁADEK!!!!OSZUKUJĄ LUDZI I PÓŹNIEJ NIE WYPŁACAJĄ NALEŻNYCH DANEJ OSOBIE PIENIĘDZY!!!SAM JESTEM TEGO PRZYKŁADEM BO,ZAMKNELI MI MOJĄ POLISE,BEZ MOJEJ ŻADNEJ WIEDZY,A NAWET PODPISU,A KASE PRZELALI NA KONTO INNEJ OSOBY I UWAŻAJĄ ŻE SPRAWA JEST ZAMKNIĘTA!!!TAK WŁASNIE TO DZIAŁA FIRMA NN ING!!!PRZESTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED TĄ FIRMĄ I NIE WIERZCIE W ŁADNE SPOTY I ICH REKLAMY!!!!OSZUŚCI I TYLE!!!!!!!
Mariola2307 / 109.243.36.* / 2016-02-17 02:11
Nieprawda,to co Pan pisze jest absolutnie niemożliwe,każde Towarzystwo Ubezpieczeń ma nad sobą Komisję Nadzoru Ubezpieczeń i Finansów i gdyby tak zdarzyło się wygrałby Pan sprawę i otrzymał odszkodowanie wielokrotnie większe niż wartość wpłaconych środków.Żadne Towarzystwo Ubezpieczeniowe nie dopuściłoby do takiej sytuacji.
A NN wypłaca odszkodowania za posiadane umowy bardzo szybko i uczciwie.Od wielu lat mam ja i moja rodzina polisy w NN(ING) i wielokrotnie otrzymywaliśmy odszkodowania za różne zdarzenia.Ostatnio mój mąż po upadku z drabiny i złamaniu nogi otrzymał odszkodowanie 18 000 zł z tytułu uszczerbka na zdrowiu,płacąc mies. za umowę 38,25 zł mies.Jeśli ktoś za Pana otrzymał pieniądze, musiał posiadać Pana dowód osobisty i podpisać się za Pana.Do każdej wypłaty wymagana jest kopia dowodu osobistego osoby ubezpieczonej.
Jarek_ / 83.71.190.* / 2014-04-22 14:36
mam pytanie, od 9 lat żyję poza Polską (nadal mam meldunek w Polsce, mieszkanie z rodzicami, wspieram też rodziców finansowo. Posiadam polisę ING ZYCIE strategia lwa. w 2012 miałem wypadek samochodowy i w Grudniu 2013 miałem następny wypadek samochodowy (sprawcy przyznali się do winy). Moje pytanie brzmi, czy ten typ polisy pokrywa moj uszczerbek na zdrowiu i daję ewentualną rekompensatę, w przypadku gdy mieszkam poza granicami Polski?
xsc_kuba / 83.21.7.* / 2014-09-10 11:24
Zależy co pan ma Pan w umowach dodatkowych. Jeżeli będzie miał Pan miał a wypadek był na terenie kraju nie objętym konfliktem zbrojnym to zapewne coś się należy Panu. Jak będzie Pan chciał jakieś szczegóły proszę pisać na maila kubernator@o2.pl podpowiem co robić
saksofonista / 83.21.79.* / 2014-01-16 12:27
Jestem po rozwiązaniu polisy Strategia Lwa w ING.Czas oszczędzania 13 lat.Kwota początkowej wpłaty ok. 132 zł miesięcznie (rok 2000 ) ,ostatniej 182 zł.(2013)-wpłaty co rok indeksowane.
Przez okres 13 lat wpłaciłem ok. 25300. Kwota wypłacona to ok. 16200 zł.
"Brak" 9100 zł.(ok. 36%)
I TERAZ NAJWAŻNIEJSZE ...w mojej polisie w pierwszych latach miałem ubezpieczenia typu ADR1, PDR7, WPR1, CIR1, fudusz kapitałowy mieszany. Następnie wycofałem się z CIR1 pozostał fundusz kapitałowy z rachunkiem lokacyjnym oraz IKE1.
WNIOSKI:
- czym więcej macie wykupionych dodatkowych umów w polisie tym bardziej te kwoty wam fizycznie "przepadają " ale z drugiej strony właśnie wtedy wasze zdrowie/życie jest bardziej zabezpieczone ( teoretycznie ).
-umowa ADR1 ( śmierć nieszczęśliwy wypadek ) kwota ubezpieczenia to tak naprawdę ubezpieczenie jak AC przy samochodzie . WPŁACACIE -jak wam nie ukradną samochodu jest OK. JAK ŻYJECIE JEST OK. Ubezpieczenie mija po roku za auto/ŻYCIE wykupujecie ponownie następne - jeżeli was nadal stać.
I TE UBEZPIECZENIA POŻERAJĄ NAJWIĘCEJ KASY. ( W moim przypadku 9100 zł/ : 156 miesięcy ubezpieczenia = ok. 58 zł na miesiąc.)
Można zastanowić się czy nie lepiej te 58 zł wpłacać tylko na ubezpieczenie życie/zdrowie/ kalectwo itp... gdzie Wam to również będzie teoretycznie przepadało. A resztę ( u mnie to wyszło ok.100 zł. ) do banku, skarpety itp... pytanie tylko CZY TA STÓWA BĘDZIE CO MIESIĄC SYSTEMATYCZNIE ODKŁADANA.
PODSUMOWANIE : Ta polisa to nic innego jak ubezpieczenie na życie/zdrowie/kalectwo + oszczędzanie w IKE . Według mnie jest dobra dla ludzi którzy chcą zabezpieczyć w jakimś tam stopniu siebie/rodzinę i mają silną wole wpłacania co miesiąc stałą kwotę na IKE. Jeżeli nie interesuje was ubezpieczenie życia/zdrowia a tylko odkładanie pieniędzy to wybierzcie jakikolwiek bank który daje Wam obecnie 2.7 % rocznie . CAŁA KASA NA KONTO ALE BRAK UBEZPIECZENIA.
Pozdrawiam.
nowakowskam6 / 2017-01-30 22:32
Witam,
