Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

Podwójne ubezpieczenie OC

Podwójne ubezpieczenie OC

DeeM / 87.239.216.* / 2007-11-22 15:23
Witam! W kwietniu kupiłem samochód w którym w maju kończyło się ubezpieczenie OC. Wysłałem ojca do Allianz (tam był ubezpieczony a ojciec był drugim współwłaścicielem) jednak przedstawili tam takie warunki ubezpieczenia, że ojciec zrezygnował. Niestety, nie podpisał żadnej rezygnacji... Ubezpieczyliśmy samochód w Linku. Kiedyś przyszło zwykłym listem wezwanie do zapłaty od Allianz ale je olaliśmy... Samochód sprzedałem miesiąc temu. Teraz dostałem wezwanie do zapłaty od krajowego potentata usług windykacyjnych... Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji czy jestem skazany na zapłacenie drugi raz ubezpieczenia? Jest to trochę bolesne, bo w allianz wyliczyli 1400 zł za ubezpieczenie i takiej kwoty się domagają... Pozdrawiam i czekam na jakieś pozytywne wiadomości ;)
Wyświetlaj:
Mot / 94.254.162.* / 2019-07-18 14:52
W tym kraju to jest normalne zrobic okraść obywatela i tyle mają program do samochodów nieubezpieczonych ale ubezpieczyciel nie moźe sprawdzić czy pojazd jest już ubezpieczony to powinien być obowiązek ubezpieczyciela oszustwo i tyle
Marcin NS / 87.205.169.* / 2012-01-11 18:04
Witam, kupilem auto od handlarza ktore juz bylo podwojnie ubezpieczone i dowiedzialem sie o tym nie caly rok pozniej jak przyslali mi ponaglenie zaplaty, kupiony samochod byl ubezpieczony na caly rok w liberty i mam na to swistek, a poprzedni wlasciciel albo handlarz podczas zmiany firmy ubezpieczeniowej nie wypowiedzial umowy w pzu. Dlaczego ja mam za to placic??? Moge sie jakos odwolac???
myszaz / 91.215.228.* / 2010-10-17 22:11
Podwójne obowiązkowe ubezpieczenie auta to kiepska sprawa ale myślę że jest na to sposób. Po pierwsze sami w Allianz nie mieli prawa przedłużyć umowy bez podpisu a samochód był ubezpieczony więc może wystarczy im to wykazać a jeżeli nie to rzecznik ubezpieczonych na pewno pomoże. Nie powinieneś płacić podwójnie. Może jakieś info znajdziesz też tutaj ubezpieczenia-web.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne-i-oc.html
skalar 34 / 79.163.25.* / 2012-01-13 15:44
Poszukaj tutaj:

http://wypowiedzenieumowyoc.pl/
Limono / 109.243.10.* / 2010-09-15 10:22
zobacz też tu:

