Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

GENERALI A COMMERCIAL

GENERALI A COMMERCIAL

ryspet4241 / 2009-02-15 16:35
Mam taki problem do 21 lutego 2009 mam umowe z Generali w tym dniu koniec ubezpieczenia i ochrony i podiałem rozmowy w siedzibie Commercialu w ŁOdzi , poprosilem o wyliczenie skladki za swoj pojazd juz wiekowy i po rozmowie telefonicznej o danych niezbednych ale i kontaktowych ,numer mojej komorki/ po 2 dniach otrzymuje z W-wy tekst Oferty z danymi i blankiet do oplaty skladki na poczcie i wkladke informacyjna o ubezpieczeniu w Commercialu a wiec wszystko juz do reki tylko zaplac skladke.I od tej pory zaczely sie napastliwe telefony innej pracownikow majacych moj numer telefonu z propozycjami dokonania zakupu OFE wszystkim odmawialem ,dalej dalem informacje mailowa ze to jest "dranstwo" i jesli sie powtorzy to skladam rezygnacje ,niestety telefony powtorzyly sie , podjalem decyzje i odeslalem w kopercie Commercialu wszystkie ich dokumumenty przekroslone i dodalem pismo od siebie ze rezygnuje z ubezpieczenia samochodu w Commercialu.Czy to jest skuteczne dzialanie ,czy Commercial nie bedzie dochodzil ze oferta została przyjeta wiec jestem u nich ich klientem.Tego nie wiem ale to nie koniec bo jesli teraz Ubezpieczyciel Generali nie dostanie informacji ze rezygnuje ja to moze podeslac mi oferte lub blankiet skladki do oplaty bo i taka opcja moze sie zdarzyc .
Prosze o dpbra rade bo wole byc w Generali bo agent jest na miejscu .
ryspet4241
pinka / 83.31.54.* / 2009-03-25 19:50
Jeśli chodzi o oferty dotyczące innych usług, które otrzymywał Pan od CU po zawarciu umowy ubezpieczenia, to z całą pewnością wyraził Pan zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez firmę CU, a właściwie Grupę Aviva. Bez Pana zgody byłoby to niezgodne z ochroną danych osobowych. W każdym przypadku ma Pan prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w celach marketingowych, nawet jeśli wcześniej taką zgodę Pan wyraził. Kolejna rzecz o której należy pamiętać w przypadku ubezpieczenień directowych (telefonicznie lub przez internet) - od momentu zawarciu ubezpieczenia ma Pan 30 dni, aby zrezygnować z takiego ubezpieczenia. Ubezpieczyciel ma jednak prawo do otrzymania zapłaty za okres w którym udzielał Panu ochrony, jeśli oczywiście ubezpieczenie już się rozpoczęło. W przypadku CU jest o tym wyraźny zapis w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.
Pozdrawiam.
P.

Najnowsze wpisy