Jestem w podobnej sytuacji i chciałabym się wycofać. Czy mogę prosić o kontakt na maila, zależy mi na wskazówkach, bo zupełnie nie wiem jak się za to zabrać.
Dziękuję i pozdrawiam
agatha_holandia / 2016-04-01 09:50
Czy mogłabym prosić o kontakt na priv ?
Jestem chyba w podobnej sytuacji i nie wiem jak się teraz z tego wycofać..
Pozdrawiam
leszczynowo / 89.231.86.* / 2013-05-20 22:01
Ciagle nikt nie odpowiedzial czy mozna odzyskac wplacone pieniadze?? Ja dzisiaj zostalam poinformowana, ze dwie "dodatkowe"umowy od naglej smierci i trwalego kalectwa placilam dowolnie i nie przysluguje mi zwrot?? wszystko bylo placone dowolnie bo nikt mnie przeciez nie przymuszal!!! Pytanie tylko jak odzyskac moje pieniadze?!...
Emil Z. / 178.36.190.* / 2013-07-28 01:30
Rozwiązanie ING Strategia Lwa opiera się na założeniu, że część składki, którą Pani płaci, lokowana jest na polskim rynku finansowym jako rodzaj inwestycji w celu sfinansowania jakiegoś celu - wypełnienia luki emerytalnej, wcześniejszej spłaty kredytu lub zbudowania kapitału "startowego" dla dziecka, gdy osiągnie wiek akademicki. Druga część składki jest typowym ubezpieczeniem na życie, to znaczy, że ta część składki jest wpłacana bezzwrotnie, jako przeniesienie Pani ryzyka na towarzystwo ING - ta część składki obejmuje właśnie te umowy dodatkowe, jak np. ciężkie zachorowanie. Nagła śmierć nie jest częścią umowy dodatkowej, tylko podstawowej. Załóżmy więc, że płaci Pani np. 150 zł miesięcznie na to właśnie rozwiązanie. Z tego część x, dajmy na to 80 zł przeznaczona jest na ubezpieczenie Pani życia, płaci je Pani bezzwrotnie, one się nigdzie nie odkładają - w zamian za to ING zobowiązuje się wypłacić określoną w umowie sumę ubezpieczenia (proszę zajrzeć do ogólnych warunków umowy), jeśli nastąpi takie wydarzenie, jak nagła śmierć bądź trwała całkowita niezdolność do pracy (proszę zobaczyć w jaki sposób jest ona definiowana!). Natomiast środki na drugiej części umowy, za którą płaci Pani część Y z tych 150 zł, jest lokowana na rynku finansowym w postaci jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych, których skład również jest zapisany w OWU. Te pieniądze, dajmy na to 70 zł, są inwestowane i ten kapitał gromadzi się na Pani rachunku. Problem polega na tym, że obarczone jest to opłatą administracyjną w wysokości ok. 10 zł, które Pani bezzwrotnie przepadają, a i ktoś musi zajmować się Pani inwestycją, więc ING pobiera dodatkowe kilka procent w ramach kosztów zarządzania, niezależnych od wyników funduszy. Stąd różnice w tym, ile Pani wpłaciła, a ile ma do wyjęcia. Rzeczywiście nie wyjmie Pani pieniędzy w wysokości 150złx liczba składek, tylko co najwyżej (150zł - część ubezpieczeniowa (niech będzie 80 zł) - 10 zł administracyjnej) - co daje 60 zł x liczba składek. Rozwiązanie prowadzi Pani od 4 lat, to znaczy, że istnieje coś takiego jak opłata likwidacyjna, o której być może z wrodzonej chciwości nie poinformował Pani agent z ING. Polega ona na tym, że ING musi być zabezpieczone na wypadek tego, że nagle tracą klienta, który wycofuje 100% co wpłacił. Dla nich to jest totalnie nie opłacalne - przecież klienci, zamiast zakładać lokatę, która z natury służy do "zabijania" inflacji, zakładaliby sobie rozwiązania inwestycyjne, które lepiej zarabiają, a po roku się wycofywali bezstratnie. Proszę zajrzeć do ogólnych warunków ubezpieczenia i spojrzeć, ile wynosi opłata likwidacyjna w wypadku umowy trwającej od tych kilku lat. Wydaje mi się, że będzie to jakieś 70-80%, o ile dobrze pamiętam. To znaczy, że z tych 60zł x liczba składek wyjmie Pani 20-30% wartości. Proszę o odpowiedź, być może będę Pani w stanie pomóc, sam pomagam swoim klientom w odzyskiwaniu pieniędzy z takich właśnie umów, ponadto skupiam się na tym, by wytłumaczyć im konstrukcję takich umów, gdyż rynek finansowy pełen jest pułapek. Natomiast gratulacje za sam pomysł założenia takiej polisy, pozdrawiam! :)
Krzysztof5619 / 178.37.6.* / 2014-01-18 23:03
Mój drogi Panie nie miał w ręku warunków tej umowy. Bzdury Pan opowiada.
Klakson1949 / 83.29.109.* / 2013-05-11 13:10