http://dobre-ubezpieczenie.blogspot.com
WIESLAWA HALMANN / 83.25.102.* / 2010-02-13 22:47
Pozytywna wiadomosc -nadzieja dla wszystkich ktorzy "nadziali sie " na podwojny obowiazek zaplacenia O.C. Z POWODU NIETERMINOWEGO WYPOWIEDZENIA UMOWY PRZY ZMIANIE WLASCICIELA POJAZDU JEST TAKA : JEST W SEJMIE PROJEKT ZMIANY DO USTAWY O UBEZPIECZENIACH OBOWIAZKOWYCH ....ABY UMOWA O.C.PRZY ZMIANIE WLASCICIELA SIE AUTOMATYCZNIE NIE WZNAWIALA ! DRUGI WAZNY PROJEKT ZMIANY TO : ZE ZA DATE WYPOWIEDZENIA BEDZIE SLUZYC STEMPEL POCZTY POTWIERDZENIE NADANIA LISTEM POLECONYM- OCZYWISCIE NAJPOZNIEJ W W PRZEDOSTATNIM DNIU TRWANIA OCHRONY UBEZPIECZENIOWEJ-MULTIAGENCJA z woj.pomorskiego
kalibonowski / 213.189.35.* / 2011-01-10 22:26
Kolego jest 10 styczen 2011-inic z tego dalej jest tak jak bylo a rzecznik i ministerstwo finansow nic nie zrobilo.KTO POMAGA W PRZESTEPSTWIE TWORZY WARUNKI DO JEGO POPELNIANIA
agata85 / 2010-02-11 13:08
witam ja kupiłam auto 28.09.2009 roku ubezpieczone w MTU tylko że od lipca 2009 poprzedni właściciel nie opłacił składki. Ja zgodnie z przepisami wypowiedziałam polisę w ciągu 30 dni dołączyłam do tego ksero umowy kupna-sprzedaży pojazdu i myślałam ze wszystko jest załatwione. Opłaciłam sobie auto od 28.09.2009roku w AXA aż tu pewnego dnia przychodzi do mnie wezwanie do zapłaty z MTU w kwocie 519zł odpisałam ze składka została uregulowana przez byłego właściciela a ja wypowiedziałam umowę w ciągu 30 dni. Miesiąc miałam spokój aż tu nagle przychodzi kolejne wezwanie z groźba ze naślą na mnie windykację. Ale na moje pismo do dzisiaj nie odpowiedzieli. Wiecie o co tu chodzi? Bo ja nie mam pojęcia.... Wszystko zrobiłam prawidłowo a oni bezpodstawnie żądają ode mnie zapłaty. Czekam na wasze opinie w tej sprawie...
Benitka / 91.208.10.* / 2010-02-11 15:02
żeby tak całkiem po prawości odpowiedzieć, to zbywca z nabywca odpowiadają solidarnie za zapłate składki... wiekszość firm, z którymi się spotkałam nie wymaga od nabywcy zapłaty, jeśli w ciągu 30 dni wypowiedział umowę, ale może MTU ma inne zarządzenia wewnętrzne?
maniek1118 / 83.24.147.* / 2010-02-11 17:12
Generalnie ten 30 dniowy okres powinien być opłacony przez sprzedającego- nazywa się to "ochrona kupującego". Ale lepiej po prostu mieć opłacone składki na ten okres i wszystko z głowy ;)
Kuryku / 83.142.195.* / 2009-02-13 16:07
To prawda, od momentu nabycia auta wszystkie obowiązki przeszły na Ciebie i sprawy oc trzeba było załatwić z poprzednim właścicielem. Dlatego obowiązek spłaty istniał nadal, wszelkie niedociągnięcia były z Twojej winy. Jeśli chodzi o pzu to ja polecam formę direct, wtedy wszystko załatwia się przez internet i nie ma takich wątpliwości. Bo inaczej wszystkie dokumenty, rezygnację trzeba przypilnować osobiście, muszą być na piśmie.
ewa lodz / 83.26.227.* / 2009-02-03 19:14
z dniem 3.02 konczyla nam sie umowa z pzu oc tego dnia < to byla nd> wyslalismy faxem rezygnacje z ubezpieczenia w pzu. 4 w pon bylismy w sekretariacie pzu pani potwierdzila nam ze fax doszedl. a my podpisalism umowe z link4.

nagle pzu przyslalo nam info ze mamy zaplacic za 2008 rok.

czy jesli wyslalismy rezygnajce z oc w dniu gdy umowa sie konczy to juz sie nie liczy?
patrycja27 / 85.222.122.* / 2009-02-13 19:45
Ewa ale masz galimatias, czyli co musisz zapłacić 2 ubezpieczenia? sprawdzałaś jakie są przepisy związane z rozwiązaniem umowy? ja również mam ubezpieczenie w pzu robiłam je przez internet jak na razie mi odpowiada, mają korzystne warunki przy nowym aucie. Do tego dostałam jeszcze jakiś pakiet- auto pomoc, ale mam nadzieje że nie będę musiała z niego skorzystać. pozdrawiam
Lilianna / 213.158.199.* / 2009-02-11 13:45
Według mnie się liczy, ponieważ powołując się na art. 115 kodeksu cywilnego: „Jeżeli koniec terminu do wykonania czynności przypada na dzień uznany ustawowo za wolny od pracy, termin upływa dnia następnego.”
A tu link do tego typu historii z PZU, która zakończyła się pomyślnie dla klienta.

