Forum Forum ubezpieczeńInne

zwolnienie lekarskie.

zwolnienie lekarskie.

Dancia152 / 2009-02-04 13:06
Kto może mi odpowiedziec,bo mam problem.19.stycznia 2009r. miałam komisję lekarska i otrzymamlam orzecznictwo o przyznaniu renty, ale jeszcze nie otrzymamłąm decyzji a 7 lutego kończy mi się zwolnienie i nie wiem czy brać nastepne zwolniwenie bo jeszcze moge wziac na 15 dni gdyż 182 dni konczy mi sie 22 lutego. Bardzo prosze o odpowiedz i z góry dziekuję.pozdrawiam
gubx / 2013-02-08 15:02
Witam,
Pracuje na pelny etat (40 h tygodniowo) od poniedzialku do piatku. W umowie zostalo zaznaczone, ze pracodawca ma prawo do wezwania do pracy w godzinach nadliczbowych. Kazdego miesiaca otrzymuje stala pensje. W ostanim jednak czasie stalo sie ze w jednym z tygodnii przepracowalam swoje 40 h, plus okolo 10 dodatkowych h tygodniowo, a w sobote, w ktora wezwano do wykonania godzin nadliczbowych (ktora nie jest moim obowiazkowym dniem pracy) bylam na L4.
Okazauje sie, ze potracono z mojej stalej pensji za L4.
1. Czy jest to zgodne z prawem zakladajac, ze moje obowiazkowe 40 h tygodniowo zostalo przepraciowane?
2. W takim przypadku potraca sie od kwoty podstawowej?, bo tak sie stalo, czy placi sie 80 % za L4, bo nie zaplacono mi za sobote.
3. Co sie dzieje jezeli po prostu odmawiam przyjscia w dodatkowy dzien pracy, np w sobote? Zostaje to potracone z pensji tak jak zrobiono to w przypadku mojego L4?
4. Za nadgodziny w tygodniu pracodawca nie placi a oddaje godziny w stosunku 1 : 1,5. Czy jest zgodne z prawem?
5. Za nadgodziny w soboty pracodawca nie placi a oddaje godziny w stosunku 1 : 1. Czy jest zgodne z prawem?
Prosze o odpowiedz, dziekuje.

Najnowsze wpisy