Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

Minelo 30 dni od kupna, nie chce polisy poprzedniego wlasciciela, a inna...

Minelo 30 dni od kupna, nie chce polisy poprzedniego wlasciciela, a inna...

ao1969ao / 80.54.97.* / 2009-03-02 21:06
Minelo 30 dni od daty kupna auta, wypadaloby wreszcie zarejestrowac pojazd, urzad skarbowy oplacony mam w terminie, tylko te ubezpieczenie...
Zgodnie z prawem z automatu przeszla juz na mnie POLISA SPRZEDAJACEGO, choc SPRZEDAJACY nie zglosil sprzedazy do TU. Czy jest mozliwosc pojscia do TU, podlozenie fikcyjnej umowy (z data w ktorej termin nie bedzie przekraczal 30 dni), wiec rezygnacja z polisy jest przepisowa... Czy TU sprawdza jakos te umowy? W przypadku gdy zglosi sie do niego SPRZEDAJACY i wystapi o zwrot (np. z polisy AC) z umowa prawdziwa...To wtedy na mnie prokurator zostaje naslany, tak? A jesli zglosi sie tez z fikcyjna umowa? Czy TU ma prawo dostac z Wydzialu komunikacji kserokopie umowy na ktorej podstawie zostal zarejestrowany samochod? Czy bedzie wymagal od sprzedajacego UMOWY podstemplowanej przez Wydzial Komunikacji, ze pojazd zostal sprzedany? Czy wyplaci mu naleznosc za OC, bez tych pieczatek?
Wyświetlaj:
sztyft / 83.24.170.* / 2009-03-03 10:39
nie kombinuj bo moze sie to zle dla Ciebie skonczyc, tak naprawde nie wiesz czy akurat Twoja umowa nie bedzie sprawdzana, jesli on sie zglosi to napewno beda wbijane do systemu dane, a juz podstawowa z nich jest data sprzedazy auta, tego raczej nie przeocza.....odradzam stanowczo
ao1969ao / 79.185.233.* / 2009-03-03 15:20
a jak sie zglosi z fikcyjna umowa? albo jak wogole sie nie zglosi? to co? czysty bylbym?

Najnowsze wpisy