Powodzenia
chomikus / 78.88.212.* / 2009-02-03 23:02
Nie liczy się niestety. Wypowiedzenie jest skuteczne, kiedy TU ma możliwosc zapoznania sie z nim maksymalnie dzien przed koncem umowy.
grrrrrrad / 83.24.152.* / 2009-02-04 10:34
dla mnie to jest jakies chore, czytalem gdzies ze ma wejsc nowa ustawa dzieki ktorej ludzie nie beda sie ubezpieczali podwojnie - no i dobrze - po co ktos ma przeplacac, jak w innym wychodzi im taniej.
Pomocnik / 195.238.227.* / 2008-11-25 09:36
Jako pracownik jednego z TU mogę Ci tylko podpowiedzieć jedną rzecz. Napisz prośbę o rozwiązanie umowy ubezpieczenia (jest taka możliwość za porozumieniem stron) i wyslij do PZU jak i Linku. Opisz trudną sytuację. Dodaj brak profesjonalizmu bo nikt Ci nie powiedział, że należy tak postąpić. Może się uda - jest to dobra wola którejś ze stron.
Marcin_G / 2009-02-13 10:37
A co w momencie, gdy kupujemy samochód w dniu gdy kończy się ubezpieczenie, lub gdy kupujemy w piątek a kończy się w sobotę? Rozwiązanie umowy następuje wg KC w momencie zapoznania się strony z dokumentem, a więc w dniu jego otrzymania a nie wysłania. Ustawowo pozbawia się nas możliwości zapoznania się z OWU oraz cennikiem danej firmy a karze się nam zawrzeć niekorzystną umowę z nią umowę na rok. Ktoś powie, że można osobiście rozwiązać umowę... tak, znajdźcie Mizerne Towarzystewko Ubezpieczeniowe z Koziej Wólki, mające najbliższy punkt w Pcimiu Dolnym, nieczynny zresztą w sobote... Zawarcie i opłacenie ubezpieczenia jest możliwe od ręki w pół godziny przez telefon i internet, natomiast rozwiązanie jest obwarowane przez lobby ubezpieczeniowe takimi warunkami, że nadaje się do skierowania do RPO i TK.