Jeżeli się wycofasz to ING życie Cię ograbi, jeżeli się nie wycofasz to tym bardziej. W ciągu 17 lat wpłaciłem prawie 77 tysięcy zł w ramach zawartej polisy. Muszę jeszcze do zamknięcia polisy wpłacić ponad 12 tysięcy złotych. A zatem razem 89 tysięcy złotych. Gdybym te pieniądze wpłacał na rachunek oszczędnościowy to odsetki zdecydowanie przekroczyłyby 40 tysięcy złotych. Za dwa lata (moment wygaśnięcia polisy) byłoby na koncie ponad 130 tysięcy zł. Moja wartość wykupu to 63 tysiące złotych. Wszelkie próby wyplątania się z tego złodziejskiego procederu serwowanego przez ING życie spełzły na niczym. Dlaczego bez ogródek stawiam taki zarzut, bo w umowie miałem zapewnienie partycypacji w zyskach, które okazały się fikcją. Zatem jeszcze raz nazywam ten proceder złodziejskim. Obawiam się, że z takim zjawiskiem spotkamy się w większości instytucji ubezpieczeniowych. Jaki z tego wniosek, żaden, bo nie ma instytucji finansowej, która Cię nie ograbi.
jola280 / 91.244.211.* / 2017-06-14 22:55
mam to samo. Po 10 latach złożyłam wniosek o likwidację polisy. Wpłaciłam ponad 27000( ostatnie raty ponad 300zł), kwota wykupu 10000. Stracę 17 tys, ale i tak rezygnuję. Bedę zbierać w "skarpętę " i do emerytury nazbieram ładną kwotę. Złodzieje i tyle w temacie
jan1960 / 185.25.216.* / 2015-04-15 06:03
Brak wam edukacji ekonomicznej.
Jak kupujesz lody to ile wynosi koszt produktów ? dlaczego nie krzyczycie złodzieje.
Jak ktoś umiera z grona posiadaczy polis o której piszecie to skąd biorą się pieniądze na wypłatę?
PP133 / 89.73.197.* / 2015-04-21 19:37
To tobie brak edukacji ekonomicznej. Chyba że uważasz, że jesteś mądrzejszy nawet od UOKIK, który ukarał potępił tego rodzaju praktyki (gigantyczna opłata likwidacyjna). Ludzie, rozejrzyjcie się za kancelariami. W Polsce jest coraz głośniej na ten temat i coraz łatwiej odzyskać CAŁOŚĆ wpłaconych pieniędzy. Wpiszcie w googlach: polisolokata.
Martyna984 / 78.30.72.* / 2013-04-02 22:05
jeśli ktoś ma problem z polisą ING to zapraszam do kontaktu. sprawę trzeba rozwiązać myślę indywidualnie bo szkoda czasu aby się rozpisywać. proszę o maila na martin_e@tlen.pl, wszystko da się zakończyć nawet z odzyskaniem straconego kapitału!
Martyna984 / 78.30.72.* / 2013-04-02 22:08
zapomniałam dodać że niestety tylko dla osób z Warszawy i ewentualnie Krakowa. Pozdrawiam!
lepiej kupic zloto / 31.182.144.* / 2013-04-16 17:37
nie ma czego ukrywac , wszystkie ubezpieczalnie liczą na TWOJE WPŁATY a nie na to żeby Ci WYPŁACAC lub pokrywwac koszty leczenia , teraz wymyślili "rakowi wspak", jutro wymyślą specjalne ubezpieczenie na katar a pojutrze na sraczke ale "myk"
bedzie w tym żeby skaczka była żółta bo jak będzie brązowa to odszkodowanie się NIE NALEŻY !!!
Krzysiek5619 / 178.37.6.* / 2014-01-18 23:05
Obyś był zdrowy.
Okradziony435 / 5.184.21.* / 2013-02-15 20:39
Witam
zapłaciłem ponad 11.000zł przez ponad 7lat. Przez ten czas fundusz dynamiczny zarobił 30%. Polisa pochłonęła i ubezpieczenia dodatkowe pochłonęły 30%. Dlaczego wartość wykupu polisy to 3500?? Gdzie jjest moje 8000zł?
Jooas / 89.68.109.* / 2014-05-22 14:11
To bardzo duże uproszenie, które zrobiłeś. Fundusz urósł o 30% w przeciągu 7 lat, ale ty nie wpłaciłeś całej kwoty jednorazowo, tylko co miesiąc po ok. 130 PLN, czyli tylko twoja pierwsza składka urosła o 30% w ciągu tych 7 lat, kolejne składki już o jakiś mniejszy procent. No bo przecież, trudno jest założyć, że twoja ostatnia składka urosła o 30% w ciągu 7 lat, skoro tak na prawdę ty ja wpłaciłeś po 6 latach i 11 miesiącach i w funduszu leżała tylko miesiąc
Wesoły czestmir / 87.205.145.* / 2013-02-04 22:21
Witam, przestrzegam wszystkich przed różnymi polisami to produkt za który trzeba zapłacić więc nie zarobicie na emeryturę. Jak najszybciej uciekajcie nawet tracąc część pieniędzy. Otwórzcie sobie konto oszczędnościowe i wpłacajcie sobie zawsze macie u siebie pod ręką nie stracicie lepiej mieć na zero niż tysiące złotych stracone sami widzicie ile tysięcy zł ludzie stracili. Ubezpieczenie na życie to nic innego jak szóstka w totka dla osoby która to odbierze :) No chyba że mamy małe dzieci i jesteśmy jedynymi żywicielami wtedy warto.

