Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

Czy można sprzedać auto bez OC?

Czy można sprzedać auto bez OC?

dawidmi / 79.190.73.* / 2008-12-29 20:41
Sprzedałem niedawno swoje auto,które nie miało przeglądu i OC. Człowiek który kupował, wiedział o tym. Załapała go policja i dostał 2k mandatu i odholowali auto,a on mnie teraz straszy, że wycofa umowę, będę musiał zapłacić mu za auto i mandat...czy tak można?
Wyświetlaj:
uuukkonn / 77.79.235.* / 2019-12-15 23:27
Swego czasu jak potrzebowałem szybko sprzedać auto, to udałem się do www.autoskup.lublin.pl . Dostałem na nich namiar od kolegi z pracy i do dziś jestem mu wdzięczny. Wszystko załatwione bardzo sprawnie - zarówno wycena jak i wypłata gotówki. Nic dodać nic ująć.
lakis007 / 2008-12-30 09:26
To ciekawe bo jeżeli kupił auto i wiedział, że brak jest OC to powinien je zawrzeć i zarejestrować. Jeśli wipisaliście w umowę brak przeglądu i OC to wiedział co kupuje. Unieważnienie umowy nie jest takie proste jak się nabywcy wydaje
Lech3 / 2008-12-30 18:17 / Bywalec forum
To nie jest takie proste . Bo jeżeli minęło 12 m-cy od zawarcia ostatniej polisy OC na ten pojazd , i nabywca poinformuje o tym fakcie UFG , to Ty będziesz miał kłopoty .
Jeżeli nie minęło , to należy zgłosić się do TU w którym było zawarte , opłacić polisę , która w takim momencie jest ważna , i wszystko jest OK .
Ubezpieczenia OC nie można wypowiedzieć na pojazd , który jest zarejestrowany !!!!!.
Umowy kupna nie rozwiąże , jest nadal ważna !
Mandat płaci nabywca .

Najnowsze wpisy