Poszkodowani, połączmy siły i walczmy z systemem, który w dziwny sposób chroni interesy towarzystw a działa na szkodę obywateli!
wner / 83.20.17.* / 2009-02-11 22:06
ja tez wpadłem w taką pułapkę PZU, pisałem prośbę,porozumienie stron, wymówienia, rozwiązania i nic z tego, tylko chcą pieniędzy albo przez sąd, żerują jak sępy, polskie przepisy są zbyt skomplikowane i utrudniają normalnemu człowiekowi żyć, czasem aż mi sie śmiać chce a zarazem płakać ze samochód ma 4 albo więcej polis, co to są za agenci ubezpieczeniowi, (jak ubezpieczalnie szkolą agentów ) a co do niektórych agentów to mam bardzo wielki żal, są nierzetelni, całą firmę prowadzi cała rodzina (bez świadomości) i podbijają jedną pieczątką, podrabiają podpisy !!!!!! wstyd, człowiek dorabia sie zwykłego taniego auta za 1000 - 2000 zł a żądają ubezpieczenia za 1000zł śmieszne, a zarobki to też niewielkie niecałe 900 zł, przez takie prawo polska ginie a z nim obywatele !!!!!!!
drewniak / 83.24.154.* / 2008-11-25 13:09
a co ma z tym wspolnego PZU, przeciez kolega pisze o Allianz i Link4.....i dlaczego mialby rezygnowc z link4 co to mu da? allianz bedzie chcial od niego zaplaty, a link4 raczej mu pieniedzy nie zwroci no bo jakby nie bylo koszty tez juz jakies poniesli......ja bym na jego miejscu zaplacil tym z allianz i normalnie siedzial w link4.......
wner / 89.77.160.* / 2008-11-24 20:26
hmm chyba musisz niestety to zaplacic, przynajmniej moj znajomy musial.....a dlaczego przeszedles do link4? cena byla lepsza?
lakis007 / 2008-11-18 20:21
Witam coś powiem może nie co z boku ale w temacie. Wszyscy mają tu pretensje do TU, że nie chce im iść na rękę w sprawie wypowiedzenia OC, a tym czasem jak wiecie to ubezpieczenie jest obowiązkowe i jego warunki nie są określane przez TU tylko ustawodawcę i tam są te zapisy, które tak wszystkich bulwersują. Okreslono obowiązek ubezpieczenia OC ale nie zapisano, że mozna mieć tylko jedno ubezpieczenie, wypowiedzenia biorą się z faktu, że mimo nieopłacenia składki odpowiedzialność TU nie wygasa czyli jak spowodujesz wypadek i będziesz musiał płacić przez 10 lat rentę o wysokości 1500 m-c to TU i jest zobowiązane do wypłacania tego mimo, że nie opłaciłeś składki. Z takich powodów wszystkie kierowane są do windykacji. TU w ciągu 6 dni od zawarcia bądź braku wznowienia umowy MUSI z mocy ustawy powiadomić UFG. Te kilka słów może pomoże spojrzeć na problem wypowiedzeń nieco inaczej.
andrzej55 / 2008-11-18 19:14
A ja napiszę co mnie spotkało z PZU. Płaciłem przez 2 lata przez usługę banku Inteligo. W lipcu 2008 podnieśli stawki i bank wycofał sie z tej usługi. Na 8 dni przed upływem ubezpieczenia, wysłałem list z wypowiedzeniem. Po 2 miesiącach przysłali mi pismo z windykacji, że moje pismo wpłynęło po ustawowym terminie i mam zapłacić PZU 650 zł za umowę na kolejny rok. Składkę zapłaciłem w innej firmie. Proszę o pomoc w mej sprawie.
odpowiadacz / 83.24.123.* / 2008-11-19 13:26
chyba jednak bedziesz musial to zaplacic, ja zawsze pilnuje takich terminow, niedawno przeszedlem na link4, bo slyszalem o nich w sumie najmniej negatywnych opinii, a ze cena za OC byla zachecajaca to tym bardziej mnie do siebie przekonali.
Feliszek / 79.190.84.* / 2008-10-03 12:59
Tylko w tak durnym kraju rządzonym przez idiotów może być takie głupie prawo. Ktoś nieźle się nachapał z tego tytułu.
Franc nabity w butelkę / 83.6.156.* / 2012-02-13 19:28
Jeden głupek ustanowił kretyńskie złodziejskie prawo, a łajdacy z niego korzystają. Wierzyć się nie chce, że coś takiego jest w ogóle możliwe.
U mnie było podobnie chociaż nie tak samo.
bo wypowiedzenie zostało wysłane. Gdy ubezpieczyciel zaczął się upominać o ubezpieczenie sprawa została wyjaśniona a kopia wypowiedzenia wysłana ponownie. Ubezpieczyciel wycofał sprawę z windykacji, ale firma windykacyjna zdążyła już sprzedać nieściągalny dług innej firmie windykacyjnej. Trzecia z kolei firma windykacyjna przysłała od razu komornika.
Jak widać między sobą są tak samo lojalni i uczciwi jak w stosunku do obywateli.
Z tego co wiem kretyński przepis został zmieniony, ale żeby nie trzeba było zwracać nienależnych ubezpieczeń pobranych dwukrotnie, obowiązuje od teraz (nie pamiętam daty)
Przyjdzie mi teraz zapłacić komornikowi za niewinność, bo jak znam życie tak wszystko zakręcą, że się nie pozbieram.
Czuje się jak w Kafkowskim Procesie, chociaż Matrix też się nadaje.
grol / 83.20.17.* / 2009-02-11 22:09
zgadza się z tobą
grol / 212.76.37.* / 2008-08-20 23:18
Ja w Allianz Direct wypowiedziałem na piśmie (faksem) w pierwszym dniu po kupieniu samochodu i... nie uznali mi, bo stwierdzili że standardowy formularz który przesłałem interpretuje się jako wypowiedzenie z końcem okresu na jaki polisa OC była zawarta. Nie chcieli sprawdzić zapisu rozmowy telefonicznej, w której konsultant powiedział żeby skorzystał z dostępnych formularzy w Internecie. W dodatku byli cyniczni i niemili w rozmowie. Skierowałem sprawę do Rzecznika Ubezpieczonych!
S.K. / 77.252.138.* / 2008-11-24 16:01
z tego co wiem Allianz nie honoruje przesyłania dokumentów metodą faxu ..
lukasz88 / 83.24.142.* / 2008-09-01 15:49
tez jestem u nich ubezpieczony, wlasnie za jakies 1,5 miesiaca konczy mi sie OC.Cos czuje ze teraz ubezpiecze sobie gdzies indziej. Mój znajomy jest ubezpieczony w link4, zaplacil o 600zl nizsza stawke choc nie ma zadnych znizek.i gdzie tu sprawiedliwosc?
time0ut / 2007-11-23 14:56 / Bywalec forum
Dziwię się że nikt ci nie powiedział że trzeba wypowiedzieć umowę ubezpieczenia, a najlepiej to zrobić pisemnie, bo towarzystwa tak łatwo nie wypuszczają klientów. Teraz weż dokumenty kupna-sprzdaży i idż do Alianzu i zgłoś wszystko na piśmie za potwierdzeniem, z pieczątkami itd.Może pomoże.A jak nie to rozłóż płatność na cztery raty a po dwóch miesiącach zrezygnuj tym razem pisemnie. Może ktoś jest mądrzejszy ale tylko takie rozwiązanie przychodzi mi do głowy .Pozdrowienia
gu / 88.156.156.* / 2007-11-27 23:10
dokladie tak jak wyzej - po zakupie auta masz 30 dni na wypowiedzenie (chyba ze ubezpieczenie konczy sie szybciej to wtedy ostateczny termin skladania wypowiedzenia przypada na dzien przed kncem odpowiedzialnosci ) jesli nie odpowiadaja tobie warunki jakie ubezpieczyciel oferuje,
pech / 195.246.224.* / 2008-02-11 15:36
a co w momencie kiedy spoznilem sie np 1 czy 2 dni z wypowiedzeniem umowy?? Czy umowa przedluza sie na 12 miesiecy i musze za ten okres placic skladke, czy moge ja jeszcze wypowiedziec? I jesli tak to jakie beda tego koszty? Wtracam sie w ten watek, bo mam podobna sytuacje... Prosze o rade...
eme / 83.22.61.* / 2008-02-13 09:20
pech.Bez znaczenia.Po prostu placisz.
eme / 83.22.61.* / 2008-02-13 09:24
pech jeszcze jedno.Podpisales przy zmianie ubezpieczyciela oswiadczenie ze wypowiedzialeś dotychczasowa umowe OC. Możesz miec jedynie pretensje do samego siebie lub agenta ktory zawieral z toba nowe OC. Myślę że we własnym interesie powinien ci tego dopilnowac lub toba pokierować.
pycuś / 83.3.95.* / 2008-04-23 20:06
Witam.Mam podobny problem.kupilem samochód z miesiecznym ubezpieczeniem w Warcie,po miesiacu ubezpieczylem go w Pocztowym,po pól roku dostalem nakaz platniczy z Link 4 na kwote 1200 zl.nic nie wiedzialem o poprzednim ubezpieczycielu,nie wiem co robic.jestem zalamany.samochód kupilem u handlarza na fakture. prosze o rade.
fan pzu / 78.8.15.* / 2008-06-06 17:14
A więc jeśli ktoś się nadzieje na podwójne ub raczej nie ma szans zwłaszcza jeśli to pzu Allianz i ze 2 inne. Mnie też to spotkałem spóźniłem się 1 dzień. Mam w rodzinie prawnika i próbowaliśmy różnych możliwości - są różne opinie rzecznika praw ub, art o błędzie w KC nic z tego zawsze to sama odp:"W odp na Pańskie pismo... i tu przepisane 2-5różnych artykułów" i wezwanie do zapłaty. Można rozwiązać 2 umowę oc, ale tylko za porozumieniem stron... Jedyne wyjście to jak najszybsze sprzedanie (np. darowizna synowi auta). Do rozwiązania umowy OC nie trzeba zmieniać dowodu, a po 2 dniach syn może z powrotem darować nam. Ja tak zrobiłem umowę rozwiązałem skutecznie, ale za wcześniejszy okres najprawdopodobniej będę musiał zapłacić.
nigdy komuna pzu / 217.153.67.* / 2008-08-29 23:06
Dopadło mnie tak PZU , no zaspałem ale i tak uważam, że to chory przepis o tym odnowieniu umowy OC.
Pytanie do "fana pzu", jak to się skończyło?
leeloo / 83.7.215.* / 2008-08-15 14:11
czesc,ja tez stalam sie wlascicielka 2 OC .nie zrobilam aneksu bo nie korzystam z tej polisy poniewaz mam druga,i teraz pytanie:zlozylam wypowiedzenie u posrednika,czy takie wypowiedzenie bez aneksu jest skuteczne?
Jacek9977 / 84.10.158.* / 2010-09-24 18:23
Jest wyjscie:

sprzedac samochod znajomemu np szwagrowi, on zanosi kopie umowy i wymowienie do ubezpieczalni, potem wycofuje sie w ciagu 3 dni z kupna. Wlasciciel samochodu nie idzie do zadnych urzedów.

Pozdrawiam wszystkich nabitych w butelke przez ubezpieczalnie!
aaudytor / 2010-09-29 21:10 / Bywalec forum
Wszelkie tego typu problemy można rozwiązać na portalach związanych stricte z ubezpieczeniami, np. na jakieubezpiecznie.pl

Najnowsze wpisy