Zobaczcie tych bankowców dyrektorów prezesów siedzą w biurze parę podpisów i zarabia tyle kasy że zwykły szary człowiek który ma większe umiejętności może pomarzyć chcecie ich dalej sponsorować ???

Jest takie przysłowie

Biedny na bogatym się nie wzbogaci !!!

Ja prowadzę swoją firmę i jak jadę do klienta i widzę odwalony dom fury że głowa boli to od razu za telefon i ściemniam że mi coś wypadło nie dam rady a później już nie przyjeżdżam.

On wie jak Ciebie oszukać bo sam ma interes i wie jak nie dać zarobić wiec się tam nie pchaj bo zawsze będzie niezadowolony zawsze będzie grymasił chodź byś ślicznie coś wykonał to jest zamaskowanie tylko po to żeby jak najmniej zapłacić będzie mówił o cenach firm niezarejestrowanych a Ty z firmą zarejestrowaną będziesz musiał się zgodzić wiec odradzam robienie interesów z dużymi i bogatymi oni wiedzą jak oszukać nie martw się:)

Więc z bankiem i bogatym to na kilometr :)


Sami widzicie podpisujecie umowę a oni co jakiś czas zmieniają warunki. A Ty możesz :)?? nosem poruszać :)))
Co parę dni na gorze w wiadomościach w koncie banku mam zmiany punktu podpunktu nawet tego nie czytam bo to paranoja a Ty co możesz :)??
Kiwnąć głowa i posłać parę kur... :)


Wole trzymać ze zwykłymi ludźmi da się dogadać do ceny i klient zadowolony i ja coś zarobie kokosów nie ma ale mam święty spokój bez strat do przodu.
kozi poszkodowany / 109.197.174.* / 2012-11-14 13:49
Tak stracisz i niema na to rady ale lepiej stracić i wyciągnąć wnioski, ze się nie ufa takim lodżią niż dalej nakładać na ich uczy-manie, i nie daj sie przekonać ze im dużej to biedzisz miał więcej bo na forach wypowiadają się ludzie co płacili po 15 lat i też byli w plecy.
Zawiedziony / 83.6.248.* / 2012-11-14 12:52
Dlaczego Państwo Polskie pozwala by na masową skalę obywateli oszukiwały wszelkiej maści ING-i?
Ja też jestem ofiarą ING.
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy